36626 |
1946 1. rocznica wyzwolenia warszawy, znaczek z błędem "przerwa w S w Styczeń". | Fi.390B5 Mi.423 |
| 40 PLN | |
36627 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.12 "wcięcie w dolnym łuku litery S", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.391 B Mi.424 |
| 50 PLN | |
36628 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.14 "uszkodzona litera S w Styczeń", gwarancja i oznaczenie. | Fi.391 B Mi.424 |
| 60 PLN | |
36629 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.49 "liczba 17 na tej samej wysokości co Stycznia, zniekształcona szyjka litery S" - cechy te wystepują tylko na znaczkach przedrukowanych formami B i C, w których liczbę 17 wymieniono - bardzo rzadkie, dodatkowo nadruk znacznie przesunięty w górę, gwarancja. | Fi.391 B Mi.424 |
| 125 PLN | |
36630 |
1946 FDC - "1.rocznica wyzwolenia Warszawy", znaczek za 8 zł z błędem na poz.22 "poziome linie nad literami O i L w wyrazie WOLNA" na prawidłowo opłaconym liście poleconym II klasy, wysłanym 17.I - w dniu wejścia do obiegu z Sochaczewa do Warszawy, bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.392 B Mi.425 |
| 400 PLN | |
36631 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na poz.39 "liczne uszkodzenia w cyfrze 7 i literze S w dacie 17 Stycznia", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.392 B Mi.425 |
| 50 PLN | |
36632 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na znaczku podstawowym z I walca na poz.48 "kropka pod lewym prostokątem", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.392 B6 Mi.425 |
| 180 PLN | |
36633 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na poz.45 "grube cyfry 17 i ścienione S", gwarancja i oznaczenie. | Fi.392 b Mi.425 |
| 60 PLN | |
36634 |
| 150 PLN | |
36635 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.7 "wcięcie w cyfrze 7" i dodatkowo w wersji pogłebionej "wcięcie w cyfrze 1", gwarancja i oznaczenie. | Fi.393 B1 Mi.426 |
| 60 PLN | |
36636 |
1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok. | Fi.394 Mi.427 |
| 40 PLN | |
36637 |
| 60 PLN | |
36638 |
1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, dziewięcioblok. | Fi.394 Mi.427 |
| 140 PLN | |
36639 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 5 zł - frankatura wielokrotna, list pobraniowy wysłany 15.II.47 z Warszawy do Starachowic, datownik odbiorczy Starachowice-Wierzbnik na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.395 Mi.428 |
| 40 PLN | |
36640 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 5 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 21.8.1948 z Tomaszowa Lubelskiego do Warszawy, na odwrocie datownik odbiorczy. | Fi.395I, 446 Mi.428, 481 |
| 40 PLN | |
36641 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, kasowany znaczek za 5 zł. z błędem "brak perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem" (Fi.300.-), piękny stan, gwarancja i opis. | Fi.395Ibx MK1 Mi.425 |
| 300 PLN | |
36642 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, niespotykany w takim wielobloku pasek trzech prób znaczka za 10 zł. w kolorze niebieskim, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu (Fi.6000.-), gwarancja Mikstein. | Fi.396 P2 Mi.429 |
| 6 000 PLN | |
36643 |
| 70 PLN | |
36644 |
| 3 200 PLN | |
36645 |
1946 wydanie lotnicze, parka znaczków ciętych, gwarancja Mikstein. | Fi.396nz Mi.429U |
| 800 PLN | |
36646 |
1946 wydanie lotnicze, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz. | Fi.396nz Mi.429U |
| 800 PLN | |
36647 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Petriuk. | Fi.396nz Mi.429U |
| 370 PLN | |
36648 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Petriuk, Walocha. | Fi.397nz Mi.430U |
| 200 PLN | |
36649 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura pojedyncza, ekspresowy list polecony wysłany 12.9 z miejscowości Wiśnicz Nowy do Warszawy, nadawcą jest płk.dypl.dr Wojciech Pietras, datownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.398 Mi.431 |
| 50 PLN | |
36650 |
1946 wydanie lotnicze, parka znaczków z szeroką i przesuniętą perforacją przechodzącą nieznacznie na sąsiedni znaczek, z tego powodu zapewne nie próbowano wyciąć znaczków ciętych. Ładna prezentacja błędu. | Fi.398MK Mi.431 |
| 90 PLN | |
36651 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, lekkie wgniecenie produkcyjne w papierze, gwarancja Mikstein. | Fi.398nz Mi.431U |
| 250 PLN | |
36652 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura wielokrotna (Fi.150,-), list lotniczy, wysłany 12.12.1947 z miejscowości Kępno do Nowego Jorku; dobry stan zachowania, koperta u góry nieznacznie uszkodzona podczas otwierania (Fi.150.-). | Fi.400 Mi.433 |
| 80 PLN | |
36653 |
1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura wielokrotna, polecony list lotniczy wysłany 25.1.47 z Zaklikowa do USA, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki), stempelek polecenia i odręczne oznaczenie "Lotniczy paravion"; na odwrocie datowniki: nowojorski przejściowy i odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.150.-). | Fi.400 Mi.433 |
| 120 PLN | |
36654 |
| 80 PLN | |
36655 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek na specjalnej karcie skasowany 14.4 w urzędzie Szczecin 1 fioletowym stemplem okolicznościowym "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 006). | Fi.401 Mi.434 |
| 80 PLN | |
36656 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii. | Fi.401 Mi.434 |
| 10 PLN | |
36657 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, czworoblok. | Fi.401 Mi.434 |
| 40 PLN | |
36658 |
1946 list polecony z Gdańska do Lęborka, znaczek unieważniono kasownikiem okolicznościowym "PIERWSZA ROCZNICA * OSWOBODZENIA GDAŃSKA *", na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.401 Mi.434 |
| 120 PLN | |
36659 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, sześcioblok. | Fi.401 Mi.434 |
| 70 PLN | |
36660 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł. bardzo czytelnie skasowany w Siedlcach, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja. | Fi.401 Mi.434 |
| 70 PLN | |
36661 |
| 10 PLN | |
36662 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, marginesowa parka pozioma znaczków za 3+5 zł, prawy z błędem na poz.5 "szabla", czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.401 B1 Mi.434 |
| 150 PLN | |
36663 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, narożnikowy znaczek z błędem "szabla". | Fi.401B1 Mi.434 |
| 70 PLN VERKAUFT | |
36664 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, górny znaczek z błędem "szabla". | Fi.401B1 Mi.434 |
| 90 PLN | |
36665 |
1946 600 lecie Bydgoszczy, znaczek na dużym wycinku ostemplowany 24.4 wirnikiem okolicznościowym "600-LECIE BYDGOSZCZY" w urzędzie Bydgoszcz 1 (Myślicki 46 101), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.402 Mi.435 |
| 70 PLN | |