14093 |
1942 urodziny Hitlera, seria narożnikowa z oznaczeniem ENTW.: + podpis projektanta na dolnym marginesie, skasowana okolicznościowo w dniu wejścia do obiegu. | Fi.89-91 Pw3 |
| 30 PLN | |
14094 |
1942 urodziny Hitlera, narożnikowa seria na japońskim papierze, z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.89-91 Pw3 |
| 30 PLN | |
14095 |
1942 urodziny Hitlera, najrzadsza cięta seria GG - w tym dwa znaczki marginesowe, tak jak ocalały, na kremowym kartonowym papierze bez gumy (Fi.12000.-); pochodzą z jednego z dwóch kompletów nieząbkowanych arkuszy, które dotarły do Agencji Filatelistycznej w Krakowie z Staatsdruckerei Wien; były przylepione do paczek z arkusikami poszczególnych wartości; arkusze odklejono, a kilka serii przylepiono zwykłym klejem na koperty i ostemplowano datownikiem Agencji (Versandstelle) "Krakau 3 26.10.43", wycinki z kasowanymi znaczkami pochodzą właśnie z takich kopert; istnieje komplet kopert z paskami trzech ciętych znaczków i gapą na górnym marginesie; większość znaczków pozostała czysta, gwarancja. | Fi.89-91 nz Mi.89-91U |
| 8 500 PLN | |
14096 |
1942 urodziny Hitlera, seria wydana na japońskim papierze, ostemplowana okolicznościowo na karcie 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie. | Fi.89-91; 20 |
| 30 PLN | |
14097 |
1942 seria na karnecie okolicznościowym wystawy sztuki w Krakowie. | Fi.96-100 |
| 40 PLN | |
14098 |
| 50 PLN | |
14099 |
| 60 PLN | |
14100 |
1942 list z warszawy do Lisowa (Warthenland), koperta z wydrukowanym znakiem opłaty unieważniona wirnikiem warszawskim z wyróżnikiem bb. | Fi.Ck2y |
| 40 PLN | |
14101 |
1942 kartka z Grodziska do Karolówki, całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym H. | Fi.Cp3II |
| 50 PLN | |
14102 |
1942 całostka z sygnaturą III.42. | Fi.Cp9II |
| 10 PLN | |
14103 |
1942 przekaz paczkowy z Krakowa do Lwowa, opłata znaczkami urzędowymi, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.U3, U14 |
| 1 000 PLN VERKAUFT | |
14104 |
1942 list urzędowy z Kielc do Opola. | Fi.U21 |
| 30 PLN | |
14105 |
1942 list urzędowy z Krakowa do Opola. | Fi.U21 |
| 30 PLN | |
14106 |
1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGEN UND GEBÜHREN" kasownik propagandowy odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na karcie wysłanej 23.9 z Częstochowy do Staszowa, znaczek w słabszym stanie; wyraźna i czysta odbitka tego rzadkiego stempla (Fi.500.-); przesyłka z oryginalnego obiegu pocztowego, ale opłacona za wysoko. | Fi.VIIc |
| 400 PLN | |
14107 |
1942 przesyłka zagraniczna z Włoch, list polecony ofrankowany okolicznościową serią znaczków wysłany 7.I z Rzymu do Rozwadowa, stempelki i zalepka cenzury kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.629-632, 307 |
| 100 PLN | |
14108 |
1942 Stalag XB (szpital) - zaadaptowana część na odpowiedź karty podwójnej obozu XC, wysłana 17.8 z Włoch do obozu, zwraca uwagę niecodzienny datownik WLOCHY ÜBER PRUSZKOW (DISTR WARSCHAU), stempelek cenzora nr.40. | |
| 60 PLN | |
14109 |
1942 dowód doręczenia wysłany przez pośrednictwo pocztowe w Korzennej do Nowego Sącza. | |
| 30 PLN | |
14110 |
1943 miejscowy list z Krakowa z rzadkim wirnikiem "Hauptgruppe Gewerbliche Witrschaft und Verkehr in der Zentralkammer", bardzo dobry stan zachowania. | Fi.9 |
| 500 PLN | |
14111 |
1943 list firmowy z Krakowa do Rudnik z rzadkim wirnikiem "Hauptgruppe Gewerbliche Witrschaft und Verkehr in der Zentralkammer". | Fi.9 |
| 450 PLN | |
14112 |
1943 kasownik okolicznościowy - Szachowe Mistrzostwa Generalnej Guberni w Radomiu (Fi.50.-), na wycinku. | Fi.28 |
| 30 PLN | |
14113 |
1943 kasownik okolicznościowy - Szachowe Mistrzostwa Generalnej Guberni w Radomiu na odwrocie kartki pocztowej. | Fi.28 |
| 50 PLN | |
14114 |
1943 przekaz paczkowy z Krakowa do Stalowej Woli. | Fi.63, 79, 87 |
| 70 PLN | |
14115 |
1943 kasownik okolicznościowy (widok kolejki linowej) "DRITTES TATRA BERGSPORTFEST" z okazji zawodów sportowych rozegranych w Zakopanem. | Fi.71, Cp9II |
| 30 PLN | |
14116 |
1943 złożony front gazety krakowskiej wysłanej z Krakowa do Niemiec, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym. | Fi.72 |
| 80 PLN | |
14117 |
1943 przekaz paczkowy z Brzeska do Makowa Podhalańskiego. | Fi.74, 83 |
| 60 PLN | |
14118 |
1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza kartkowego definitywnego; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.75, Fp1c; 29 |
| 60 PLN | |
14119 |
1943 przekaz paczkowy z Przemyśla do Niemiec. | Fi.77, 83, 86 |
| 220 PLN | |
14120 |
1943 list z Krakowa do Lipska, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym. | Fi.78 |
| 25 PLN | |
14121 |
1943 przekaz paczkowy z Krakowa do Makowa. | Fi.79, 83, 86 |
| 60 PLN | |
14122 |
1943 przekaz paczkowy z Warszawy do Makowa Podhalańskiego. | Fi.79, 86 |
| 60 PLN | |
14123 |
1943 przekaz paczkowy z Mielca do Niemiec. | Fi.83 |
| 170 PLN VERKAUFT | |
14124 |
1943 urodziny Hitlera, seria znaczków na karcie ostemplowana 20.IV w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.101-03; 30 |
| 50 PLN | |
14125 |
| 20 PLN | |
14126 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, połówka arkusika z górnym przeperforowanym marginesem - 5 kompletnych pustopól, czyste, na jednym pustopolu niewielkie przywarcie papieru na gumie. | Fi.104 |
| 200 PLN | |
14127 |
| 100 PLN | |
14128 |
| 10 000 PLN | |
14129 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, nieząbkowany niegumowany arkusz prób, piękny szeroko cięty egzemplarz, fotoatest Walocha. | Fi.104nz ark. |
| 11 010 PLN VERKAUFT | |
14130 |
1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, czworobloki znaczków z pełną oryginalną gumą ostemplowane okolicznościowo 26.X kasownikiem okolicznościowym z okazji 4 rocznicy powstania GG; doskonały stan zachowania. | Fi.105-09 |
| 150 PLN | |
14131 |
1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, seria z gapami na górnym marginesie. | Fi.105-9 |
| 60 PLN | |
14132 |
| 30 PLN | |