Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 108. Oberschlesien

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
13522

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. niekatalogowany w kolorze zielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach", gwarancja Wiatrowski.

Fi.IIx1
220 PLN
13523

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym, niekatalogowany na zielonym średnim papierze - wzór "Kościołek w Komorowicach" projektu Prof.W.Zarzyckiego - unikalna wczesna "nieostra" faza druku - odmiana II - białe litery cieńsze, zielone grubsze, inne cechy w tej fazie słabiej widoczne, poza prześwitką zachowany w niezłym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIz1
240 PLN
13524

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w barwie czarnobrunatnej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J.Bukowskiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.IVx1
140 PLN
13525

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 100 hal. w kolorze czarnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Górnicy" z kilofami i lampami w dłoniach projektu Prof.J.Raszki, zachowany w bardzo dobrym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IXx1
270 PLN
VERKAUFT
13526

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 2 hal. w kolorze czerwonym na białym cienkim papierze - wzór "Góral na progu chaty" projektu Prof.J.Czajkowskiego, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50 - stąd charakterystyczny szeroki margines i wczesny nieco nieostry druk, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Ix3 P
800 PLN
13527

1920 Górny Śląsk, list urzędowy z sądu w Opolu do Berlina.

Fi.U4
50 PLN
13528

1920 Górny Śląsk, II wydanie urzędowe, dziesięć z dwunastu wartości z podwójnymi nadrukami, gwarancja Krawczyk.

Fi.U8-20 Np
200 PLN
13529

1920 Górny Śląsk, list z urzędowy z urzędu skarbowego w Gliwicach do Niemiec, znaczki z przesuniętym w poziomie nadrukiem "C.G.H.S.".

Fi.U11
75 PLN
13530

1920 Górny Śląsk, list urzędowy z Urzędu Aprowizacyjnego w Opolu do Królewskiej Huty.

Fi.U13
75 PLN
13531

1920 Górny Śląsk, II wydanie urzędowe, dwudziestoblok najdroższego znaczka tej serii o nominale 2 mk. na papierze ze znakiem wodnym "romby", zagięty podczas przedruku przez co osiem znaczków nie ma nadruku, a jeden ma tylko jego część; ostatnio skatalogowane i wycenione prawidłowo - jako zwykłe znaczki przedrukowe Fi.2400.-), gwarancja - na znaczki przedrukowane prawidłowo pionowa, a na błędnodruki bez lub z nadrukiem drugostronnym pozioma, Sztaba.

Fi.U18
Mi.P18 
4 800 PLN
13532

1920 Górny Śląsk, list urzędowy z sądu w Opolu do Berlina, znaczek urzędowy z odwróconym nadrukiem "C.G.H.S.", gwarancja.

Fi.U19No
200 PLN
13533

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. w barwie błękitnoniebieskiej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J.Bukowskiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.VIx1
140 PLN
13534

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, próba nie wprowadzonego do obiegu znaczka opłaty za 25 hal. w rzadkim kolorze czarnobrunatnym na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu Prof.J.Bukowskiego, próba ta tzw. odmiana IIa z przerwaną ramką pod literą L słowa PLEBISCYT pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50, poza małą prześwitką po podlepce w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.VIx2
600 PLN
13535

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczka opłaty o najwyższym nominale w serii 500 hal. w kolorze ciemnolila na papierze brunatnym gładkim średnim - wzór "Fragment rynku w Cieszynie" projektu Prof.J.Czajkowskiego, to odmiana II o większych wymiarach 40,5x23 mm, dodatkowo z niedodrukiem prawej części rysunku, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.XIIz
600 PLN
13536

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, próba nie wprowadzonego do obiegu znaczka opłaty o wysokim nominale 300 hal. w kolorze fioletowym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Fragment kopalni z szybem wydobywczym" projektant nieznany, to obok 30 hal. najrzadsza wartość, nieznana dotąd w tak dobrej jakości druku, znane są pojedyncze egzemplarze na papierze białym kredowanym grubym o niewyraźnym druku w siedmiu kolorach, innych niż fioletowy - wszystkie są katalogowane, mimo pozginania papieru ogólnie w niezłym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.XIx1
3 200 PLN
13537

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 200 hal. w kolorze szarofioletowym o nietypowo ostrym rysunku - wzór "Rolnik" odmiana II z kreskowanym tłem pod napisami, projektu Prof.J.Czajkowskiego, na papierze białym gładkim średnim, zachowany w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Xx1
240 PLN
13538

1920 Północny Szlezwik, obszar plebiscytowy między Danią a Niemcami, karta pocztowa wysłana 2.4 z Westerland do Herischdorf.


Mi.P3 
40 PLN
13539

1920 Górny Śląsk, znaczki opłaty lokalnej (revenue), z przedrukiem C.G.H.S.


75 PLN
13540

1920 Olsztyn, kartka z Allenstein (Olsztyna) wysłana 25.9.20 do Niemiec, opłata znaczkami niemieckimi, dziurka po archiwizacji, gwarancja.


25 PLN
13541

1920 Olsztyn, przekaz pocztowy z Lyck (Ełk) nadany 24.8.20 do Berlina, przekaz na formularzu niemieckim i opłacony niemieckimi znaczkami, po przekazaniu terenów plebiscytowych Niemcom 1 sierpnia 1920, rzadkie.


1 200 PLN
13542

1920 Olsztyn, kartka z Lyck (Ełk) do Niemiec, opłata niemieckimi znakami opłaty, gwarancja.


300 PLN
13543

1920 niemieckie wydanie dywersyjne z okresu plebiscytu na Górnym Śląsku - nadruki propagandowe na sfałszowanych polskich znaczkach.


200 PLN
13544

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, zestaw nie wprowadzonych do obiegu znaczków opłaty i dopłaty, gwarancja Walocha lub.


1 551 PLN
VERKAUFT
13545

1920 Górny Śląsk, kartka propagandowa w języku polskim drukowana w drukarni Karola miarki w Mikołowie.


135 PLN
VERKAUFT
13546

1920 niemieckie wydanie dywersyjne z okresu plebiscytu na Górnym Śląsku - nadruki propagandowe na sfałszowanych polskich znaczkach.


220 PLN
13547

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Fi.760.-, Mi.500 euro), większość sygnowana Białkowski.

Fi.1-7A
Mi.1-7B
650 PLN
13548

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, stemplowane serie; cięta i ząbkowana.

Fi.1-7A, B
1 200 PLN
VERKAUFT
13549

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Fi.2520.-, Mi.1400 euro), większość sygnowana Białkowski.

Fi.1-7B
Mi.1-7A
2 000 PLN
13550

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty.

Fi.2A
30 PLN
13551

1921 Górny Śląsk - poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, marginesowy znaczek za 20 f. w kolorze fioletowym z niekatalogowanym błędem "P zamiast f", to błąd poprzeczki litery f analogiczny jak katalogowane "odwrócone y" (Fi.360.-), piękny stan, gwarancja.

Fi.2A B
Mi.2II
360 PLN
13552

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty.

Fi.3A
25 PLN
VERKAUFT
13553

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty.

Fi.4A
25 PLN
13554

1921 Górny Śląsk, kartka z Bytomia do Niemiec, częściowo wytarty adres, ładna widokówka z Bytomia.

Fi.16
80 PLN
13555

1921 Górny Śląsk, kartka nadana 3.02.21 z Branitz (Branice) do Niemiec.

Fi.16, 18, Cp2
30 PLN
13556

1921 Górny Śląsk, list polecony z Beuthen (Bytom) do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.16, 26
60 PLN
13557

1921 Górny Śląsk, list polecony z Raciborza do Opola, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.18, 25
90 PLN
13558

1921 kartka z Gliwic do Niemiec.

Fi.22, 23, 24, Cp4
40 PLN
13559

1921 Górny Śląsk - COLONNOWSKA - Kolonowskie (Kolonowski), datownik typu I ładnie odciśnięty na znaczku za 80 Pf, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; dobry stan zachowania.

Fi.25
80 PLN
13560

1921 Górny Śląsk - STEUBENDORF (KR.LEOBSCHUTZ) - Ściborzyce Małe datownik typu III czytelnie odciśnięty na parce pionowej znaczków za 2 Mk, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; zwraca uwagę dodatkowy jednowierszowy stempel SPROTTAU (Szprotawa) dodatkowo odciśnięty; dobry stan zachowania, ciekawy niemiecki opis, gwarancja Krawczyk.

Fi.27
160 PLN
13561

1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, seria pięknie kasowanych znaczków (Fi.1500.-) na wycinkach, gwarancja Schmutz.

Fi.30-40
1 300 PLN