Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
7570 |
1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, parka marginesowa znaczków za 25 zł, prawy z błędem na poz.32 "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.2671 B1 Mi.2819 |
| 50 PLN | |
7571 |
1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze OO. Paulinów w Częstochowie, dolny znaczek z błędem "OBLEŻENIE". | Fi.2671B1 Mi.2819I |
| 25 PLN | |
7572 |
1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze OO. Paulinów w Częstochowie, dolny prawy znaczek z błędem "OBLEŻENIE". | Fi.2671B1 Mi.2819I |
| 35 PLN | |
7573 |
1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze na Jasnej Górze, prawy znaczek z błędem "kropka nad lewą brwią". | Fi.2672B1 Mi.2820 |
| 35 PLN | |
7574 |
1982 STAN WOJENNY - całostka (koperta) ze znakiem opłaty za 2,50(2,90) zł o nienotowanej w katalogu sygnaturze "1982 12.000000" wysłana 24.8 z miejscowości Miejsce Piastowe do Warszawy, stemple: ramkowy mały "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 071" otworzona i po skontrolowaniu treści zamknięta przez cenzurę. | Fi.Ck64I |
| 80 PLN VERKAUFT | |
7575 |
1982 STAN WOJENNY - całostka (koperta) wysłana 24.-5. z Nysy do Warszawy, otworzona i po skontrolowaniu treści zamknięta zszywaczem przez cenzurę, stemple: mały ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 863". | Fi.Ck67I |
| 80 PLN VERKAUFT | |
7576 |
1982 50-lecie zwycięstwa polskich lotników - Challenge, blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau", gwarancja. | Fi.bl.117 B (73) Mi.Bl.87 |
| 20 PLN | |
7577 |
1982 znaczki podziemnej poczty Solidarności. | |
| 15 PLN | |
7578 |
1982 niemiecka nalepka zbiórki funduszy na pomoc dla Polski w Stanie Wojennym wzorowana na znaczku wydania z 1956 roku (Fi. 838). | |
| 80 PLN VERKAUFT | |
7579 |
1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 16-3 z Orleanu (Francja) do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 743". | |
| 50 PLN VERKAUFT | |
7580 |
1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list lotniczy wysłany -3-4. z Marburga w Niemczech do Warszawy, na odwrocie datownik odbiorczy z 30.4, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty zszywaczem przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 771". | |
| 50 PLN VERKAUFT | |
7581 |
1982 STAN WOJENNY - przesyłka zagraniczna - opaska gazetowa wysłana z St.Louis w USA 31.3 do Warszawy, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 033", niecodzienny walor. | |
| 50 PLN VERKAUFT | |
7582 |
1983 rocznik kopert FDC (bez bl.122(78); Fi.56,60). | Fi.2700-50 Mi.2848-98 |
| 35 PLN | |
7583 |
1983 rocznik znaczków czystych (Fi.53,70). | Fi.2700-50 Mi.2848-98 |
| 35 PLN | |
7584 |
1983 120. rocznica Powstania Styczniowego, makulaturowy znaczek nieząbkowany, zagniecenia, gwarancja Falkowski. | Fi.2700nz Mi.2848 |
| 2 000 PLN | |
7585 |
1983 Tadeusz Banachiewicz, znaczek z przesuniętym drukiem barwy brązowej - pojawia się dodatkowy cień twarzy, napisy na prawo od głowy są już częściowo poza ramką. | Fi.2711 |
| 55 PLN | |
7586 |
1983 Medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie, znaczki w parce poziomej, prawy z błędem na poz. 47 "plamka za jeźdźcem", gwarancja i opis Walocha. | Fi.2715 B1 Mi.2863 |
| 40 PLN | |
7587 |
1983 60-lecie Polskiego Związku Bokserskiego, znaczek z przesuniętym drukiem barw sprawiający wrażenie druku podwójnego, poniżej dla porównania normalny znaczek, gwarancja Petriuk. | Fi.2740MK3 Mi.2888 |
| 300 PLN | |
7588 |
1983 kobiece stroje ludowe, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie. | Fi.2743-8 ark. Mi.2891-6 |
| 150 PLN | |
7589 |
1983 60-lecie Polskiego Związku Bokserskiego, znaczek z niespasowanym drukiem barw, poniżej dla porównania normalny znaczek, gwarancja Petriuk. | Fi.2743MK3 Mi.2888 |
| 200 PLN | |
7590 |
1983 40. rocznica powstania Armii Ludowej, znaczek z lekkim przesunięciem koloru czarnego w bok na emblemacie. | Fi.2749 Mi.2897 |
| 10 PLN | |
7591 |
1983 SOLIDARNOŚĆ - Fundusz Oporu "Solidarność" - "Madonny polskie" - arkusik 6 znaczków za 65 zł. | |
| 60 PLN | |
7592 |
1983 korespondencja firmowa, list polecony z odpowiedzią zaadresowana na odwrotnej stronie koperty. | |
| 10 PLN | |
7593 |
1983 korespondencja firmowa, list z odpowiedzią zaadresowana na odwrotnej stronie koperty. | |
| 10 PLN | |
7594 |
1983 korespondencja firmowa, list z odpowiedzią zaadresowana na odwrotnej stronie koperty. | |
| 10 PLN | |
7595 |
1984 Inauguracja XVIII Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, koperta z kasownikiem okolicznościowym (Witold Małcużyński). | Fi.2566 Mi.2714 |
| 10 PLN | |
7596 |
1984 list nadany z jachtu S/Y Dunajec z wyprawy do Ameryki z okazji 450-lecia odkrycia Kanady wysłana we francuskim porcie Saint-Malo. | Fi.2591 |
| 50 PLN | |
7597 |
1984 rocznik znaczków czystych (Fi.53,20). | Fi.2751-2811 Mi.2899-2959 |
| 35 PLN | |
7598 |
1984 rocznik kopert FDC (bez bl.125; Fi.63,10). | Fi.2751-2811 Mi.2899-2959 |
| 60 PLN | |
7599 |
1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna Hiszpania 84 w Madrycie, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów przez co środek znaczka ma nieostry obraz. | Fi.2764 Mi.2912 |
| 30 PLN | |
7600 |
1984 Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles, znaczek z przesuniętym drukiem kilku kolorów - wielokrotne postacie zawodników, gwarancja Jungjohann. | Fi.2765MK2 Mi.2913 |
| 500 PLN | |
7601 |
1984 "BILATERALNA WYSTAWA FILATELISTYCZNA PRL - RFN", znaczek na dekoracyjnej kopercie ostemplowany okolicznościowo 14.11 w Poznaniu; koperta maksimum. | Fi.2772 Mi.2920 |
| 20 PLN | |
7602 |
1984 głowy wawelskie (II) znaczki za 5 zł do automatów drukowane w postaci rolki, pasek czterech sztuk w tym jeden z numerem na odwrocie wydrukowanym "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków często ulegało uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste. | Fi.2777 Mi.2925 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
7603 |
1984 Chronione zwierzęta futerkowe, 4 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.1,6,11,16,21,26,31,36,41,46 "pionowe kreski od zadu do ogona"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja. | Fi.2798 Mi.2946 |
| 100 PLN | |
7604 |
1984 architektura sakralna, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie. | Fi.2806-11 ark. Mi.2954-59 |
| 200 PLN | |
7605 |
1984 Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles, makulaturowy niegumowany cięty blok, bardzo rzadkie, fotoatest. | Fi.bl.80nz Mi.Bl.94U |
| 4 300 PLN VERKAUFT | |
7606 |
1985-1987 TOM XVI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 385 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.2812-2985 Mi.2960-3133 |
| 240 PLN | |
7607 |
1985 rocznik kopert FDC (bez bl.: 126II(82II), 127II(83II); Fi.68,20). | Fi.2812-bl.83I Mi.2960-Bl.97I |
| 70 PLN | |
7608 |
1985 rocznik znaczków czystych (Fi.68,80). | Fi.2812-bl.126II (83II) Mi.2960-Bl.97II |
| 45 PLN | |
7609 |
1985 Rozwój pojazdów pożarniczych, 4 zł połowa arkusza sprzedażnego, z błędami na: poz.5 "kolec na prawym przednim kole", poz.7 "uszkodzona szprycha dużego koła"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja. | Fi.2813 B1, B2 Mi.2961 |
| 80 PLN | |