Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 106. Städtepost 1914-1918

38110

1917 Częstochowa, kartka z Niemiec 10.2.17 do Kłomnic pod Częstochową, stempel poznańskiej cenzury wojskowej, kartkę doręczano z Częstochowy trzykrotnie umieszczając stemple poczty miejskiej typ 2 z datami; 5.2.17, 20.2.17 i 2.3.17, oraz stempel opłaty doręczeniowej za 3 kopiejki w kolorze fioletowym typ III, dekoracyjny i ciekawy walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

1 500 PLN
38111

1917 Warszawa, list firmowy z Niemiec do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w warszawie typ 9 w kolorze czerwono liliowym.

120 PLN
38112

1917 Mińsk Litewski, znaczek kwestarski - cegiełka (revenue) na rzecz Szkoły Ludowej im. Tadeusza Kościuszki w Mińsku; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN
38113

1917 kartka żywnościowa z Warszawy.

100 PLN
38114

100 PLN
38115

100 PLN
38116

1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i zupę ważna w okresie 2/IV do 15/IV; dobry stan zachowania (na odwrocie niewielkie przybrudzenie).

60 PLN
38117

1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 14/V-27/V 1917, stempelek rządcy domu przy ul.Królewskiej 10; dobry stan zachowania (pionowe zgięcie).

50 PLN
38118

1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i zupę ważna w okresie 19/III do 1/IV; stempelek rządcy domu przy ul.Królewskiej 10; dobry stan zachowania.

50 PLN
38119

Fi.1-3
280 PLN
38120

Fi.1-3
240 PLN
38121

1918 Żarki, seria pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1-3
320 PLN
38122

1918 Żarki, I wydanie, seria pięknie skasowana na wycinkach (Mi.300 euro), gwarancja Mikulski.

Fi.1-3
360 PLN
38123

Fi.1-5
100 PLN
38124

Fi.1-5
300 PLN
38125

Fi.1-5A
Mi.I-V
400 PLN
38126

1918 Luboml, seria cięta bez gumy.

Fi.1-5A
Mi.I-V
40 PLN
38127

Fi.1-5A ark.
750 PLN
38128

Fi.1-5A ark.
2 000 PLN
38129

Fi.1-5A ark.
700 PLN
38130

Fi.3-6A
Mi.3-6C
800 PLN
38131

Fi.3-6B
Mi.3-6B
160 PLN
38132

1918 Przedbórz, ząbkowana seria II wydania w czworoblokach, wszystkie znaczki typ 1 i typ 2, gwarancja i oznaczenie.

Fi.3-6B
400 PLN
38133

Fi.3BMK1
400 PLN
38134

1918 Częstochowa, karta pocztowa wysłana 4.VI z miejscowości Reichenberg (obecnie Liberec w Czechach), przesyłka dostarczona przez Pocztę Miejską 11.6, co dokumentuje fioletowy stempel z datownikiem "MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY CZĘSTOCHOWA"; stempelek cenzury "Geprüft P.St.VI. A.-K."; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.3a
500 PLN
38135

1918 Częstochowa, widokówka wysłana 22.1 z Warszawy do Częstochowy, fioletowy datownik częstochowskiej poczty miejskiej "MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY CZĘSTOCHOWA" z 23.1; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.3a
600 PLN
38136

Fi.4-6
360 PLN
38137

1918 Żarki, II wydanie, czysta seria przedrukowa (Mi.450 euro), zmatowienia na gumie, liczona jak podlepkowa, sygnowana, gwarancja Bruba.

Fi.4-6
320 PLN
38138

1918 Żarki, seria wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz.

Fi.4-6
420 PLN
38139

1918 Żarki, seria wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz (Fi.4), pozostałe Krawczyk, Rachmanow.

Fi.4-6
440 PLN
38140

1918 Przedbórz, II wydanie, znaczek za 4 gr. ze znacznie przesuniętym w pionie i lekko obróconym ząbkowaniem liniowym ZL 11,5, gwarancja Schmutz.

Fi.4B MK
Mi.4B
150 PLN
38141

1918 Przedbórz, znaczek typu 2 bez perforacji pionowej na marginesie, gwarancja i oznaczenie Jungjohann.

Fi.4B MK
400 PLN
38142

Fi.4aNo, 5aNo
1 200 PLN
38143

1918 Sosnowiec, kartka z Granicy do Sosnowca, stempel cenzury wojskowej w Granicy, stempel poczty miejskiej w Sosnowcu za 5 fen. "Stadtbriefbet. / Miejs eksp list /26. AUG 1918 / 5 fen." w kolorze fioletowym.

Fi.4c
600 PLN
38144

1918 Żarki, znaczek czysty II wydania z podwójnym nadrukiem - 6 hal. czarny na 10 hal. różowym (Mi.500 euro), zachowany w pięknym stanie z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu, delikatna przedwojenna sygnatura, podwójna gwarancja Mikstein.

Fi.4s Np
1 250 PLN
38145

1918 Luboml, znaczek z pustopolem i odwrócony drukiem nominału.

Fi.5B B1
80 PLN
38146

1918 Przedbórz, znaczek II wydania, podlepki, gwarancja.

Fi.6B
70 PLN
38147

Fi.7-9
120 PLN
38148

1918 Żarki, III wydanie, seria kasowana (Mi.135 euro) z pełną oryginalną gumą i w bardzo intensywnych barwach, gwarancja MKSTN Mikstein.

Fi.7-9
150 PLN
38149

1918 Żarki, seria III wydania, gwarancja Mikstein.

Fi.7-9
180 PLN