41204 |
1943 Hetmani, ciemnozielony znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce z oryginalnego obiegu pocztowego wysłanej 23.VIII; karta pionowo zgięta; gwarancja. | Fi.24 |
| 80 PLN | |
41205 |
1943 Hetmani, luzak z serii. | Fi.24 |
| 15 PLN | |
41206 |
| 15 PLN | |
41207 |
1943 Hetmani, ciemnozielony znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim, skasowany 13.XII na karcie ozdobionej bardzo rzadko spotykaną grafiką KOŁO ZIEMI STANISŁAWOWSKIEJ przedstawiającą hucuła grającego na trembicie na tle górskiego krajobrazu i herb Stanisławowa; dobry stan zachowania (karta ukośnie zgięta); gwarancja. | Fi.24 |
| 500 PLN | |
41208 |
1943 kartka wysłana z obiegu z rzadziej spotykany stemplem propagujący "KONKURS ODBUDOWY WSI", gwarancja. | Fi.24 |
| 200 PLN VERKAUFT | |
41209 |
1943 Hetmani - Stanisław Żółkiewski, unikalna próba znaczka za 10 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnozielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 26.0.9 27F4, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski. | Fi.24 P2 |
| 2 250 PLN | |
41210 |
1943 Hetmani, jasnozielony znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim skasowany 2.V.44 stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy bitwy pod górą Świętej Anny w czasie III powstania śląskiego na pocztówce ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | Fi.25 |
| 100 PLN | |
41211 |
1943 Hetmani, luzak z serii. | Fi.25 |
| 15 PLN | |
41212 |
1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, gwarancja Jendroszek. | Fi.25 |
| 160 PLN | |
41213 |
1943 Hetmani - Karol Chodkiewicz, unikalna próba znaczka za 15 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze szarobrązowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 27.0.16. 7/8F3, jego adnotacja i opis na odwrocie. | Fi.26 P4 |
| 2 250 PLN | |
41214 |
1943 Hetmani, znaczek za 15 f. z Karolem Chodkiewiczem na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającym cerkiew wołoską we Lwowie, skasowany 22.XI stemplem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS"; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.27 |
| 150 PLN | |
41215 |
1943 znaczek ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie, na odwrocie napis POCZTÓWKA, gwarancja. | Fi.27 |
| 100 PLN | |
41216 |
1943 list polecony z Koła Filatelistów, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW / OBÓZ OF. IIC" i stempel odbiorczy, gwarancja Drzewiecki. | Fi.27, 28 |
| 300 PLN | |
41217 |
1943 hetmani, znaczek z przywieszką, gwarancja Schmutz. | Fi.28 |
| 280 PLN | |
41218 |
1943 Hetmani, Stefan Czarniecki znaczek za 20 f z przywieszką "250-TY TYSIĄC ZNACZKÓW POCZTY OBOZOWEJ" w karnecie, skasowany 15.VIII stemplem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; rzadki walor w doskonały stanie zachowania; gwarancja. | Fi.28Pw |
| 600 PLN | |
41219 |
1943 Hetmani, znaczek z przywieszką, gwarancja Schmutz. | Fi.28a |
| 360 PLN | |
41220 |
1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, rzadki z przywieszką czysty znaczek za 20 f., gwarancja Krawczyk. | Fi.28ax1 Pw |
| 400 PLN | |
41221 |
1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, bardzo rzadki z przywieszką i skasowany czerwonym kasownikiem obiegowym znaczek za 20 f., gwarancja Schmutz. | Fi.28ax1 Pw |
| 360 PLN | |
41222 |
1943 Hetmani, luzak z serii. | Fi.29 |
| 15 PLN | |
41223 |
| 15 PLN | |
41224 |
1943 Generał Władysław Sikorski - wydanie żałobne, list polecony opłacony dwoma znaczkami wysłany 25.IX, nieznacznie przefrankowany (40 zamiast 35 fen), stempelek polecenia, na odwrocie dwuwierszowy stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.31 |
| 500 PLN | |
41225 |
1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, znaczek na karcie ostemplowany 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "XXV ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI"; gwarancja. | Fi.31 |
| 50 PLN | |
41226 |
1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, znaczek na karcie ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Anny w Warszawie skasowany 1.IX stemplem okolicznościowym "DNI KSIĄŻKI 29 VIII - 4 IX 1943"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.31 |
| 150 PLN | |
41227 |
1943 gen. W. Sikorski - wydanie żałobne, gwarancja Ways. | Fi.31 |
| 50 PLN | |
41228 |
1943 znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS 22.XI.1918" na pocztówce ozdobiona drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającym Ostrą Bramę w Wilnie; na odwrocie ozdobny napis POCZTÓWKA, gwarancja. | Fi.31 |
| 100 PLN | |
41229 |
1943 znaczek na karcie ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św. Anny w Warszawie skasowany stemplem okolicznościowym "DNI KSIĄŻKI 29 VIII - 4 IX 1943", gwarancja. | Fi.31 |
| 100 PLN | |
41230 |
1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, czysty znaczka za 20 f., gwarancja. | Fi.31 |
| 25 PLN | |
41231 |
1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, fałszerstwo na szkodę filatelistów znaczka za 20 f., ciekawe do specjalizacji. | Fi.31 FFi |
| 50 PLN | |
41232 |
1943 wydanie żałobne po śmierci gen. Władysława Sikorskiego, próbna odbitka autorska na papierze bibułkowym z podpisem autora Mariana Stępnia ołówkiem pod obrazkiem znaczka, drobne zagięcia, bardzo dobry stan zachowania, bardzo rzadkie znane z pojedynczych egzemplarzy, gwarancja Schmutz. | Fi.31P |
| 4 000 PLN | |
41233 |
1943 Obrona Warszawy, znaczek skasowany 27 IX na karcie ozdobionej rzadko spotykaną grafiką przedstawiającą warszawską syrenę na tle Kolumny Zygmunta i Zamku Królewskiego w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.32 |
| 500 PLN | |
41234 |
1943 Obrona Warszawy, czysty znaczek za 10+40 f., gwarancja. | Fi.32 |
| 40 PLN | |
41235 |
1943 Obrona Warszawy, znaczek skasowany 27.9.43 na karcie ozdobionej rzadko spotykaną grafiką przedstawiającą Kolumnę Zygmunta na tle Zamku Królewskiego w Warszawie, gwarancja. | Fi.32 |
| 500 PLN | |
41236 |
1943 znaczek na karcie ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św. Anny w Warszawie skasowany stemplem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS 22.XI.1918", gwarancja. | Fi.32 |
| 100 PLN | |
41237 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, znaczek za 20+80 f. z fragmentem kasownika okolicznościowego z 11.XI dnia Święta Niepodległości; gwarancja Krawczyk. | Fi.33 |
| 35 PLN | |
41238 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek na dużym wycinku skasowany 11.XI stemplem okolicznościowym "XXV ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI"; gwarancja. | Fi.33 |
| 60 PLN | |
41239 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, znaczki za 20+80 f. ze skrajnie ciemnym i jasnoszarozielonym tłem, gwarancja. | Fi.33 |
| 150 PLN | |
41240 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, unikalna próba znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, odbita z dwóch klisz w kolorach czeronobrązowym i zielonoszarym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10) odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 32.0.6. 8F8/1C2, jego adnotacja i opis na odwrocie, gwarancja Bojanowicz. | Fi.33 P6 |
| 9 000 PLN | |
41241 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt", gwarancja. | Fi.33P |
| 250 PLN | |
41242 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt" typowy dla projektów i prób w Woldenbergu, gwarancja Schmutz. | Fi.33P |
| 260 PLN | |
41243 |
1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, znaczek na pocztówce skasowany 8.XII w pierwszym dniu obiegu; gwarancja. | Fi.34 |
| 50 PLN VERKAUFT | |