45047 |
1898 sądowe znaczki doręczeniowe, znaczek austriacki 17½ Kr (wartość w krajcarach) odmiana niebieska o ząbkowaniu ZL12½ - dowód doręczenia z sądu w Przemyślu dostarczony dnia 24.XI.1899 (Fi. 220,-), dokument na zgięciach od spodu podklejony na całej długości. | Fi.Iax Mi.1aB |
| 120 PLN | |
45048 |
1899 sądowe znaczki doręczeniowe, znaczek austriacki 34 h (wartość w halerzach) odmiana o ząbkowaniu ZL12½ - dowód doręczenia dostarczony dnia 17.IV.1906. | Fi.IIax Mi.2B |
| 80 PLN | |
45049 |
1920 znaczek z przesuniętą perforacją wchodzącą na obrazek znaczka. | Fi.U1 |
| 20 PLN | |
45050 |
1920 seria znaczków urzędowych. | Fi.U1-11 |
| 35 PLN | |
45051 |
1920 seria znaczków urzędowych w czworoblokach. | Fi.U1-11 |
| 120 PLN | |
45052 |
| 200 PLN | |
45053 |
1920 cyfry między gwiazdkami - I wydanie, czysta seria znaczków urzędowych (Fi.75.-). | Fi.U1-11 |
| 60 PLN | |
45054 |
1920 składany list urzędowy ze Lwowa do Tłustego. | Fi.U5 |
| 150 PLN VERKAUFT | |
45055 |
1920 kartka urzędowa z Poznania na poniemieckim formularzu poczty polowej, dziurki po archiwizacji. | Fi.U5 |
| 120 PLN VERKAUFT | |
45056 |
1920 parka znaczków z podwójnym ząbkowanie poziomym, górny znaczek podlepka, gwarancja i opis. | Fi.U5 MK |
| 60 PLN VERKAUFT | |
45057 |
1920 JEDNA Z PEREŁ POLSKIEJ FILATELISTYKI; arkusik prób znaczków urzędowych z legendarnej kolekcji Straussa, zawiera po 12 sztuk prób typu I "jasne cyfry bez gwiazdek", II "jasne cyfry między gwiazdkami" i III "ciemne cyfry między gwiazdkami", wszystkie w kolorze ciemnoniebieskim na białym grubym papierze i tak jak je wydano bez gumy (Fi.100000.-); ostatnio oferowany w połowie lat osiemdziesiątych, przez ponad trzydzieści lat właściciel szukał istniejących teoretycznie pozostałych arkusików - w kolorze jasnoniebieskim i czerwonym na papierach grubym lub kredowym, spotykał jedynie pojedyncze próby na obu papierach; jest bardzo prawdopodobne, że pozostałe arkusiki nie zachowały się w całości i ten jest jedynym istniejącym egzemplarzem, gwarancja - każdy dwunastoblok Strauss, po cztery z dwunastobloku Falkowski. | Fi.U5 P2+P6+P10 |
| 100 000 PLN | |
45058 |
1920 cyfry między gwiazdkami - II wydanie na cienkim papierze, czysta seria znaczków urzędowych. | Fi.U12-16 |
| 50 PLN | |
45059 |
1921 "2 mk" odręczna adnotacja czerwonym atramentem na austriackich sądowych znaczkach doręczeniowych za 10h na sądowym dowodzie doręczenia - formularz o sygnaturze (Form 102 p.); bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.1c |
| 500 PLN | |
45060 |
1921 niekompletna seria znaczków urzędowych stemplowana na kopercie z Grodziska. | Fi.U2-5, U7-11 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
45061 |
1933 godło państwa na ośmiokątnej tarczy, próba znaczka na papierze niegumowanym, gwarancja Walocha. | Fi.U21IP |
| 100 PLN | |
45062 |
1933 godło państwa na ośmiokątnej tarczy, próba znaczka na papierze niegumowanym, gwarancja Walocha. | Fi.U21IP6 |
| 200 PLN VERKAUFT | |
45063 |
1938 fragment dokumentu urzędowego ze znaczkiem urzędowym z Łucka. | Fi.U19 |
| 120 PLN | |
45064 |
1938 wezwanie urzędowe ze znaczkiem urzędowym. | Fi.U19 |
| 60 PLN | |
45065 |
1945 znaczek z silnie przesuniętą perforacja wchodzącą na obrazek znaczka. | Fi.U21 |
| 15 PLN | |
45066 |
1945 cięta próba znaczka urzędowego, gwarancja Schmutz. | Fi.U21PP4 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
45067 |
1945 znaczek z abklaczem. | Fi.U22 |
| 25 PLN | |
45068 |
1945 Godło Państwa, próby znaczków na urzędowe listy polecone, czerwona i czerwona o podwójnym druku, gwarancja Schmutz,. | Fi.U22I P Dp |
| 120 PLN | |
45069 |
1945 parka makulaturowa z drukiem podwójnym, zagwarantowana jako próba Schmutz. | Fi.U22P |
| 100 PLN VERKAUFT | |
45070 |
1946 czworoblok z międzypolem pomiędzy znaczkami. | Fi.U21B |
| 50 PLN VERKAUFT | |
45071 |
1946 Godło Państwa, wydanie z małym numerem kontrolnym, list wysłany 23.9 z Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu do Gdańska, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym "DNI TORUNIA 21-29.IX.46", bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 46 054). | Fi.U21I Mi.D21 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
45072 |
1946 pasek znaczków międzypolem i z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.U22 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
45073 |
1946 pasek znaczków międzypolem i z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.U22A |
| 70 PLN VERKAUFT | |
45074 |
1946 czworoblok z międzypolem pomiędzy znaczkami. | Fi.U22B |
| 60 PLN VERKAUFT | |
45075 |
1946 Godło Państwa, wydanie z małym numerem kontrolnym, list polecony wysłany 8.1 z Książnicy Miejskiej im.Kopernika w Toruniu do Gdańska, datownik odbiorczy na odwrocie, dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta). | Fi.U22I Mi.D22 |
| 45 PLN VERKAUFT | |
45076 |
1946 godło państwa na ośmiokątnej tarczy, znaczek z abklaczem, gwarancja Więcław. | Fi.U22II |
| 40 PLN VERKAUFT | |
45077 |
1950 godło państwa na ośmiokątnej tarczy, parka znaczków z silnym abklaczem. | Fi.U22 |
| 65 PLN | |
45078 |
1954 Godło państwa, znaczki do przesyłek zwykłych - czworoblok metrykalny z oznaczeniami walca (1 walec, 1 nakład, 1 moletowanie) i sektora drukarskiego, znajdującymi się nad 14 znaczkiem; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.U23 Mi.D27A |
| 60 PLN VERKAUFT | |
45079 |
1954 Godło państwa, znaczki do przesyłek zwykłych - czworoblok metrykalny z oznaczeniami walca (1 walec, 3 nakład, 4 moletowanie) i sektora drukarskiego, znajdującymi się nad 14 znaczkiem; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.U23 Mi.D27A |
| 60 PLN VERKAUFT | |
45080 |
1954 Godło państwa, znaczki do przesyłek zwykłych - czworoblok metrykalny z oznaczeniami walca (1 walec, 3 nakład, 4 moletowanie), znajdującymi się nad 14 znaczkiem; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.U23 Mi.D27A |
| 60 PLN VERKAUFT | |
45081 |
1954 znaczek z numerem walca na górnym marginesie. | Fi.U23 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
45082 |
1954 czworoblok z numeracja arkuszy na dolnym marginesie. | Fi.U23 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
45083 |
1954 seria znaczków urzędowych w narożnikowych czworoblokach. | Fi.U23-4 |
| 25 PLN VERKAUFT | |
45084 |
1954 Godło państwa, seria znaczków w czworoblokach, dodatkowo odmiana ząbkowania znaczka poleconego 12¼:12½, czyste. | Fi.U23-24 Mi.D27A, 28A, C |
| 180 PLN | |
45085 |
1954 Godło państwa, seria znaczków z odmianą ząbkowania znaczka poleconego 12¼:12½, czyste. | Fi.U23-24 Mi.D27A, 28A, C |
| 50 PLN | |