42417 |
1945 kartka polecona z Gomunic do Czechosłowacji, stempel cenzury wojskowej nr 520. | Fi.376a, Cp94 |
| 50 PLN | |
42418 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze brązowoczerwonym z mocno uszkodzonym prawostronnie nadrukiem I formy poz.50 - określanym jako błąd "dziura w belce"; co ciekawe perforacja pionowa jest przesunięta - znaczek dużo szerszy od typowego, a sam nadruk obrócony i skośnie przesunięty, przez co widać uszkodzenia belki z poz.60 i fragment mocno podniesionej belki z poz.59, bardzo ciekawe, gwarancja i opis Walisch. | Fi.376a B Mi.409b |
| 200 PLN | |
42419 |
1945 wydanie przedrukowe, dwa znaczki przedrukowe za 1,50 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem I formy, znaczek z poz.41/91 w ogóle nie ma belki, a znaczek z poz.31/81 ma belkę na dole nasuniętą z poz.41/91; choć kupione oddzielnie znaczki pochodzą z tego samego arkusza, bardzo ciekawe, gwarancja. | Fi.376a B Mi.409b |
| 1 000 PLN VERKAUFT | |
42420 |
| 30 PLN | |
42421 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek silnie przesuniętym nadrukiem typ 1 przechodzącym na sąsiedni znaczek. | Fi.376a MK Mi.409b |
| 120 PLN | |
42422 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w rzadko spotykanym nadrukiem niewielką ilością farby - praktycznie nie widoczny napis "ZŁ". | Fi.376a MK Mi.409b |
| 200 PLN | |
42423 |
1945wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem wychodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja Petriuk. | Fi.376aMK Mi.409b |
| 100 PLN | |
42424 |
| 60 PLN | |
42425 |
| 500 PLN | |
42426 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym formy I z poz. 80, gwarancja Perzyński, z opisem Walisch. | Fi.376aNo Forma I Mi.409bK |
| 630 PLN VERKAUFT | |
42427 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (I forma, typ 1) - frankatura pojedyncza, list wysłany z Cieszyna do Warszawy, znaczek skasowany prowizorycznym jednowierszowym stemplem "Cieszyn 1" (C94 - wg. klasyfikacji Z.Mąki) z datą dostawioną jednowierszowym datownikiem "19.9.45"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.376aT1 Mi.409b |
| 100 PLN | |
42428 |
1945 wycinek z listu z kasownikiem prowizorycznym z Blachowni, gwarancja. | Fi.376a t1+2 Mi.409b |
| 50 PLN | |
42429 |
| 380 PLN | |
42430 |
1945 kartka z Kobiałki 2.10.45 do Kobyłki, stempel cenzury wojskowej nr 507, widokówka Rychwałd koło Żywca. | Fi.376b Mi.409b |
| 70 PLN | |
42431 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem I formy unikalny z rzadkim błędem na poz.53 "plamka nad belką", z atestu plama powstała skutkiem wyprysku stopu przy sporządzeniu odlewu stereotypowego i zanikła podczas dalszego druku skutkiem zużycia, to szybkie zanikanie opisał L.Schmutz na tanim znaczku drukowanym typografią "Przegląd Filatelistyczny" 8/2007 i zreprodukował na il.13, tu na drogim znaczku podstawowym drukowanym rotograwiurą, historyczny fotoatest z 1973 roku Prof.dr Antoni Łaszkiewicz. | Fi.376b F.I Mi.409a |
| 2 000 PLN | |
42432 |
1945 wydanie przedrukowe, piękny marginesowy znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 1, poz.97); wysoka wycena katalogowa (Mi.800 euro), sygnowany Witkowski, gwarancja i opis Kalinowski. | Fi.376b FII T1 Mi.409a |
| 1 600 PLN VERKAUFT | |
42433 |
1945 wydanie przedrukowe - "czerwone 1,50 zł", jeden z najciekawszych błędnodruków Polski powojennej na liście wysłanym 16.III.46 z Krakowa do miejscowości Łyczanka; znaczek przedrukowano formą II - typ 2, poz.39 (wycena samego tylko znaczka kasowanego Mi.500 euro), sygnatura i opis A.Łaszkiewicz, gwarancja Krawczyk. | Fi.376b FII T2 Mi.409a |
| 2 800 PLN | |
42434 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z mocno uszkodzonym prawostronnie nadrukiem II formy (typ 2, poz.30) - określane jako błąd "uszkodzona belka i cyfra 1 nowej wartości"; co unikalne błąd nadruku występuje na pozycji gdzie na znaczku podstawowym z końcowej fazy druku III walcem odnotowano na kilkunastu arkuszach powstanie dużego błędu "wcięcie w prawej krawędzi cyfry 2" - widoczne w prześwicie na górnym skanie (rozjaśnionym do żółtego) - możliwe, że jest to jedyny egzemplarz z takim błędem - do tej pory inny nie jest znany, gwarancja i opis błędu Schmutz. | Fi.376b FII T2 B Mi.409a |
| 5 000 PLN | |
42435 |
1945 wydanie przedrukowe, kiedyś parka znaczków za 1.50zł./25gr. w kolorze czerwonym (Mi.2 x 500 euro), nadruk II formą poz.95 i 96, dwa różne typy - z kropką na górze i na 2/3 wysokości cyfr; zdjęte z listu użytkowego nadanego w Krakowie 25.X.45; na liście były jeszcze parką i to parką w najrzadszym układzie kropek typ 2+typ 1 (wycena takiej parki Fi.7000.-), podczas odmaczania parka zapewne się rozpadła, ale oba znaczki zachowały się w bardzo dobrym stanie gwarancja Ryblewski, z opisem Schmutz. | Fi.376b FII T2 i T1 Mi.409a |
| 2 400 PLN | |
42436 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z nadrukiem formy II z poz. 74 typ 2, gwarancja i oznaczenie Ryblewski. | Fi.376b IIT2 Mi.409a |
| 1 200 PLN | |
42437 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem drugiej formy na liście obiegowym z Krakowa 29.10.45 do Sanoka, jeden z najrzadszych znaczków wydań obiegowych Polski Ludowej na obiegowej korespondencji, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.376b II typ2 Mi.409a |
| 2 400 PLN | |
42438 |
| 6 000 PLN | |
42439 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy z obiegu pocztowego z Krakowa, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.376b typ1 Mi.409a |
| 350 PLN | |
42440 |
1945 wydanie przedrukowe 1,50zł/25gr, znaczek podstawowy rzadkiej odmiany koloru ciemnobrązowoczerwonego skasowany 2.9 na kopercie w Warszawie jednym z pierwszych powojennych stempli okolicznościowych "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE" Warszawa 19-LOTNISKO stosowanym wyłącznie w tym dniu; dekoracyjna całość (Myślicki 45 012 + 204); temat - LOTNICTWO; gwarancja i opis. | Fi.376d Mi.409 |
| 600 PLN | |
42441 |
| 1 400 PLN | |
42442 |
1945 Zabytki Gdańska, 1 zł ząbkowanie liniowe ZL11 parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.I. - znajdującym się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, pod znaczkami liczby rozrachunkowe; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.377 Mi.410 |
| 60 PLN | |
42443 |
1945 kartka z Katowic 30.10.45 na formularzu karty pocztowej wydanej przez D.O.O.i T. w Krakowie w nakładzie 100.000 sztuk, prowizoryczny stempel odbiorczy Krzyżatki. | Fi.377 Mi.410 |
| 121 PLN VERKAUFT | |
42444 |
1945 lotniczy list polecony z Prudnika do Stanów Zjednoczonych, prowizoryczny kasownik i erka Prudnika Śląskiego, nalepki kwestarskie Pomocy Zimowej, stempel urzędu cenzury nr 3212. | Fi.377, 385 Mi.410, 419 |
| 250 PLN | |
42445 |
1945 list polecony z Poznania 16.VIII.46 do Warszawy. | Fi.377, 395 Mi.410, 428 |
| 15 PLN | |
42446 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty. | Fi.377nz Mi.410U |
| 60 PLN | |
42447 |
1945 zabytki Gdańska, dziesięcioblok znaczków ciętych. | Fi.377nz Mi.410U |
| 240 PLN | |
42448 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek nieząbkowany, gwarancja Walocha. | Fi.377nz Mi.410U |
| 35 PLN | |
42449 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty na papierze x, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.377nz Mi.410U |
| 40 PLN VERKAUFT | |
42450 |
1945 zabytki Gdańska, próba znaczka w barwie oliwkowej, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.379P1 Mi.412B |
| 2 500 PLN | |
42451 |
| 2 500 PLN | |
42452 |
1945 Warszawa oskarża, list firmowy z Świętochłowic do Rudy Śląskiej, znaczki z prywatnym ząbkowanie, gwarancja. | Fi.380 Mi.414 |
| 350 PLN | |
42453 |
1945 Warszawa oskarża, seria stemplowana na kopercie. | Fi.380-5 |
| 40 PLN | |
42454 |
1945 Warszawa oskarża, 3 zł - frankatura wielokrotna, parka pionowa na liście poleconym wysłanym z urzędu Radom 4 do Łodzi, znaczki unieważnione datownikiem prowizorycznym typu lubelskiego, stempelek polecenia; na odwrocie datownik odbiorczy Łódź 2 z 17.7.46; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.381 Mi.415 |
| 80 PLN | |
42455 |
| 45 PLN | |
42456 |
1945 Warszawa oskarża, znaczki z prywatnym ząbkowaniem. | Fi.381, 385 |
| 10 PLN | |