Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
30487 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, blok nr.2 na ładnym i czysto kasowanym liście poleconym wysłanym 20.IX z Warszawy do Sztokholmu - opłata zgodna z taryfą, stempelek polecenia z automatycznym numeratorem; na odwrocie stempelek KONTROLA DEWIZOWA PRZEPROWADZONA i datownik odbiorczy z 22.9; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.bl.2 |
| 250 PLN | |
30488 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, rzadka z pełną oryginalną gumą, sygnowana, lekkie zgięcia i zmatowienia na marginesach typowe dla tego waloru, znaczki w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 MK |
| 800 PLN | |
30489 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków okolicznościowych. | Fi.bl.2-4 Mi.Bl.2-4 |
| 320 PLN | |
30490 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, bloki stemplowane kasownikiem okolicznościowym XX Międzynarodowego Kongresu Przeciw Alkoholowego w Warszawie, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2-4 Mi.bl.2-4 |
| 200 PLN | |
30491 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków unieważnionych kasownikiem okolicznościowym BYDGOSZCZ WITA ARMIĘ w kolorach czarnym i lilaczerwonym z oryginalnych listów poleconych. | Fi.bl.2-4 |
| 360 PLN | |
30492 |
1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet kasowanych bloków, wszystkie kasownikiem obiegowym w Warszawie. | Fi.bl.2-4 |
| 180 PLN | |
30493 |
1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet bloków czystych w ładnym stanie (Fi.450.-). | Fi.bl.2-4 |
| 400 PLN | |
30494 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, ,rzadki gumowany makulaturowy blok bez druku ozdobnych napisów na marginesach perforowany, rozmiar większy od normalnego bloku, gwarancja. | Fi.bl.2MK Mi.Bl.2 |
| 900 PLN | |
30495 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku z Ignacym Mościckim, ślady po dwóch załamaniach papieru na marginesach,duży rozmiar, gwarancja. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 900 PLN | |
30496 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulaturowy niegumowany blok bez druku ozdobnych napisów na marginesach i bez perforacji, rozmiar większy od normalnego bloku, gwarancja. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 600 PLN | |
30497 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, ,rzadki gumowany makulaturowy blok bez druku ozdobnych napisów na marginesach i bez perforacji, rozmiar większy od normalnego bloku, gwarancja. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 900 PLN | |
30498 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, niegumowana makulatura bloku z Ignacym Mościckim, gwarancja Berbeka. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 800 PLN | |
30499 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, bez perforacji i bez gumy, co bardzo ciekawe pod znaczkami kontury napisów POCZTA POLSKA - prawdopodobnie lekki schmitzdruck najwyraźniejszego elementu druku, gwarancja i fotoatest Jendroszek. | Fi.bl.4nz MK |
| 1 600 PLN | |
30500 |
1937 S/S "PUŁASKI" - widokówka datowana 9.XI wysłana z Rio de Janeiro do Warszawy przez członka załogi S/S "Pułaski", datownik odbiorczy z 3.XII; statek zakupiony w 1930 przez Polskie Transatlantyckie Towarzystwo Okrętowe, jeden z pierwszych polskich transatlantyków pływał na trasie Gdynia-Nowy Jork, a od 1936 Gdynia-Buenos Aires; w czasie II wojny światowej służył jako transportowiec, głownie na Oceanie Indyjskim. | |
| 200 PLN | |
30501 |
1937 list z Łodzi do Torunia, stempel opłaty gotówkowej, na odwrocie wirnik z Łodzi. | |
| 70 PLN | |
30502 |
1937 formularz adresu pomocniczego z nadrukiem WZÓR służącym do nauki organizacji i techniki handlu P.W.K.S. | |
| 400 PLN | |
30503 |
19387 "X. KRAJOWE ZAWODY BALONÓW WOLNYCH" Mościce, stempel okolicznościowy stosowany wyłącznie w dniu 8.V na liście (druki) wysłanym do Warszawy, nieczęsty przypadek użycia stempla "balonowego" na zwykłej korespondencji; według Myślickiego stopień rzadkości kasownika - C; dobry stan zachowania (Myślicki 38 007). | Fi.280 Mi.301 |
| 100 PLN | |
30504 |
1938 widokówka-cegiełka Polskiej Ligi Przyjaciół Zwierząt wysłana 21 XII z Warszawy do Krakowa, opłata za kartę do 5 słów, dodatkowy stempel "ZJEDNOCZENIE T-STW OPIEKI n.ZWIERZĘTAMI R.P. Oddział w Warszawie", dobry stan zachowania. | Fi.280 Mi.301 |
| 80 PLN | |
30505 |
1938 list z Łukowa 18.I.38 do Krakowa. | Fi.284 |
| 10 PLN | |
30506 |
1938 list polecony z Krzywicza do Wilna, z odręcznym oznaczeniem R i bardzo rzadko spotykanymi adnotacjami "Uprasza się o zwrot koperty bez nr" oraz "otrzymano bez cech polecenia". Na odwrocie stempel tranzytowy ambulansu pocztowego na trasie Zahacie - Lida nr 286 z wyróżnikiem a, stempel odbiorczy z Wilna. | Fi.284, 296 |
| 1 000 PLN | |
30507 |
1938 kartka ekspresowa z Katowic do Krakowa, prawidłowe porto 60 gr - 15 gr za kartkę pocztową + 50 gr za usługę Express. | Fi.284, Cp73 |
| 60 PLN | |
30508 |
1938 "KANONIZACJA BŁ. ANDRZEJA BOBOLI 17.IV.1938r. KOMITET PIELGRZYMKI DO RZYMU WARSZAWA, ŚW.JAŃSKA 15" Warszawa 2 (wyróżnik *d*), doskonałej jakości odbitka wirnika okolicznościowego na kopercie okienkowej wysłanej 2.IV; dobry stan zachowania (Myślicki 38 106). | Fi.284I Mi.305I |
| 80 PLN | |
30509 |
1938 fragment adresowy przesyłki wysłanej jako urzędowy list polecony ekspresowy pobraniowy z drukarni wojskowej w Warszawie do Bielska, bardzo ciekawa i rzadka frankatura, opłata za list urzędowy polecony znaczkiem urzędowym poleconym, opłata za nadwagę listu (w rzeczywistości niedużej paczki) trzema znaczkami urzędowymi, opłata za ekspres normalnym znaczkiem opłatnym. | Fi.287, U19, U20 |
| 1 350 PLN VERKAUFT | |
30510 |
1938 agencja pocztowa Biskupice, list polecony nadany 16.01.38 z Biskupic do Lublina, list nadano z agencji pocztowej, która unieważniła znaczek okrągłym stemplem agencji z orłem w środku, na odwrocie stempel odbiorczy, bardzo rzadka całość w doskonałym stanie, fotoatest. | Fi.288 |
| 3 500 PLN | |
30511 |
1938 list polecony z Stryja do Rumunii, nalepka kontroli dewizowej. | Fi.289, 297 |
| 100 PLN | |
30512 |
1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa nr 122. | Fi.294 Mi.315 |
| 50 PLN | |
30513 |
1938 miejscowy list ze Lwowa, stempel okolicznościowy "Semper Fidelis". | Fi.294 Mi.315 |
| 25 PLN | |
30514 |
1938 kartka ze stemplem okolicznościowym z Grudziądza "Pierwsze Targi Meblowe w Nowem nad Wisłą". | Fi.294 Mi.315 |
| 15 PLN | |
30515 |
1938 kartka z Gródek Jagiellońskich do Lublińca, stempel opłaty ulgowej "OPŁATA ULGOWA / Rozp. M.P. i T. Nr. PW. 501/70 z r. 1933." uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję, widokówka z Gródek Jagiellońskich. | Fi.295 |
| 60 PLN | |
30516 |
1938 zwrotne poświadczenie wypłaty z Białej Podlaskiej. | Fi.295, 296 |
| 25 PLN | |
30517 |
1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków przez Koluszki, Radom nr 122 (numer prawie nieczytelny) z wyróżnikiem b. | Fi.296 Mi.317 |
| 50 PLN | |
30518 |
1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zaleszczyki - Kołomyja nr 389, widokówka z Zaleszczyk. | Fi.296 |
| 120 PLN | |
30519 |
1938 kartka wysłana z pośrednictwa pocztowego w schronisku na Babiej Górze poczty w Zawoi, stempel schroniska i pośrednictwa na znaczku, ciekawa widokówka z Makowa Podhalańskiego. | Fi.296 |
| 450 PLN | |
30520 |
1938 list ze stemplem okolicznościowym z Grudziądza "Pierwsze Targi Meblowe w Nowem nad Wisłą", gwarancja Petriuk. | Fi.298 Mi.319 |
| 20 PLN | |
30521 |
1938 list firmowy z Katowic z wirnikiem propagandowym poczty. | Fi.298 |
| 60 PLN | |
30522 |
1938 list z Zdun 12.4.38 do Niemiec. | Fi.299 Mi.320 |
| 10 PLN | |
30523 |
1938 list polecony z Włodawy 24.V.38 do Lublina, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.299 |
| 15 PLN | |
30524 |
1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych, czworoblok. | Fi.305 Mi.326 |
| 40 PLN | |
30525 |
1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych, czworoblok. | Fi.305 Mi.326 |
| 45 PLN | |
30526 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, czworoblok czystych znaczków z bloku (Fi.260.-). | Fi.306 + 307B Mi.327 + 328A |
| 240 PLN | |