Die Auktion endet am 06.05.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 105. Überdruckausgaben 1918-1919

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
29273

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.28
Mi.27
100 PLN
29274

1918 drugie wydanie lubelskie, złamany dolny lewy narożnik, gwarancja Schmutz.

Fi.28
Mi.27
60 PLN
29275

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowymi uszkodzeniami nadruków na prawych znaczkach "brak liter ZTA", dolny prawy znaczek z charakterystycznym małym A w POLSKA, lekko rozerwana perforacja pomiędzy znaczkami z błędami, gwarancja Jendroszek.

Fi.28 B10
Mi.27
1 200 PLN
29276

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem podwójny - normalnym i odwróconym po stronie gumowanej, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Miszczak.

Fi.28Ndwo
Mi.26DD
6 000 PLN
29277

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Krawczyk i Schmutz.

Fi.28No
Mi.27K
1 000 PLN
29278

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z nadrukiem odwróconym w pięknym stanie, katalog Fischer 7.800,- zł, gwarancja Schmutz.

Fi.28No
Mi.27K 
4 500 PLN
29279

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z błędem "brak prawego ramienia T", rzadkie, gwarancja Schmutz.

Fi.28No B11
Mi.27K 
600 PLN
29280

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem podwójny - normalnym i odwróconym, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Mikulski,.

Fi.28Non
Mi.26DD
9 000 PLN
29281

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 50 z nie dodrukiem prawej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.29
Mi.28
30 PLN
29282

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z ząbkowaniem ZL 12½, gwarancja Jendroszek.

Fi.29
Mi.28
120 PLN
29283

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.29
Mi.28
30 PLN
29284

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z abklaczem nadruku, gwarancja.

Fi.29
Mi.28
180 PLN
29285

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z spektakularnym brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Berbeka.

Fi.29 B9
Mi.28
30 PLN
29286

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja.

Fi.29B9
Mi.28
120 PLN
29287

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z poz. 20 z błędem "brak liter TA w POCZTA", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.29B10
Mi.28
75 PLN
29288

1918 drugie wydanie lubelskie, górny lewy znaczek z błędem "uszkodzone P i O", gwarancja.

Fi.29B12
Mi.28
80 PLN
29289

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.29No
Mi.28K
1 000 PLN
29290

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Petriuk.

Fi.29No
Mi.28K
400 PLN
29291

1919 Stanisław Mikstein, oryginalny ex libris jednego z najwybitniejszych polskich filatelistów i badaczy znaczków, twórcę m.in. metody badania znaczków wydania krakowskiego; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.30
600 PLN
29292

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 54/65, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.32I
Mi.31
1 800 PLN
29293

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
29294

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 28, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
150 PLN
29295

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 32, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
29296

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.44 "cienkie Z", gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.32I B1
Mi.31 
250 PLN
29297

1919 wydanie krakowskie, znaczki za 25/80 hal. w tym jeden z odwróconym nadrukiem, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.24 "cienkie Z" oraz znaczek dopłaty za 5 hal z nadrukiem formą IIA poz.82 - skasowane unarodowionym kasownikiem Cieszyn 1 w dniu 26.I.19 na kopercie miejscowego listu ekspresowego opłaconego (wliczając znaczek dopłaty) tylko za expres - czyli tak jak listy urzędowe; zwraca uwagę odręczna adnotacja o wysokości niedopłaty "5 hl"; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo zgięta, brak tylnej klapy); same znaczki (Fi.790.-) gwarancja i opis Schmutz.

Fi.32I B1, 38, 38 No
Mi.31, 48
1 600 PLN
29298

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 5, gwarancja Mikstein i Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
300 PLN
29299

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 29 z charakterystycznym błędem w postaci przerwanej litery O w POLSKA w dolnej części, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.32II
Mi.31
350 PLN
29300

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 5, lekko przygięty prawy górny narożnik (nie złamany), ogólnie bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
600 PLN
29301

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 30, piękny stan zachowania, gwarancja Petriuk, z oznaczeniem Mikstein.

Fi.32II
Mi.31
750 PLN
29302

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 38, znaczek w doskonałym stanie, gwarancja Petriuk.

Fi.32II
Mi.31
700 PLN
VERKAUFT
29303

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 40, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
300 PLN
29304

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 18, znaczek w pięknym stanie, gwarancja i oznaczenie Kronenberg.

Fi.32II
Mi.31
800 PLN
29305

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE poz.54 z drobnymi błędami "ułamana poprzeczka w T i przerwana w A", lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.32IIE B
Mi.31 
400 PLN
29306

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z usterką na poz.36 "bardzo mocno uszkodzone P w POLSKA i kropka w rombie", gwarancja i opis pozycji Landre, Schmutz.

Fi.33
Mi.32
1 700 PLN
29307

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 7 z charakterystycznie urwaną dolna częścią litery P w POCZTA, zagięcie na górnym prawym narożniku, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.34
Mi.33
600 PLN
VERKAUFT
29308

1919 wydanie krakowskie - TARNÓW 2, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.35 "cienkie Z", został oryginalnie użyty dnia 18.III.19 w Tarnowie, z wydania krakowskiego w urzędach pocztowych Tarnowa (1 i 2) używano czterech nominałów znaczków opłaty i trzech dopłaty, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.34 B1
Mi.33
400 PLN
29309

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.57, niewielki ślad podlepki, gwarancja i opis Gryżewski.

Fi.35
Mi.34
200 PLN
29310

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 39 "pełen romb", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.35
Mi.34
130 PLN
29311

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 55, niewielkie zagniecenie górnego prawego narożnika, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.35
Mi.34
400 PLN
29312

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.100 "uszkodzone A (jak Ą) w POLSKA", to uszkodzenie narożnika formy I - niekatalogowany, ale pokazywany w eksponatach wystawowych ważny błąd tego wydania, kasowany na wycinku, gwarancja i opis pozycji.

Fi.35 B
Mi.34 
800 PLN