32475 |
1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. z poz.61 z niedodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Walisch. | Fi.345 B Mi.387 |
| 200 PLN | |
32476 |
1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 17.2.45 Węgrowa do Kielc, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym WEGROW z wyróżnikiem "a", prowizoryczna okupacyjna erka z wykreślonym napisem "über.Sokolow (Distr.Radom)"; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 167; oryginalne nie inspirowane filatelistycznie przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.346 Mi.388 |
| 1 200 PLN | |
32477 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław. | Fi.346 Mi.388 |
| 55 PLN | |
32478 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem. Normalny nadruk przesunięty do góry, na dole już widać przesunięty nadruk ze znaczka poniżej. Lekkie zdwojenie druku znaczka podstawowego - np. dolna belka. | Fi.346 Mi.388 |
| 65 PLN | |
32479 |
| 90 PLN | |
32480 |
1944 R.T.R.P., pasek znaczków z lekko ukośnym nadrukiem. | Fi.346 Mi.388 |
| 100 PLN | |
32481 |
1944 R.T.R.P., list polecony z Warszawy 38 5.2.45 do Lublina, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 229, koperta przycięta z lewej strony. | Fi.346 Mi.388 |
| 800 PLN | |
32482 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem- nominał na dole znaczka, gwarancja Wysocki. | Fi.346 Mi.388 |
| 150 PLN | |
32483 |
| 60 PLN | |
32484 |
1944 R.T.R.P., marginesowy znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z III walca na poz.99 "kreska na drugim piórze prawego skrzydła" i brakiem otworu perforacji poziomej, gwarancja i opis. | Fi.346 B Mi.387 |
| 60 PLN | |
32485 |
1944 R.T.R.P. - DRUK NA SKLEJONEJ TAŚMIE PAPIERU, marginesowa parka znaczków przedrukowych za 3 zł./25 gr. wydrukowana w miejscu sklejenia wstęgi papieru znaczka podstawowego - taki znaczek podstawowy katalogowany jest jako 343 MK8 (Fi.3600.-), z nadrukiem R.T.R.P. nie jest katalogowany, a jedyna znana wartość z serii miast z nadrukiem "Częstochowa' jest wyceniana -.-, na naszej aukcji nigdy nie było znaczka z tych wydań drukowanego na sklejonej wstędze papieru, bardzo ładny stan zachowania, na marginesie sygnatura Zet-Ka, gwarancja i opis pozycji Schmutz. | Fi.346/343 MK8 Mi.388 |
| 18 000 PLN | |
32486 |
1944 R.T.R.P., unikalny znaczek za 3 zł./25 gr. bez perforacji pionowej na prawym marginesie (Fi. 7.500,-), na oryginalnym miejscowym liście poleconym nadanym 8.2.45 w Lublinie, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 347 i kasownik odbiorczy, ten błąd perforacji występował w zaledwie kilku arkuszach, znanych kilka listów ze znaczkiem z tym błędem nadanych miejscowo w Lublinie, fotoatest Walocha. | Fi.346MK1 Mi.388 |
| 7 800 PLN | |
32487 |
1944 R.T.R.P., parka znaczków bez perforacji pionowej na prawym marginesie, katalog Fischer 7.500,- zł, gwarancja i opis. | Fi.346MK1 Mi.388 |
| 4 500 PLN | |
32488 |
1944 R.T.R.P. - JEDNOSTRONNIE CIĘTY, unikalny narożny znaczek za 3 zł./25 gr. bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem (Fi.7500.-), na oryginalnym miejscowym liście poleconym nadanym 8.2.45 w Lublinie, na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 347 i kasownik odbiorczy; gwarancja Krawczyk, Schmutz. | Fi.346MK1 Mi.388 |
| 18 000 PLN | |
32489 |
1944 znaczki zaniechanego wydania znaczków opłaty z nadrukiem nowej wartości na przedwojennych znaczkach urzędowych, znikomy nakład; 150 i 25 szt., znaczki regumowane, fotoatest. | Fi.VI-VII |
| 29 000 PLN | |
32490 |
1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, marginesowa parka odbitek kontrolnych na różowopomarańczowym papierze z poz. 46 i 47, obie typu 2 z kwadratową kropką po gr., zwraca uwagę nietypowy bardzo szeroki margines w arkuszu, gwarancja. | Fi.VIII-XXII P Mi.Krakau nicht ausgegeben |
| 1 200 PLN | |
32491 |
1944 Goznak, znaczek w barwie jasno brązowoczeronej wykonany techniką typograficzna nie wprowadzony do obiegu, znaczki te wykorzystano przy wydaniach przedrukowych, znaczek bez perforacji poziomej na dolnym marginesie, gwarancja i opis Miszczak, Petriuk. | Fi.Vb MK1 |
| 700 PLN | |
32492 |
1944 Goznak, czworoblok znaczków; za 25 gr. w kolorze jasnobrązowoczerwonym - druk typograficzny, bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Fi.4400.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Vb MK2 Mi.383b UMw |
| 4 000 PLN | |
32493 |
1944 "Opłata pocztowa uiszczona gotówką ...... gr.", niebieski stempelek opłaty gotówkowej na liście przesłanym 7.8 miejscowo w Lublinie, trzywierszowy stempelek "Opłata pocztowa uiszczona gotówką ...... gr." z wpisaną wysokością pobranej opłaty "50", u góry dopisana liczba "345" (numer przesyłki?); okupacyjny datownik Lublin 1 z wyróżnikiem "r"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego; gwarancja. | |
| 500 PLN | |
32494 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązoworóżowej, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.347a Mi.389 |
| 170 PLN VERKAUFT | |
32495 |
| 150 PLN VERKAUFT | |
32496 |
1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym skasowany w Radomsku, ponieważ nie można ustalić daty niska cena wywoławcza. | Fi.347a Mi.389 |
| 100 PLN | |
32497 |
1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, cieniowany dziesięcioblok znaczków za 5 zł./25 gr. w kolorach od ciemnobrązoworóżowych po lewej, poprzez brązoworóżowe, po dwa jasnobrązoworóżowe do brązoworóżowych po prawej, wersja drukowana na odwrocie niemieckiego urzędowego papieru kancelaryjnego z nagłówkiem "Deutsche Post Osten ... Chopinstr.9"; wiele błędów: na poz.22 "plamka nad TA", na poz.23 "PÓLSKA", na poz.24 unikalny "duża barwna plama nad 22", na poz.25 z najmniejszym prostokątem zasłaniającym nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm) występujący tylko w części nakładu błąd "uszkodzona cyfra 3 w 1863." (Fi.+500%), na poz.26 występujący w małej części nakładu "plama w tle obok szyi", a na poz.29 prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu opisywanym jako "uszkodzony prostokąt", niespotykane nagromadzenie odmian i błędów, gwarancja opis wszystkich kolorów i błędów Schmutz. | Fi.347a B Mi.389 |
| 5 200 PLN | |
32498 |
1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze ciemnobrązowaworóżowym, z występującym w części nakładu błędem nadruku na poz.22 "wcięcie w prostokącie", dodatkowo na znaczku podstawowym "kropka pod Z", gwarancja z opisem koloru i błędu nadruku Schmutz. | Fi.347a B Mi.389 |
| 270 PLN VERKAUFT | |
32499 |
1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze jasnobrązoworóżowym, z błędem na poz.29 "uszkodzony prostokąt", gwarancja z opisem koloru i błędu Schmutz. | Fi.347a B Mi.389 |
| 240 PLN | |
32500 |
1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, marginesowy sześcioblok znaczków za 5 zł./25 gr. w kolorze brązowaworóżowym z ciekawym zestawem niekatalogowanych, ale znaczących błędów: na poz.15 "kropka po A w POLSKA", na poz.18 "plama na czole", na poz.19 "połączone S i K w POLSKA", a na poz.20 "z w zł. z pętelką", gwarancja opis koloru i wszystkich błędów Schmutz. | Fi.347a B Mi.389 |
| 3 200 PLN | |
32501 |
1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, parka znaczków za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym, prawy znaczek z błędem występującym w części nakładu na poz.25 "przerwa w górnym łuku cyfry 3" (Fi.+500%); dodatkowo znaczek z tej pozycji ma najmniejszy prostokąt zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm), gwarancja i opis koloru Schmutz. | Fi.347a B Mi.389 |
| 900 PLN VERKAUFT | |
32502 |
1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze jasnobrązoworóżowym, z błędem na poz.23 "Ó w PÓLSKA", gwarancja z opisem koloru i błędu Schmutz. | Fi.347a B6 Mi.389 |
| 180 PLN VERKAUFT | |
32503 |
1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, unikalny narożny znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym, z mocno przesuniętym w górę drukiem znaczka podstawowego i dodatkowo z błędem nadruku występującym na poz.1 w części nakładu "rozdzielony prostokąt", gwarancja z opisem koloru i błędu Schmutz. | Fi.347a MK3 B1 Mi.389 |
| 4 000 PLN | |
32504 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno brązowaworóżowym z błędem "plama na głowie", gwarancja i opis. | Fi.347aaB Mi.389 |
| 450 PLN | |
32505 |
1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze jasnobrązoworóżowym, z rzadkim niekatalogowanym błędem "plama na włosach" (inne takie błędy Fi.+200%), dodatkowo to wysoko wyceniana odmiana na cienkim papierze (Fi.3x), gwarancja z opisem koloru, błędu i papieru. | Fi.347aa B Mi.389 |
| 1 200 PLN | |
32506 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązowaworóżowej z błędem z poz. 8 występującym w części nakładu "odbicie spacji i plama nad A w POLSKA", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.347ab B2+B3 Mi.389 |
| 1 000 PLN VERKAUFT | |
32507 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek na rzadkim papierze cienkim w barwie ciemno brązowaworóżowej z błędem z poz. 26 występującym w części nakładu "plama obok szyi", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.347ac B18 Mi.389 |
| 1 000 PLN | |
32508 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno brązowaworóżowej na papierze cienkim, gwarancja i opis. | Fi.347ad Mi.389 |
| 350 PLN VERKAUFT | |
32509 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno brązowaworóżowym z błędem "plama na twarzy", gwarancja i opis. | Fi.347adB Mi.389 |
| 460 PLN VERKAUFT | |
32510 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek na rzadkim papierze cienkim w barwie jasno brązowaworóżowej z błędem z poz. 23 "PÓLSKA", gwarancja i opis. | Fi.347ad B13 Mi.389 |
| 800 PLN | |
32511 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek cięty w barwie jasno brązowaworóżowym, gwarancja i opis. | Fi.347ad nz Mi.389U |
| 15 000 PLN | |
32512 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązowaworóżowym z błędem z poz. 22 "kropka nad TA", gwarancja i opis. | Fi.347aeB Mi.389 |
| 670 PLN VERKAUFT | |
32513 |
1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, czworoblok znaczków za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze jasnobrązowoczerwonym drukowany na odwrocie niemieckiego urzędowego papieru kancelaryjnego (cieńszy 0,075 mm, a na odwrocie napis LUBLIN Chopinstr. 9), prawy górny znaczek na poz.25 ma najmniejszy prostokąt zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm), lewy dolny na poz.29 ma prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu opisywanym jako błąd, a na znaczku podstawowym z poz.30 są występujące w niewielkiej części nakładu błędy "plama nad głową" i "kropka przed literą T", gwarancja i opis koloru Schmutz. | Fi.347b B Mi.389 |
| 2 000 PLN | |
32514 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno brązoworóżowej, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.347ba Mi.389 |
| 300 PLN VERKAUFT | |