31507 |
| 50 PLN | |
31508 |
| 60 PLN | |
31509 |
1942 "Generalne Gubernatorstwo w oczach artystów niemieckich - Wystawa sztuki w Sukiennicach" (KUNSTAUSSTELLUNG DES GENERALGOUVERNEMENTS 1942 DEUTSCHE KÜNSTLER SEHEN DAS GENERALGOUVERNEMENT KRAKAU 1942 TUCHHALLEN) oficjalnie wydana okolicznościowa artystyczna karta wykonana techniką litograficzną, jedna z najtrudniejszych do zdobycia, na odwrocie narożnikowy znaczek za 1+1 zł z Mikołajem Kopernikiem z oznaczeniem na dolnym marginesie ENTWURF: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty) skasowany 20.XI wystawowym stemplem okolicznościowym w Krakowie; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.100 |
| 600 PLN VERKAUFT | |
31510 |
1942 list z warszawy do Lisowa (Warthenland), koperta z wydrukowanym znakiem opłaty unieważniona wirnikiem warszawskim z wyróżnikiem bb. | Fi.Ck2y |
| 40 PLN | |
31511 |
1942 kartka z Grodziska do Karolówki, całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym H. | Fi.Cp3II |
| 50 PLN | |
31512 |
1942 kartka wysłana z agencji pocztowej Czorsztyn, trzywierszowy stempelek w ramce "Czorsztyn / über Neumart (Dunajec) / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Nowym Targu. | Fi.Cp7 |
| 50 PLN | |
31513 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 50 PLN | |
31514 |
1942 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, z wydrukowanym na odwrocie tekstem XIII, kartka wysłana do Niemiec, stempelek "Versandstelle für Sammlermarken Krakau", ślad po zdjętych podlepkach na rewersie. | Fi.Fcp3 |
| 260 PLN VERKAUFT | |
31515 |
1942 formularz korespondencyjny działu wydawania przesyłek zagranicznych przy upt.Warszawa 1 - nadruk wykonany na polskiej całostce za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem; formularze te służyły jako wezwanie i zarazem przepustka do odbioru paczki zagranicznej, przy wejściu do działu były przedzierane przez wartownika pocztowego, a wchodzący otrzymywał tylko połowę formularza ze swoimi danymi, którą to połówkę oddawał przy wyjściu; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Fcp4 |
| 3 000 PLN | |
31516 |
1942 "Goniec Krakowski die polnische Tageszeitung für den Distrikt Krakau" 000 gr, próbna frankatura mechaniczna z datą 9.4.42 na formularzu kartkowym niemiecko-polskim (Fi.1c), na odwrocie którego podano maszynopisem "Frankotyp Modell C 8922 Zeitungsverlag Krakau-Warschau, Krakau, Poststr.1 5.11.1942 1 / 9.4.42"; do tej pory nieznana z odbitek obiegowych, w fundamentalnej dla tego działu III-tomowej pracy "Polskie frankatury mechaniczne", której autorem jest T.Hampel, nie ma nawet wzmianki o tej frankaturze!!! wycena według katalogu Fischera "-,-"; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | Mi.18e P |
| 4 000 PLN | |
31517 |
1942 kenkarta (Kennkarte), wystawiona 22.V w Przemyślu, używana jeszcze w okresie powojennym, dokument w słabszym stanie zachowania (strona tytułowa oddzielona). | |
| 40 PLN | |
31518 |
1942 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, frankatura mechaniczna na dekoracyjna kopercie druków wysłanych 7.5 z Berlina do Krakowa, zwraca uwagę niecodzienna kombinacja odbitek frankownicy 3 + 1 fen; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 60 PLN | |
31519 |
1942 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, polecona widokówka wysłana 15.VII z Ascona w Szwajcarii do Warszawy, ; stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu; datownik odbiorczy "WARSCHAU NO 2" z wyróżnikiem "d", efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 160 PLN | |
31520 |
1942 dowód doręczenia wysłany przez pośrednictwo pocztowe w Korzennej do Nowego Sącza. | |
| 30 PLN | |
31521 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Rybie Nowe, trzywierszowy stempelek w ramce "Rybie Nowe / über Limanowa / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Limanowej. | |
| 30 PLN | |
31522 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Łabowa, trzywierszowy stempelek w ramce "Labowa / über Neu-Sandez / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Nowym Sączu. | |
| 30 PLN | |
31523 |
1943 "Zeitungsverlag Krakau -Warschau G.m.b.H. Krakau, Poststr.1" - 16 gr frankatura mechaniczna, odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 9.12 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz. | Fi.3a |
| 700 PLN | |
31524 |
1943 miejscowy list z Krakowa z rzadkim wirnikiem "Hauptgruppe Gewerbliche Witrschaft und Verkehr in der Zentralkammer", bardzo dobry stan zachowania. | Fi.9 |
| 500 PLN | |
31525 |
1943-1944 "Hauptgruppe Gewerbliche Wirtschaft und Verkehr in der Zentralkammer" - frankatury mechaniczne za: 6, 8, 24 gr odciśnięte na kopertach listów miejscowych (2 druki) przesłanych w Krakowie; trudny do zdobycia zestaw rzadkich ostemplowań Generalnego Gubernatorstwa, walory w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.9 |
| 2 250 PLN | |
31526 |
1943 przekaz paczkowy z Krakowa do Stalowej Woli. | Fi.63, 79, 87 |
| 70 PLN | |
31527 |
1943 złożony front gazety krakowskiej wysłanej z Krakowa do Niemiec, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym. | Fi.72 |
| 80 PLN | |
31528 |
1943 przekaz paczkowy z Brzeska do Makowa Podhalańskiego. | Fi.74, 83 |
| 60 PLN | |
31529 |
1943 formularz poszukiwań Polskiego Czerwonego Krzyża wysłany miejscowo w Krakowie 6.05.43. | Fi.75 |
| 80 PLN | |
31530 |
1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza kartkowego definitywnego; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.75, Fp1c; 29 |
| 80 PLN | |
31531 |
1943 przekaz paczkowy z Przemyśla do Niemiec. | Fi.77, 83, 86 |
| 220 PLN | |
31532 |
1943 list z posterunku polskiej policji wysłany z pośrednictwa pocztowego w Jodłowniku przez Limanowa do Nowego Sącza, stempel pośrednictwa. | Fi.78 |
| 150 PLN | |
31533 |
1943 przekaz paczkowy z Krakowa do Makowa. | Fi.79, 83, 86 |
| 60 PLN | |
31534 |
1943 przekaz paczkowy z Warszawy do Makowa Podhalańskiego. | Fi.79, 86 |
| 60 PLN | |
31535 |
1943 portret Hitlera, 30gr + 1,20zł, polecony list pobraniowy wysłany 10.IX z Krakowa do Sochaczewa; na odwrocie zalepka listowa firmy PIONIER i kasownik odbiorczy z 11.9; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.79, 87 |
| 80 PLN | |
31536 |
1943 przekaz paczkowy z Mielca do Niemiec. | Fi.83 |
| 170 PLN | |
31537 |
1943 urodziny Hitlera, pięć serii z dolnej część arkusza z marginesami z oznaczeniami: ENTW.: z podpisem projektanta; STAATSDRUCKEREI WIEN; STICH.: z podpisem rytownika oraz numerami sektora: 12gr+1zł - II, 24gr+1zł - III, 84gr+1zł - IV; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.101-03 Pw2, Pw3, Pw4 |
| 200 PLN | |
31538 |
| 50 PLN | |
31539 |
| 20 PLN | |
31540 |
| 100 PLN | |
31541 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/1 z pustopolami na górnym marginesie w ładnym stanie. | Fi.104I |
| 220 PLN | |
31542 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor II/4", załamana i częściowo złamana górna prawa część arkusika, złamanie przechodzi przez górny i prawy margines oraz górny narożny ząbek 5 znaczka, na lewym marginesie (na wysokości 6 znaczka) niewielki ubytek "węgielku" w papierze, po za tym w ładnym stanie. | Fi.Ark.104II |
| 150 PLN | |
31543 |
| 7 500 PLN | |
31544 |
| 30 PLN | |
31545 |
| 2 400 PLN | |
31546 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV), 2 zł - frankatura mieszana na paczkowym adresie pomocniczym o sygnaturze "DPO 414(3.41)" wysłanym 23.9 z Warszawy do miejscowości Wzdół Rządowy; dodatkowy stempelek "Zustellgebühr bezahlt"; datownik odbiorczy na odwrocie (słabo odciśnięty). | Fi.113, 74 |
| 60 PLN | |