22363 |
1976 widokówka wydana przez Związek Żołnierzy Kresowych w Niemczech z okazji XX lecia swego istnienia 1956-1976. | |
| 30 PLN | |
22364 |
1979 pamiątkową winieta "POLPHILEX'79 Wystawa wydawnictw oficerskich obozów jenieckich Londyn 22-24 VII". | |
| 40 PLN | |
27268 |
1932 ilustrowana karta pocztowa ze znaczkiem przedstawiającym odsłonięty w 1927 roku monumentalny pomnik w Tannenbergu (Olsztynek), obecnie po tej wielkiej budowli nie pozostał żaden ślad. | Mi.P215 |
| 30 PLN | |
27269 |
1933 seria okolicznościowa poczty austriackie z okazji 300. rocznicy wyzwolenia Austrii od okupacji tureckiej, znaczek za 40 groszy z podobizną króla Jana Sobieskiego. | Mi.557-62 |
| 600 PLN | |
27270 |
1935 Turcja, Międzynarodowy Kongres Kobiet w Istambule, znaczek za 50+50 Krs z Marią Skłodowską-Curie, jeden z najważniejszych znaczków tematu "Polonica" - nakład zaledwie 6880 sztuk, czysty na podlepce. | Mi.999 |
| 400 PLN | |
27271 |
1935 Turcja, Międzynarodowy Kongres Kobiet w Istambule, narożnikowy znaczek z Marią Skłodowską-Curie, niewielki nakład 6880 sztuk, znaczek w doskonałym stanie. | Mi.999 |
| 800 PLN | |
27272 |
1935 WYCHODZTWO POLSKIE W ARGENTYNIE OFIAROM POWODZI 1934 seria bardzo rzadkich znaczków kwestarskich na rzecz ofiar katastrofalnej powodzi, która miała miejsce w Polsce w 1934 roku, wydanych staraniem Polonii w Argentynie, znaczki o nominałach: 10c, 50c i 1S w czworoblokach na liście poleconym wysłanym 5.II z Buenos Aires do Capital, stempelek cenzury; działający w Buenos Aires Komitet Pomocy Ofiarom Powodzi w Polsce uzyskał od władz Argentyńskich zgodę na doklejanie na przesyłkach obok znaczków pocztowych nalepek pomocowych, był to pierwszy w historii Argentyny taki przywilej udzielony kolonii zagranicznej; wyjątkowo rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 2 000 PLN | |
27273 |
1938 karta pocztowa z ilustracją przedstawiającą Wyspę Piasek we Wrocławiu, czysta. | Mi.P232 |
| 30 PLN | |
27274 |
1938 karta pocztowa z ilustracją przedstawiającą widok ogólny Opola, z sygnaturą 39-136-1-B5, wysłana 8.8 z Gliwic do Świdnicy. | Mi.P236 |
| 25 PLN | |
27275 |
1939 Litwa, seria znaczków wydanych z okazji Mistrzostw Europy w Koszykówce rozegranych w Kownie, na znaczku za 60+40 cent, widoczna m.in. polska flaga, polska drużyna wywalczyła na tych mistrzostwach brązowy medal; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.429-31 |
| 100 PLN | |
27276 |
1943 koperta z patriotyczną ilustracją i hasłem "Poland fights on!" (Polska walczy!), ofrankowana m.in. znaczkiem z Kazimierzem Pułaskim wysłana 13.VIII z Chicago do Detroit, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.331, 511 |
| 40 PLN | |
27277 |
1943 USA, okupowane kraje - Polska, FDC znaczka przedstawiającego polską flagę na dekoracyjnej kopercie ostemplowanych 22.VI w Chicago w pierwszym dniu obiegu, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.523 |
| 30 PLN | |
27278 |
1944 nalepka okolicznościowa wystawy filatelistycznej POLPEX. | |
| 50 PLN | |
27279 |
1951-63 POLSKA APTEKA GRABOWSKIEGO w Londynie, zestaw korespondencji na (głównie) kopertach firmowych ze wszystkich stron świata kierowanych do apteki, której właściciel Mateusz B.Grabowski założył galerię sztuki współczesnej Grabowski Gallery, która była oparciem dla polskich artystów, a także miejscem promowania młodych utalentowanych twórców - między innymi bardzo cenionego później Wojciecha Fangora, Józefa Czapskiego i Magdaleny Abakanowicz; jego syn Wojciech Grabowski późniejszy właściciel Polskiej Apteki i słynny filatelista był posiadaczem jednego z największych w historii zbiorów polskich znaczków, a w szczególności ich projektów i prób, ciekawy ślad działalności polskiej emigracji. | |
| 300 PLN | |
27280 |
1953 "POLPEX 1952-53" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago; jaśniejszy bloczek na stronie gumy wzdłuż lewej krawędzi przywarcie papieru (paseczek szerokości ok.1 mm), od frontu minimalny ubytek papieru po lewej stronie. | |
| 50 PLN | |
27281 |
1956 Watykan, Matka Boska Częstochowska, seria znaczków Watykanu zaprojektowanych przez Kazimierę Dąbrowską, na dekoracyjnej kopercie FDC, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.263-65 |
| 50 PLN | |
27282 |
1959 list w kopercie firmowej Biblioteki Instytutu Historycznego Generała Sikorskiego wysłany 26.VI z Bonnybridge do Gdańska. | |
| 40 PLN | |
27283 |
1960 Ignacy Jan Paderewski, znaczek amerykański na ilustrowanej kopercie FDC. | Mi.789 |
| 20 PLN | |
27284 |
1960 ZARZĄD ZWIĄZKU FILATELISTÓW POLSKICH W WIELKIEJ BRYTANII, numerowana karta nr.86 wydana z okazji Światowego Roku Uchodźcy 1960, z emblematem dotyczący tego wydarzenia i wizerunkiem znaczka STAN wraz z podpisami władz Związku. | |
| 200 PLN | |
27285 |
1962 Izrael, 20. rocznica śmierci Janusza Korczaka, znaczek z przywieszką (tabs) na kopercie FDC. | Mi.264 |
| 40 PLN | |
27286 |
1962 około, koperta z ilustracją radzieckiego statku pasażerskiego "Feliks Dzierżyński" pływającego głównie na trasie Nachodka-Jokohama-Hong Kong. | |
| 40 PLN | |
27287 |
1962 Józef Piłsudski i jego epoka w polskiej filatelistyce, dekoracyjna całość z dodatkową winietą "Józef Piłsudski - Obrońca Europy" ostemplowana okolicznościowo 9.III w Londynie na wystawie POLPHILEX 62. | |
| 60 PLN | |
27288 |
1965 Węgry, VI Światowy Kongres Związków Zawodowych w Warszawie, nieząbkowany znaczek na kopercie FDC. | Mi.2174B |
| 40 PLN | |
27289 |
1965 25. rocznica udziału Polskich Sił Powietrznych w Bitwie o Anglię, karta ostemplowana okolicznościowo 25.IX w Londynie. | |
| 30 PLN | |
27290 |
1965 LXXX rocznica urodzin generała broni Kazimierza Sosnkowskiego, ilustrowana "całostka" z reprodukcją niewydanego znaczka z 1939 roku za 25 gr z podobizną generała Sosnkowskiego (por. aukcja Cherrystone październik 2004 lot 485); rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
27291 |
1966 Tysiąclecie Polski Chrześcijańskiej, okolicznościowa koperta ostemplowana 22.V w Londynie. | |
| 20 PLN | |
27292 |
1966 1000-lecie państwa polskiego. | |
| 20 PLN | |
27293 |
1966 "POLPEX 1966" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago. | |
| 100 PLN | |
27294 |
1966 amerykańskie znaczki z okazji 1000-lecia chrztu Polski. | |
| 30 PLN | |
27295 |
1966 bloczek okolicznościowy wystawy filatelistycznej Polphilex 66 w Wielkiej Brytanii. | |
| 80 PLN | |
27296 |
1966 nalepka okolicznościowa polskiego millenium. | |
| 60 PLN | |
27297 |
1966 seria poczty watykańskie z okazji 1000-lecia chrześcijaństwa w Polsce. | |
| 20 PLN | |
27298 |
1967 100. rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, wydanie poczty Księstwa Monako: pięć prób kolorów i czworoblok znaczków z pustopolami, czyste, trudny do skompletowania zestaw; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.878 |
| 1 000 PLN | |
27299 |
1970 nalepka okolicznościowa z okazji pogrzebu gen. Andersa. | |
| 40 PLN | |
27300 |
1973 500-lecie urodzin Mikołaja Kopernika, znaczek amerykański na ilustrowanej kopercie FDC. | Mi.1095 |
| 30 PLN | |
27301 |
1973 Grenada, blok wydany z okazji 25-lecia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) przedstawiający Marię Skłodowską-Curie, czysty. | Mi.Bl.30 |
| 40 PLN | |
27302 |
1974 Francuskie Terytorium Afarów i Issów, 40 rocznica śmierci Marii Skłodowskiej-Curie, znaczki ząbkowany i cięty oraz tzw. wydanie ministerialne (epreuve de luxe); doskonały stan zachowania. | Mi.105 |
| 500 PLN | |
27303 |
1976 Czechosłowacja, całostka - koperta wydana z okazji Wystawy Filatelistycznej Socfilex 76 w Pradze, czysta. | |
| 30 PLN | |
27304 |
1976 pamiątka filatelistyczna klubu polonijnego z Buffalo. | |
| 15 PLN | |
27305 |
1977 NRD, 100. rocznica urodzin Feliksa Dzierżyńskiego, blok czysty. | Mi.Bl.49 |
| 15 PLN | |