18404 |
1887 list składany z Niepołomic do Wojnicza, znaczek z ząbkowaniem 9½/9½ . | Mi.46 |
| 70 PLN | |
18405 |
1887 obwoluta listu z Breslau (Wrocław) do Mysłowic. | |
| 60 PLN | |
18406 |
1888 część z opłaconą odpowiedzią podwójnej karty pocztowej wysłana 6 października do Warszawy, słabo czytelny datownik nadawczy, na froncie okrągły godzinnik warszawski "6 ч. ВЕЧ." (godzina 6 wieczorem) i datownik odbiorczy z tego samego dnia, tekst na odwrocie pisany po hebrajsku; bardzo dobry stan zachowania; temat - JUDAICA. | Mi.P8F |
| 50 PLN | |
18407 |
| 600 PLN | |
18408 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop; bardzo dobry stan zachowania (niewielki ślad podlepki na odwrocie). | Mi.P10I |
| 50 PLN | |
18409 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.U32A |
| 50 PLN | |
18410 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81mm; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.U33A |
| 60 PLN | |
18411 |
1889 PORTUGALIA - niezwykle rzadki (choć w Europie) kierunek wysyłki, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x81mm, wysłana 1.VI.1890 z miejscowości Preny do Lizbony!!! znak opłaty unieważniony 1.ИЮН datownikiem ПРЕНЫ ПОЧТ.ОТД.СУВАЛСК.Г. odciśniętym dodatkowo poniżej, na odwrocie ten sam datownik odciśnięty następnego dnia i kasownik odbiorczy LISBOA; całość w dobrym stanie zachowania, sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.U34A |
| 500 PLN | |
18412 |
1889 kartka z Wilna do Niemiec. | |
| 10 PLN VERKAUFT | |
18413 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 5 kop; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.K1 |
| 80 PLN | |
18414 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 10 kop, krawędzie z pełną oryginalną gumą, dobry stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.K3 |
| 50 PLN | |
18415 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; słabszy stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia, prawy górny róg nadgięty); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.P13 |
| 20 PLN | |
18416 |
1891 znaczek na wycinku unieważniony stemplem numerowym Grabow (Grabów koło Poznania). | Mi.47 |
| 10 PLN | |
18417 |
1891 list wartościowy ze Lwowa do Liska. | Mi.52, 65 |
| 140 PLN | |
18418 |
| 100 PLN | |
18419 |
1892 list wartościowy z Samboru do Lwowa, drobny ubytek w górnym prawym rogu frontu koperty. | Mi.77, 88 |
| 140 PLN | |
18420 |
1894 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, rozmiar ramki 126x78 mm, wysłana 29/6 z Myślenic do miejscowości Friedek (Frydek), datownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp10 Mi.P77 |
| 30 PLN | |
18421 |
1894 ZEZWOLENIE NA CZASOWY POBYT W WARSZAWIE (БИЛЕТЪ НА СВОБОДНОЕ ПРОЖИВАНIЕ ВЪ Г.ВАРШАВѢ), 3-miesięczne zezwolenie na pobyt w Warszawie, dokument w języku rosyjskim (informacje po polsku, francusku i niemiecku) sporządzony na papierze ze znakiem wodnym przedstawiającym warszawską syrenkę, opłacony znaczkiem skarbowym za 50 kop (revenue) unieważnionym poprzez perforację dwóch krzyżujących się linii z literami "ПРАГ. УЧ"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
18422 |
1894 list polecony z Zakliczyna do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 60 PLN | |
18423 |
1895 dokument sądowy z Jarosławia (złożony do wysyłki) opłacony sądowym znaczkiem doręczeniowym. | Fi.I |
| 30 PLN | |
18424 |
1896 austriacki sekretnik z napisami w języku niemieckim, polskim i ukraińskim, wysłany 17.11 z Sanoka do miejscowości Jasienica, znak opłaty unieważniony bardzo ładnie odciśniętym kasownikiem rusztowym, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w słabszym stanie zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Fi.Cs4 Mi.K26 |
| 80 PLN | |
18425 |
1896 list ze Lwowa do Lublina, na odwrocie stemple tranzytowe z Warszawy, ciekawy stempelek odbiorczy "wieczór" z Lublina na froncie. | |
| 100 PLN | |
18426 |
1897 list ze Zawichostu do Lublina, na odwrocie stempel odbiorczy z Lublina, ciekawy stempelek odbiorczy "rano" z Lublina na froncie. | |
| 100 PLN | |
18427 |
1898 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy za 17½ Kr. w kolorach niebiesko fioletowym/czarnym o rzadko spotykanym ząbkowaniu ZL 12½ na dowodzie doręczenia (Fi.300.-) wysłanym 13.IV z Jarosławia do miejscowości Szówsko. | Fi.Ibx Mi.1bB |
| 150 PLN | |
18428 |
1898 list wartościowy z Krakowa do Włoch, na odwrocie pieczęcie lakowe, rzadkie na korespondencji znaczki za 20 koron wydania z 1890 roku. | Mi.57 |
| 380 PLN | |
18429 |
1898 list urzędowy z Militsch (Milicza) do Freyhan (Cieszkowa). | |
| 15 PLN | |
18430 |
1899 Wrocław - poczta prywatna COURIER - znaczek za 2½ Pf skasowany datownikiem COURIER BRESLAU; dobry stan zachowania. | Mi.8 |
| 50 PLN | |
18431 |
1899 kartka nadana w ambulansie pocztowym w Warszawie 18.X.99 do Grodźca. | |
| 15 PLN | |
18432 |
1900 patriotyczna widokówka z fragmentem tekstu Mazurka Dąbrowskiego, wysłana 1.X z Krakowa do Ołomuńca, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania; temat - NAPOLEON, PONIATOWSKI. | Mi.72 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
18433 |
| 10 PLN | |
18434 |
| 300 PLN | |
18435 |
1902 austriacka całostka trójjęzyczna (niemiecki, polski i ukraiński) z Brodów do Niemiec. | |
| 30 PLN | |
18436 |
1902 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kojetein (Czechy)- Bielitz (Bielsko) nr 443. | |
| 40 PLN | |
18437 |
1903 obwoluta listu urzędowego z Patschkau (Paczków) do Kamitz (Kamienica). | |
| 40 PLN | |
18438 |
1903 karta wysłana ambulansem pocztowym na trasie Przeworsk - Dembica nr 490. | |
| 140 PLN | |
18439 |
1903 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Deutsch Leippe - Schiedlow (Szydłow) ZUG nr 439. | |
| 60 PLN | |
18440 |
1903 list nadany w ambulansie pocztowym Czortków - Stryj nr 97. | |
| 60 PLN | |
18441 |
1904 widokówka wysłana 15.XII z Warszawy do miejscowości Rusinowicze, znak opłaty unieważniony ładnie odciśniętym stemplem rusztowym ВАРШАВА / I ЭКСП. / No 2, obok datownik ВАРШАВА ПОЧТ.КОН.IV ЭКС. z wyróżnikiem 1; datownik odbiorczy z 17.XII, minimalnie słabszy stan zachowania. | Mi.40y |
| 50 PLN | |
18442 |
1904 kartka z Königswalde (Świerki), widokówka z Striegau ze Strzegomia. | |
| 50 PLN | |
18443 |
1904 telegram z Wrocławia do miejscowości Kotulin odebrany 23 stycznia, formularz o sygnaturze C.187., zamknięty zalepką; dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |