24275 |
1954 500. rocznica powrotu Pomorza do Polski, znaczek z podwójnym L w OLSZTYN. | Fi.736 B1 Mi.876 |
| 100 PLN | |
24276 |
1954 500 lecie powrotu Pomorza do Polski, znaczek za 1.55 zł. z podwójnym moletowaniem "L" w OLSZTYN, gwarancja. | Fi.736 B1 Mi.876 |
| 20 PLN | |
24277 |
1954 PODWÓJNE MOLETOWANIE liter PO w POWROTU nieodnotowana dotychczas odmiana znaczka + "podwójne L w OLSZTYN" - znaczek z podwójnym moletowaniem na liście poleconym wysłanym 8.8.1955 z Białegostoku do Warszawy, datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.736 B1 Mi.876 |
| 200 PLN | |
24278 |
1954 500. rocznica powrotu Pomorza do Polski, znaczek z potrójnym moletowaniem litery L w OLSZTYN, znaczek bez gumy, gwarancja i opis Walocha. | Fi.736B3 Mi.876 |
| 240 PLN | |
24279 |
1954 500. rocznica powrotu Pomorza do Polski, znaczek z potrójnym L w OLSZTYN, gwarancja i opis Walocha. | Fi.736B3 Mi.876 |
| 220 PLN | |
24280 |
1954 "V MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM. FRYDERYKA CHOPINA" Warszawa 1, znaczek na kopercie, ostemplowany okolicznościowo 8.11 w pierwszym dniu obiegu (Myślicki 54 031). | Fi.737 Mi.879 |
| 20 PLN | |
24281 |
1954 karnet - "MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY IM. FRYDERYKA CHOPINA"; temat - CHOPIN. | Fi.737-39 Mi.879-81 |
| 50 PLN | |
24282 |
1954 160 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, niebieski znaczek za 60 gr, w kolorze odmiennym od definitywnego, autorstwa Czesława Słani na liście poleconym wysłanym 5.XII z Ursusa do Warszawy, kasownik odbiorczy; znaczki kasowane tej odmiany, spotyka się bardzo rzadko, listy należą do prawdziwych rzadkości współczesnej polskiej filatelistyki; doskonały stan zachowania; gwarancja. | Fi.741 MK1, 713a, 740 Mi.883P, 852, 882 |
| 1 000 PLN | |
24283 |
1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 60 gr. w kolorze niebieskim (Mi.100 euro) zmiast brązowofioletowym, gwarancja | Fi.741 P1 Mi.883P |
| 250 PLN | |
24284 |
1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek w kolorze niebieskim zamiast brązowofioletowym z obiegu pocztowego z Gut Dużych, gwarancja. | Fi.741MK1 Mi.883P |
| 160 PLN | |
24285 |
1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek w kolorze niebieskim zamiast brązowofioletowym, gwarancja. | Fi.741MK1 Mi.883P |
| 200 PLN | |
24286 |
1954 160. rocznica Powstania kościuszkowskiego, znaczek w barwie niebieskiej, gwarancja Jungjohann. | Fi.741P1 Mi.883P |
| 200 PLN | |
24287 |
1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 60 gr. rytowany przez Czesława Słanię w kolorze niebieskim na lotniczym liście poleconym z Warszawy 23.6.55 do stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.741P1, 774, 776, 777 Mi.883P, 916, 918, 919 |
| 700 PLN | |
24288 |
1954 zwierzęta chronione, seria z odmianami papieru. | Fi.743-6B Mi.885-8A |
| 60 PLN | |
24289 |
1954 zwierzęta chronione, 45 gr żubry, czworoblok metrykalny z oznaczeniem walca N.1.W.II. znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, dodatkowo zwraca uwagę przesunięcie poziome tła ("podwójne sylwetki"), czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.743B Mi.885A |
| 102 PLN VERKAUFT | |
24290 |
1954 zwierzęta chronione, narożnikowy znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.745A |
| 30 PLN | |
24291 |
1954 zwierzęta chronione, narożnikowy znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.746A |
| 35 PLN | |
24292 |
1954 10-lecie PRL, parka rozdzielona pustopolem. | Fi.747 Mi.889 |
| 25 PLN | |
24293 |
1954 10-lecie PRL, parka z ciekawą usterka w postaci przesuniętego druku środka znaczka - nominał częściowo przeperforowany, ale osobliwie tylko na lewym znaczku w parce. | Fi.747 Mi.889 |
| 36 PLN VERKAUFT | |
24294 |
1954 10-lecie PRL, blok legitymacyjny. | Fi.747 |
| 40 PLN | |
24295 |
1954 10-lecie PRL, seria z odmianami. | Fi.747-56 Mi.877-8, 889-96 |
| 400 PLN | |
24296 |
1954 10-lecie PRL, seria czysta 12 znaczków (Fi.250.-). | Fi.747-56 Pp Mi.889-96, 877-78 |
| 180 PLN | |
24297 |
1954 10-lecie PRL, parka rozdzielona pustopolem. | Fi.749 Mi.A890 |
| 25 PLN | |
24298 |
1954 10-lecie PRL, znaczek z podwójnym moletowaniem nominału i prawej części znaczka.Piękny i klasyczny błąd - pojawia się po prawej stronie nominału dodatkowa cała kratka (nominał jest kratkowany), gwarancja i oznaczenie. | Fi.749B1 Mi.894 |
| 250 PLN | |
24299 |
1954 10-lecie PRL, narożnikowy znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.749I |
| 90 PLN | |
24300 |
1954 10-lecie PRL, blok legitymacyjny. | Fi.751 Mi.892 |
| 45 PLN | |
24301 |
1954 10-lecie PRL, 15-blok z błędem na drugim znaczku w wielobloku z błędem w postaci podwójnego moletowania nominału i przyległej mu części rysunku znaczka, znaczek grawerowany przez Czesława Słanię. | Fi.754 B1 Mi.894 |
| 1 500 PLN | |
24302 |
1954 10-lecie PRL, 15-blok z błędem na dziewiątym znaczku w wielobloku z błędem w postaci podwójnego moletowania nominału i przyległej mu części rysunku znaczka, znaczek grawerowany przez Czesława Słanię. | Fi.754 B1 Mi.894 |
| 1 500 PLN | |
24303 |
1954 10-lecie PRL, parka znaczków rozdzielonych międzypolem stemplowana na kopercie. | Fi.755 Mi.895 |
| 40 PLN | |
24304 |
1954 10-lecie PRL, parka znaczków za 2,10 zł rozdzielona międzypolem, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.180.-). | Fi.756 Pw Mi.896 |
| 140 PLN | |
24305 |
1954 10-lecie PRL, znaczek z przesuniętą perforacją, gwarancja i opis Wysocki. | Fi.756 Mi.896 |
| 100 PLN | |
24306 |
1954 III Zjazd Polskiego Związku Filatelistów, blok z podwójnym moletowaniem w prawym górnym rogu, gwarancja i opis Berbeka. | Fi.bl.12B1 Mi.Bl.13 |
| 130 PLN | |
24307 |
1954 FDC - "III Zjazd PZF" blok lotniczy - "zielony" (Fi.160.- Mi.50 euro). | Fi.bl.13 |
| 100 PLN | |
24308 |
1954 III Zjazd PZF, blok lotniczy "zielony" czysty (Fi.160.-). | Fi.bl.13 |
| 120 PLN | |
24309 |
1954 III Zjazd PZF, blok lotniczy "zielony" kasowany w pierwszym dniu obiegu. | Fi.bl.13 |
| 50 PLN | |
24310 |
1954 III Zjazd PZF, blok lotniczy "zielony" z podwójnym moletowaniem (Fi.190.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.bl.13 B1 Mi.Bl.13 DP |
| 160 PLN | |
24311 |
1954 FDC - "III Zjazd PZF" blok lotniczy "zielony" z podwójnym moletowaniem (sam blok - Mi.70 euro), gwarancja. | Fi.bl.13 B1 Mi.Bl.13 DP |
| 120 PLN | |
24312 |
1954 III Zjazd PZF, blok lotniczy "zielony" z podwójnym moletowaniem, kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, gwarancja i oznaczenie Krawczyk. | Fi.bl.13 B1 Mi.Bl.13 DP |
| 70 PLN | |
24313 |
1954 FDC - "III Zjazd PZF" blok lotniczy "zielony" z podwójnym moletowaniem (sam blok - Mi.70 euro), wysłany jako przesyłka polecona do Genewy, na odwrocie dar\townik przejściowy Warszawa z 24.5 i odbiorczy Geneve z 28.V; gwarancja. | Fi.bl.13 B1 Mi.Bl.13 DP |
| 160 PLN | |
24314 |
1954 III Zjazd PZF, blok lotniczy "niebieski", ładny stan (Fi.1100.-), gwarancja Schmutz. | Fi.bl.13 ND Mi.Bl.13AI |
| 900 PLN | |