22732 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, ruiny Warszawy na tle sylwetki Stefana Starzyńskiego, próba znaczka za 50 pf. + 5 mk. w kolorze ciemnoniebieskim na białym kredowanym papierze, gwarancja. | Fi.3 P |
| 800 PLN | |
22733 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, rzadka niekatalogowana odmiana znaczka za 50 pf.+ 5 mk. na papierze z przesunietym pomarańczowym poddrukiem, piękny stan zachowania, pełna oryginalna silnie prążkowana guma. | Fi.3B (a) |
| 600 PLN | |
22734 |
1946 Dachau Freiman, próba znaczka za 60 Pf. wchodzącego w skład pamiątkowego arkusika z okazji rocznicy wyzwolenia obozu, bardzo dobry stan zachowania, bardzo rzadkie. | Fi.7P |
| 1 500 PLN | |
22735 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, próby nadruku " Poczta lotnicza - + L.25" wykonane techniką rotograwiury na znaczkach I wydania - ten sposób druku ostatecznie wybrano, gwarancja Witkowski. | Fi.10 P |
| 4 000 PLN | |
22736 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek na przesyłki lotnicze. | Fi.10A |
| 290 PLN | |
22737 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech - narożna parka nieząbkowanych znaczków lotniczych za 25+100 L., w pięknym stanie. | Fi.10A |
| 800 PLN | |
22738 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, znaczek za 25+100 L, czysty. | Fi.10B |
| 120 PLN | |
22739 |
1946 czworoblok znaczka na przesyłki lotnicze wydania dla poczty polskich osiedli we Włoszech. | Fi.10B |
| 300 PLN | |
22740 |
1946 nalepki w formie bloków poczty osiedli polskich we Włoszech. | Fi.Nl bl.1-3 |
| 550 PLN | |
22741 |
1946 bloczek wydania poczty osiedli polskich we Włoszech. | Fi.bl.1 |
| 200 PLN | |
22742 |
1946 Rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, obie odmiany bloków wydanych przez Komitet Polski Freiman, pierwsza ze znaczkiem za 70 pf. w kolorze pomarańczowym, a druga z tym samym znaczkiem w kolorze jasnobrązowym, bloczki były po druku zszywane i bardzo rzadko są zachowane w przyzwoitym stanie, tu z niespotykanie piękną oryginalną gumą na całej powierzchni. | Fi.bl.1, 1a |
| 1 600 PLN | |
22743 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, bloki, stan luksusowy. | Fi.bl.1-3 |
| 800 PLN | |
22744 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków z lekkim śladem podlepki, bardzo ładny stan. | Fi.bl.1-3 |
| 400 PLN | |
22745 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków (kasowany rzadki) ostemplowanych 14.4 datownikiem POCZTA OSIEDLI POLSKICH BARLETTA-TRANI (Fi.1350.-), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.bl.1-3 |
| 1 200 PLN | |
22746 |
1946 obóz dla byłych polskich jeńców wojennych i cywilnych - w adresie nadawcy podano H.Q.1. Polish Red Cross A.P.O. Osnabrück B.A.O.R.; list wysłany 15.I z obozu do Polskiego Czerwonego Krzyża w Londynie, rzadki czerwony stempel nadawczy POLSKI CZERWONY KRZYŻ POCZTA W NIEMCZECH POLISH RED CROSS MAIL IN GERMANY z datą 15 JUNI 1946; datownik brytyjskiej poczty polowej FIELD POST OFFICE 439 z tego samego dnia; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 700 PLN | |
22747 |
1947 Atcham - obóz tranzytowy dla uchodźców polskich przebywających w Wielkiej Brytanii, polecony list lotniczy do obozu wysłany 7.3 z urzędu Warszawa 16, zwraca uwagę prowizoryczna nalepka poczty lotniczej!!! na odwrocie pasek pięciu zielonych nieząbkowanych cegiełek kwestarskich (revenue) o nominale 1 zł "NA ODBUDOWĘ UZDROWISK ZZ PRAC POCZTY i TEL.". | Fi.398, 408b Mi.431, 441b |
| 300 PLN | |
22748 |
1947 PRACA POLSKA NA OBCZYŹNIE - wystawa w Monachium, znaczek na specjalnej ilustrowanej karcie skasowany 10.10 stemplem okolicznościowy poczty niemieckiej w Monachium "POLNISCHE ARBEIT IM AUSLAND AUSSTELLUNG" z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
22749 |
1947 wydanie wydziału opieki nad żołnierzami przy dowództwie WP na Środkowym Wschodzie. | |
| 20 PLN VERKAUFT | |
22750 |
1947 wydanie wydziału opieki nad żołnierzami przy dowództwie WP na Środkowym Wschodzie, sześcioblok. | |
| 120 PLN | |
22751 |
1948 Towarzystwa Pomocy Polakom "Relief Society for Poles" - organizacja zajmująca się pomocą humanitarną dla Polaków, w wyniku wojny przebywających na obczyźnie, list z działu paczek Towarzystwa wysłany 7.V z Londynu do Warszawy. | |
| 100 PLN | |
22752 |
1948 Lager 7315/1 - obóz jeniecki w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka z obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca datowany 27.VII, wysłany 31.VII z Moskwy (?) do Lengsdorf, stempelek cenzury sowieckiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC. | |
| 80 PLN | |