Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 103. Polen zwischen den Weltkriegen

11097

1919 I Polska Wystawa Marek, frankatura mieszana - znaczek za 15+5 fen z błędem "górna część cyfry I ścięta z prawej strony" - dofrankowana całostka (koperta), jako polecona wysłana 6.V. z terenu wystawy do Tarnowa, oznaczenie polecenia - wpisana ręcznie litera R z numerem 4893, znaki opłaty skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK (Myślicki 19 001); opłata jak za list polecony II klasy; datownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.104B B, 105B, Ck1
Mi.120A, 121A
150 PLN
11098

Fi.105B MK
Mi.121A
65 PLN
11099

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 50+5 f. z nadrukiem z 4 rzędu formy I, fantastyczny walor o nakładzie jedynie 100 sztuk; ponieważ wymiary formy I nie pasowały do wielkości znaczka tylko w dwóch rzędach nadruk jest na właściwej wysokości, w miarę centralnie po środku rysunku znaczka; na innych jest znacznie poprzesuwany i tak jak tu - to znaczek z czwartego rzędu, nie mieści się na pojedynczym znaczku w całości, sygnowany, gwarancja Mikstein.

Fi.106A B
Mi.122ByI
4 000 PLN
11100

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, parka znaczków za 10 fen. bez perforacji pionowej, lewy z piękną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu, marginesowy z lekkim śladem podlepki, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.107 MK2
Mi.123 Us
375 PLN
11101

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, próba dwustronna znaczka za 10 fen. (Fi.200.-)

Fi.107 P2
Mi.123
200 PLN
11102

Fi.107-9, 111-3
Mi.123-5, 127-9
50 PLN
11103

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, seria z odmianami papieru.

Fi.107-13
Mi.123-9
100 PLN
11104

Fi.107-13
Mi.123-29
25 PLN
11105

1919 SUWAŁKI, znaczek na wycinku unieważniony kasownikiem prowizorycznym Suwałk.

Fi.108
22 PLN
11106

1919 Sejm Ustawodawczy - I.Paderewski, znaczek za 15 fen. z błędem "brak perforacji poziomej pomiędzy znaczkiem a marginesem", poza śladem podlepki na marginesie zachowany w ładnym stanie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.108 MK1
Mi.124 Uu
250 PLN
11107

1919 Sejm Ustawodawczy - I.Paderewski, próba dwustronna znaczka za 15 fen. (Fi.250.-)

Fi.108 P5
Mi.124
250 PLN
11108

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - duży format, bardzo rzadka próba znaczka za 20 fen. w kolorze czarnym na barwnym kartonie, gwarancja Schmutz.

Fi.109 P2
Mi.125
1 000 PLN
11109

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - duży format, piękny ekspozycyjnie narożny czworoblok makulatury prób znaczka za 20 fen. - niekatalogowanej jako potrójny druk, skrajnie jest to druk lekko zdwojony, a trzeci jest mocno przesunięty na ukos, na marginesie wszystko wspaniale widoczne, gwarancja Schmutz.

Fi.109 P4 Dpt
Mi.125
600 PLN
11110

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - duży format, makulatura próby znaczka za 20 fen. - niekatalogowana jako potrójny druk, w środku jest to druk lekko zdwojony, a trzeci jest mocno przesunięty na ukos, gwarancja.

Fi.109 P4 Dpt
Mi.125
120 PLN
11111

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - mały format, pasek znaczków za 20 fen. z podwójną perforacją poziomą na górnym marginesie (Fi.500.-), bardzo dekoracyjny walor, gwarancja.

Fi.110 MK3
Mi.126
400 PLN
11112

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek J.Piłsudski, kasowana parka znaczków za 25 fen. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.111 MK1
Mi.127 UMw
250 PLN
11113

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek J.Piłsudski, znaczek za 25 fen. z błędem "brak perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem", piękny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.111 MK2
Mi.127 Ur
250 PLN
11114

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł i Okręt, parka ciętych znaczków za 50 fen. o podwójnym druku, rzadkich z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki; katalogowana jest próba P2 - podobna, ale na cienkim białym papierze bez gumy, gwarancja Schmutz.

Fi.112 nz Dp
Mi.128 U
480 PLN
11115

Fi.112P2
Mi.128DD
200 PLN
11116

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, pionowa parka znaczków za 1 mk. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, lekki ślad po podlepce, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.113 MK1
Mi.129 UMw
250 PLN
11117

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, narożny znaczek za 1 mk. z błędem "brak perforacji poziomej pomiędzy znaczkiem a marginesem", poza lekkim śladem podlepki w górnej części marginesu poza rysunkiem zachowany w pięknym stanie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.113 MK1
Mi.129 Uo
250 PLN
11118

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, marginesowy znaczek za 1 mk. bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem, gwarancja.

Fi.113 MK2
Mi.129 Us
125 PLN
11119

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, próba znaczka za 1 mk., na odwrocie druk podwójny tej próby, to niekatalogowana dotąd odmiana druku dwustronnego - nowe odkrycie, zwykły dwustronny (Fi.200.-).

Fi.113 P(4)
Mi.129
300 PLN
11120

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, marginesowa próba znaczka za 1 mk., na odwrocie druk podwójny tej próby, co ciekawe przesunięty wzajemnie w pionie o jeden rząd, liniowany margines jednego druku na górnym rzędzie znaczków drugiego, to niekatalogowana dotąd odmiana druku dwustronnego - nowe odkrycie.

Fi.113 P(4)
Mi.129
1 600 PLN
11121

Fi.113P3
Mi.129
350 PLN
11122

Fi.114
180 PLN
11123

1919 Włocławek, kartka (część na odpowiedź) z Włocławka do Unisławic, prowizoryczny stempel z Włocławka.

Fi.Cp3BI
250 PLN
11124

1919 kartka z Dąbrowy21.7.19 do Monachium, stempel cenzury zagranicznej przy MSZ w Warszawie.

Fi.Cp14IIx
60 PLN
11125

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65 z obiegu pocztowego ze Lwowa, stempel cenzury wojskowej we Lwowie.

Fi.Cp16IIx
80 PLN
11126

Fi.Cp24
360 PLN
11127

1919 Nieszawa, kartka z Nieszawy nadana 15.11.19 do Dąbrowy Górniczej, prowizoryczny dwuwierszowy datownik z Nieszawy.

Fi.Cp24
500 PLN
11128

1919 UNIEJÓW, karta pocztowa wysłana 24.12 z Uniejowa do Otwocka, znak opłaty unieważniony kasownikiem prowizorycznym, prowizoryczny datownik odbiorczy Otwock; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp24I
200 PLN
11129

1919 kartka z Cieszyna 9.XI.19 do Czechosłowacji, stempel cieszyńskiej cenzury wojskowej C2 w okręgu.

Fi.Cp25
50 PLN
11130

1919 pokwitowanie nadania miejscowego listu poleconego przesłanego 22.10 w Trzemesznie, zwraca uwagę użycie niemieckiego formularza; niecodzienny walor w słabszym stanie zachowania.

40 PLN
11131

90 PLN
11132

1919 prekursory, kartka z Dębicy do Krakowa opłacona austriackimi znaczkami dopuszczonymi do obiegu do 20.1.19.

100 PLN
11133

40 PLN
11134

1919 seria znaczków kwestarskich "NA BIEDNYCH", bardzo ładny stan zachowania.

80 PLN
11135

1919 znaczek kwestarski "NA BIEDNYCH" z pustopolem, bardzo ładny stan zachowania.

30 PLN
11136

1919 niemiecka całostka wysłana z Radzionkowa 19.8.19 do dyrekcji kolei w Katowicach.

60 PLN