Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 103. Polen zwischen den Weltkriegen

11497

1926 list polecony z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie do konsulatu polskiego w Pradze.

Fi.209I, 213II
20 PLN
11498

1926 KORESPONDENCJA POMIĘDZY AKTORAMI TEATRU REDUTA JULIUSZA OSTERWY w WILNIE widokówka wysłana 12.III z Krakowa przez Henryka Modrzewskiego do Heleny Święcickiej, adresowana "Myszka Święcicka / Wilno / Zespół Reduty / Teatr na Pohulance", stempel odbiorczy z 14.3 - datownik Litwy Środkowej Wilno 1 z wyróżnikiem "c";

Henryk Modrzewski (właściwie Henryk Zasacki) 1897-1965, aktor, reżyser, po ukończeniu krakowskiej Szkoły Dramatycznej został zaangażowany do Teatru im.Słowackiego na sezon 1922/23, w sezonie 1923/24 w warszawskim Teatrze Reduta, w sezonie 1924/25 w Teatrze im.Słowackiego w Krakowie, w 1925/28 w Teatrze Reduta w Wilnie;

Helena Święcicka 1881-1957, aktorka, gimnazjum i Klasę Dramatyczną przy Warszawskim Towarzystwie Muzycznym ukończyła w Warszawie, debiutowała w Teatrze im.Słowackiego w Krakowie, sezon 1911/12 w Teatrze Popularnym w Łodzi, w sezonie letnim 1912 występowała w krakowskim Teatrze Ludowym, w sezonie 1912/13 w Teatrze im. Słowackiego, w sezonie 1913/14 w Teatrze Nowym we Lwowie, w lecie 1914 w krakowskim Teatrze Ludowym, w sezonie 1914/15 w Lublinie, w sezonie 1916/17 w Teatrze Frontowym, w 1919 w zespole Teatru Plebiscytowego na Śląsku Cieszyńskim, w sezonie 1919/20 w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie, w 1920 w Teatrze Stołecznym w Warszawie, w 1922–26 w Toruniu, w 1926–27 w Reducie w Wilnie; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.209II
Mi.237II
200 PLN
11499

1926 kist firmowy z Warszawy z wirnikiem propagandowym Wystawy Radjowej.

Fi.210
60 PLN
11500

1926 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Oświęcim - Kraków nr 337.

Fi.210
60 PLN
11501

1926 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Katowice nr 37 z wyróżnikiem a.

Fi.210
50 PLN
11502

1926 pismo z urzędu skarbowego w Ostrowie na odwrocie bony towarowe zapewne miejskie na tytoń, osobliwe.

100 PLN
11503

100 PLN
11504

100 PLN
11505

1926 (?) "BUDUJMY STRZELNICĘ GŁÓWNĄ W WARSZAWIE IMIENIA PIERWSZEGO MARSZAŁKA POLSKI JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO" seria czterech znaczków kwestarskich (revenue) o nominałach: 10 gr, 20 gr, 50 gr i 1 zł, bardzo dobry stan zachowania; temat - PIŁSUDSKI.

250 PLN
11506

1926 ozdobny telegram z obiegu pocztowego, ślady po złożeniu w formę listu.

100 PLN
11507

100 PLN
11508

100 PLN
11509

1926 wykaz ładunku pocztowego ambulansu pocztowego na trasie Kraków - Lwów nr 132, rzadko spotykane.

155 PLN
11510

1926 kartka ze stemplem schroniska na hali Gąsienicowej w Tatrach wysłana z Nowego Targu do Rabki, kartka nie opłacona - stempelek T.

60 PLN
11511

1926 czysty formularz przekazu telegraficznego z sygnaturą X-926.

50 PLN
11512

1926 czysty formularz przekazu pocztowego z sygnaturą.

60 PLN
11513

1926 czysty formularz zagranicznego przekazu paczkowego z sygnaturą.

80 PLN
11514

1926 czysty formularz deklaracji celnej z sygnaturą.

60 PLN
11515

1926 czysty formularz przekazu paczkowego z sygnaturą.

60 PLN
11516

1926 czysty formularz przekazu pobraniowego z sygnaturą.

80 PLN
11517

1927 list polecony z Myślenic do Czechosłowacji.

Fi.192, 211II
Mi.211, 239
30 PLN
11518

1927 wycinek z rzadkim kasownikiem Międzynarodowych Regat w Bydgoszczy.

Fi.205
80 PLN
11519

1927 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Petrowice nr 134 z wyróżnikiem b.

Fi.208, 209
60 PLN
11520

1927 kartka z Łodzi adresowana do Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.

Fi.209
30 PLN
11521

1927 "IV MIĘDZYNARODOWY KONGRES MEDYCYNY i FARMACJI WOJSKOWEJ WARSZAWA 30.V-4.VI 1927 r." Warszawa 2 (wyróżnik a), wirnik okolicznościowy na kartce z Warszawy do Otwocka, dobry stan zachowania (Myślicki 27 101).

Fi.209
40 PLN
11522

1927 list polecony z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w warszawie do polskiego konsulatu w Pradze.

Fi.209, 211
Mi.237, 239
25 PLN
11523

1927 wydanie obiegowe, 10 gr na kompletnej gazecie WŁOŚCIAŃSKA NIWA (СЯЛЯНСКАЯ НIВА) wydawanej w języku białoruskim w Wilnie, wysłanej 16.11 z urzędu Wilno 2 do Pragi, przesyłka opłacona jako druki według specjalnej obniżonej taryfy zagranicznej stosowanej przez redakcje czasopism przy bezpośredniej wysyłce do odbiorców, czarny stempelek kontroli czeskiej "PROŠLO VRÁTNICÍ", wyjątkowo rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania (gazeta na zgięciu częściowo przetarta).

Fi.209II
Mi.237II
400 PLN
11524

1927 "NA UZDROWISKA DLA PRACOWN POCZT TG i TF" - zielone nalepki dobroczynne o nominale 10 gr doklejone i skasowane datownikiem na miejscowym liście poleconym przesłanym 25.VII w Białej Podlaskiej; od 1924 roku Poczta na wniosek organizacji charytatywnych wspierała je organizując za pośrednictwem sieci swoich placówek sprzedaż nalepek dobroczynnych, mogły one być doklejane na odwrocie listów, kasowanie nalepek datownikiem pocztowym było niedozwolone (za H.Vogels "Sprzedaż nalepek dobroczynnych w urzędach pocztowych w Polsce w okresie międzywojennym" Przegląd Filatelistyczny 3/2015); dobry stan zachowania.

Fi.209II, 211I
Mi.237II, 239I
120 PLN
11525

1927 perforacja firmowa VCOD - Vacuum Oil Company Czechowice k.Dziedzic, znaczek za 40 gr z serii widokowej, kasowany; gwarancja Krawczyk.

Fi.214I
Mi.242I
60 PLN
11526

1927 lotniczy list polecony z Warszawy do Lwowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.224
120 PLN
11527

1927 odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina w warszawie, list polecony z Warszawy do Szwajcarii, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.225
Mi.244
80 PLN
11528

1927 odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina, znaczek z górnym marginesem.

Fi.225
Mi.244
210 PLN
11529

1927 60. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, parka z marginesem.

Fi.226
Mi.245
130 PLN
11530

1927 60. Rocznica urodzin marszałka J.Piłsudskiego, znaczek w barwie ciemnokarminowej, gwarancja i opis.

Fi.226a
Mi.245
50 PLN
11531

1927 Prezydent Ignacy Mościcki, czysty znaczek za 20 gr. z liczbą rozrachunkową na marginesie.

Fi.227
Mi.246
120 PLN
11532

1927 "WYSTAWA FOTO =/ KINEMATOGRAFICZNA/ WARSZAWA 8.IX. - 3.X." Warszawa 2, okolicznościowy wirnik na kopercie listu miejscowego - wysłanego 2.8 (Myślicki 27 104).

Fi.227
Mi.246
200 PLN
11533

1927 list z Warszawy z wirnikiem propagandowym "KORZYSTAJCIE Z POCZTY LOTNICZEJ".

Fi.227
35 PLN
11534

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, 10 gr + 5 gr - frankatura mieszana ze znaczkami innych wydań, polecony list wysłany 8.XI.1928 z Włodawy do Białej Podlaskiej.

Fi.228, 209II, 240
Mi.247, 237II, 259
120 PLN
11535

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria.

Fi.228-9
Mi.247-8
90 PLN
11536

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria kasowana (Fi.55.-).

Fi.228-29
Mi.247-48
40 PLN