Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
2252 |
1924 Orzeł w wieńcu, 5 + 10 gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany z Katowic do Ząbkowic Śląskich (Frankenstein), koperta pionowo zgięta. | Fi.185, 186 Mi.204, 205 |
| 30 PLN | |
2253 |
1924 Orzeł w wieńcu, 5 + 15 gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 9.12 z Modliborzyc do Lublina, koperta zmniejszona. | Fi.185, 187 Mi.204, 206 |
| 20 PLN | |
2254 |
1924 orzeł w wieńcu, list z Borszczowa do Wiednia, znaczek za 20 gr z przesuniętą w pionie perforacją wchodzącą na obrazek znaczka. | Fi.185, 188 Mi.204, 207 |
| 50 PLN | |
2255 |
1924 orzeł w wieńcu, list firmowy z Katowic 21.5.25 do Niemiec, kolorowa frankatura znaczków jednego wydania. | Fi.185-8 |
| 30 PLN | |
2256 |
1924 orzeł w wieńcu, cięta niegumowana próba arkuszowa w kolorze definitywnym kreślona czerwonym tuszem, gwarancja Schmutz. | Fi.185P |
| 100 PLN | |
2257 |
1924 kartka z Bydgoszczy 5.7.24 do Lwowa. | Fi.186 Mi.205 |
| 20 PLN | |
2258 |
1924 Orzeł w wieńcu, 10 gr - frankatura pojedyncza, DRUGI DZIEŃ OBIEGU widokówka datowana 1/V-1924 wysłana 2.V z Warszawy do Ostrowa Łomżyńskiego; w dniu 1.V nastąpiła wymiana marki polskiej na złotówkę, w związku z tym wprowadzono emisje znaczków w nowej walucie; dobry stan zachowania. | Fi.186 Mi.205 |
| 100 PLN | |
2259 |
1924 Orzeł w wieńcu, 10 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 10.VIII.1925 z Przemyśla do miejscowości Krościenko nad Dunajcem, zwrócona do nadawcy; zwraca uwagę późne użycie unarodowionego kasownika austriackiego. | Fi.186 Mi.205 |
| 30 PLN | |
2260 |
1924 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Kraków nr 132 z wyróżnikiem a. | Fi.186 |
| 50 PLN | |
2261 |
1924 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Katowice - Lublin nr 251. | Fi.186 |
| 72 PLN VERKAUFT | |
2262 |
1924 orzeł w wieńcu, cięta niegumowana próba arkuszowa w kolorze definitywnym kreślona czerwonym tuszem, gwarancja Schmutz. | Fi.186P |
| 100 PLN | |
2263 |
1924 list z Nieświeża do Wiednia. | Fi.187 Mi.206 |
| 25 PLN | |
2264 |
1924 orzeł w wieńcu, list polecony z Warszawy do Wiednia, lewy dolny znaczek z usterką w postaci połączonych liter OS w GROSZY. | Fi.187 Mi.206 |
| 50 PLN | |
2265 |
1924 kartka z Poznania 29.4.24 do Krakowa na kartce pocztowej bez wydrukowanego znaku opłaty. | Fi.187 Mi.206 |
| 10 PLN | |
2266 |
1924 kartka polecona z Nowego Targu do Krakowa, poaustriacka erka. | Fi.187 |
| 90 PLN | |
2267 |
1924 orzeł w wieńcu, cięta niegumowana próba arkuszowa w kolorze definitywnym kreślona czerwonym tuszem, gwarancja Schmutz. | Fi.187P |
| 100 PLN | |
2268 |
1924 bankowy list polecony z Poznania do Niemiec. | Fi.190 Mi.209 |
| 30 PLN | |
2269 |
1924 orzeł w wieńcu, znaczek w kolorze fioletowo niebieskim na wycinku listu obiegowego z Żodzisk, gwarancja. | Fi.190a Mi.209b |
| 350 PLN | |
2270 |
1924 Stanisław Wojciechowski, znaczek wklejony w miejsce uszkodzonego znaczka w arkuszu na tak zwany "okienkowy". | Fi.193 Mi.212 |
| 110 PLN | |
2271 |
1924 Stanisław Wojciechowski prezydent RP, czysty znaczek za 1 zł. , piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.193 Mi.212 |
| 550 PLN | |
2272 |
1924 Stanisław Wojciechowski, znaczek w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.193 Mi.212 |
| 400 PLN VERKAUFT | |
2273 |
1924 Stanisław Wojciechowski, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.193 Mi.212 |
| 400 PLN VERKAUFT | |
2274 |
1924 Stanisław Wojciechowski, frankatura mieszana, list polecony wysłany 3.8.1925 z Poznania do Lucerny, stempelek przeprowadzenia kontroli celnej "Zollamtlich abgefertigt", datownik odbiorczy z 5.VIII na odwrocie; dobry stan zachowania (koperta z dwóch stron otwarta). | Fi.193, 192, 208I, 209I Mi.211, 212, 236I, 237I |
| 120 PLN | |
2275 |
1924 Stanisław Wojciechowski, składany list polecony za pobraniem wysłana z Warszawy 10.2.28 z Gazety Rolniczej do Szadka, ciekawe i rzadkie, znaczek uszkodzony narożnik ju w chwili naklejania na list, w środku znaczek opłaty stemplowej. | Fi.193, 208 Mi.212, 236 |
| 90 PLN | |
2276 |
1925 list polecony z Kolbuszowej do polskiego poselstwa w Pradze. | Fi.183, 192 |
| 35 PLN | |
2277 |
1925 list polecony z Krakowa do polskiego poselstwa w Pradze. | Fi.183, 192, 208II, 209I |
| 30 PLN | |
2278 |
1925 kartka z wykorzystaniem całostki z roku 1920 (Cp40) z Rzeszowa do Holandii. | Fi.184, 187 |
| 10 PLN | |
2279 |
1925 kartka firmowa z Łodzi do Szkocji. | Fi.184, 187 |
| 15 PLN | |
2280 |
1925 list polecony z Kielc do Lublina, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - późne użycie, koperta przycięta z lewej strony. | Fi.185, 187 |
| 30 PLN | |
2281 |
1925 list polecony z Warszawy do polskiego poselstwa w Pradze, urząd nadania Warszawa Sejm, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.185, 191, 209I |
| 40 PLN | |
2282 |
1925 kartka z Krakowa do Ustanowej. | Fi.186 Mi.205 |
| 20 PLN | |
2283 |
1925 perforacja firmowa S&Z - Schneider & Zimmer, znaczek za 15 gr Orzeł w wieńcu z perforacją firmową, kasowany; znaczek pionowo złamany. | Fi.187 Mi.206 |
| 60 PLN | |
2284 |
1925 list firmowy z Warszawy do Pragi, na odwrocie nalepka propagandowa Pomorskiej Wystawy Rolnictwa i Przemysłu w Grudziądzu. | Fi.187 Mi.208 |
| 35 PLN | |
2285 |
1925 bankowy list polecony z Poznania do Niemiec. | Fi.190 Mi.209 |
| 35 PLN | |
2286 |
1925 polecony list bankowy z Katowic do Niemiec, na odwrocie stempel ambulansu niemieckiego na trasie Wrocław - Berlin i stempel odbiorczy. | Fi.190 Mi.209 |
| 100 PLN | |
2287 |
1925 firmowy list polecony z Łodzi do Niemiec. | Fi.191, 209 |
| 25 PLN | |
2288 |
1925 polecony list lotniczy z Warszawy 30.VI.25 do Paryża, dobra frankatura na obiegowym liście. | Fi.191, 223 Mi.210, 231 |
| 180 PLN | |
2289 |
1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, seria bez znaczka za 40 + 50 gr w czworoblokach, katalog Fischer 1.600,- zł. | Fi.194-202, 204 Mi.213-21, 223 |
| 900 PLN | |
2290 |
1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, seria stemplowana. | Fi.194-204 Mi.213-23 |
| 750 PLN | |
2291 |
1925 wydanie z dopłatą Na Skarb Narodowy, pięknie skasowana w Lwowie 22 seria (Fi.1320.-), gwarancja. | Fi.194-204 Mi.213-23 |
| 1 400 PLN | |