4137 |
1943 karta obiegowa "świąteczna" o nominale 5 fen., wykonana na pozostałych po jeńcach francuskich kartonikach z rysunkiem świecy i życzeniami po francusku, gwarancja Schmutz. | Fi.C[p7x1 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
4138 |
1943 Gołąbek, znak opłaty w kolorze zielonym, karta pocztowa na kartonie żółtawym szorstkim wydrukowana w niewielkim nakładzie 200 sztuk; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp3y |
| 540 PLN VERKAUFT | |
4139 |
1943 Gołąbek, znak opłaty w kolorze czarnym, część nadawcza karty podwójnej (wyraźnie widoczne u góry ślady rozdzielania dwóch części całostki), datowana 9.IV, wysłana do mjr.Konrada Rogaczewskiego szefa sztabu konspiracji obozu; rzadki walor (sporządzono 676 kart) w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.Cp6x2A |
| 300 PLN | |
4140 |
| 100 PLN | |
4141 |
1943 karta obiegowa o nominale 10 f, datowana i wysłana 31 XII , na odwrocie życzenia noworoczne; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp8yII |
| 120 PLN | |
4142 |
1943 karta obiegowa o nominale 10 fen. wysłana 24.1.44, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp8yII |
| 50 PLN VERKAUFT | |
4143 |
1943 karta świąteczna za 20 f o oliwkowym znaku opłaty z ilustracją Anioł z lutnią autorstwa Antoniego Czerniewskiego wysłana 23.XII, co wyjątkowo rzadkie - ilustrację artystycznie podbarwiono akwarelami; niespotykany, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta ukośnie delikatnie zgięta); gwarancja. | Fi.Cp11 |
| 1 200 PLN | |
4144 |
1943 karta świąteczna z ilustracją powrót żołnierza stemplowana grzecznościowo, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp12d |
| 76 PLN VERKAUFT | |
4145 |
1944 Rocznica śmierci gen.Wł.Sikorskiego, znaczek z bloku sprzedawanego przez pocztę z datownikiem na marginesie, zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, do tego czasu znaczek opłaty z bloku jest czysty, gwarancja. | Fi.(bl.1) |
| 500 PLN | |
4146 |
1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, blok pognieciony na marginesie, liczony jako czysty znaczek i tak zagwarantowany, sam znaczek w bardzo ładnym stanie, gwarancja. | Fi.(bl.2) |
| 150 PLN | |
4147 |
1944 Wymarsz Legionów - Marszałek Józef Piłsudski, znaczek z bloku, gwarancja Schmutz. | Fi.(bl.2) |
| 150 PLN | |
4148 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, pasek znaczków z bloku, gwarancja. | Fi.(bl.4) |
| 300 PLN | |
4149 |
1944 rocznica obrony Warszawy, parka znaczków z bloku z górnym marginesem, gwarancja Wiatrowski. | Fi.(bl.7) |
| 220 PLN | |
4150 |
1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Langiewicz i Traugutt, seria znaczków na papierze białym gładkim średnim z nakładaną ręcznie gumą, co ciekawe oba znaczki mają bardzo znacznie lub znacznie obrócony rysunek, bardzo ładny stan gumowania, gwarancja Schmutz. | Fi.3Cbx2, 4Cex2 |
| 340 PLN VERKAUFT | |
4151 |
1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Traugutt, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim cienkim, (nakład 100 szt.), skasowany 18.VII na całostce "gołąbek" ze znakiem opłaty w kolorze czarnym na kartonie szarym szorstkim; dobry stan zachowania (nieznaczne przebarwienia); gwarancja i opis. | Fi.4bx1A, Cp5x2 |
| 800 PLN VERKAUFT | |
4152 |
1944 Święto Morza, seria kasowana, gwarancja. | Fi.9-11 |
| 300 PLN | |
4153 |
1944 Święto Morza, seria czysta marginesowa na liniowanym pionowo papierze listowym, pełne oryginalne gumowanie, gwarancja wiatrowski. | Fi.9-11 |
| 480 PLN | |
4154 |
1944 Rok Olimpijski, seria kasowana w ładnym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.12-14 |
| 320 PLN | |
4155 |
1944 Święto Gór, znaczek za 30 f. w ciemnym odcieniu, gwarancja. | Fi.15 |
| 60 PLN | |
4156 |
1944 Święto Gór, kasowany znaczek za 30 f. w bardzo ciemnym odcieniu, piękny stan, gwarancja. | Fi.15 |
| 60 PLN | |
4157 |
1944 Święto Żołnierza - Husarz, parka znaczków na wycinku z kasownikiem z pierwszego dnia obiegu i stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 4", przyjemna namiastka najdroższego bloku obozowego, gwarancja. | Fi.16 |
| 250 PLN | |
4158 |
1944 Święto Żołnierza - Husarz, znaczek za 50 f. na jednej podlepce, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.16 |
| 40 PLN | |
4159 |
1944 Święto Żołnierza - husarz, znaczek kasowany stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 4" na wycinku; 1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczki; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; gwarancja Krawczyk. | Fi.16, bl.7 |
| 280 PLN | |
4160 |
1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja. | Fi.17-21 |
| 70 PLN | |
4161 |
1944 Herby miast, czysta seria, gwarancja. | Fi.17-21 |
| 70 PLN | |
4162 |
1944 Herby miast - Kraków, do 31.X.1944 opłaty pocztowe były określane w walucie niemieckiej, a od 1.XI - wskutek wstrzymania przez niemiecką komendę obozu wypłat żołdu dla jeńców w bonach opiewających na walutę niemiecką - w walucie obozowej 1Piast=100gr, a jej kurs w stosunku do marki niemieckiej wynosił 1Mk=2Piasty; karta pocztowa z pełną treścią wysłana 24.XII.1944, ofrankowana znaczkiem w starej walucie za 10 fen (20 gr), co odpowiadało taryfie za kartę pocztową do 10 słów; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.18 |
| 400 PLN | |
4163 |
1944 Wieża Piastowska w Cieszynie, kasowany znaczek za 30 gr., gwarancja. | Fi.22 |
| 50 PLN | |
4164 |
1944 Wieża Piastowska w Cieszynie, czysty znaczek za 30 gr., gwarancja. | Fi.22 |
| 50 PLN | |
4165 |
1944 Pułaski i Kościuszko, marginesowa seria kasowana w pięknym stanie z nienaruszoną gumą, gwarancja. | Fi.23-24 |
| 170 PLN | |
4166 |
1944 Pułaski i Kościuszko, seria czysta, gwarancja Krawczyk,. | Fi.23-24 |
| 150 PLN | |
4167 |
1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, kasowany znaczek za 25 gr., gwarancja. | Fi.25 |
| 50 PLN | |
4168 |
1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, parka kasowanych znaczków za 25 gr. na wycinku, gwarancja. | Fi.25 |
| 120 PLN | |
4169 |
1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, czysty znaczek za 25 gr., gwarancja. | Fi.25 |
| 60 PLN | |
4170 |
1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, czysty znaczek za 50 gr., gwarancja. | Fi.26 |
| 60 PLN | |
4171 |
1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, kasowany marginesowy znaczek za 50 gr., gwarancja. | Fi.26 |
| 50 PLN | |
4172 |
1944 Święto Artylerii, znaczek za 20 gr. w kolorze szarozielonym, gwarancja. | Fi.27 |
| 60 PLN | |
4173 |
1944 Powstanie Wielkopolskie, czysty znaczek za 20 gr. gwarancja. | Fi.28 |
| 50 PLN | |
4174 |
1944 karta obiegowa o nominale 20 f. na kartonie różowym, wydrukowana w nakładzie 481 sztuk, oferowany egzemplarz - przygotowany dla potrzeb Działu ogłoszeń obozowego sklepu komisowego - został skasowany grzecznościowo 24.VI stemplem z okolicznościową nakładką z okazji Dni Morza; ładnie prezentujący się walor w dobrym stanie zachowania (na odwrocie w dwóch miejscach nieznaczne ubytki powierzchni papieru); gwarancja. | Fi.Cp10z |
| 250 PLN | |
4175 |
1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Marian Langiewicz, całostka o brunatnym znaku opłaty (niewielki nakład - 400 sztuk) wysłana 24.V, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp14 |
| 300 PLN VERKAUFT | |
4176 |
1944 Syrena - karta obozu IIE z brązowawoczerwonym znakiem opłaty wydrukowanym matrycą z usterką "półksiężyc" na papierze sztywnym, grubym typu brystol, bez napisu POCZTÓWKA i nadrukiem "OBÓZ IID" - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - 17dIIy (nakład 1149 szt.); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.Cp17I |
| 270 PLN VERKAUFT | |