3978 |
1943 znaczek na przesyłki urzędowe, gwarancja. | Fi.U1 |
| 20 PLN | |
3979 |
1943 Trąbka, dwa znaczki na przesyłki urzędowe za (20 f.) w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu szarozielonego, gwarancja. | Fi.U1 |
| 50 PLN | |
3980 |
1943 80. rocznica powstania styczniowego: blok ostemplowany 22.01 w dniu wejścia do obiegu datownikiem w kolorze czerwonym i bardzo rzadka odbitka na bibułce, rozmiarami zbliżona do wielkości bloku, z oryginalnej unieważnionej matrycy (większość odbitek ma znacznie mniejsze wymiary); na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Ryblewski, Krawczyk. | Fi.bl.3 |
| 750 PLN | |
3981 |
1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.3 |
| 400 PLN | |
3982 |
| 300 PLN | |
3983 |
| 300 PLN | |
3984 |
1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok unieważniony czerwonym kasownikiem w pierwszym dniu obiegu, gwarancja. | Fi.bl.3 |
| 280 PLN | |
3985 |
1943 80. rocznica powstania styczniowego: blok i znaczki z bloku ostemplowane 22.01 w dniu wejścia do obiegu datownikiem w rzadko stosowanym kolorze czerwonym; 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku znaczek czysty i odbitka z oryginalnej unieważnionej matrycy; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; gwarancja Krawczyk,. | Fi.bl.3, 18 |
| 500 PLN | |
3986 |
| 320 PLN | |
3987 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok czysty (Fi.600.-), gwarancja Schmutz. | Fi.bl.4 |
| 550 PLN | |
3988 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok kasowany okolicznościowo rzadkim na tym bloku stemplem "13 VI ROKITNA 1915" w czerwcu 1943 roku, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.4 |
| 500 PLN VERKAUFT | |
3989 |
1943 Syrena walczącej Warszawy, kontrolna odbitka drzeworytu z podpisem autora - Stefana Michalskiego, przedstawiająca rzeźbę Syreny Warszawskiej w hełmie, zrzucającą z ramion żołnierski płaszcz skrywający nagi miecz, dłuta wybitnego rzeźbiarza ppor. Stanisława Horno-Popławskiego, jeńca obozu - przed wojną profesora rzeźby na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, w obozie zorganizowano dla niego nawet pracownię rzeźbiarską w której powstało wiele rzeźb, szkiców i projektów, zrealizowane prace przeznaczono głównie do kaplicy obozowej; grafika ta została wykorzystana jako wzór dla znaczka i znaku opłaty do całostek dla Poczt Międzyobozowych w Niemczech; unikalny walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 3 000 PLN | |
3990 |
1943 legitymacja odznaki honorowej "Związku Klubów Sportowych" Oficerskiego Obozu Jeńców IIC z numerem 34 wydana 26.I.1943 na nazwisko ppor.Tadeusza Jakubowskiego, z podpisami prezydium Związku Klubów; dekoracyjna forma graficzna, na okładce wykonany drzeworytem artystyczny emblemat Związku; niepowtarzalna pamiątka obozowej epopei polskiego żołnierza w doskonałym stanie zachowania. | |
| 1 200 PLN | |
3991 |
1943 "ZAMEK KAZIMIERZOWSKI w PRZEMYŚLU" - drzeworyt dla Koła Przemyślan autorstwa Janusza Łonickiego, sygnowany monogramem "JŁ"; walor minimalnie z boków przycięty, słabszy stan zachowania (pionowo i poziomo złamany - wyprasowany). | |
| 1 600 PLN VERKAUFT | |
3992 |
1943 "Województwo Śląskie" - alegoryczny drzeworyt z herbami: województwa, Cieszyna i Katowic na tle Wieży Piastowskiej i krajobrazu przemysłowego, autorstwa Zygmunta Pazdy, sygnowany monogramem "PZ" z podpisem artysty; słabszy stan zachowania (pionowe i poziome złamanie). | |
| 1 600 PLN | |
3993 |
1943 wizytówka ppor.Tadeusza Ołtarzewskiego ozdobiona odbitką drzeworytu z symbolem uskrzydlonego koła kolejowego i datą "14.II.1943 r.", na tle proporczyka; walor w bardzo słabszym stanie zachowania (przebarwienia). | |
| 200 PLN | |
3994 |
1943 "Człowiek z psem" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Marian Stępień, przedstawia one scenkę z życia obozowego, na której pokazano wtargnięcie wartownika z psem do baraku i grających tam w karty jeńców; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Człowiek z psem"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.14; dobry stan zachowania. | |
| 2 000 PLN | |
3995 |
1943 "Spacer" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Stanisław Żukowski, przedstawia one scenkę z życia obozowego, na której pokazano jeńców spacerujących wzdłuż drutów obozowych; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Spacer"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.5; dobry stan zachowania (niewielkie naddarcie z prawej strony nie dochodzące do rysunku). | |
| 2 000 PLN | |
3996 |
1944 kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz. | Fi.25 |
| 120 PLN | |
3997 |
1944 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego. | Fi.25 |
| 150 PLN | |
3998 |
1944 Hetmani, znaczek ze Stefanem Czarnieckim na karcie ozdobionej drzeworytem z okazji Świąt Bożego Narodzenia, przedstawiający barak otoczony drutami i gałązkę jedliny; na odwrocie napis POCZTÓWKA; znaczek skasowany 24 XII datownikiem; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.28 |
| 400 PLN VERKAUFT | |
3999 |
1944 Hetmani, znaczek ze Stefanem Czarneckim ostemplowany 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, upamiętniającym to samo wydarzenie, przedstawiającą kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie, na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Schmutz. | Fi.29 |
| 80 PLN | |
4000 |
1944 Hetmani, jasnoniebieski znaczek ze Stefanem Czarneckim na karcie pocztowej ozdobionej okolicznościową symboliczną grafiką z Marszałkiem Józefem Piłsudskim i orłem strzeleckim z okazji XXX rocznicy Wymarszu ku Wolności, z fantazyjnym napisem POCZTÓWKA, znaczek skasowany 6 VIII datownikiem w kolorze różowoczerwonym; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.29 |
| 300 PLN | |
4001 |
1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44. | Fi.36 |
| 30 PLN | |
4002 |
1944 kartka z życzeniami świątecznymi z grafika wielkanocna na odwrocie, gwarancja. | Fi.36 |
| 120 PLN | |
4003 |
1944 kartka z biblioteki obozowej. | Fi.36 |
| 80 PLN | |
4004 |
1944 kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz. | Fi.36 |
| 120 PLN | |
4005 |
1944 pocztówka ze stemplem okolicznościowym tygodnia Ziem Wschodnich. | Fi.36 |
| 50 PLN | |
4006 |
| 500 PLN | |
4007 |
1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym na karcie pocztowej (z pełną treścią) wysłanej 8.IV; dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia); gwarancja. | Fi.36a |
| 80 PLN | |
4008 |
1944 wydanie obiegowe, parka pozioma znaczków w kolorze brązowoczerwonym i znaczek dopłaty za 10 fen na karcie ostemplowane 20.VIII kasownikiem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; gwarancja. | Fi.36a, D2 |
| 50 PLN | |
4009 |
1944 wydanie obiegowe, dwa czworobloki znaczków o bardzo kontrastujących kolorach, jasny ostemplowany 4.IV kasownikiem okolicznościowym "RACŁAWICE", ciemny ostemplowany 15.X datownikiem i pocztówka ozdobiona wielkanocnym drzeworytem sygnowanym Z.S. opłacona pojedynczym znaczkiem, wysłana 7.IV, (minimalne przebarwienia); na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bohna z Norwegii; gwarancja. | Fi.36a, b |
| 200 PLN | |
4010 |
1944 wydanie obiegowe, dwa kasowane czworobloki znaczków za 5 f. w kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja. | Fi.36a, b |
| 40 PLN | |
4011 |
1944 wydanie obiegowe, cztery czworobloki znaczków za 5 f., po dwa czyste i kasowane w kolorach brazowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja Krawczyk. | Fi.36a, b |
| 140 PLN | |
4012 |
1944 wydanie obiegowe, cztery czyste czworobloki znaczków za 5 f., po dwa w kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, zamiast dwóch cztery odmiany koloru czerwonego, gwarancja. | Fi.36a, b |
| 200 PLN | |
4013 |
1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, znaczek skasowany 4.IV stemplem okolicznościowym "RACŁAWICE" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego przedstawiającym Bartosza Głowackiego, na odwrocie napis POCZTÓWKA; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.37 |
| 400 PLN | |
4014 |
1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, dwa znaczki czyste za 10 + 40 f. w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu koloru lila, gwarancja. | Fi.37 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
4015 |
1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.37P |
| 80 PLN | |
4016 |
1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, na odwrocie stempel odbiorczy; gwarancja. | Fi.38 |
| 140 PLN | |
4017 |
1944 święto 3 maja, gwarancja. | Fi.38 |
| 15 PLN | |