5401 |
1948 Kultura polska, znaczki z bloku w ośmiobloku. | Fi.429-36 A Mi.A-H486 |
| 220 PLN | |
5402 |
1948 Kultura polska, znaczki z bloku kasowane z pełną oryginalną gumą (Fi.320.-). | Fi.A429-36 Mi.A-H486 |
| 280 PLN | |
5403 |
1948 Kultura polska, ośmioblok znaczków z bloku w formie bloku - sektor 3, z obciętym narożnikiem; cena katalogowa pojedynczych znaczków z bloku Fi.240.-, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.A429-36 Mi.A-H486 |
| 240 PLN | |
5404 |
| 432 PLN VERKAUFT | |
5405 |
1948 Kultura Polska, blok z numerem sektora 4 w bardzo dobrym stanie. | Fi.bl.10 Mi.Bl.10 |
| 400 PLN VERKAUFT | |
5406 |
1948 kultura polska, blok. | Fi.bl.10 Mi.Bl.10 |
| 350 PLN | |
5407 |
1948 Kultura Polska, kasowany okolicznościowo we Wrocławiu blok z 2 sektora w arkuszu drukarskim, gwarancja. | Fi.bl.10 |
| 1 200 PLN | |
5408 |
1948 Kultura polska, blok czysty (Fi.650.-), z 2 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał cztery sektory, ładny stan zachowania, guma spękana równo na całej powierzchni. | Fi.bl.10 |
| 450 PLN | |
5409 |
1948 Kultura Polska, blok z 4 sektora w arkuszu drukarskim na liście poleconym wysłanym 31.12 z Poznania do Warszawy - opłata zawyżona w stosunku do taryfy, datownik odbiorczy na odwrocie; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.bl.10 |
| 800 PLN | |
5410 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok z niewielkim uszkodzeniem gumy w lewym górnym rogu, ogólnie bardzo ładny. | Fi.bl.11 Mi.Bl.11 |
| 650 PLN | |
5411 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację, blok czysty (Fi. 900.-) z 3 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał sześć sektorów, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.bl.11 |
| 720 PLN VERKAUFT | |
5412 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok bez numeru kontrolnego, doskonały stan zachowania. | Fi.bl.11MK Mi.Bl.11 |
| 2 711 PLN VERKAUFT | |
5413 |
1948 "Narodowy Bank Polski Centrala" - 16 zł frankatura mechaniczna FC005 Warszawa 5 (Hampel - 95 pkt.), list - koperta druk o sygnaturze 669 przesłany miejscowo 9.7; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
5414 |
1948 miejscowy list z Łodzi z opłatą pobraną w gotówce. | |
| 80 PLN | |
5415 |
1949 list z Poznania do PCK we Francji ze stemplem cenzury R.P. 3043 U.C., koperta naddarta ale cała. | Fi.362, 385 Mi.393, 419 |
| 15 PLN | |
5416 |
1949 kartka z Wrocławia 17.12.49 do Warszawy. | Fi.396 Mi.429 |
| 10 PLN | |
5417 |
1949 list z Warszawy do Szwajcarii. | Fi.395 IIex, 452 Mi.428, 499 |
| 25 PLN | |
5418 |
| 20 PLN | |
5419 |
1949 "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" Warszawa, znaczek na kopercie skasowany okolicznościowo 7.10 (Myślicki 49 090); temat - CHOPIN. | Fi.422B Mi.457A |
| 50 PLN | |
5421 |
1949 kartka z Poznania do Ameryki. | Fi.433A Mi.467B |
| 20 PLN | |
5422 |
1949 list firmowy z Przemyśla 11.8.48 do Jarosławia. | Fi.444 Mi.479 |
| 10 PLN | |
5423 |
1949 lotniczy list polecony z Warszawy 29.11.49 do Meksyku na międzynarodową konferencję JATA, odbiorcy nie znaleziono i wrócił do nadawcy 4.3.50. | Fi.447, 449, 472 |
| 50 PLN | |
5424 |
1949 list firmowy z Gdyni 14.7.49, koperta nicowana (użyta dwukrotnie) stąd uszkodzona. | Fi.460 Mi.491 |
| 15 PLN VERKAUFT | |
5425 |
1949 list polecony z Torunia 23.2.49 do Warszawy. | Fi.461 Mi.492 |
| 50 PLN | |
5426 |
1949 list polecony z Lublina do Puław. | Fi.464, 470, 475 Mi.495, 518, 523 |
| 10 PLN | |
5427 |
1949 list z Pułtuska 28.9.49 do Mławy. | Fi.467 Mi.502 |
| 10 PLN | |
5428 |
1949 kartka z Poznania do Ameryki. | Fi.472, 475 Mi.520, 523 |
| 15 PLN | |
5429 |
1949 lotniczy list polecony z Trzebini do Stanów Zjednoczonych, nalepka kontroli dewizowej. | Fi.475 Mi.523 |
| 40 PLN | |
5430 |
1949 list z Poznania 22.4.49 ze stemplem propagandowym Targów Poznańskich. | Fi.476 Mi.524 |
| 10 PLN | |
5431 |
1949 list polecony z Ireny 18.8.49 do Puław. | Fi.478 Mi.526 |
| 15 PLN | |
5432 |
1949 list firmowy z Pruszkowa 3.5.49 do Warszawy. | Fi.481 Mi.507 |
| 15 PLN | |
5433 |
1949 bojownicy o wolność i demokrację, lotniczy list polecony Wałbrzycha do Belgii. | Fi.491 Mi.517 |
| 180 PLN | |
5434 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych - seria znaczków ostemplowana okolicznościowo 3.6 na karcie wysłanej z urzędu Warszawa 1 Kiosk-Politechnika (Myślicki 49 036). | Fi.492-94 Mi.527-29 |
| 30 PLN | |
5435 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, bloki legitymacyjne z oznaczeniem walca Ok. - znajdujące się pod 26 znaczkiem w arkuszu, czyste, minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.492-94 Mi.527-29 |
| 80 PLN | |
5436 |
1949 karnet - "VIII KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH". | Fi.492-94 Mi.527-29 |
| 40 PLN | |
5437 |
1949 rocznik znaczków czystych (Fi.167.-). | Fi.492-508 Mi.527-43 |
| 130 PLN | |
5438 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.493 Mi.528 |
| 15 PLN | |
5439 |
1949 5 rocznica Manifestu Lipcowego, seria skasowana okolicznościowo na kopercie 29.7 (Myślicki 49 052). | Fi.495-97 Mi.530-32 |
| 30 PLN | |
5440 |
1949 5. rocznica Manifestu Lipcowego, seria czysta (Fi.35.-). | Fi.495-97 Mi.530-32 |
| 25 PLN | |
5441 |
1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego UPU, serie z odmianami papierów. | Fi.498-500 Mi.533-5 |
| 100 PLN | |