Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
3667 |
1942 przesyłka zagraniczna do Portugalii, karta wysłana 15.9 z Warszawy do Lizbony, stempelki i oznaczenia cenzur niemieckich Wehrmachtu i portugalskich, stemple odbiorcze; przesyłkę przekazano do Polskiego Czerwonego Krzyża w Anglii - adnotacja czerwoną kredką "P.C.K."; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Cp9II, 42, 73 |
| 250 PLN | |
3668 |
1942 widoki zabytkowych budowli, całostka z sygnaturą I.44. | Fi.Cp9c |
| 30 PLN | |
3669 |
1942 formularz biura wysyłkowego znaczków na kartce dla polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku uzyta miejscowo w Częstochowie. | Fi.FCp2I |
| 500 PLN | |
3670 |
1942 formularz biura wysyłkowego znaczków. | Fi.FCp4 |
| 40 PLN | |
3671 |
1942 formularz biura wysyłkowego znaczków z kasownikiem okolicznościowy z Krakowa do Lublina. | Fi.CpU4 |
| 180 PLN VERKAUFT | |
3672 |
1942 list urzędowy z sądu grodzkiego w Krakowie 20.5.41. | Fi.U6 |
| 20 PLN | |
3673 |
1942 list urzędowy z Tarnopola do Opawy. | Fi.U21 |
| 20 PLN | |
3674 |
1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kreślonej kopercie urzędowej "Ostbahn"z sygnaturą nakładu "751 01 C6", wysłany miejscowo 1.3 w Warszawie, odbitka pieczęci urzędowej. | Fi.U31 |
| 80 PLN | |
3675 |
1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" - kasownik propagandowy rzadka odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na liście wysłanym we wrześniu 1942 z Częstochowy do Krakowa, dodatkowo nalepka NSDAP, efektowna i atrakcyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.VIIc |
| 600 PLN | |
3676 |
1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" kasownik propagandowy, rzadsza odmiana z dodatkowym apisem (DISTR RADOM) doskonałej jakości odbitka tego rzadkiego stempla na widokówce wysłanej 26.8 do miejscowości Kruszów, walor w doskonałym stanie zachowania (Fi.500.-). | Fi.VIIc; 75 |
| 450 PLN | |
3677 |
1942 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony z Rumunii wysłany 6.II z Bukaresztu do Krakowa, cenzury rumuńskie i stempelek i zalepka cenzury Wehrmachtu, datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 160 PLN | |
3678 |
1942 list polecony z Lublina 28.9.42 do Krakowa - stemple odbiorcze na odwrocie. | Fi.45, 84 |
| 20 PLN | |
3679 |
1942 (?) "Frei durch Ablösung Reich" koperta urzędowa "Der Generalgouverneur für die besetzten polnischen Gebiete Abteilung Strassenbau Dienststelle Warschau" zwolniona od opłaty pocztowej wysłana do Otwocka; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji). | |
| 40 PLN | |
3680 |
1942 specjalna koperta listu urzędowego "GENERALGOUVERNEMENT DER GOUVERNEUR DES DISTRIKTS GALIZIEN", czysta; walor w słabszym stanie zachowania (koperta u góry ukośnie zgięta). | |
| 27 PLN VERKAUFT | |
3681 |
1942 listownik (część na odpowiedź) wysłany 10.12 z Suchedniowa do Oflagu VIB, ładna odbitka kasownika nadawczego "SUCHEDNIOW ÜBER KIELCE (DISTR. RADOM)" z wyróżnikiem "a"; stempelek cenzury obozowej nr.3; dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN VERKAUFT | |
3682 |
1942 dowód doręczenia wysłany przez pośrednictwo pocztowe w Korzennej do Nowego Sącza. | |
| 30 PLN | |
3683 |
1943 "Hauptgruppe Gewerbliche Wirtschaft und Verkehr in der Zentralkammer" - 8 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 6.8 w Krakowie (Fi.750.-); rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz. | Fi.9 |
| 600 PLN | |
3684 |
1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza Wysyłkowego Biura Filatelistycznego w Krakowie (bez tekstu na odwrocie) sporządzonego z całostki polskiej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem; dobry stan zachowania. | Fi.29; Fcp4 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
3685 |
1943 list polecony w kopercie firmowej wysłany 27.I z urzędu Warszawa C1 do Sochaczewa, datownik nadawczy z wyróżnikiem "ae"; datownik odbiorczy SOCHACZEW (DISTR. WARSCHAU) z wyróżnikiem "a" na odwrocie; koperta firmowa " SPRZEDAŻ SZTUCZNEJ BIŻUTERII, GALANTERII METALOWEJ, PATEFONÓW I PŁYT STANISŁAW RÓŻYCKI WARSZAWA Hipoteczna 3 m 19"; walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji). | Fi.49, 75 |
| 50 PLN | |
3686 |
1943 przekaz paczkowy z Warszawy do Kielc. | Fi.63 79 |
| 40 PLN | |
3687 |
1943 przekaz paczkowy z Krakowa do Stalowej Woli. | Fi.63, 79, 87 |
| 70 PLN | |
3688 |
1943 polecony list pobraniowy wysłany 27.8 z Krakowa do Sochaczewa; na odwrocie zalepka listowa firmy PIONIER i kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.69, 77, 112 |
| 120 PLN | |
3689 |
1943 złożony front gazety krakowskiej wysłanej z Krakowa do Niemiec, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym. | Fi.72 |
| 80 PLN | |
3690 |
1943 przekaz paczkowy z Brzeska do Makowa Podhalańskiego. | Fi.74, 83 |
| 60 PLN | |
3691 |
1943 przekaz paczkowy z Przemyśla do Niemiec. | Fi.77, 83, 86 |
| 220 PLN | |
3692 |
1943 list z Krakowa do Lipska, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym. | Fi.78 |
| 25 PLN | |
3693 |
1943 przekaz paczkowy z Krakowa do Makowa. | Fi.79, 83, 86 |
| 60 PLN | |
3694 |
1943 przekaz paczkowy z Warszawy do Makowa Podhalańskiego. | Fi.79, 86 |
| 60 PLN | |
3695 |
1943 kasownik okolicznościowy z Krakowa Dnia NSDAP Generalnego Gubernatorstwa. | Fi.81 |
| 10 PLN | |
3696 |
1943 przekaz paczkowy z Mielca do Niemiec. | Fi.83 |
| 170 PLN | |
3697 |
1943 kasownik okolicznościowy z Krakowa Dnia NSDAP Generalnego Gubernatorstwa. | Fi.84 |
| 10 PLN VERKAUFT | |
3698 |
1943 urodziny Hitlera, seria znaczków na karcie ostemplowana 20.IV w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.101-03; 30 |
| 50 PLN | |
3699 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400. rocznica śmierci, znaczek z dolnym marginesem (częściowe pustopole) z pełną gumą, skasowany okolicznościowo. | Fi.104 |
| 20 PLN | |
3700 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek skasowany okolicznościowo na specjalnej karcie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.104; 31 |
| 100 PLN | |
3701 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusik z pustopolami na górnym marginesie. | Fi.104I ark. |
| 240 PLN | |
3702 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, próba arkuszowa arkusika zawierającego dziesięć okolicznościowych znaczków, arkusik na papierze cienkim drzewnym barwionym na kolor żółty niegumowanym i nieząbkowanym, arkusik pochodzi z trzeciego sektora z czterech składających się na arkusz drukarski, arkusik w dobrym stanie zachowania, fotoatest. | Fi.104nz ark. |
| 12 000 PLN | |
3703 |
1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie. | Fi.106; 32 |
| 30 PLN | |
3704 |
1943 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, seria w ciętych arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.110-2nz ark. |
| 2 700 PLN | |
3705 |
1943 portret Hitlera na jednolitym tle (II), znaczek za 80 gr. z plamą w tle po prawej, gwarancja Krawczyk. | Fi.112 |
| 40 PLN | |
3706 |
1943 widoki zabytkowych budowli, arkusze znaczków nieperforowanych za 2, 4 i 6 zł w doskonałym stanie. | Fi.113-5nz ark. |
| 1 900 PLN | |