Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 100. Polen zwischen den Weltkriegen

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
29993

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; czyste (Fi.222.-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.310-22, 334
Mi.331-43, 355
160 PLN
29994

1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI", zawierający znaczki serii "historycznej" i pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk!!! bardzo dobry stan zachowania (znaczki i blok kasowany Mi.170.- euro).

Fi.310-22, bl.7, 32-5
Mi.331-43, Bl.7, 34-7
200 PLN
29995

1938 stempel okolicznościowy z Morawki z okazji włączenia Zaolzia do Polski.

Fi.311
45 PLN
29996

1938 "WOROCHTA PERŁA UZDROWISK - RAJ NARCIARZY" wyróżnik "e", widokówka datowana 31/XII w Schronisku P.T.T. na Zaroślaku pod Howerlą, wysłana 2.I.1939 z Worochty, dodatkowy stempelek propagandowy schroniska "Zwiedzajcie Park Narodowy/ w CZARNOHORZE/ Kraina Słońca i Śniegu/ - Raj Narciarzy"; w okresie międzywojennym schronisko funkcjonowało od 1927 roku, spłonęło w czasie wojny; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 35 002).

Fi.312
Mi.333
240 PLN
29997

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, makulatura znaczka za 30 gr., nietypowo klarowny druk i pełna oryginalna guma, gwarancja.

Fi.315 MK
Mi.336
80 PLN
VERKAUFT
29998

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, pasek trzech makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i nie dodrukiem obrazka znaczków - znaczek górny uszkodzony - można usunąć, a pozostała parka pięknie prezentuje błąd, gwarancja.

Fi.315MK
Mi.336
250 PLN
29999

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i zamazanym drukiem obrazka znaczków, gwarancja - ładna prezentacja błędu.

Fi.315MK
Mi.336
350 PLN
30000

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy - druk bardzo małą ilością farby, przesunięcie ząbkowania poziomego w górę.

Fi.315MK
Mi.336 
75 PLN
30001

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, parka znaczków za 1 zł.

Fi.320
Mi.341
35 PLN
30002

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, makulatura znaczka za 1 zł. z przesuniętą skośnie perforacją, w pięknie zachowanym czworobloku (Fi.320.-).

Fi.320 MK
Mi.341
280 PLN
30003

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy, minimalne przebarwienia na gumie.

Fi.320MK
45 PLN
30004

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria stemplowanych znaczków z bloku.

Fi.323-6
Mi.344-7
35 PLN
30005

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok z bloku.

Fi.323-6
Mi.344-7
50 PLN
30006

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok z śladem podlepki na marginesie, znaczki w idealnym stanie.

Fi.323-6 (bl.7)
Mi.344-7 (Bl.7)
70 PLN
30007

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczki z bloku, kasowane.

Fi.323-26
Mi.344-47
30 PLN
30008

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czwórka z bloku (Fi.75.-).

Fi.323-26
Mi.344-47 
60 PLN
30009

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria znaczków z bloku ostemplowanych 28.V.1939 na specjalnych kartach stemplem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA ZBIORÓW GDYŃSKIEGO TOWARZYSTWA FILATELISTÓW" (Myślicki 39 011); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.323-26
Mi.344-47 
200 PLN
30010

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty w słabszym stanie, liczony jak czworoblok znaczków z bloku.

Fi.323-26 (bl.7)
Mi.344-47
60 PLN
30011

1938 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową, seria czysta (Fi.45.-).

Fi.327-29
Mi.348-50
35 PLN
30012

1938 "III JARMARK POLESKI" Pińsk 1, datownik okolicznościowy przedstawiający lecącą czaplę nad jeziorem, odciśnięty 3.IX na kopercie ze znakiem opłaty Belweder o sygnaturze (X-1937) wysłanej do Warszawy, walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 38 023); temat - PTAKI, FAUNA.

Fi.Ck7
100 PLN
30013

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Krynica - Tarnów nr 144.

Fi.Cp73
60 PLN
30014

1938 kartka lotnicza nadana z Warszawy do Palestyny, kasownik "WARSZAWA 1 BANK GOSP. KRAJ.", kartka pisana w jidysz.

Fi.Cp75
150 PLN
30015

1938 kartka nadana w agencji pocztowej Augustów Port do Brześcia, rzadki kasownik agencji pocztowej.

Fi.Cp76
600 PLN
30016

1938 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki z pełną oryginalną gumą onieważnione datownikami okolicznościowymi wystawy.

Fi.bl.5A, 5B
Mi.Bl.5A, 5B
230 PLN
30017

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki stemplowane, blok cięty dwie minimalne prześwitki po podlepkach.

Fi.bl.5A, B
Mi.Bl.5A, B
380 PLN
30018

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, dwa bloki skasowane okolicznościowo 3.V na specjalnych kopertach, bloki w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.5A, B
350 PLN
30019

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, bloki kasowane okolicznościowo (Fi.400.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.5A-B
280 PLN
30020

1938 blok okolicznościowy ząbkowany ze stemplami V Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie.

Fi.bl.5B
Mi.Bl.5A 
180 PLN
30021

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, specjalna kartka z niedoszłego do skutku lotu.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
200 PLN
30022

1938 koperta z pierwszego niedoszłego do skutku lotu balonu do stratosfery opłacony okolicznościowym blokiem.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
200 PLN
30023

1938 blok okolicznościowy na kartce z niedoszłego do skutku pierwszego polskiego lotu do stratosfery.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
180 PLN
30024

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym niedoszłego lotu.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
240 PLN
30025

1938 I polski lot do stratosfery, list z niedoszłego lotu opłacony okolicznościowym blokiem.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
200 PLN
30026

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty z ładną oryginalną gumą.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
260 PLN
30027

1938 list z pierwszego niedoszłego do skutku polskiego lotu do stratosfery.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6 
120 PLN
30028

1938 Lot do stratosfery, blok okolicznościowy na liście poleconym z Zakopanego Polany Chochołowskiej 23,9,38 ze stemplem okolicznościowym do USA, na odwrocie stemple odbiorcze, co rzadkie opłata zgodna z taryfą pocztową - zagraniczny druk polecony o wadze 100g, bardzo ładny walor.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6 
240 PLN
30029

1938 list z niedoszłego lotu do stratosfery opłacony okolicznościowym blokiem.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6 
140 PLN
30030

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo (Fi.200.-).

Fi.bl.6
140 PLN
30031

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty w ładnym stanie (Fi.400.-).

Fi.bl.6
340 PLN
30032

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo (Fi.200.-) z pełną oryginalną gumą, piękny stan.

Fi.bl.6
180 PLN