28684 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 9 z błędem "HAI zamiast HAL", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.27aB6 Mi.26 |
| 120 PLN | |
28685 |
1918 drugie wydanie lubelskie, bankowy list polecony z oddziału Banku Handlowego w Kielcach nadany 29.1.19 do dyrekcji banku w warszawie, znaczek z błędem "prawa gwiazdka zniekształcona", na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Schmutz. | Fi.27aB7 Mi.26 |
| 5 100 PLN VERKAUFT | |
28686 |
| 240 PLN | |
28687 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał w połowie na dole znaczka, w połowie na górze znaczka, ze względu na chroniczny brak znaczków skierowano do sprzedaży także te wybrakowane, piękny stan, gwarancja. | Fi.27a MK Mi.26 |
| 1 200 PLN | |
28688 |
| 180 PLN | |
28689 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z błędem "brak kropki po HAL", ciężkie podlepki, gwarancja Mikstein. | Fi.27aNo B5 Mi.24K |
| 200 PLN | |
28690 |
1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków za 50/60 hal. z odwróconym nadrukiem (jako podstawowe znaczki Fi.2400.-), dodatkowo lewy górny z błędem na poz.37 "brak kropki po HAL", a prawy dolny z błędem na poz.48 "zniekształcone S" (jako czworoblok z błędami Fi.6000.-), stan idealny, gwarancja Jungjohann BPP | Fi.27a No B5+B8 Mi.26 |
| 3 000 PLN | |
28691 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym, stan gabinetowy, gwarancja i opis. | Fi.27b Mi.26 |
| 1 000 PLN | |
28692 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja. | Fi.28 Mi.27 |
| 50 PLN | |
28693 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Mikstein, Rachmanow. | Fi.28 Mi.27 |
| 160 PLN | |
28694 |
1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok, gwarancja. | Fi.28 Mi.27 |
| 400 PLN | |
28695 |
| 100 PLN | |
28696 |
1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowymi uszkodzeniami nadruków na prawych znaczkach "brak liter ZTA", dolny prawy znaczek z charakterystycznym małym A w POLSKA, lekko rozerwana perforacja pomiędzy znaczkami z błędami, gwarancja Jendroszek. | Fi.28 B10 Mi.27 |
| 1 200 PLN | |
28697 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Krawczyk i Schmutz. | Fi.28No Mi.27K |
| 1 000 PLN | |
28698 |
| 900 PLN | |
28699 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 50 z nie dodrukiem prawej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.29 Mi.28 |
| 30 PLN | |
28700 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z spektakularnym brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Berbeka. | Fi.29 B9 Mi.28 |
| 30 PLN | |
28701 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z poz. 20 z błędem "brak liter TA w POCZTA", gwarancja i oznaczenie Berbeka. | Fi.29B10 Mi.28 |
| 65 PLN | |
28702 |
1918 drugie wydanie lubelskie, górny lewy znaczek z błędem "uszkodzone P i O", gwarancja. | Fi.29B12 Mi.28 |
| 80 PLN | |
28703 |
| 1 000 PLN | |
28704 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Petriuk. | Fi.29No Mi.28K |
| 400 PLN | |
28705 |
1919 Stanisław Mikstein, oryginalny ex libris jednego z najwybitniejszych polskich filatelistów i badaczy znaczków, twórcę m.in. metody badania znaczków wydania krakowskiego; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.30 |
| 600 PLN | |
28706 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 47 z charakterystycznie uszkodzonymi literami P, podlepki, gwarancja i oznaczenie. | Fi.31 Mi.30 |
| 1 800 PLN | |
28707 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.55, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.32I Mi.31 |
| 160 PLN | |
28708 |
1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 54/65, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski. | Fi.32I Mi.31 |
| 1 800 PLN | |
28709 |
| 200 PLN | |
28710 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 28, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32I Mi.31 |
| 150 PLN | |
28711 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 32, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32I Mi.31 |
| 200 PLN | |
28712 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.44 "cienkie Z", gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz. | Fi.32I B1 Mi.31 |
| 250 PLN | |
28713 |
1919 wydanie krakowskie, znaczki za 25/80 hal. w tym jeden z odwróconym nadrukiem, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.24 "cienkie Z" oraz znaczek dopłaty za 5 hal z nadrukiem formą IIA poz.82 - skasowane unarodowionym kasownikiem Cieszyn 1 w dniu 26.I.19 na kopercie miejscowego listu ekspresowego opłaconego (wliczając znaczek dopłaty) tylko za expres - czyli tak jak listy urzędowe; zwraca uwagę odręczna adnotacja o wysokości niedopłaty "5 hl"; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo zgięta, brak tylnej klapy); same znaczki (Fi.790.-) gwarancja i opis Schmutz. | Fi.32I B1, 38, 38 No Mi.31, 48 |
| 1 600 PLN | |
28714 |
| 300 PLN | |
28715 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 28, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 200 PLN | |
28716 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 29 z charakterystycznym błędem w postaci przerwanej litery O w POLSKA w dolnej części, gwarancja i oznaczenie Petriuk. | Fi.32II Mi.31 |
| 350 PLN | |
28717 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 38, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Petriuk. | Fi.32II Mi.31 |
| 700 PLN | |
28718 |
| 600 PLN | |
28719 |
| 750 PLN | |
28720 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 7, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 700 PLN | |
28721 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 38, znaczek w doskonałym stanie, gwarancja Petriuk. | Fi.32II Mi.31 |
| 700 PLN | |
28722 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 40, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 300 PLN | |
28723 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE poz.54 z drobnymi błędami "ułamana poprzeczka w T i przerwana w A", lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz. | Fi.32IIE B Mi.31 |
| 400 PLN | |