Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 100. Kriegsgefangenlager Gross-Born

31415

50 PLN
31416

1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, czysty znaczek za 25 gr., gwarancja.

60 PLN
31417

1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, czysty znaczek za 50 gr., gwarancja.

Fi.26
60 PLN
31418

1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, kasowany marginesowy znaczek za 50 gr., gwarancja.

Fi.26
50 PLN
31419

1944 Święto Artylerii, znaczek za 20 gr. w kolorze szarozielonym, gwarancja.

Fi.27
60 PLN
31420

Fi.27
100 PLN
31421

1944 Powstanie Wielkopolskie, czysty znaczek za 20 gr. gwarancja.

Fi.28
50 PLN
31422

1944 herby miast, gwarancja.

Fi.Cp2
50 PLN
31423

1944 całostka obiegowa bez ilustracji na odwrocie.

Fi.Cp7II
180 PLN
31424

1944 całostka ilustrowana ze stemplami okolicznościowymi, gwarancja na odwrocie Schmutz.

Fi.Cp10
200 PLN
31425

Fi.Cp14
400 PLN
31426

Fi.Cp14
400 PLN
31427

Fi.Cp19
120 PLN
31428

1944 Dni Morza, całostka.

Fi.Cp19
50 PLN
31429

1944 Rok Olimpijski, gwarancja.

Fi.Cp20y
400 PLN
31430

Fi.Cp21
40 PLN
31431

Fi.Cp21
40 PLN
31432

1944 Warszawa walczy, całostki o ciemnym i jasnym znaku opłaty skasowane 1.IX w rocznicę wybuchu wojny; bardzo dobry stan zachowania; górna ciemna karta gwarancja i opis Pelczar; dolna jasna gwarancja.

Fi.Cp21
100 PLN
31433

1944 Warszawa walczy, całostka.

Fi.Cp21
25 PLN
31434

1944 Warszawa walczy, dwie całostki w kolorach jasnoszarym i szarym.

Fi.Cp21
60 PLN
31435

1944 Warszawa walczy, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp21
30 PLN
31436

1944 Herby miast - Wilno, całostka z Informacji Obozowej - komórki zajmującej się zdobywaniem i przekazywaniem jeńcom informacji dotyczących osób cywilnych z Warszawy oraz z AK, adresów Oflagów, Stalagów oraz adresy mieszkańców obozu, karta wysłana 3.XII, znak opłaty skasowany stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy uruchomienia Poczty Obozowej, poniżej odciśnięty datownik; dodatkowy symbol IO (Informacja Obozowa); rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp22a
800 PLN
31437

Fi.Cp22b
100 PLN
31438

Fi.Cp22b
70 PLN
31439

1944 herby miast, gwarancja.

Fi.Cp24
40 PLN
31440

1944 herby miast, całostka grzecznościowo ostemplowana, na odwrocie gwarancja Schmutz.

Fi.Cp24
30 PLN
31441

1944 herby, całostka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp24
30 PLN
31442

Fi.Cp25
40 PLN
31443

Fi.Cp25
40 PLN
31444

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, wysłana 5.XII, bez treści na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp25
50 PLN
31445

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, z obiegu, datowana 23.XII; dodatkowo odciśnięty trzywierszowy stempelek okolicznościowy "Gross Born/ Wigilia 1944 roku/ Of.Obóz II/D", który po zaledwie kilku godzinach stosowania zniszczono!!! dobry stan zachowania (zagięcia); gwarancja.

Fi.Cp25
120 PLN
31446

1944 Herby miast - Kraków, całostka w oliwkowym kolorze ze szczątkowym podwójnym drukiem znaku opłaty i napisu POCZTÓWKA, szczególnie mocno widocznym w jego prawej części (litery WKA), unikalny nieopisany do tej pory błąd; karta czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; pojedyncza gwarancja.

Fi.Cp25
2 800 PLN
31447

1944 herby miast, całostka w kolorze oliwkowym.

Fi.Cp25
50 PLN
31448

Fi.Cp25
40 PLN
31449

1944 Herby miast - Kraków, całostka o szarym znaku opłaty, czysta, dobry stan zachowania (poziome zgięcie u dołu karty); gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp26
50 PLN
31450

1944 herby miast, całostka grzecznościowo stemplowana.

Fi.Cp26
25 PLN
31451

1944 herby miast, całostka w kolorze szarym.

Fi.Cp26
20 PLN
31452

Fi.Cp26
20 PLN
31453

1944 herby miast, gwarancja.

Fi.Cp26
40 PLN
31454

1944 kartka z zawiadomieniem o obchodach święta Barbórki, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp27
320 PLN