Die Auktion endet am 06.05.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 100. Gefangenlager und Interniertenpost im II Weltkrieg

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
31725

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, znaczek za 25+100 L, czysty.

Fi.10B
120 PLN
31726

1946 znaczek wydania na przesyłki lotnicze poczt osiedli polskich we Włoszech.

Fi.10B
70 PLN
31727

1946 czworoblok znaczka na przesyłki lotnicze wydania dla poczty polskich osiedli we Włoszech.

Fi.10B
300 PLN
31728

1946 nalepki w formie bloków poczty osiedli polskich we Włoszech.

Fi.Nl bl.1-3
550 PLN
31729

1946 bloczek wydania poczty osiedli polskich we Włoszech.

Fi.bl.1
200 PLN
31730

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria bloków.

Fi.bl.1-3
600 PLN
31731

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków (kasowany rzadki) ostemplowanych 14.4 datownikiem POCZTA OSIEDLI POLSKICH BARLETTA-TRANI (Fi.1350.-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.1-3
1 200 PLN
31732

1946 obóz dla byłych polskich jeńców wojennych i cywilnych (D.P. A.C. Camp) Emmerid; list wysłany 27.I z mało znanego i niespotykanego w obrocie filatelistycznym obozu do Polskiego Czerwonego Krzyża w Londynie, czerwony stempel nadawczy z emblematem Czerwonego Krzyża, całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


800 PLN
31733

1946 obóz jeniecki w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka z obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, datowany 11.8 wysłany do Berlina, w adresie nadawcy adres skrytki pocztowej "Postfach 234", stempelek cenzury sowieckiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC.


100 PLN
31734

1946 obóz dla jeńców niemieckich w zakładach Hipolita Cegielskiego w Poznaniu, list wysłany 20.9 z urzędu Poznań 12 do Hydro w USA, przesyłka oznaczona stempelkiem "J.W." (jeniec wojenny) w ramce; doskonały stan zachowania.


200 PLN
31735

1947 PRACA POLSKA NA OBCZYŹNIE - wystawa w Monachium, znaczek na specjalnej ilustrowanej karcie skasowany 10.10 stemplem okolicznościowy poczty niemieckiej w Monachium "POLNISCHE ARBEIT IM AUSLAND AUSSTELLUNG" z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.


100 PLN
31736

1947 Towarzystwa Pomocy Polakom "Relief Society for Poles" - organizacja zajmująca się pomocą humanitarną dla Polaków, w wyniku wojny przebywających na obczyźnie, list z działu paczek Towarzystwa wysłany 25.I z Londynu do Wrocławia; ładna odbitka angielskiej frankatury mechanicznej.


100 PLN
31737

1947 wydanie wydziału opieki nad żołnierzami przy dowództwie WP na Środkowym Wschodzie.


20 PLN
31738

1947 wydanie wydziału opieki nad żołnierzami przy dowództwie WP na Środkowym Wschodzie, sześcioblok.


120 PLN