30513 |
1941 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, wydanie lokalne dla obszaru wileńskiego, nadruk VILNIUS na znaczkach sowieckich, skrócona seria ostemplowana 17.8 w Wilnie na kopercie datownikiem z okresu okupacji litewskiej; dobry stan zachowania. | Fi.OkNL1-7 |
| 200 PLN | |
30514 |
1941 Okupacja niemiecka terenów anektowanych przez ZSRR, a wcześniej przez Litwę (poza obszarem wileńskim), seria czysta, sygnowana Ф w kółeczku przez państwową filatelistyczną firmę radziecką. | Mi.1-9 |
| 440 PLN | |
30515 |
1941 ATAK NIEMIECKI NA ZWIĄZEK SOWIECKI - obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, list wysłany 24.6.41 - dwa dni po rozpoczęciu wojny niemiecko-sowieckiej - z Równego do Dubna; wewnątrz oryginalna przesyłka, znak opłaty unieważniony radzieckim datownikiem "РОВНО СССР РОВНО РОВ.ОБЛ." z wyróżnikiem "Z" (З); stempelek nadawcy ОБЛВЕТПОСТАЧТОРГ; mimo rozległych obszarów oryginalna korespondencja z terenów okupowanych jest rzadka, a z okresu panicznego wycofywania się Armii Czerwonej wręcz unikalna, walor w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo zgięta); gwarancja. | Mi.777 |
| 400 PLN | |
30516 |
1941 Protektorat Czech i Moraw, podwójna karta pocztowa, czysta (Mi.25 euro). | Mi.P13 |
| 40 PLN | |
30517 |
1941 ATAK NIEMIECKI NA ZWIĄZEK SOWIECKI - obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, rzadka ilustrowana karta pocztowa (Mi.175 euro) napisana po hebrajsku wysłana 22.6.41 w dniu wybuchu wojny sowiecko niemieckiej z miejscowości Międzyrzecz do Szumowa, znak opłaty unieważniony sowieckim datownikiem "МЕЖИРЕЦ СССР МЕЖИРЕЦ РОВ.ОБЛ." z wyróżnikiem "b" (б); mimo rozległych obszarów oryginalna korespondencja z terenów okupowanych jest rzadka, a z okresu panicznego wycofywania się Armii Czerwonej wręcz unikalna, walor w doskonałym stanie zachowania, gwarancja. | Mi.P164b |
| 1 200 PLN | |
30518 |
1941 Obszary anektowane przez Niemcy, ilustrowana karta pocztowa wysłana 12.1 z Łodzi do Starachowic, znak opłaty skasowany stemplem okolicznościowym z okazji Dnia Znaczka "LITZMANNSTADT TAG DER BRIEFMARKEN" przedstawiającym desant spadochronowy; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.P291 |
| 100 PLN | |
30519 |
1941 Obszary anektowane przez Niemcy, "LIGNOZA" 8 Pf frankatura mechaniczna, okienkowa koperta firmowa wysłana 13.11 z Katowic jako papiery handlowe; polska fabryka materiałów wybuchowych "Lignoza" SA w Katowicach, po wybuchu wojny przejęta przez Niemców; całość w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo zgięta). | |
| 40 PLN | |
30520 |
1941 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, miejscowy list przesłany 23.3 w Równem, znak opłaty unieważniony radzieckim datownikiem "РОВНО СССР РОВНО РОВ.ОБЛ." z wyróżnikiem "Z" (З); walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | |
| 120 PLN | |
30521 |
1941 list polecony z Wielunia do Krosna, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 40 PLN | |
30522 |
1941 kartka z Łucka (dzisiaj Ukraina) 20.3.41 do Sandomierza, stempel cenzury niemieckiej. | |
| 120 PLN | |
30523 |
1941 kartka z Równego Wołyńskiego wysłana 14.3.41 do Rzeszowa, stempel niemieckiej cenzury, bardzo ładny stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
30524 |
1941 okupacja sowiecka, kartka ze Skałatu do Lwowa, radziecka całostka i stemple pocztowe. | |
| 200 PLN | |
30525 |
1941 obszary anektowane przez ZSRR włączone do Ukrainy, kartka nadana z Klesowa 15.2.41 do Rzeszowa, niemiecka cenzura wojskowa. | |
| 120 PLN | |
30526 |
1941 obszary anektowane przez ZSRR włączone do Ukrainy, kartka nadana z Klesowa 18.01.41 do Rzeszowa, niemiecka cenzura wojskowa. | |
| 100 PLN | |
30527 |
1941 obszary anektowane przez ZSRR włączone do Ukrainy, kartka nadana z Klesowa 24.4.41 do Rzeszowa, niemiecka cenzura wojskowa. | |
| 120 PLN | |
30528 |
1941 obszary anektowane przez ZSRR włączone do Ukrainy, kartka nadana z Równego 25.8.40 do Rzeszowa, niemiecka cenzura wojskowa. | |
| 100 PLN | |
30529 |
1942 Obszary anektowane przez Niemcy, dekoracyjnie ofrankowany paczkowy adres pomocniczy o sygnaturze "T/0127" wysłany 20.6 z Poznania do Brodnicy (Strasburg in Westpreußen); znaczki skasowane dwuobrączkowym datownikiem POSEN 1 z wyróżnikiem "m"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.AnN11a, 26, 28, 34, 37a Mi.522a, 789, 791, 796, 799A |
| 60 PLN | |
30530 |
1942 Obszary anektowane przez Niemcy, tzw. Wartheland (Kraj Warty), widokówka wysłana 29.10 z Poznania do miejscowości Sompolno (Deutscheneck), znaczek skasowany wirnikiem propagandowym; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.AnN22 Mi.785 |
| 20 PLN | |
30531 |
1942 Obszary anektowane przez Niemcy, papiery handlowe wysłane 30.10 z Gostynia (Gostingen) do Gdańska; gdański stempel wpływu z 2.11; koperta firmowa "Union-Zeiss-Werke G.m.b.H. Gostingen (Warthenland)"; walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia). | Fi.AnN23 |
| 40 PLN | |
30532 |
1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ukraine", list urzędowy wysłany 22.5 za pośrednictwem Deutsche Dienstpost Ukraine z Białej Cerkwi (Belaja Zerkow) do Gdańska; dodatkowo stempelek nadawcy i okrągła pieczęć urzędowa z godłem; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.OkN28 |
| 120 PLN | |
30533 |
1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ukraine" - ilustrowana karta pocztowa (Kriegsmarine) wydania przedrukowego na papierze żółtym, ostemplowana okolicznościowo 11.I w Równem Wołyńskim; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P4b/03 |
| 60 PLN | |
30534 |
1942 znaczki opłaty miejskiej z Leslau (Włocławka). | |
| 200 PLN | |
30535 |
1943 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ostland", znaczki wydania przedrukowego, czyste bez podlepki. | Fi.OkN1-20 |
| 100 PLN | |
30536 |
1943 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ostland", karta pocztowa III Rzeszy za 6 Pf. z nadrukiem OSTLAND, czysta. | Fi.OkNCp2 Mi.P2 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
30537 |
1943 Obszary anektowane przez Niemcy, seria znaczków z okazji 54 urodzin Hitlera, skasowana 9.6 na kopercie w Sosnowcu (Sosnowitz), dobry stan zachowania. | Mi.844-49 |
| 40 PLN | |
30538 |
1943 Ziemie Zachodnie, seria znaczków z okazji Dnia Lądowych Sił Zbrojnych ostemplowana okolicznościowo 6.6.44 (dzień inwazji alianckiej w Normandii!) w Trzebnicy (Trebnitz), doskonały stan zachowania. | Mi.873-85 |
| 50 PLN | |
30539 |
1943 list z Marienburga (Malbork) do Niemiec, stempel okolicznościowy. | |
| 100 PLN | |
30540 |
1944 kartka na ilustrowanym formularzu radzieckiej poczty wojskowej z obiegu pocztowego. | |
| 100 PLN | |
30541 |
1944-5 znaczki opłat miejskich z Chorzowa, Gryfic, Bydgoszczy i Świecia nad Wisłą. | |
| 200 PLN | |
30542 |
1944 obszary wcielone do rzeszy Niemieckiej, list polecony z Pfeilstätt (Pajęczno) do Czerwonego Krzyża w Genewie, zalepka i stempel niemieckiej cenzury wojskowej, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 120 PLN | |
30543 |
1948 nalepka propagandowa Zlotu Harcerzy w Wielkiej Brytanii na wycinku obiegowego listu. | |
| 200 PLN | |