Auction 56. Communist Poland 1945-1952

31836

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
100 PLN
31837

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, cięty znaczek z nadużytej formy.

Fi.374nz MK
Mi.407
60 PLN
31838

Fi.375
Mi.408
20 PLN
31839

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwrócony i przesuniętym, gwarancja Ryblewski.

Fi.375No
Mi.408K
400 PLN
31840

1945 wydanie prowizoryczne, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Gryżewski, Wiatrowski.

Fi.375No
Mi.408K
380 PLN
31841

1945 wydanie przedrukowe, znaczki z nadrukami odwróconymi, gwarancja Jendroszek, Schmutz.

Fi.375No, 376No FII
Mi.408K, 409K
750 PLN
31842

1945 list z Legionowa 5.X.45 do Wąbrzeźna, uszkodzenia nadruku, koperta przycięta z lewej strony.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
31843

1945 list firmowy z Limanowej 3.11.45 do Krakowa.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
31844

1945 kartka firmowa z Wadowic do Krakowa.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
31845

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z drukiem na zagięciu bez prawej perforacji, perforacja mogła też być obcięta ze względu na uszkodzenie prawego brzegu arkusza, osobliwe i unikalne, gwarancja Więcław.

Fi.376a
Mi.409b
1 500 PLN
31846

1945 wydanie przedrukowe, 1,50zł/25gr - pojedyncza frankatura, list wysłany 4.XII z Wadowic do Krakowa 3 dni po podwyższeniu taryfy, Poczta "przepuściła" list - oznaczyła dopłatę ale jej nie pobrała, ciekawa całość.

Fi.376a
Mi.409b
60 PLN
31847

1945 widokówka z Połczyna Zdroju do Wrześni.

Fi.376a
Mi.409b
25 PLN
31848

1945 list firmowy z prowizorycznym stemplem Wrocławia 17.10.45 do Warszawy.

Fi.376a
Mi.409b
80 PLN
31849

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z poz. 48 z charakterystycznym uszkodzeniem cyfry 0, gwarancja Walocha.

Fi.376a
Mi.409a
20 PLN
31850

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
31851

1945 wydanie przedrukowe, znaczek na wycinku z obiegu pocztowego z bardzo rzadkim stemplem prowizorycznym z Jeziorki koło Poznania, fotoatest Walocha.

Fi.376a
Mi.409b
350 PLN
31852

1945 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków za 1,50 zł./25 gr., makulatura, bardzo rzadki "suchy" nadruk I formą, miejscami znikomą ilością farby, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376a Mk
Mi.409b
1 000 PLN
31853

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwrócony formy II typ 1, gwarancja Perzyński.

Fi.376aNo
Mi.409bK
350 PLN
31854

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwrócony formy II typ 2, plamka w prawym dolnym narożniku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376aNo
Mi.409bK
350 PLN
31855

Fi.376a ok
20 000 PLN
31856

1945 wydanie przedrukowe, pasek znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 11-15, pierwsze dwa znaczki bez nadruku, trzeci z nadrukiem szczątkowym, na odwrocie złożony i sklejony pasek pozostałych znaczków z tego rzędu z pozycji 16-20, fotoatest.

Fi.376aT1
Mi.409b
800 PLN
31857

Fi.376aT1+T2
Mi.409b
200 PLN
31858

1945 miejscowy list z Krakowa.

Fi.376aT2
Mi.409b
30 PLN
31859

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy pierwszej z poz. 65, usterka w postaci odbitej spacji na prawym marginesie, znaczek z nadrukiem I formy czysty jest jednym z najrzadszych znaczków Polski Ludowej, znaczki czerwone z nadrukiem trafiły do obiegu do kliku urzędów pocztowych i tam zostały w większości zużyte w obiegu pocztowym, bardzo dobry stan, gwarancja z oznaczeniem Monkos.

Fi.376bFI
Mi.409a
8 000 PLN
31860

Fi.376b FII T1
Mi.409a
1 500 PLN
31861

1945 Wydanie przedrukowe - "czerwone 1,50 zł", jeden z najciekawszych błędnodruków Polski powojennej na liście wysłanym 16.III.46 z Krakowa do miejscowości Łyczanka; znaczek przedrukowano formą II - typ 2, poz.39 (wycena samego tylko znaczka kasowanego Mi.500 euro), sygnatura i opis A.Łaszkiewicz, gwarancja Krawczyk.

Fi.376b FII T2
Mi.409a
3 200 PLN
31862

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z uszkodzonym prawostronnie nadrukiem II formy (typ 2, poz.30); co unikalne na znaczku podstawowym z końcowej fazy druku III walcem, kiedy to na kilkunastu arkuszach odnotowano na tej pozycji powstanie dużego błędu "wcięcie w prawej cyfrze 2" (możliwe jest przedrukowanie kilku takich znaczków, ale do tej pory inny egzemplarz znaczka z tym błędem nie jest znany), gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.376b FII T2 B
Mi.409a
3 000 PLN
31863

1945 wydanie przedrukowe, kiedyś parka znaczków za 1.50zł./25gr. w kolorze czerwonym (Mi.2 x 500 euro), nadruk II formą poz.95 i 96, dwa różne typy - z kropką na górze i na 2/3 wysokości cyfr; zdjęte z listu użytkowego nadanego w Krakowie 25.X.45; na liście były jeszcze parką i to parką w najrzadszym układzie kropek typ 2+typ 1, podczas odmaczania parka zapewne się rozpadła, ale oba znaczki zachowały się w bardzo dobrym stanie gwarancja Ryblewski, z opisem Schmutz.

Fi.376b FII T2 i T1
Mi.409a
1 300 PLN
31864

Fi.376b FI T1
Mi.409a
1 000 PLN
31865

1945 wydanie prowizoryczne, znaczek w kolorze czerwonym z silnie przesuniętym nadrukiem formy II z oryginalnego obiegu pocztowego z Koła,istniał jeden taki arkusz, znaczek podstawowy ze zdwojonym drukiem, do dzisiaj znane dwa znaczki z tego wyjątkowego arkusza, duża rzadkość, fotoatest.

Fi.376bIIT2
Mi.409a
4 500 PLN
31866

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w bardzo rzadkim kolorze jasnoczerwonym z obiegu z Poznania, gwarancja i opis Walisch.

Fi.376c
Mi.409
740 PLN
31867

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w rzadkim kolorze jasnoczerwonym z obiegu pocztowego z Poznania, fotoatest Walocha.

Fi.376c
Mi.409
1 200 PLN
31868

Fi.376d
Mi.409
580 PLN
31869

1945 list polecony z Krakowa 6.XI.45 do Ameryki, stempel cenzury wojskowej nr 2004, na odwrocie stempel odbiorczy, koperta przycięta z lewej strony.

Fi.377, 378
10 PLN
31870

1945 zabytki Gdańska, wieloblok znaczków ciętych.

Fi.377nz
Mi.410U
1 000 PLN
31871

1945 zabytki Gdańska, cięty czworoblok, gwarancja Wiatrowski.

Fi.377nz
Mi.410U
180 PLN
31872

1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty z marginesem.

Fi.377nz
Mi.410U
45 PLN
31873

Fi.380
Mi.414
60 PLN
31874

1945 kartka z Warszawy do Łodzi.

Fi.380
Mi.414
10 PLN
31875

1945 Warszawa oskarża, 1,50 zł - frankatura wielokrotna, karta pocztowa ofrankowana parką pionową wysłana 18.10.1946 z Kościerzyny do Krakowa; znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym "600 LECIE KOŚCIERZYNY" (Myślicki 46 063); dobry stan zachowania.

Fi.380
Mi.414
40 PLN