Aukcja rozpocznie się 19.04.2024

Aukcja 97. Całostki

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
5234

1948 rzadka kartka wydania prowizorycznego z 1944 roku z podobizną Marii Skłodowskiej Curie na filatelistycznej całości wysłanej miejscowo z urzędu pocztowego Poznań 2 dworzec, prawidłowa opłata za ekspres plus polecenie, kartka nie wypisana.

Fi.Cp89, 459, 460
360 PLN
5695

Fi.Cp126
20 PLN
7769

Fi.Cs4
60 PLN
7770

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na dwóch doklejonych znaczkach.

Fi.Cp1 +% + 2½
180 PLN
7771

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonym znaczku.

Fi.Cp1 + 1 z. 2½
70 PLN
7772

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2½ fen; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 14; słabszy stan zachowania.

Fi.Cp1Is
100 PLN
7773

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2½ fen; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 11; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1Is
150 PLN
7774

1918 wydanie PP/GGW, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku; późna faza przedruku (nadruk nieostry, rozlany); skasowana grzecznościowo.

Fi.Cp1II
40 PLN
7775

1918 wydanie warszawskie, karta 15 fen/10; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - bardzo rzadki typ 24, a na tej karcie dotąd nieznany; dobry stan zachowania (na odwrocie ślady podlepek);

karta 15 fen/10; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 3; bardzo dobry stan zachowania;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp2 I-II
600 PLN
7776

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 21.

Fi.Cp2I
50 PLN
7777

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 6, prawa kropka w drugiej linii kropkowanej wydłużona i ukośnie skierowana w górę.

Fi.Cp2I
50 PLN
7778

1918 wydanie warszawskie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 15; dobry stan zachowania (minimalne nadgięcie u góry karty).

Fi.Cp2I
70 PLN
7779

1918 wydanie warszawskie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 19; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp2I
50 PLN
7780

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ I.

Fi.Cp2I
35 PLN
7781

Fi.Cp2II
50 PLN
7782

1918 wydanie warszawskie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 2; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp2II
80 PLN
7783

1918 wydanie warszawskie, karta podwójna 15 fen/7,5 + 15 fen/7,5; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 19; dobry stan zachowania (na odwrocie duży ślad podlepki);

Fi.Cp3I
250 PLN
7784

1918 wydanie PP/GGW, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp3I
165 PLN
7785

1918 NADRUK MOCNO PRZESUNIĘTY, wydanie warszawskie, część na odpowiedź karty podwójnej 15 fen/7,5 z nadrukiem mocno przesuniętym w lewo i w górę wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 22; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3IB
400 PLN
7786

1918 wydanie lubelskie, rzadka odmiana całostki na kartonie jasno brunatnawopiskowym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp4
400 PLN
7787

1918 wydanie lubelskie, całostka typu 1 na kartonie szarym.

Fi.Cp4a
120 PLN
7788

1918 wydanie lubelskie, kartka wysłana z Lublina 7.3.19 do Wiednia, całostki tego wydania z oryginalnego obiegu pocztowego są bardzo rzadkie, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K9, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp4ax
2 500 PLN
7789

1918 wydanie lubelskie, kartka polecona z Puław nadana 19.2.19 do Warszawy, całostki tego wydania z obiegu pocztowego spoza Lublina należą do rzadkości, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp4axy
4 500 PLN
7790

1918 wydanie lubelskie, najrzadsza odmiana całostki z nadrukiem w kolorze jasnoczerwonym na kartonie szarym (oznaczonym w opisie z), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp4czy
5 000 PLN
7791

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie żółtawoszarym, gwarancja ze starym oznaczeniem Schmutz.

Fi.Cp5x
100 PLN
7792

1918 wydanie lubelskie, karta na kartonie żółtobrunatnym.

Fi.Cp5y
120 PLN
7793

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie brązowawoszary.

Fi.Cp5y
100 PLN
7794

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie brązowawoszarym.

Fi.Cp5y
100 PLN
7795

Fi.Ca2
2 000 PLN
7796

Fi.Ca3
800 PLN
7797

Fi.Ca3
800 PLN
7798

Fi.Ca3
800 PLN
7799

Fi.Ca3
800 PLN
7800

Fi.Ca3
800 PLN
7801

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 - brak ozdobnika, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck1II
800 PLN
7802

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck2II
800 PLN
7803

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck2II
1 000 PLN
7804

1919 koperta ze znakiem opłaty 25 fen, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.90.-).

Fi.Ck6
80 PLN
7805

1919 koperta z wydrukowanym znakiem opłaty.

Fi.Ck6
60 PLN
7806

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 8, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8I
500 PLN