Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
10032 |
1917 Warszawa, ciekawa kartka motywowa z Węgier do Warszawy, stempel poczty miejskiej w Warszawie i stempel niemieckiej cenzury z Wrocławia. | Fi.9b |
| 120 PLN | |
10033 |
1917 Warszawa, list wojskowy z Lublina do Warszawy doręczony przez pocztę miejską, stempel opłaty doręczeniowej za 7 fen. III wydania w kolorze fioletowym. | Fi.9b |
| 60 PLN | |
10034 |
1917 Warszawa, zawiadomieni poczty miejskiej o nadejściu listu poleconego, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9b |
| 150 PLN | |
10035 |
1917 Warszawa, list firmowy z Sosnowca do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9b |
| 75 PLN | |
10036 |
1917 Warszawa, kartka z Dąbrowy do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej z Granicy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9b |
| 75 PLN | |
10037 |
1917 Warszawa, kartka z Berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej z Poznania, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9b |
| 75 PLN | |
10038 |
1917 Warszawa, list firmowy z Niemiec do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9b |
| 100 PLN | |
10039 |
1917 Warszawa, kartka z Granicy do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej w Granicy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.13a |
| 60 PLN | |
10040 |
1917 Warszawa, kartka z Kalisza do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.13a |
| 40 PLN | |
10041 |
1917 Warszawa, list firmowy z Berlina do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.13b |
| 75 PLN | |
10042 |
1917 Warszawa, kartka z Lublina do Warszawy doręczona przez pocztę miejską, stempel opłaty doręczeniowej za 10 fen. VI wydania w kolorze fioletowym. | Fi.21b |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
10043 |
1917 Warszawa, miejscowa kartka firmowa z Warszawy, stempel poczty miejskiej w Warszawie "WRĘCZENIE OPŁACONE" i "Entlastet" - zwolniony z opłaty miejskiej. | Fi.26IIb |
| 200 PLN | |
10044 |
1917 Warszawa, miejscowy list firmowy z Warszawy, stempel "WRĘCZENIE OPŁACONE" i "Entlastet" - zwolniony z opłaty miejskiej. | Fi.26IIb |
| 200 PLN | |
10045 |
1917 Przedbórz, czworoblok prób znaczków za 4 grosze w kolorze oliwkowym typu 1-2/5-6, górne znaczki ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie. | Fi.BB P1 |
| 1 000 PLN | |
10046 |
1917 Warszawa, kartka na chleb i cukier ważna w okresie 19/III-1/IV, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (poziome linie faliste) i poddrukiem giloszowym; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 60 PLN | |
10047 |
1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 19/II-4/III, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (poziome linie faliste) i poddrukiem giloszowym; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 60 PLN | |
10048 |
1917 kartka żywnościowa z Warszawy. | |
| 100 PLN | |
10049 |
| 100 PLN | |
10050 |
| 100 PLN | |
10051 |
1917 poczta miejska Tomaszów Mazowiecki, kartka z warszawy nadana 14.11.17 do Tomaszowa, datownik jednowierszowy z datą "16.Nov.1917" w kolorze różowym, datowniki takie stosowane były w latach 1917-18 przez pocztę miejską w Tomaszowie, rzadkie w bardzo dobrym stanie zachowania, gwarancja. | Fi.2 |
| 4 000 PLN | |
10052 |
| 240 PLN | |
10053 |
| 240 PLN | |
10054 |
1918 Żarki, seria pierwszego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.1-3 |
| 320 PLN | |
10055 |
| 100 PLN | |
10056 |
| 300 PLN | |
10057 |
| 400 PLN | |
10058 |
1918 Luboml, seria cięta bez gumy. | Fi.1-5A Mi.I-V |
| 40 PLN | |
10059 |
| 750 PLN | |
10060 |
1918 Luboml, seria cięta w podwójnych arkuszach drukarskich z jedenastym znaczkiem w arkuszu z odwróconym nominałem i pustopolem, fotoatest. | Fi.1-5A ark. |
| 2 000 PLN | |
10061 |
1918 Luboml i Sosnowiec, bardzo rzadkie kasowane przez magistrat serie Lubomla: ząbkowana zwykła i ząbkowana z odwróconymi cyframi nominału (cztery znaczki w parkach, jeden uszkodzony) oraz wycinek ze znaczkiem Sosnowca unieważnionym kasownikiem typu 2I w bardzo rzadkim, niekatalogowanym, kolorze niebieskim - ten kolor kasownika występuje na kilku znanych listach obiegowych z 6.AUG.1916, całość opisana na karcie albumowej. | Fi.1-5B+1-5Bs, 5 Mi.I-V+I-VF, 5 |
| 800 PLN | |
10062 |
1918 Luboml, perforowany arkusz prób znaczka za 10 kop. w barwie szarooliwkowej , jak definitywny znaczek za 20 kop., arkusz zawierający 11 znaczków i jedno pustopolem, dolny znaczek z odwrotnie wydrukowanym nominałem, stan bardzo dobry, w tej postaci bardzo rzadkie, fotoatest Wiatrowski. | Fi.2B P ark. (2BP B1) |
| 4 500 PLN | |
10063 |
1918 Warszawa, kartka z Częstochowy do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej z Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.2b |
| 60 PLN | |
10064 |
1918 Przedbórz, II wydanie, cięta seria czysta, 2 gr. typ 2, 4 gr. typ 1, 6 gr. typ 3 i 10 gr. typ 1, tak jak wydano część nakładu bez gumy (Mi. 355 euro), każdy znaczek gwarancja Rachmanow i z opisem typu Schmutz. | Fi.3-6A Mi.3-6C |
| 800 PLN | |
10065 |
| 160 PLN | |
10066 |
1918 Przedbórz, ząbkowana seria II wydania w czworoblokach, wszystkie znaczki typ 1 i typ 2, gwarancja i oznaczenie. | Fi.3-6B |
| 400 PLN | |
10067 |
1918 Przedbórz, seria stemplowana w czworoblokach, gwarancja Schmutz (czworoblok znaczka za 2 gr gwarancja Ryblewski). | Fi.3-6B |
| 600 PLN | |
10068 |
1918 Przedbórz, list z Gorzkowic do Przedborza, opłata doręczeniowa znaczkiem poczty miejskiej II wydania. | Fi.3B |
| 400 PLN | |
10069 |
1918 Przedbórz, znaczek bez perforacji poziomej typu 1, gwarancja i oznaczenie Jungjohann. | Fi.3BMK1 |
| 400 PLN | |
10070 |
1918 Częstochowa, formularz Austriackiego Czerwonego Krzyża przeznaczony dla jeńców w Rosji wysłany przez Polaka do Częstochowy, datownik poczty miejskiej (bez mostka) z 15.3 (Fi.800.-), liczne stempelki cenzur: rosyjskiej, niemieckiej, austriackiej; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.3a |
| 600 PLN | |
10071 |
1918 Częstochowa, widokówka wysłana 24.III za pośrednictwem urzędu etapowego w Hrubieszowie do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty pocztowej dlatego 28.3 odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej "MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" (Fi.700,-); pieczęć formacyjna "K.u.k. Heimkehr-Station/Hrubieszów"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.3a |
| 500 PLN | |