Aukcja rozpocznie się 19.04.2024

Aukcja 103. Poczty miejskie 1914-1918

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
10032

1917 Warszawa, ciekawa kartka motywowa z Węgier do Warszawy, stempel poczty miejskiej w Warszawie i stempel niemieckiej cenzury z Wrocławia.

Fi.9b
120 PLN
10033

1917 Warszawa, list wojskowy z Lublina do Warszawy doręczony przez pocztę miejską, stempel opłaty doręczeniowej za 7 fen. III wydania w kolorze fioletowym.

Fi.9b
60 PLN
10034

1917 Warszawa, zawiadomieni poczty miejskiej o nadejściu listu poleconego, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9b
150 PLN
10035

1917 Warszawa, list firmowy z Sosnowca do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9b
75 PLN
10036

1917 Warszawa, kartka z Dąbrowy do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej z Granicy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9b
75 PLN
10037

1917 Warszawa, kartka z Berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej z Poznania, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9b
75 PLN
10038

1917 Warszawa, list firmowy z Niemiec do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9b
100 PLN
10039

1917 Warszawa, kartka z Granicy do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej w Granicy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.13a
60 PLN
10040

1917 Warszawa, kartka z Kalisza do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.13a
40 PLN
10041

1917 Warszawa, list firmowy z Berlina do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.13b
75 PLN
10042

1917 Warszawa, kartka z Lublina do Warszawy doręczona przez pocztę miejską, stempel opłaty doręczeniowej za 10 fen. VI wydania w kolorze fioletowym.

Fi.21b
50 PLN
SPRZEDANY
10043

1917 Warszawa, miejscowa kartka firmowa z Warszawy, stempel poczty miejskiej w Warszawie "WRĘCZENIE OPŁACONE" i "Entlastet" - zwolniony z opłaty miejskiej.

Fi.26IIb
200 PLN
10044

1917 Warszawa, miejscowy list firmowy z Warszawy, stempel "WRĘCZENIE OPŁACONE" i "Entlastet" - zwolniony z opłaty miejskiej.

Fi.26IIb
200 PLN
10045

1917 Przedbórz, czworoblok prób znaczków za 4 grosze w kolorze oliwkowym typu 1-2/5-6, górne znaczki ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie.

Fi.BB P1
1 000 PLN
10046

1917 Warszawa, kartka na chleb i cukier ważna w okresie 19/III-1/IV, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (poziome linie faliste) i poddrukiem giloszowym; bardzo dobry stan zachowania.


60 PLN
10047

1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 19/II-4/III, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (poziome linie faliste) i poddrukiem giloszowym; bardzo dobry stan zachowania.


60 PLN
10048

1917 kartka żywnościowa z Warszawy.


100 PLN
10049

1917 kartka żywnościowa z Warszawy.


100 PLN
10050

1917 kartka żywnościowa z Warszawy.


100 PLN
10051

1917 poczta miejska Tomaszów Mazowiecki, kartka z warszawy nadana 14.11.17 do Tomaszowa, datownik jednowierszowy z datą "16.Nov.1917" w kolorze różowym, datowniki takie stosowane były w latach 1917-18 przez pocztę miejską w Tomaszowie, rzadkie w bardzo dobrym stanie zachowania, gwarancja.

Fi.2
4 000 PLN
10052

1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana sygnowana i gumowana (Mi.300 euro), gwarancja Mischal.

Fi.1-3
240 PLN
10053

1918 Żarki, I wydanie, seria czysta (Mi.360 euro) na jednej podlepce, gwarancja Mikstein.

Fi.1-3
240 PLN
10054

1918 Żarki, seria pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1-3
320 PLN
10055

1918 Luboml, seria cięta z szerokim marginesem opisanym w katalogu Fischer jako "z kuponem wielkości znaczka".

Fi.1-5
100 PLN
10056

1918 Luboml, seria cięta w wielobloku z pustopolem opisanym w katalogu Fischer jako "z kuponem wielkości znaczka", fotoatest.

Fi.1-5
300 PLN
10057

1918 Luboml, nieząbkowana marginesowa seria czysta w czworoblokach, piękny stan.

Fi.1-5A
Mi.I-V
400 PLN
10058

1918 Luboml, seria cięta bez gumy.

Fi.1-5A
Mi.I-V
40 PLN
10059

1918 Luboml, seria ciętych znaczków w kompletnych arkuszach po 11 znaczków i jednym pustopolem i parką w układzie tete - beche, stan bardzo dobry, fotoatest.

Fi.1-5A ark.
750 PLN
10060

1918 Luboml, seria cięta w podwójnych arkuszach drukarskich z jedenastym znaczkiem w arkuszu z odwróconym nominałem i pustopolem, fotoatest.

Fi.1-5A ark.
2 000 PLN
10061

1918 Luboml i Sosnowiec, bardzo rzadkie kasowane przez magistrat serie Lubomla: ząbkowana zwykła i ząbkowana z odwróconymi cyframi nominału (cztery znaczki w parkach, jeden uszkodzony) oraz wycinek ze znaczkiem Sosnowca unieważnionym kasownikiem typu 2I w bardzo rzadkim, niekatalogowanym, kolorze niebieskim - ten kolor kasownika występuje na kilku znanych listach obiegowych z 6.AUG.1916, całość opisana na karcie albumowej.

Fi.1-5B+1-5Bs, 5
Mi.I-V+I-VF, 5 
800 PLN
10062

1918 Luboml, perforowany arkusz prób znaczka za 10 kop. w barwie szarooliwkowej , jak definitywny znaczek za 20 kop., arkusz zawierający 11 znaczków i jedno pustopolem, dolny znaczek z odwrotnie wydrukowanym nominałem, stan bardzo dobry, w tej postaci bardzo rzadkie, fotoatest Wiatrowski.

Fi.2B P ark. (2BP B1)
4 500 PLN
10063

1918 Warszawa, kartka z Częstochowy do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej z Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
60 PLN
10064

1918 Przedbórz, II wydanie, cięta seria czysta, 2 gr. typ 2, 4 gr. typ 1, 6 gr. typ 3 i 10 gr. typ 1, tak jak wydano część nakładu bez gumy (Mi. 355 euro), każdy znaczek gwarancja Rachmanow i z opisem typu Schmutz.

Fi.3-6A
Mi.3-6C
800 PLN
10065

1918 Przedbórz, II wydanie, ząbkowana liniowo ZL 11,5 seria stemplowana, gwarancja Schmutz,.

Fi.3-6B
Mi.3-6B 
160 PLN
10066

1918 Przedbórz, ząbkowana seria II wydania w czworoblokach, wszystkie znaczki typ 1 i typ 2, gwarancja i oznaczenie.

Fi.3-6B
400 PLN
10067

1918 Przedbórz, seria stemplowana w czworoblokach, gwarancja Schmutz (czworoblok znaczka za 2 gr gwarancja Ryblewski).

Fi.3-6B
600 PLN
10068

1918 Przedbórz, list z Gorzkowic do Przedborza, opłata doręczeniowa znaczkiem poczty miejskiej II wydania.

Fi.3B
400 PLN
10069

1918 Przedbórz, znaczek bez perforacji poziomej typu 1, gwarancja i oznaczenie Jungjohann.

Fi.3BMK1
400 PLN
10070

1918 Częstochowa, formularz Austriackiego Czerwonego Krzyża przeznaczony dla jeńców w Rosji wysłany przez Polaka do Częstochowy, datownik poczty miejskiej (bez mostka) z 15.3 (Fi.800.-), liczne stempelki cenzur: rosyjskiej, niemieckiej, austriackiej; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.3a
600 PLN
10071

1918 Częstochowa, widokówka wysłana 24.III za pośrednictwem urzędu etapowego w Hrubieszowie do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty pocztowej dlatego 28.3 odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej "MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" (Fi.700,-); pieczęć formacyjna "K.u.k. Heimkehr-Station/Hrubieszów"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.3a
500 PLN