Auction 99. WW1 occupation postage

18272

Mi.1-19, 20-3A+B, 24-5, P1-7A
300 PLN
18273

1918 okupacja niemiecka Rumunii, 5 Bani/ 5 fen - frankatura pojedyncza, miejscowy list ofrankowany znaczkiem III wydania przedrukowego przesłany 28.VI w Bukareszcie.

Mi.8
80 PLN
18274

1918 okupacja niemiecka Belgii, list ofrankowany znaczkiem II wydania, wysłany 3.VIII z Brukseli, adresowany na niemiecką pocztę polową 403, stempelek cenzury "Zulässig.7. Postüberwachungstelle"; na odwrocie pieczęć urzędowa z godłem niemieckiego tymczasowego zarządu banków w Belgii "Gen.Kom.f.f. Banken i. Belgien Der Zwangsverwalten.".

Mi.18
60 PLN
18275

1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie przedrukowe dla całego obszaru, 10 fen - frankatura pojedyncza, niedostatecznie opłacony miejscowy list przesłany 23.VIII w Bukareszcie, na odwrocie znaczki dopłaty, którą pobrano od adresata; doskonały stan zachowania.

Mi.P1, 9a
200 PLN
18276

1918 okupacja niemiecka Rumunii, karta pocztowa (bez treści na odwrocie) wysłana 24.VI z Bukaresztu do Berlina, dwukrotnie odciśnięty stempel cenzury: 24.MRZ i 24.JUNI; minimalne przebarwienia.

Mi.P5I
20 PLN
18277

1918 okupacja austro-węgierska, formularz poczty polowej wysłany 30.III za pośrednictwem urzędu etapowego w Chełmie, datownik z napisem CHEŁM (wyróżnik c); ze względu na brak adresu nadawcy przesyłka niedoręczona; doskonały stan zachowania;

1916 okupacja austro-węgierska, formularz poczty polowej wysłany 24.III za pośrednictwem urzędu etapowego w Chełmie do St.Gallen w Szwajcarii, datownik z napisem CHOLM, poczta szwajcarska uznała przesyłkę za nieopłaconą i 28.III pobrała od odbiorcy dopłatę, ślady archiwizacji; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

200 PLN
18278

1918 okupacja niemiecka Rumunii - list polecony wysłany 15.8 z niemieckiej poczty polowej 327 do Berlina; datownik odbiorczy na odwrocie; koperta wykonana z arkusza księgowego z rumuńskimi napisami.

60 PLN
18279

1918 kompletny składany list sądowy z Nowego Sącza do Krościenka.

20 PLN
18280

1918 list polecony z Nowego Sącza do Krakowa.

30 PLN
18281

1918 list z Darachowa (wieś w rejonie trembowelskim obwodu tarnopolskiego) do Austrii, stempel austriackiej cenzury wojskowej w Złoczowie.

80 PLN
18282

1918 kartka polecona nadana z poczty etapowej w Lublinie 16.2.18 na poste restante w Rawie, zielony stempel cenzury wojskowej z Lublina, stempel tranzytowy z Skierniewic i odbiorczy z Rawy.

220 PLN
18283

1918 kartka z Gdowa do Białej.

65 PLN
18284

1919 Kowel, parka znaczków z ręcznym nadrukiem, charakterystyczne nierównomierna ręcznie nakładana guma, gwarancja Schmutz.

Fi.1a
480 PLN
18285

50 PLN
18286

1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, znaczek z ręcznym stemplem "C.M.T." i nowym nominałem, poziome złamanie widoczne od strony gumy, gwarancja.

Fi.16
80 PLN
18287

Fi.16
500 PLN
18288

1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, znaczek z ręcznym stemplem "C.M.T." i nowym nominałem, uszkodzona dolna perforacja, gwarancja.

Fi.17
100 PLN
18289

Fi.17
50 PLN
18290

1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, znaczek z ręcznym stemplem "C.M.T." i nowym nominałem, znaczek bez gumy, gwarancja.

Fi.19
100 PLN
18291

Fi.19
400 PLN
18292

Fi.20
400 PLN
18293

1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, znaczek z ręcznym stemplem "C.M.T.", gwarancja.

100 PLN
18294

100 PLN
18295

Fi.29
60 PLN
18296

Fi.29
100 PLN
18297

1919 seria znaczków tak zwanego trzeciego wydania wiedeńskiego nie wprowadzonego do obiegu.

Fi.XIII-XVII
35 PLN
18298

1919 lokalne litewskie wydanie Grodzieńskie, nadruk litewski na rosyjskich znaczkach wprowadzonych do obiegu 4 III., w okresie wycofywania się z tych terenów oddziałów niemieckich; już miesiąc później Grodno było w rękach Polskiej Organizacji Wojskowej i poza kilkoma tygodniami w kampanii 1920 roku, pozostało w granicach Polski do 1939 roku; seria na wycinkach drugi raz oferowana na naszej aukcji, gwarancja Krawczyk.

Mi.2-9A
3 000 PLN
18299

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, kartka z Kołomyi 30.5.19 do Lwowa, stempel ukraińskiej cenzury wojskowej z Kołomyi.

1 000 PLN