Auction 95. Local postage 1944-1945

30643

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, znaczek za 40 gr. z nieznanym do tej pory na tej wartości nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowymu (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, ładny stan zachowania, ewentualnie sygnatura.

Fi.(8)
250 PLN
30644

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, znaczek za 1,20 zł. z nieznanym do tej pory na tej wartości nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowymu (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, piękny stan zachowania, ewentualnie sygnatura.

Fi.(11)
300 PLN
30645

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, kasowany znaczek za 1 zł./6 gr. z nadrukiem dwoma stempelkami gumowymi "Polska Poczta Brwinów / belka" i "1 zł" w kolorze czarnym na znaczku podstawowym z I serii Widoki zabytkowych budowli (nakład 200 szt.); piękny stan, gwarancja firmowa Gryżewski.

500 PLN
30646

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym o nakładzie 8 sztuk !, fotoatest.

3 400 PLN
30647

4 300 PLN
30648

1944 Leżajsk, zestaw ośmiu czworobloków z nadrukiem lokalnym z Leżajska, gwarancja.

Fi.1-5, 8, 9, 13
1 200 PLN
30649

200 PLN
30650

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 8 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowymu (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, typowy stan zachowania, ewentualnie sygnatura.

250 PLN
30651

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 6 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 560 szt.); piękny stan, gwarancja Krawczyk.

150 PLN
30652

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym o nakładzie 9 sztuk !, fotoatest.

4 300 PLN
30653

200 PLN
30654

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym o nakładzie 22 sztuk !, fotoatest.

2 400 PLN
30655

1944 Rudnik - wydanie prowizoryczne, unikalny, jedyny odnotowany w tym wydaniu znaczek za 10 gr. z odwróconym nadrukiem stempelkiem metalowym typu III "POCZTA POLSKA / Orzeł / RUDNIK / n/Sanem", piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.4III No
12 000 PLN
30656

250 PLN
30657

200 PLN
30658

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym, gwarancja.

200 PLN
30659

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, kasowany na wycinku znaczek za 24 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowymu (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, bardzo ładny stan zachowania, ewentualnie sygnatura.

250 PLN
30660

800 PLN
30661

4 600 PLN
30662

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym częściowo podwójnie odbitym o nakładzie 15 sztuk !, fotoatest.

3 800 PLN
30663

1944 Wąwolnica - wydanie prowizoryczne, kasowany znaczek za 25/24 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym "Orzeł / 25 GR. 25 / POCZTA POLSKA", gwarancja Krawczyk.

100 PLN
30664

600 PLN
30665

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym o nakładzie 16 sztuk !, fotoatest.

3 800 PLN
30666

4 200 PLN
30667

1944 Rudnik - wydanie prowizoryczne, znaczek za 60 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym typu I "Poczta / Polska / w Rudniku / belka" (nakład 193 szt.), piękny stan, gwarancja Perzyński.

Fi.11I
600 PLN
30668

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym o nakładzie 12 sztuk !, fotoatest.

Fi.12
4 000 PLN
30669

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, kasowany znaczek za 1 zł./2 gr. z nadrukiem dwoma stempelkami gumowymi "Polska Poczta Brwinów / belka" i "1 zł" w kolorze czarnym na znaczku obiegowym z Hitlerem; piękny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.14
80 PLN
30670

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym na znaczku wydania z 1943 roku (Fischer nr 110 druk rotograwiurą) o nakładzie 6 sztuk !, fotoatest.

Fi.14
6 000 PLN
30671

Fi.14
6 000 PLN
30672

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym wydania z 1943 roku (Fischer nr 111 druk rotograwiurą) o nakładzie 52 sztuk ! w katalogu Fischer błędnie opisana jako z nakładem 2 sztuk i błędnie wyceniona, fotoatest.

Fi.16
1 400 PLN
30673

1944 Niezabitów - wydanie prowizoryczne, kasowany znaczek za 1 zł./1,60 zł. z nadrukiem stempelkiem metalowym "Poczta Polska / Orzeł / 1 zł. 1 / belki" (nakład 396 szt.), gwarancja Krawczyk.

Fi.18
250 PLN
30674

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym wydania z 1943 roku (Fischer nr 112 druk rotograwiurą) o nakładzie 59 sztuk ! w katalogu Fischer błędnie opisana jako z nakładem 2 sztuk i błędnie wyceniona, fotoatest.

Fi.18
1 500 PLN
30675

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 1 zł./12 gr. z nadrukiem dwoma stempelkami gumowymi "Polska Poczta Brwinów / belka" i "1 zł" w kolorze czarnym w odwróconym układzie - nominał jest pod napisem zamiast nad nim (pojedynczy egzemplarz z ogólnego nakładu 116 szt.) - prawidłowo opisany w Polskich Znakach Pocztowych, ale błędnie skatalogowany w Fischerze - nominał powinien być 1 zł., a nie 2 zł.; piękny stan, gwarancja Gryżewski.

Fi.18 B
3 000 PLN
30676

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym o nakładzie 13 sztuk !, fotoatest.

Fi.19
3 800 PLN
30677

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym o nakładzie 66 sztuk, fotoatest.

Fi.20
900 PLN
30678

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym o nakładzie 10 sztuk !, fotoatest.

Fi.21
4 200 PLN
30679

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, parka znaczków za 2 zł./24 gr. z nadrukiem nowej wartości i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze szaroczarnym (nakład 100 szt.), lewy gdzie cyfra 2 była niewyraźna z dodatkowym unikalnym nadrukiem nowej wartości w kolorze fioletowym, gwarancja Krawczyk.

Fi.21c/21+21
2 400 PLN
30680

1944 Wąwolnica - wydanie prowizoryczne, bardzo rzadki znaczek za 1,50/2 zł. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu V (nakład 273 szt.) "Orzeł 1,50 ZŁ. / POCZTA POLSKA belki", piękny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.22
500 PLN
30681

1944 Rudnik - wydanie prowizoryczne, znaczek za 10 zł. pochodzący z dostaw od klientów poczty z nadrukiem najrzadszego typu IV trzema stempelkami - gumowymi "Polska" i "belka" oraz metalowym "RUDNIK n SANEM", został przedrukowany w minimalnym nakładzie 9 szt. - to jeden z najrzadszych znaczków Poczt Lokalnych 1944-45, piękny stan, gwarancja firmowa Gryżewski, Perzyński.

Fi.26IV
6 000 PLN
30682

1944 Rudnik - wydanie prowizoryczne, znaczek urzędowy za 12 gr. pochodzący z dostaw od klientów poczty z nadrukiem stempelkiem gumowym typu II "Poczta Polska / Rudnik / n/Sanem" bez nadruku belki, która nie zmieściła się na tak małym znaczku; został przedrukowany w minimalnym nakładzie 3 szt. - to jeden z najrzadszych walorów Poczt Lokalnych z 1944 roku, piękny stan zachowania, gwarancja firmowa Gryżewski.

Fi.28II
10 000 PLN