Auction 80. Town postage 1914-1918

25522

Fi.7-10B
90 PLN
25523

1918 Przedbórz, III wydanie, rzadki w tym stanie zachowania zestaw prób (makulatury) dwustronnych: za 2 gr. typ 1 na 10 gr. typ 3 po stronie gumowanej, za 4 gr. typ 1 na 6 gr. typ 3 po stronie gumowanej; zachowane z pełną oryginalną gumą, z jednym prześwitującym lekkim śladem podlepki ale bez żadnych zmieniających rysunek oznaczeń i sygnatur.

Fi.7A/10A, 8A/9A
Mi.7B/10B, 8B/9B
1 600 PLN
25524

1918 Przedbórz, znaczek trzeciego wydania, gwarancja.

Fi.7B
15 PLN
25525

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja.

Fi.7a
70 PLN
25526

1918 Przedbórz, IV wydanie, próba (makulatura) dwustronna; 5 hal./10 hal. pierwsza 5 hal. - typ 2 na stronie niegumowanej na 10 hal. typ 1 na stronie gumowanej, minimalny ślad po podlepce, na tym wydaniu druki dwustronne są rzadkie, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.11A/12A
Mi.11C/12C
800 PLN
25527

1918 Przedbórz, IV wydanie, ząbkowany znaczek poczty miejskiej za 5 hal jako potwierdzenie opłaty doręczeniowej na kompletnej opasce gazetowej ofrankowanej austriackim znaczkiem gazetowym za 2 hal, wysłanej 2.III z Krakowa, znaczek poczty miejskiej skasowany stemplem z wizerunkiem herbu guberni radomskiej i napisami "RADA MIEJSKA MIASTA PRZEDBORZA"; niefilatelistyczne całości ofrankowane znaczkami poczty miejskiej Przedborza należą do prawdziwych rarytasów; walor w bardzo dobrym stanie zachowania na karcie albumowej, pod spodem umieszczono skan tylnej strony przesyłki; gwarancja.

Fi.11B
1 600 PLN
25528

1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania, list wysłany 8.V z Grazu do Warszawy, stempelek cenzury; dobry stan zachowania; "5 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania idealnie odciśnięty na kopercie druków wysłanych 7.1.17 (ewidentny błąd daty) z Siedlec do Warszawy, niespotykany stempelek cenzury "Postüberwachungshilfsstelle geprüft 835"; walor w dobrym stanie zachowania na karcie albumowej; gwarancja.

Fi.13a; 12b
650 PLN
25529

1918 Przedbórz, V wydanie, cięta seria czysta (Mi.48 euro), tak jak wydano znaczną część nakładu bez gumy, gwarancja Brajer, Ryblewski.

Fi.15-18A
Mi.15-18C
40 PLN
25530

1918 Przedbórz, V wydanie, kasowana seria ząbkowana ZL 11,5, gwarancja.

Fi.15-18B
Mi.15-18B
50 PLN
25531

Fi.15B
1 200 PLN
25532

1918 Warszawa, "10 FEN." - czerwonoliliowy stempelek z orzełkiem opłaty doręczeniowej VI wydania na karcie pocztowej wysłanej 2.IX z Krakowa do Warszawy, zwraca uwagę bardzo dobra jakość odbitki, był to bowiem jeden z pierwszych dni po wprowadzeniu (8.IX.18) nowego wzoru stempelków opłaty doręczeniowej, stempelek cenzury niemieckiej "Geprüft O.-St. VI.A.-K."; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.21a
240 PLN
25533

1918 Tarnów, znaczek III wydania z odwróconym i przesuniętym nadrukiem.

50 PLN
25534

1918 Przedbórz, czysta seria znaczków opłaty skarbowej VIII wydania, od znaczków opłaty odróżnia się krzyżykami zamiast kropek: (5, 10, 15 h.) - przy dacie 1918, a (20 h.) - nad napisem MIASTA PRZEDBORZA.

1 200 PLN
25535

1918 Warszawa, kartka z Będzina do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej.

50 PLN
25536

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem pierwszego wydania, gwarancja.

40 PLN
25537

1918 Kalisz, zestwa znaczków z nadrukami lokalnymi.

75 PLN
25538

1918 Luboml, zestaw znaczków poczty miejskiej w Lubomlu - luzaki na podlepkach.

50 PLN
25539

1919 Chęciny, seria czysta cięta z pełną oryginalną gumą i jednym lekkim śladem podlepki.

Fi.1-8A
200 PLN
25540

Fi.1-8B
320 PLN
25541

Fi.1-8B
200 PLN
25542

1919 Chęciny, seria czysta z pełną oryginalną gumą.

Fi.1-8B
100 PLN
25543

1921 Dąbrowa, seria czystych znaczków Magistratu miasta DĄBROWA w marginesowych czworoblokach, piękny stan z pełną oryginalną gumą.

1 000 PLN