25522 |
1918 Przedbórz, seria trzeciego wydania, znaczki kolejno; typ 1, typ 2, typ 2 i typ 3, różne gwarancje. | Fi.7-10B |
| 90 PLN | |
25523 |
1918 Przedbórz, III wydanie, rzadki w tym stanie zachowania zestaw prób (makulatury) dwustronnych: za 2 gr. typ 1 na 10 gr. typ 3 po stronie gumowanej, za 4 gr. typ 1 na 6 gr. typ 3 po stronie gumowanej; zachowane z pełną oryginalną gumą, z jednym prześwitującym lekkim śladem podlepki ale bez żadnych zmieniających rysunek oznaczeń i sygnatur. | Fi.7A/10A, 8A/9A Mi.7B/10B, 8B/9B |
| 1 600 PLN | |
25524 |
1918 Przedbórz, znaczek trzeciego wydania, gwarancja. | Fi.7B |
| 15 PLN | |
25525 |
1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja. | Fi.7a |
| 70 PLN | |
25526 |
1918 Przedbórz, IV wydanie, próba (makulatura) dwustronna; 5 hal./10 hal. pierwsza 5 hal. - typ 2 na stronie niegumowanej na 10 hal. typ 1 na stronie gumowanej, minimalny ślad po podlepce, na tym wydaniu druki dwustronne są rzadkie, gwarancja i opis Mikstein. | Fi.11A/12A Mi.11C/12C |
| 800 PLN | |
25527 |
1918 Przedbórz, IV wydanie, ząbkowany znaczek poczty miejskiej za 5 hal jako potwierdzenie opłaty doręczeniowej na kompletnej opasce gazetowej ofrankowanej austriackim znaczkiem gazetowym za 2 hal, wysłanej 2.III z Krakowa, znaczek poczty miejskiej skasowany stemplem z wizerunkiem herbu guberni radomskiej i napisami "RADA MIEJSKA MIASTA PRZEDBORZA"; niefilatelistyczne całości ofrankowane znaczkami poczty miejskiej Przedborza należą do prawdziwych rarytasów; walor w bardzo dobrym stanie zachowania na karcie albumowej, pod spodem umieszczono skan tylnej strony przesyłki; gwarancja. | Fi.11B |
| 1 600 PLN | |
25528 |
1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania, list wysłany 8.V z Grazu do Warszawy, stempelek cenzury; dobry stan zachowania; "5 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania idealnie odciśnięty na kopercie druków wysłanych 7.1.17 (ewidentny błąd daty) z Siedlec do Warszawy, niespotykany stempelek cenzury "Postüberwachungshilfsstelle geprüft 835"; walor w dobrym stanie zachowania na karcie albumowej; gwarancja. | Fi.13a; 12b |
| 650 PLN | |
25529 |
1918 Przedbórz, V wydanie, cięta seria czysta (Mi.48 euro), tak jak wydano znaczną część nakładu bez gumy, gwarancja Brajer, Ryblewski. | Fi.15-18A Mi.15-18C |
| 40 PLN | |
25530 |
| 50 PLN | |
25531 |
1918 Przedbórz, bardzo rzadka opaska gazetowa z autentycznego obiegu adresowana do Przedborza, opłata doręczeniowa pobrana znaczkiem poczty miejskiej, gwarancja Berbeka. | Fi.15B |
| 1 200 PLN | |
25532 |
1918 Warszawa, "10 FEN." - czerwonoliliowy stempelek z orzełkiem opłaty doręczeniowej VI wydania na karcie pocztowej wysłanej 2.IX z Krakowa do Warszawy, zwraca uwagę bardzo dobra jakość odbitki, był to bowiem jeden z pierwszych dni po wprowadzeniu (8.IX.18) nowego wzoru stempelków opłaty doręczeniowej, stempelek cenzury niemieckiej "Geprüft O.-St. VI.A.-K."; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.21a |
| 240 PLN SOLD | |
25533 |
1918 Tarnów, znaczek III wydania z odwróconym i przesuniętym nadrukiem. | |
| 50 PLN | |
25534 |
1918 Przedbórz, czysta seria znaczków opłaty skarbowej VIII wydania, od znaczków opłaty odróżnia się krzyżykami zamiast kropek: (5, 10, 15 h.) - przy dacie 1918, a (20 h.) - nad napisem MIASTA PRZEDBORZA. | |
| 1 200 PLN | |
25535 |
1918 Warszawa, kartka z Będzina do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej. | |
| 50 PLN | |
25536 |
1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem pierwszego wydania, gwarancja. | |
| 40 PLN | |
25537 |
1918 Kalisz, zestwa znaczków z nadrukami lokalnymi. | |
| 75 PLN | |
25538 |
1918 Luboml, zestaw znaczków poczty miejskiej w Lubomlu - luzaki na podlepkach. | |
| 50 PLN | |
25539 |
1919 Chęciny, seria czysta cięta z pełną oryginalną gumą i jednym lekkim śladem podlepki. | Fi.1-8A |
| 200 PLN | |
25540 |
| 320 PLN | |
25541 |
1919 Chęciny, seria ząbkowana, rzadka jako kasowana, opisana na karcie zbioru wystawowego. | Fi.1-8B |
| 200 PLN | |
25542 |
1919 Chęciny, seria czysta z pełną oryginalną gumą. | Fi.1-8B |
| 100 PLN | |
25543 |
1921 Dąbrowa, seria czystych znaczków Magistratu miasta DĄBROWA w marginesowych czworoblokach, piękny stan z pełną oryginalną gumą. | |
| 1 000 PLN | |