25342 |
1920 wydanie dla obszaru całej Rzeczypospolitej, pasek znaczków z obiegu na cienkim papierze z silnie prześwitującym obrazkiem znaczka. | Fi.101 Mi.117 |
| 30 PLN | |
25343 |
1920 list z Sierpca 20.10.20 do Narodowego Biura Informacyjnego w Warszawie. | Fi.109 Mi.125 |
| 80 PLN SOLD | |
25344 |
1920 list polecony ze Lwowa do Niemiec, stempel lwowskiej cenzury wojskowej. | Fi.113 Mi.129 |
| 70 PLN | |
25345 |
1920 orzeł na tarczy barokowej, parka z perforacją na zagiętym arkuszu - brak perforacji pionowej na marginesie, podlepka na górnym znaczku. | Fi.114 Mi.147 |
| 90 PLN | |
25346 |
1920 list z komisariatu policji w Rzeszowie do Wiednia. | Fi.115, 118, 135 Mi.148, 151, 171 |
| 40 PLN | |
25347 |
1920 zagraniczny list z Podwieska do Połczyna, uszkodzona klapa koperty. | Fi.118, 135 |
| 85 PLN | |
25348 |
1920 AMBULANS NR.104 relacji ALEKSANDRÓW-WARSZAWA, karta pocztowa ze stacji Brzezie do Warszawy przesłana 5.II ambulansem, kasownik z wyróżnikiem "b"; żaden ambulans kursujący na tej trasie w literaturze nie jest opisany; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp24 |
| 800 PLN SOLD | |
25349 |
1920 PRZEGLĄDANE przez WŁADZĘ WOJSKOWĄ NR.6, fioletowy stempelek łódzkiej cenzury wojskowej na widokówce wysłanej 4.11 z Blankenburga w Niemczech do Łodzi, znaczek za 30 fen w rzadszym I typie; dobry stan zachowania. | Mi.140, 142, 144I |
| 120 PLN | |
25350 |
1920 WILEŃSZCZYZNA - WILNO - widokówka wysłana 26.I z Wilna do kopalni "Mortimer" w miejscowości Zagórze poczta Dąbrowa Górnicza, datownik Wilno 1 z wyróżnikiem "a", pomimo, że przesyłka nie nosi oznaczeń poczty polowej, ani stempli formacyjnych - nadawcą był najpewniej wojskowy, dlatego przy nadaniu nie pobrano opłaty pocztowej; nietypowy walor w dobrym stanie zachowania z pierwszego po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, stosunkowo krótkiego (19.4.1919-14.7.1920), okresu przynależności Wilna do Polski. | |
| 300 PLN | |
25351 |
1920 CENZURA WOJSKOWA WARSZAWA, karta pocztowa wysłana 21.VII ze Smichov w Czechosłowacji do Warszawy, wyraźna odbitka stempelka cenzury warszawskiej Wr.1. | |
| 50 PLN | |
25352 |
1920 mieszana frankatura ze znaczkami niemieckimi na liście poleconym z Okola 1.4.20 do Narodowego Biura Informacyjnego w Warszawie. | |
| 300 PLN | |
25353 |
1920 kartka z Holandii do Warszawy, stempel warszawskiej cenzury wojskowej Wr.1. | |
| 25 PLN | |
25354 |
1921 list polecony z Warszawy do Czechosłowacji, mieszana frankatura kilku wydań. | Fi.83B, 84B, 114, 11 |
| 80 PLN | |
25355 |
1921 przekaz pieniężny z Tarnowa 14.VIII.21 do Krosna, na odwrocie znaczek opłaty użyty jako znaczek dopłaty (wartość katalogowa Fischer 750 zł). | Fi.83B, 84B, 115 |
| 300 PLN | |
25356 |
1921 list firmowy z Czechowic 16.VI.21 do Szwecji. | Fi.84B |
| 120 PLN | |
25357 |
1921 list z Kielc do Twierdzy Osowiec do 18 Dywizjonu Artylerii Ciężkiej. | Fi.96B Mi.114 |
| 100 PLN | |
25358 |
1921 list z Leszna 30.4.20 do Niemiec, stempelek poznańskiej cenzury wojskowej "P15" w małym trójkącie. | Fi.100 |
| 50 PLN | |
25359 |
1921 kartka z Rypina 11.9.21 do Opata Kongregacji Benedyktyńskiej Najświętszej Maryi z Góry Oliwnej (OSB Oliveto) o. Bonifacego do Karyntii, ale co ciekawe via Moskwa. Odczytano pewnie Maria Saal jako Syberia, na odwrocie datownik moskiewski. Prawidłowa, krótko stosowana taryfa 12 mk. Karta GGW użyta, jako formularz. Bardzo ciekawy walor. | Fi.114, 117 Mi.147, 150 |
| 350 PLN | |
25360 |
1921 kartka z Warszawy do Ameryki pisana w języku hebrajskim. | Fi.114, 125, Cp39 |
| 25 PLN | |
25361 |
1921 Uchwalenie Konstytucji, firmowy list z Klimontowa 20.11.21 do Warszawy. | Fi.115, 130 Mi.148, 166 |
| 70 PLN SOLD | |
25362 |
1921 kartka z Ustrzyk Dolnych do Lwowa, stempel dopłaty T. | Fi.115, Cp38 |
| 25 PLN | |
25363 |
1921 wydanie przedrukowe, cały pasek znaczków z nadrukiem ukośnym przedstawiający rozwijanie się błędu. | Fi.120 Mi.153 |
| 325 PLN | |
25364 |
1921 wydanie przedrukowe, znaczek z podwójnym nadrukiem, gwarancja Krawczyk, Schmutz. | Fi.120Np Mi.153DD |
| 120 PLN SOLD | |
25365 |
1921 wydanie przedrukowe, próbny nadruk znaczka z przerwaną belką, gwarancja Mikstein. | Fi.120P2 Mi.153 |
| 180 PLN | |
25366 |
1921 wydanie przedrukowe, próba znaczka z dużą cyfrą, gwarancja Walisch. | Fi.120P2 Mi.153 |
| 150 PLN | |
25367 |
1921 wydanie przedrukowe, czworoblok prób w typie 2 z wysoką cyfrą 3 (5,5 mm), ciekawe pęknięcia belki, górne znaczki niewielka podlepka, gwarancja Rachmanow,. | Fi.120aP2 Mi.153 |
| 450 PLN | |
25368 |
1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, najdroższy znaczek za 20 +30 mk gwarancja Berbeka. | Fi.121-4 Mi.157-7 |
| 380 PLN | |
25369 |
1921 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, seria kasowana, najdroższy znaczek gwarancja Krawczyk | Fi.121-24 Mi.154-57 |
| 450 PLN | |
25370 |
1921 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, seria czysta na podlepkach (Fi.150.-), najdroższy znaczek gwarancja Krawczyk. | Fi.121-24 Mi.154-57 |
| 120 PLN | |
25371 |
1921 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, rzadko obecnie spotykane fałszerstwo nadruku, pięknie ostemplowane 28.IV.21 w Tarnowicy Leśnej co dowodzi pochodzenia z epoki, dobry stan zachowania, bardzo ciekawa seria do kolekcji specjalizowanej. | Fi.121-24 FFi Mi.154-57 |
| 300 PLN | |
25372 |
1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na PCK, znaczek z nadrukiem w kolorze karminowym, gwarancja Krawczyk. | Fi.124b Mi.157b |
| 2 000 PLN | |
25373 |
| 3 000 PLN | |
25374 |
1921 składana ulotka Towarzystwa Czytelni Ludowych w Poznaniu jako list z życzeniami ślubnymi. | Fi.125 Mi.158 |
| 70 PLN | |
25375 |
1921-22 wydanie obiegowe - Siewca, seria czysta. | Fi.125I-27II Mi.158-63 |
| 60 PLN | |
25376 |
1921-22 wydanie obiegowe - Siewca, parka znaczków za 10 Mk., lewy marginesowy bez perforacji pomiędzy znaczkiem a marginesem, lekkie ślady po podlepce, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.125II MK2 Mi.162Ul |
| 120 PLN | |
25377 |
1921 Uchwalenie Konstytucji, komplet projektów E.Bartłomiejczyka kolorze czerwonym, z których dwa wzory wprowadzono do obiegu zmieniając napisy, więc można je traktować jako próby; w projekcie znaczka za 2 mk. z PRO PUBLICO BONO na KONSTYTUCJA, a we wzorze za 25 mk. z PLON NIESIEMY PLON 17/III 1921 na 3/V 1791 * 17/III 1921, pozostałe trzy wzory nie zostały zrealizowane, wszystkie próby i projekty odbite w jednym arkusiku na białym gładkim średnim papierze, pochodzi on ze zbiorów Stanisława Eysmonta - jego sygnatura E w prawym dolnym narożniku, każda próba i projekt gwarancja. | Fi.128 E, 133 E Mi.164, 169 |
| 3 800 PLN | |
25378 |
1921 Uchwalenie Konstytucji - napis w owalu, bardzo rzadka próba znaczka za 2 mk. w kolorze czarnym na drugostronnie zadrukowanym kartonie, wersja pierwotna miała zamiast napisu KONSTYTUCJA napis PRO PUBLICO BONO, egzemplarz opisany w artykule eksperta PZF J.Berbeki "Przegląd Filatelistyczny" 8/2014, mała plamka na odwrocie, gwarancja Łaszkiewicz, Winiarski, Schmutz. | Fi.128 P1 Mi.164 |
| 1 600 PLN | |
25379 |
1921 uchwalenie Konstytucji, seria. | Fi.128-34 Mi.164-70 |
| 70 PLN | |
25380 |
1921 Uchwalenie Konstytucji, seria czysta (Fi.130.-). | Fi.128-34 Mi.164-70 |
| 100 PLN | |
25381 |
| 100 PLN | |