Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
52617 |
1865 Królestwo Polskie, parka znaczków rosyjskich za 3 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, na resztce wycinka; unieważniona polskim kasownikiem ambulansu DB 1 - Droga Bydgoska - bardzo rzadkim, znanym wyłącznie na znaczkach rosyjskich, prawy znaczek uszkodzony, kasownik wyjątkowo czytelnie odbity, niska cena wywoławcza. | Fi.13y Mi.13y |
| 250 PLN | |
52618 |
1865 Królestwo Polskie, parka rzadszych w Królestwie znaczków rosyjskich za 5 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, na wycinku, unieważniona bardzo czytelnie odbitym polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.300+330). | Fi.14y Mi.14y |
| 450 PLN | |
52619 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 16 - Ruda Guzowska (Fi.+600.-), ładny stan. | Fi.15y Mi.15y |
| 480 PLN | |
52620 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony rzadkim polskim kasownikiem numerowym 210 - Sochaczew, bardzo wysoki 8 współczynnik rzadkości w dzisięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza, bardzo ładny stan. | Fi.15y Mi.15y |
| 750 PLN | |
52621 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na grubym papierze (0,10 mm) ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 311 - Aleksandrów Pograniczny (Fi.+900.-), typ 1 o wysokości cyfr 5,5-6 mm zwykle występujący na polsce nr.1 jest na rosyjskich znaczkach rzadki; piękny stan. | Fi.15z Mi.15z |
| 1 000 PLN | |
52622 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.140+330.-), poza lekkimi ubytkami rysunku w ładnym stanie, niska cena wywoławcza. | Fi.16y Mi.16y |
| 120 PLN | |
52623 |
1865 list z Zawichostu do Tulonu, znaczki rosyjskie w tym rzadki na korespondencji znaczek za 30 kop. stemplowane kasownikiem numerowym 114 z Zawichostu, Bojanowicz 6 punktów w 10 punktowej skali rzadkości, miejscownik, liczne stemple tranzytowe, walor w słabym stanie, pomimo tego dekoracyjny i przede wszystkim bardzo rzadki. | Mi.18, 20, 23 |
| 4 800 PLN | |
52624 |
1865 kompletny list zagraniczny wysłany 10.VIII z Warszawy do Bordeaux, na papierze firmowym z tłoczonym napisem "Robert Buhrke Warschau", owalny mały (18 mm) stempel nadawczy typu IIIC, pruski okrągły stempel ambulansowy, określający jednocześnie kraj pochodzenia: "AUS POLEN uber EISENB. POST-BUR.XI/ PORTO/ II", stempel przejścia granicznego w Achen "P33" i francuski stempel "11" - jedenaście centymów, które to pobierano od odbiorcy, francuskie stemple tranzytowe i odbiorczy na odwrocie 13.VIII, pięknie udokumentowany obieg i dobry stan zachowania. | |
| 360 PLN | |
52625 |
1865 kompletny list zagraniczny wysłany 28.XI z Warszawy do Paryża, na papierze firmowym z tłoczonym napisem "J.S. Rosen Warschau", owalny mały (18 mm) stempel nadawczy typu IIIC, pruski okrągły stempel ambulansowy, określający jednocześnie kraj pochodzenia: "AUS POLEN uber EISENB. POST-BUR.XI/ PORTO/ II", stempel przejścia granicznego w Achen "P33" i francuski stempel "11" - jedenaście centymów, które to pobierano od odbiorcy, francuskie stemple tranzytowe i odbiorczy na odwrocie 30.XI, pięknie udokumentowany obieg i dobry stan zachowania. | |
| 350 PLN | |
52626 |
1866 Królestwo Polskie, dwa znaczki rosyjskie za 1 i 5 kop. wydania z 1866 roku, na żeberkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15 na wycinku; unieważnione czytelnie polskim kasownikiem ambulansowym DB 2 - Droga Bydgoska; bardzo rzadkim, znanym wyłącznie na znaczkach rosyjskich; lekkie zagniecenie poziome wycinka, poza tym w bardzo ładnym stanie. | Fi.18x, 20x Mi.18x, 20x |
| 500 PLN | |
52627 |
1866 Królestwo Polskie - BŁĄD TŁA i kasownik BW; rosyjski znaczek za 3 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, z tłem trójkąty - jak dla znaczka za 5 kop.; unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.400+330.-), na wycinku użytkowym z opłaconego przez nadawcę - stempelek FRANCO, listu zagranicznego do Francji - adnotacja kredką 5 1/2., piękny stan. | Fi.19xs Mi.19F |
| 1 000 PLN | |
52628 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 282 - Kibarty, ładny stan. | Fi.21x Mi.21x |
| 100 PLN | |
52629 |
1867 obszar I Rzeczypospolitej - OSZMIANA, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1861 roku, o wymiarach 138x107mm, ze znakiem wodnym Wz.II w położeniu lustrzanym, wysłana z Oszmiany do Warszawy, na froncie datownik ОШМЯНАЪ/ 26 ОКТ.1867, znak opłaty unieważniony tym samym stemplem, obok dwujęzyczny datownik odbiorczy ВАРШАВА/ WARSZAWA z 10/11 i okrągły godzinnik 9/R typu Da; w 1795 roku Oszmiana znalazła się w zaborze rosyjskim; koperta zachowała się w bardzo dobrym stanie. | Fi.Ckr7I |
| 800 PLN | |
52630 |
1868 około, obszar I Rzeczypospolitej - WILNO, rosyjska koperta za 10 kop wydania z 1868, o wymiarach 140x60mm, wszystkie klapy zaokrąglone; wysłana z Wilna do miejscowości Szczuczyn, znak opłaty skasowany 7.XI stemplem nadawczym WILNO (ВИЛЬНА) z ozdobnikiem, ten sam stempel odciśnięty dodatkowo na froncie; na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.U13IIC |
| 200 PLN | |
52631 |
1869 Królestwo Polskie - KASOWNIK ZASTĘPCZY; list składany z Warszawy do Carskiego Sioła opłacony rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1866 roku, na żeberkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4, oraz z ząbkowaniem 14 1/2 : 15; znaczek unieważniono zastępczo stemplem warszawskiej poczty miejskiej ВАРШАВА / 5чП z dnia 7.1.1869 według kalendarza juliańskiego, zwykle stosowanym jako godzinnik odbiorczy; jako kasownik zastępczy stempel ten był używany sporadycznie; znany jest w tej formie z kilku listów, zawsze z godziny 5 po południu, obok ten sam stempel jako datownik nadawczy, na odwrocie rosyjskie datowniki ambulansów kolejowych 5-6 Warszawa - Wilno z dnia 7.1.1869 i 3-4 Wierzbołów - St.Petersburg z dnia 8.1.1869 oraz datownik odbiorczy z Carskiego Sioła z 9.1.; trudno uzasadnić zastosowanie tego stempla na listach zamiejscowych; prawdopodobnie użyto go jako kasownika przez przypadek, na korespondencji dostarczonej do urzędu tuż przed ekspedycją przesyłek, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.21x Mi.21x |
| 3 600 PLN | |
52632 |
1869 obszar I Rzeczypospolitej - WITEBSK, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1861 roku, o wymiarach 138x107mm, ze znakiem wodnym Wz.II w położeniu lustrzanym, wysłana z Witebska do miejscowości Newel, znak opłaty unieważniony datownikiem "ВИТЕБСК 16 МАР.1869", dodatkowo odciśniętym poniżej, na froncie datownik odbiorczy "НЕВЕЛЪ 18 МАР.1869"; w 1772 roku Witebsk został włączony do Rosji, nigdy do Polski nie wrócił; koperta zachowała się w bardzo dobrym stanie. | Fi.Ckr10 |
| 400 PLN | |
52633 |
1869 list z Łodzi 8.12.69 do Saksonii, znaczki skasowane stemplem numerowym Łodzi z cyfrą 182 w okręgach, stemple odbiorcze oraz lakowy i franco, koperta w ładnym stanie, ex Bojanowicz. | Mi.18, 19, 21 |
| 1 200 PLN | |
52634 |
1869 Królestwo Polskie - KASOWNIK AMBULANSOWY DB/1; list składany z Warszawy do Berlina opłacony rosyjskimi znaczkami za 1, 3 i 10 kop. wydania z 1866 roku, na żeberkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4, oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczki unieważniono rzadkim polskim kasownikiem ambulansowym DB/1 - Droga Bydgoska, na froncie równie rzadki stempel nadawczy "Ekspedycja Poczt w Wagonie" z datą 14.9 opisany przez Z.Mikulskiego jako datownik na listach ekspediowanych Drogą Bydgoską z dworca Warszawa; obok pruski stempel graniczny "Aus Russland Franco..." z 13.4.69 - typ 149 według Feusera i kaszetka nadawcy SAM:ANT: FRAENKEL / VARSOVIE, na odwrocie berliński stempelek odbiorczy z 14.4., bardzo dobry stan zachowania, kolorowy fotoatest firmowy. | Mi.18x, 19x, 21x |
| 4 000 PLN | |
52635 |
1869 list z Łodzi do Saksonii, znaczki i datownik nadawczy nietypowo umieszczone na tylnej stronie listu, znaczki kasowane stemplem numerowym Łodzi z cyfrą 182 w okręgach, gwarancja pod znaczkami M.A.Bojanowicz. | Mi.19, 20, 21 |
| 1 200 PLN | |
52636 |
1869 obszar I Rzeczypospolitej - MIŃSK, rosyjska koperta za 10+1 kop wydania z 1863 roku, o wymiarach 120x76 mm, ze znakiem wodnym Wz.III w położeniu normalnym, kształt klap IV, wysłana z Mińska do Rygi znak opłaty skasowany 27.II stemplem nadawczym MIŃSK (МИНСКЪ) z ozdobnikiem, ten sam stempel odciśnięty dodatkowo na froncie; na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy i stempel odbiorczy; Mińsk w II rozbiorze zagarnięty przez Rosję, nie powrócił już, z wyjątkiem 1920 roku, w granice Rzeczypospolitej; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.Ckr10III Mi.U10C |
| 600 PLN | |
52637 |
1871 obwoluta listu z Częstochowy 20.5.71 do Warszawy, na odwrocie stemple Częstochowy i stempel odbiorczy, ładny stan. | Mi.21 |
| 500 PLN | |
52638 |
1872 Królestwo Polskie - AMBULANS 27-28 WARSZAWA-ALEKSANDRÓW POGRANICZNY, RZADKA TARYFA, KSIĘŻNA ŁUBIEŃSKA; kompletny list z Ciechocinka do Oporowa w Wielkim Księstwie Poznańskim (Grand Duche de Posen) opłacony według specjalnej taryfy do pruskich prowincji przygranicznych rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1866 roku, na prążkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; list nadano do ambulansu na dworcu kolejowym w Wagańcu, znaczek unieważniono datownikiem ambulansowym ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No.27-28 (POCZTOWY WAGON No.27-28) z dnia 1 АВГ.1872 (12.8 według kalendarza gregoriańskiego); na odwrocie dwuwierszowy datownik nadawczy ваганецъ / 1августа1972года, obok dwie odbitki datownika ambulansowego z różnymi cyframi kodowymi i datownik odbiorczy z 14.8, na froncie pruski okrągły stempel graniczny AUS RUSSLAD über EISENB.POST-BÜR.XI./ FRANCO; Waganiec to bardzo rzadkie miejsce nadania listu, kasownik numerowy ma bardzo wysoki 8 stopień rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; list adresowany jest na ręce Pauliny (Dzierżykraj) Morawskiej Księżny Łubieńskiej - siostry wiceprezesa Banku Polskiego Henryka Łubieńskiego, w momencie otrzymania listu miała 92 lata (żyła 103), była spokrewniona z całą elitą Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Poznańskiego, urodziła osiemnaścioro dzieci, w 1831 roku jej córki były adorowane przez Adama Mickiewicza, gościa w Oporowie; zachował się w pięknym stanie, ma pełną świetnie czytelną treść w języku francuskim, wszystkie stemple bardzo czytelnie odbite. | Fi.21x Mi.21x |
| 4 800 PLN | |
52639 |
1872 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x81 mm; wysłana 16.II.1873 z Przasnysza do Lipna; dobry stan zachowania (na odwrocie koperty zapiski). | Mi.U16C |
| 100 PLN | |
52640 |
1872 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 30 kop, rozmiar: 145x81 mm; doskonały stan zachowania. | Mi.U18A |
| 140 PLN | |
52641 |
1872 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 139x113 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczne ślady podlepek na odwrocie). | Mi.U20D |
| 160 PLN | |
52642 |
1875 Królestwo Polskie - 1043 UNIEJÓW, koszulka listu z Uniejowa do Londynu opłaconego rosyjskimi znaczkami za 2 i 10 kop. wydań z 1875 i 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniono je trójkątnym kasownikiem numerowym ze ściętymi wierzchołkami 1043 - Uniejów; po prawej datownik nadawczy Ст.УНѢЕВЪ / КАЛ.Г. / 11дека1875г.; po lewej graniczny stempel pochodzenia "Aus Polen";, na odwrocie rosyjskojęzyczny datownik tranzytowy КАЛИШЪ 13 ДЕК.1875; kasowniki trójkątne ze ściętymi wierzchołkami o numerach od 848 do 1700 rzadko przypisane są do konkretnych miejscowości, numery przydzielano bez klucza terytorialnego w całej Rosji; koszulka jest przycięta z trzech stron ogólnie w niezłym stanie, wszystkie stemple czytelnie odbite, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.21, 24 |
| 4 000 PLN | |
52643 |
1875 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 8 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczne ślady podlepek na odwrocie). | Mi.U22C |
| 100 PLN | |
52644 |
1875 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x120 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.U23A |
| 160 PLN | |
52645 |
1876 Królestwo Polskie - 1107 MAŁOGOSZCZ, koperta wydania z 1875 roku wysłana z Małogoszczy do Krakowa (Galicja); znak opłaty za 8 kop. unieważniono trójkątnym kasownikiem numerowym ze ściętymi wierzchołkami 1107 - Małogoszcz; obok datownik graniczny z Michałowic МИХАЛОВИЦЫ 7 АПР.1876; na odwrocie taki sam datownik z 8 АПР. i rosyjskojęzyczny stempel nadawczy Ст.МАЛОГОЩЪ / КЕЛЕЦ.Г. / 6апре1876г; to, że stempel 1107 nie był dotąd znany nie jest dziwne, bo jego poprzednik - polski kasownik numerowy 136 z Małogoszczy, ma najwyższy 10 stopień rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza zarówno na znaczku polskim jak i rosyjskich; kasowniki trójkątne ze ściętymi wierzchołkami o numerach od 848 do 1700 rzadko przypisane są do konkretnych miejscowości, numery przydzielano bez klucza terytorialnego w całej Rosji; koperta zachowana jest w bardzo dobrym stanie, wszystkie stemple bardzo czytelnie odbite, gwarancja i opis Schmutz. | Mi.U22C |
| 8 000 PLN | |
52646 |
1879 obszar I Rzeczypospolitej - STAROKONSTANTYNÓW - list ze Starokonstantynowa do miejscowości Czudnów, opłacony 2 znaczkami rosyjskimi za 7 kop i 1 za 8 kop wydania z 1875 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14½:15; znaczki unieważnione datownikiem СТАРОКОНСТАНТИНОВЪ z dnia 16.IV, niebieski kasownik odbiorczy ЧУДНОВСКАЯ П.О. ВОЛЫНСК.ГУБ.; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.25x, 26x Mi.25x, 26x |
| 120 PLN | |
52647 |
1880 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, wydanie przedrukowe - koperta za 7/10 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (niewielkie ślady podlepek na odwrocie). | Mi.U28A |
| 100 PLN | |
52648 |
1883 Królestwo Polskie - Poczta Miejska w Warszawie; list miejscowy opłacony znaczkiem rosyjskim za 3 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; z przyczyn politycznych zawieszono działalność poczty miejskiej w Warszawie w latach 1861-67; wznowiono ją 13.7.1867 roku przywracając do obiegu całostki Poczty Miejskiej Warszawskiej, a w kilka dni później (aneks 6) dopuszczono też stosowanie przez pocztę miejską zwykłych kopert opłaconych rosyjskimi znaczkami trzykopiejkowymi; taki właśnie list nadano w Warszawie dnia 29.11.1883r., znaczek unieważniono datownikiem ВАРШАВА/1 ЕКСПЕД. znanym z najpóźniejszej użytej (30.9.1884r.) całostki, która była ozdobą zbioru M.A.Bojanowicza, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.19X Mi.19x |
| 1 800 PLN | |
52649 |
1887 mapa pocztowa Królestwa Polskiego, nakładem F.Kasprzykiewicza. | Fi.15y, 18x, 19x |
| 600 PLN | |
52650 |
1889 Volumina Legum tom IX wydawnictwa Komisji Prawniczej Akademii Umiejętności w Krakowie, 501 stron, w tym krótka wzmianka "Bezpieczeństwo listów" często przywoływane w literaturze filatelistycznej. | |
| 250 PLN | |
52651 |
1938 "Trąbka i sygnały pocztowe" Włodzimierza Polańskiego, 15 stron w płóciennej oprawie. | |
| 250 PLN | |