The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 64. Polish Kingdom

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
14158

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na grubym papierze (0,10 mm) ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 73 - Lublin, wzorcowe kolory z rzadkim dla tego znaczka odcieniem brązu, czytelne ostemplowanie, piękny stan.

Fi.15z
Mi.15z 
150 PLN
14159

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.140+330.-), niezły stan.

Fi.16y
Mi.16y 
120 PLN
14160

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 182 - Łódź, ładny stan.

Fi.16y
Mi.16y 
150 PLN
14161

1865 list z Zawichostu do Tulonu, znaczki rosyjskie w tym rzadki na korespondencji znaczek za 30 kop. stemplowane kasownikiem numerowym 114 z Zawichostu, Bojanowicz 6 punktów w 10 punktowej skali rzadkości, miejscownik, liczne stemple tranzytowe, walor w słabym stanie, pomimo tego dekoracyjny i przede wszystkim bardzo rzadki.


Mi.18, 20, 23 
4 800 PLN
14162

1865 rosyjski znaczek ze stemplem numerowym 241 z Włocławka, ładna czytelna odbitka kasownika.


Mi.21
60 PLN
14163

1865 kompletny list zagraniczny wysłany 28.XI z Warszawy do Paryża, na papierze firmowym z tłoczonym napisem "J.S. Rosen Warschau", owalny mały (18 mm) stempel nadawczy typu IIIC, pruski okrągły stempel ambulansowy, określający jednocześnie kraj pochodzenia: "AUS POLEN uber EISENB. POST-BUR.XI/ PORTO/ II", stempel przejścia granicznego w Achen "P33" i francuski stempel "11" - jedenaście centymów, które to pobierano od odbiorcy, francuskie stemple tranzytowe i odbiorczy na odwrocie 30.XI, pięknie udokumentowany obieg i dobry stan zachowania.


350 PLN
14164

1866 Królestwo Polskie - BW na znaczku z BŁĘDEM TŁA, dwa rosyjskie znaczki, za 3 i 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; pierwszy z nich ma tło znaczka za 5 kop. (trójkąciki zamiast cyfry 3); oba znaczki unieważnione polskimi kasownikami ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.400+2x330.-) na wycinku z listu do Francji, na dole fragment pruskiego kolejowego stempla granicznego i graniczny stempel francuski.

Fi.19s, 21x
Mi.19F, 21x 
900 PLN
14165

1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony czytelnie warszawskim ośmiokątnym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa.

Fi.21x
Mi.21x 
40 PLN
14166

1866 Królestwo Polskie - DB/1, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony polskim kasownikiem ambulansu DB/1 - Droga Bydgoska; bardzo rzadkim, używanym po 1865 roku na odcinku do granicy pruskiej i znanym wyłącznie na znaczkach rosyjskich, poza niewielką prześwitką w ładnym stanie.

Fi.21x
Mi.21x 
300 PLN
14167

1866 Królestwo Polskie - MAKÓW, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 269 - Maków (Fi.+900.-), był to najwyższy numer kasownika przydzielony w pierwszym etapie 27 marca 1858 roku, bardzo ładny stan.

Fi.21x
Mi.21x 
700 PLN
14168

1866 Królestwo Polskie - ALEKSANDRÓW POGRANICZNY MAŁE CYFRY, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15 na wycinku; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 311 - Aleksandrów Pograniczny (Fi.+900.-) z cyframi wysokości 5,5 mm, rzadszymi na znaczkach rosyjskich; poza niewielkim uszkodzeniem przy dolnej perforacji, widocznym na skanie, w bardzo dobrym stanie.

Fi.21x
Mi.21x 
800 PLN
14169

1866 Królestwo Polskie, dość częste w Kibartach fałszerstwo na szkodę poczty, dwukrotnie użyty znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 282 - Kibarty, pod nim widoczny datownik ambulansowy z 1868 roku; jak na dwukrotne użycie w niezłym stanie.

Fi.21x FP
Mi.21x 
100 PLN
14170

1866 list z Warszawy do Niemiec, stempel nerkowy "franco", na odwrocie stempel odbiorczy Wrocławia, gwarancja.


450 PLN
14171

1867 Królestwo Polskie - OPOLE, kompletny list z Opola do Berlina opłacony rosyjskimi znaczkami za 1 i 3 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4, oraz znaczkiem za 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, wszystkie z ząbkowaniem 14,5:15 oraz drukowane na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; znaczki unieważniono polskim kasownikiem numerowym 95 - Opole, w małej ekspedycji pocztowej na bocznym trakcie z Nowej Aleksandrii (Puław) do Ostrowca, ma najwyższy 10 stopień rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; obok znaczków stempelek FRANCO informujący o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę, po prawej okrągły datownik nadawczy OPOLE typu IIIA z ręcznie wpisaną datą 25/6, pod nim pruski kolejowy stempelek graniczny "AUS RUSSLAND EISENB. POST-BUR. V. 27 5" z Katowic, a na odwrocie berliński godzinnik odbiorczy z 28/5; list jest w bardzo dobrym stanie, z kompletna treścią, a wszystkie stemple czytelnie odbite, nowa gwarancja i opis Schmutz.

Fi.12, 13, 21x
Mi.12, 13, 21x
8 000 PLN
14172

1867 Królestwo Polskie - WAGANIEC i EXPEDYCJA POCZT w WAGONIE 5, koszula listu z Wagańca do Warszawy opłaconego rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 312 - Waganiec, w ekspedycji dworcowej na Drodze Bydgoskiej, ma bardzo wysoki 9 stopień rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza, a na znaczku polskim najwyższy bo 10 (Fi+3250.-); obok znaczka dwuwierszowy ramkowy ramkowy stempel nadawczy ВАГАНЕЦЪ / WAGANIEC z ręcznie wpisaną datą 26/11, po lewej kaszetka nadawcy, na odwrocie dwujęzyczny okrągły datownik odbiorczy ВАРШАВА / WARSZAWA typu IXA z 26/11 i stempel ambulansowy z Linii Kolei Bydgoskiej "EXPEDYCJA POCZT w WAGONIE 5" (Fi.+1000.-); koszulka jest w dobrym stanie, a wszystkie stemple bardzo lekko i czytelnie odbite; był ozdobą eksponatu M.A.Bojanowicza - jego sygnatura w środku i gwarancja na odwrocie, nowa gwarancja i opis Schmutz.

Fi.15
Mi.15
7 000 PLN
14173

1867 Królestwo Polskie - EXPEDYCYA POCZT w WAGONIE 5, list zagraniczny wysłany 16.7 z Warszawy do Neuilly-sur-Seine pod Paryżem; nadany w Głównym Urzędzie Pocztowym, datownik Warszawa typu IIIC, ekspediowany ambulansem na linii Kolei Warszawsko-Bydgoskiej, na odwrocie stempel ambulansowy, pruski okrągły kolejowy stempel graniczny: "AUS RUSSLAND über EISENB.POST-BÜR.XI./ PORTO" z 16.7 i odbiorczy Neuilly-sur-Seine z 19.7; na froncie stempelki: pruski "P.38." - opłacony przez nadawcę, francuski "99", tranzytowy "PREUSSE ERQUELINES i dodatkowo owalny stempelek nadawcy LEOPOLD KRONENBERG oraz odbiorczy notariusza; spośród ośmiu stempli ambulansowych tylko w wagonach 5 i 6 słowo EXPEDYCYA było pisane przez X; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.


2 400 PLN
14174

1868 Królestwo Polskie - KLIMONTÓW, koperta listu z Klimontowa do Warszawy opłaconego rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 306 - Klimontów, w ekspedycji pocztowej na krótkim bocznym trakcie z Opatowa, ma bardzo wysoki 8 stopień rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza, a na znaczku polskim nawet wyższy bo 9; obok znaczka dwuwierszowy ramkowy ramkowy stempel nadawczy КЛИМОНТОВЪ / KLIMONTÓW z ręcznie wpisaną datą 14/3., na odwrocie dwujęzyczny okrągły datownik odbiorczy ВАРШАВА / WARSZAWA typu IXA z 16/3. i okrągły godzinnik 8/R; koperta jest w znakomitym stanie, a wszystkie stemple bardzo czytelnie odbite; była ozdobą kolekcji K.Adlera z USA na Międzynarodowej Wystawie WIPA - 1965, a następnie eksponatu M.A.Bojanowicza - jego gwarancja na odwrocie, nowa gwarancja i opis Schmutz.

Fi.15
Mi.15
4 000 PLN
14175

1868 Królestwo Polskie - KASOWNIK ZASTĘPCZY, kompletny list z Warszawy do Rygi opłacony rosyjskim znaczkiem za 20 kop. wydania z 1865 roku na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, drukowanym na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; znaczek unieważniono zastępczo stemplem warszawskiej poczty miejskiej ВАРШАВА / 5чП z dnia 14.12.1868 według kalendarza juliańskiego, zwykle stosowanym jako godzinnik odbiorczy; jako kasownik zastępczy stempel ten był używany sporadycznie; znany jest w tej formie z kilku listów; na każdym z godziny 5 po południu i zawsze z drugą odbitką obok jako datownikiem nadawczym; na froncie dwuwierszowa kaszetka nadawcy, a na odwrocie datownik odbiorcze z Rygi; trudno uzasadnić zastosowanie tego stempla jako kasownika na listach zamiejscowych, prawdopodobnie użyto go na korespondencji dostarczonej do urzędu tuż przed ekspedycją przesyłek; bardzo ciekawy druk - NOTA debetowa, kompletny wyśmienicie zachowany dokument, najpiękniejszy znany list tego typu, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.16
Mi.16
4 800 PLN
14176

1868 obwoluta listu z Warszawy do cukrowni w Elżbietowie, znaczek kasowany warszawskim kasownikiem z jedynką w czterech prostokątach.

Fi.21
700 PLN
14177

1869 list z Łodzi 8.12.69 do Saksonii, znaczki skasowane stemplem numerowym Łodzi z cyfrą 182 w okręgach, stemple odbiorcze oraz lakowy i franco, koperta w ładnym stanie, gwarancja Bojanowicz.


Mi.18, 19, 21 
900 PLN
14178

1870 kompletny list z Szydłowca do Warszawy, kasownik numerowy nr 151 i miejscownik dwujęzyczny Szydłowca, stopień rzadkości według Bojanowicza 6 punktów w 10 punktowej skali rzadkości, ładny stan zachowania.

Fi.21
1 300 PLN
14179

1870 list z Warszawy do Moskwy, znaczek rosyjski stemplowany warszawskim stemplem numerowym z jedynka w czterech kwadratach, na awersie stemple tranzytowe i odbiorcze. Gwarancja.


Mi.21x 
750 PLN
14180

1871 obwoluta listu z Częstochowy 20.5.71 do Warszawy, na odwrocie stemple Częstochowy i stempel odbiorczy, ładny stan.


Mi.21 
500 PLN
14181

1872 Królestwo Polskie, list wysłany 18.XII z Koła do Warszawy opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, znaczek unieważniono datownikiem KOŁO GUBERNIA KALISKA (КОЛА КАЛИШСК.ГУБ.) - druga ładna odbitka tego samego stempla na odwrocie, na froncie kasownik odbiorczy Warszawa; walor w dobrym stanie zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.

Fi.21x
400 PLN
14182

1872 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, pierwsze wydanie kart pocztowych!!! karta za 3 kop przeznaczona do korespondencji miejscowej; dobry stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia); sygnowana na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.


Mi.P1 
100 PLN
SOLD
14183

1872 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 113x73 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.U16B 
160 PLN
14184

1872 Królestwo Polskie, prekursor kartek pocztowych, rosyjski formularz kartkowy bez znaku opłaty, wydany przed ukazaniem się kart pocztowych; bardzo rzadki walor, w stanie czystym - niespotykany! idealny stan zachowania.


200 PLN
14185

1873 kompletny list z Warszawy do Berlina nadany w ekspedycji pocztowej na dworcu kolei Warszawsko - Wiedeńskiej, list w pięknym stanie, gwarancja.

Fi.21
1 500 PLN
14186

1873 Królestwo Polskie, 1109 PILICA, koszulka listu z Pilicy do Warszawy opłaconego rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniono go trójkątnym kasownikiem numerowym ze ściętymi wierzchołkami 1109 - Pilica; po prawej datownik odbiorczy ВАРШАВА z dnia 4 ЯНВ 1873; na odwrocie taki sam datownik z 5 ЯНВ i rosyjskojęzyczny stempel nadawczy "пилицкая станцiа / январ 4 дня 1873г"; w literaturze rosyjskiej ten kasownik pozostaje nieopisany, jest bardzo rzadki, choć znany także w kolorze niebieskim (Z.Mikulski); kasowniki trójkątne ze ściętymi wierzchołkami o numerach od 848 do 1700 rzadko przypisane są do konkretnych miejscowości, numery przydzielano bez klucza terytorialnego w całej Rosji; koszulka jest w dobrym stanie choć na odwrocie miejscowo przebarwiona od taśmy klejącej, wszystkie stemple bardzo czytelnie odbite, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.21x
Mi.21x
5 600 PLN
14187

1874 Królestwo Polskie, list do Warszawy, wysłany 7.I z Mariampola, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniony kasownikiem Mariampol (MAPIЯMПOЛЬ) z ozdobnikiem, kasownik odbiorczy urzędu warszawskiego; koperta sygnowana "I.B.M.".

Fi.21x
Mi.21x 
250 PLN
14188

1874 Królestwo Polskie - NIEMY KASOWNIK (BW); koperta listu nadanego 4 lutego 1874 roku w ekspedycji pocztowej Dworzec Warszawa do Szczecina, opłacona rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1866 roku, na żeberkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4, oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniono bardzo rzadkim niemym kasownikiem z czterech okręgów; według Bojanowicza powstał on poprzez usunięcie liter z kasownika BW w okresie rusyfikacji poczty, według W. Rachmanowa litery wewnętrzne uległy zniszczeniu; takie "nieme" kasowniki spotyka się sporadycznie na listach z lat siedemdziesiątych - UWAGA nie mylić ze słabo odbitymi literami BW spotykanymi na listach z początku lat siedemdziesiątych; na froncie datownik nadawczy "Почтo отделенiе / варш 4 феврап 1874 (Poczto oddział warsz 4 luty 1874) - Prigara typ XIII/15, na odwrocie szczeciński stempelek odbiorczy z 17.2., bardzo dobry stan zachowania, kolorowy fotoatest firmowy, gwarancja.

Fi.21x
4 800 PLN
14189

1875 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 8 kop, rozmiar: 113x73 mm; słabszy stan zachowania (tylna klapa zagięta, niewielkie ślady podlepek na odwrocie, na froncie minimalne ubytki powierzchni papieru).


Mi.U22B 
120 PLN
14190

1875 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 8 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania, sygnowana na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.


Mi.U22C 
120 PLN
14191

1877 Królestwo Polskie - AMBULANS 27-28, list z Aleksandrowa do Warszawy, przesłany ambulansem relacji Aleksandrów-Warszawa, opłacony znaczkiem rosyjskim za 8 kop. wydania z 1875 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniony datownikiem ambulansowym "ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No.27-28" z dnia 1 IЮЛ.1877 (12 według kalendarza gregoriańskiego) "POCZTOWY WAGON No.27-28", dodatkowo niebieski stempelek nadawcy tzw. kaszetka firmowa z datą; kasownik odbiorczy urzędu warszawskiego; walor w dobrym stanie zachowania (przebarwienia na froncie w rzeczywistości niezbyt widoczne).

Fi.26x
Mi.26x 
800 PLN
14192

1879 Królestwo Polskie, koperta za 7 kop., rozmiar: 139x113mm wysłana 1.VI z Warszawy do Glauchau; znak opłaty unieważnionym kasownikiem ekspedycji przesyłek zagranicznych (ВАРШАВА ЭКСП.ПР.И ВЫД.ИНОСТР.КОР.), kasownik odbiorczy na odwrocie, dodatkowo stempelek nadawcy z datą wysyłki; dobry stan zachowania; na odwrocie sygnowane Bolesław SKIRMUNT.


Mi.U25D 
200 PLN
14193

1880 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, wydanie przedrukowe - koperta za 7/10 kop, rozmiar: 139x113 mm; bardzo dobry stan zachowania (niewielkie ślady podlepek na odwrocie).


Mi.U28B 
100 PLN
14194

1885 Królestwo Polskie - Poczta Miejska w Warszawie; list miejscowy opłacony znaczkiem rosyjskim za 3 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; z przyczyn politycznych zawieszono działalność poczty miejskiej w Warszawie w latach 1861-67; wznowiono ją 13.7.1867 roku przywracając do obiegu całostki Poczty Miejskiej Warszawskiej, a w kilka dni później (aneks 6) dopuszczono też stosowanie przez pocztę miejską zwykłych kopert opłaconych rosyjskimi znaczkami trzykopiejkowymi; taki właśnie list nadano w Warszawie dnia 17.ЯНВ.1885, znaczek unieważniono datownikiem ВАРШАВА/1 ЕКСПЕД. znanym z najpóźniejszej użytej (30.9.1884r.) całostki poczty miejskiej, która była ozdobą zbioru M.A.Bojanowicza, na odwrocie ten sam datownik i okrągły godzinnik odbiorczy poczty miejskiej 8ч/ВЕЧ., gwarancja i opis Schmutz.

Fi.19x
Mi.19x
1 800 PLN
14195

1897 wycinek listu z Kutna do Gdańska.


70 PLN
14196

1922 książka w oryginale W. Polańskiego i W. Rachmanowa "Znaki pocztowe i stemple Polski w XXVIII i XIX wieku" w języku niemieckim, wydano w nakładzie 300 sztuk w postaci książki i załączonych mapek, rycin i ilustracji, oprawionych w specjalne etui, oferowany egzemplarz oprawiony w sztywnej okładce.


900 PLN
21401

1867 Ukraina, kopertka listu wysłanego z Kijowa do Exeter w Anglii, stempelek PORTO z ozdobnikiem, datownik nadawczy grażdanką 30.XII, pruski okrągły stempel ambulansowy Aleksandrów - Berlin "AUS RUSSLAND uber EISENB. POST-BUR.XI/ PORTO" z datą 18.I.68, pośredni mały czerwony datownik LONDON 20.I.68 i odbiorczy EXETER z 21.I; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.


500 PLN