Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
14158 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na grubym papierze (0,10 mm) ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 73 - Lublin, wzorcowe kolory z rzadkim dla tego znaczka odcieniem brązu, czytelne ostemplowanie, piękny stan. | Fi.15z Mi.15z |
| 150 PLN | |
14159 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.140+330.-), niezły stan. | Fi.16y Mi.16y |
| 120 PLN | |
14160 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 182 - Łódź, ładny stan. | Fi.16y Mi.16y |
| 150 PLN | |
14161 |
1865 list z Zawichostu do Tulonu, znaczki rosyjskie w tym rzadki na korespondencji znaczek za 30 kop. stemplowane kasownikiem numerowym 114 z Zawichostu, Bojanowicz 6 punktów w 10 punktowej skali rzadkości, miejscownik, liczne stemple tranzytowe, walor w słabym stanie, pomimo tego dekoracyjny i przede wszystkim bardzo rzadki. | Mi.18, 20, 23 |
| 4 800 PLN | |
14162 |
1865 rosyjski znaczek ze stemplem numerowym 241 z Włocławka, ładna czytelna odbitka kasownika. | Mi.21 |
| 60 PLN | |
14163 |
1865 kompletny list zagraniczny wysłany 28.XI z Warszawy do Paryża, na papierze firmowym z tłoczonym napisem "J.S. Rosen Warschau", owalny mały (18 mm) stempel nadawczy typu IIIC, pruski okrągły stempel ambulansowy, określający jednocześnie kraj pochodzenia: "AUS POLEN uber EISENB. POST-BUR.XI/ PORTO/ II", stempel przejścia granicznego w Achen "P33" i francuski stempel "11" - jedenaście centymów, które to pobierano od odbiorcy, francuskie stemple tranzytowe i odbiorczy na odwrocie 30.XI, pięknie udokumentowany obieg i dobry stan zachowania. | |
| 350 PLN | |
14164 |
1866 Królestwo Polskie - BW na znaczku z BŁĘDEM TŁA, dwa rosyjskie znaczki, za 3 i 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; pierwszy z nich ma tło znaczka za 5 kop. (trójkąciki zamiast cyfry 3); oba znaczki unieważnione polskimi kasownikami ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.400+2x330.-) na wycinku z listu do Francji, na dole fragment pruskiego kolejowego stempla granicznego i graniczny stempel francuski. | Fi.19s, 21x Mi.19F, 21x |
| 900 PLN | |
14165 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony czytelnie warszawskim ośmiokątnym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa. | Fi.21x Mi.21x |
| 40 PLN | |
14166 |
1866 Królestwo Polskie - DB/1, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony polskim kasownikiem ambulansu DB/1 - Droga Bydgoska; bardzo rzadkim, używanym po 1865 roku na odcinku do granicy pruskiej i znanym wyłącznie na znaczkach rosyjskich, poza niewielką prześwitką w ładnym stanie. | Fi.21x Mi.21x |
| 300 PLN | |
14167 |
1866 Królestwo Polskie - MAKÓW, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 269 - Maków (Fi.+900.-), był to najwyższy numer kasownika przydzielony w pierwszym etapie 27 marca 1858 roku, bardzo ładny stan. | Fi.21x Mi.21x |
| 700 PLN | |
14168 |
1866 Królestwo Polskie - ALEKSANDRÓW POGRANICZNY MAŁE CYFRY, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15 na wycinku; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 311 - Aleksandrów Pograniczny (Fi.+900.-) z cyframi wysokości 5,5 mm, rzadszymi na znaczkach rosyjskich; poza niewielkim uszkodzeniem przy dolnej perforacji, widocznym na skanie, w bardzo dobrym stanie. | Fi.21x Mi.21x |
| 800 PLN | |
14169 |
1866 Królestwo Polskie, dość częste w Kibartach fałszerstwo na szkodę poczty, dwukrotnie użyty znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 282 - Kibarty, pod nim widoczny datownik ambulansowy z 1868 roku; jak na dwukrotne użycie w niezłym stanie. | Fi.21x FP Mi.21x |
| 100 PLN | |
14170 |
1866 list z Warszawy do Niemiec, stempel nerkowy "franco", na odwrocie stempel odbiorczy Wrocławia, gwarancja. | |
| 450 PLN | |
14171 |
1867 Królestwo Polskie - OPOLE, kompletny list z Opola do Berlina opłacony rosyjskimi znaczkami za 1 i 3 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4, oraz znaczkiem za 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, wszystkie z ząbkowaniem 14,5:15 oraz drukowane na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; znaczki unieważniono polskim kasownikiem numerowym 95 - Opole, w małej ekspedycji pocztowej na bocznym trakcie z Nowej Aleksandrii (Puław) do Ostrowca, ma najwyższy 10 stopień rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; obok znaczków stempelek FRANCO informujący o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę, po prawej okrągły datownik nadawczy OPOLE typu IIIA z ręcznie wpisaną datą 25/6, pod nim pruski kolejowy stempelek graniczny "AUS RUSSLAND EISENB. POST-BUR. V. 27 5" z Katowic, a na odwrocie berliński godzinnik odbiorczy z 28/5; list jest w bardzo dobrym stanie, z kompletna treścią, a wszystkie stemple czytelnie odbite, nowa gwarancja i opis Schmutz. | Fi.12, 13, 21x Mi.12, 13, 21x |
| 8 000 PLN | |
14172 |
1867 Królestwo Polskie - WAGANIEC i EXPEDYCJA POCZT w WAGONIE 5, koszula listu z Wagańca do Warszawy opłaconego rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 312 - Waganiec, w ekspedycji dworcowej na Drodze Bydgoskiej, ma bardzo wysoki 9 stopień rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza, a na znaczku polskim najwyższy bo 10 (Fi+3250.-); obok znaczka dwuwierszowy ramkowy ramkowy stempel nadawczy ВАГАНЕЦЪ / WAGANIEC z ręcznie wpisaną datą 26/11, po lewej kaszetka nadawcy, na odwrocie dwujęzyczny okrągły datownik odbiorczy ВАРШАВА / WARSZAWA typu IXA z 26/11 i stempel ambulansowy z Linii Kolei Bydgoskiej "EXPEDYCJA POCZT w WAGONIE 5" (Fi.+1000.-); koszulka jest w dobrym stanie, a wszystkie stemple bardzo lekko i czytelnie odbite; był ozdobą eksponatu M.A.Bojanowicza - jego sygnatura w środku i gwarancja na odwrocie, nowa gwarancja i opis Schmutz. | Fi.15 Mi.15 |
| 7 000 PLN | |
14173 |
1867 Królestwo Polskie - EXPEDYCYA POCZT w WAGONIE 5, list zagraniczny wysłany 16.7 z Warszawy do Neuilly-sur-Seine pod Paryżem; nadany w Głównym Urzędzie Pocztowym, datownik Warszawa typu IIIC, ekspediowany ambulansem na linii Kolei Warszawsko-Bydgoskiej, na odwrocie stempel ambulansowy, pruski okrągły kolejowy stempel graniczny: "AUS RUSSLAND über EISENB.POST-BÜR.XI./ PORTO" z 16.7 i odbiorczy Neuilly-sur-Seine z 19.7; na froncie stempelki: pruski "P.38." - opłacony przez nadawcę, francuski "99", tranzytowy "PREUSSE ERQUELINES i dodatkowo owalny stempelek nadawcy LEOPOLD KRONENBERG oraz odbiorczy notariusza; spośród ośmiu stempli ambulansowych tylko w wagonach 5 i 6 słowo EXPEDYCYA było pisane przez X; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 2 400 PLN | |
14174 |
1868 Królestwo Polskie - KLIMONTÓW, koperta listu z Klimontowa do Warszawy opłaconego rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 306 - Klimontów, w ekspedycji pocztowej na krótkim bocznym trakcie z Opatowa, ma bardzo wysoki 8 stopień rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza, a na znaczku polskim nawet wyższy bo 9; obok znaczka dwuwierszowy ramkowy ramkowy stempel nadawczy КЛИМОНТОВЪ / KLIMONTÓW z ręcznie wpisaną datą 14/3., na odwrocie dwujęzyczny okrągły datownik odbiorczy ВАРШАВА / WARSZAWA typu IXA z 16/3. i okrągły godzinnik 8/R; koperta jest w znakomitym stanie, a wszystkie stemple bardzo czytelnie odbite; była ozdobą kolekcji K.Adlera z USA na Międzynarodowej Wystawie WIPA - 1965, a następnie eksponatu M.A.Bojanowicza - jego gwarancja na odwrocie, nowa gwarancja i opis Schmutz. | Fi.15 Mi.15 |
| 4 000 PLN | |
14175 |
1868 Królestwo Polskie - KASOWNIK ZASTĘPCZY, kompletny list z Warszawy do Rygi opłacony rosyjskim znaczkiem za 20 kop. wydania z 1865 roku na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, drukowanym na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; znaczek unieważniono zastępczo stemplem warszawskiej poczty miejskiej ВАРШАВА / 5чП z dnia 14.12.1868 według kalendarza juliańskiego, zwykle stosowanym jako godzinnik odbiorczy; jako kasownik zastępczy stempel ten był używany sporadycznie; znany jest w tej formie z kilku listów; na każdym z godziny 5 po południu i zawsze z drugą odbitką obok jako datownikiem nadawczym; na froncie dwuwierszowa kaszetka nadawcy, a na odwrocie datownik odbiorcze z Rygi; trudno uzasadnić zastosowanie tego stempla jako kasownika na listach zamiejscowych, prawdopodobnie użyto go na korespondencji dostarczonej do urzędu tuż przed ekspedycją przesyłek; bardzo ciekawy druk - NOTA debetowa, kompletny wyśmienicie zachowany dokument, najpiękniejszy znany list tego typu, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.16 Mi.16 |
| 4 800 PLN | |
14176 |
1868 obwoluta listu z Warszawy do cukrowni w Elżbietowie, znaczek kasowany warszawskim kasownikiem z jedynką w czterech prostokątach. | Fi.21 |
| 700 PLN | |
14177 |
1869 list z Łodzi 8.12.69 do Saksonii, znaczki skasowane stemplem numerowym Łodzi z cyfrą 182 w okręgach, stemple odbiorcze oraz lakowy i franco, koperta w ładnym stanie, gwarancja Bojanowicz. | Mi.18, 19, 21 |
| 900 PLN | |
14178 |
1870 kompletny list z Szydłowca do Warszawy, kasownik numerowy nr 151 i miejscownik dwujęzyczny Szydłowca, stopień rzadkości według Bojanowicza 6 punktów w 10 punktowej skali rzadkości, ładny stan zachowania. | Fi.21 |
| 1 300 PLN | |
14179 |
1870 list z Warszawy do Moskwy, znaczek rosyjski stemplowany warszawskim stemplem numerowym z jedynka w czterech kwadratach, na awersie stemple tranzytowe i odbiorcze. Gwarancja. | Mi.21x |
| 750 PLN | |
14180 |
1871 obwoluta listu z Częstochowy 20.5.71 do Warszawy, na odwrocie stemple Częstochowy i stempel odbiorczy, ładny stan. | Mi.21 |
| 500 PLN | |
14181 |
1872 Królestwo Polskie, list wysłany 18.XII z Koła do Warszawy opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, znaczek unieważniono datownikiem KOŁO GUBERNIA KALISKA (КОЛА КАЛИШСК.ГУБ.) - druga ładna odbitka tego samego stempla na odwrocie, na froncie kasownik odbiorczy Warszawa; walor w dobrym stanie zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Fi.21x |
| 400 PLN | |
14182 |
1872 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, pierwsze wydanie kart pocztowych!!! karta za 3 kop przeznaczona do korespondencji miejscowej; dobry stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia); sygnowana na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.P1 |
| 100 PLN SOLD | |
14183 |
1872 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 113x73 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.U16B |
| 160 PLN | |
14184 |
1872 Królestwo Polskie, prekursor kartek pocztowych, rosyjski formularz kartkowy bez znaku opłaty, wydany przed ukazaniem się kart pocztowych; bardzo rzadki walor, w stanie czystym - niespotykany! idealny stan zachowania. | |
| 200 PLN | |
14185 |
1873 kompletny list z Warszawy do Berlina nadany w ekspedycji pocztowej na dworcu kolei Warszawsko - Wiedeńskiej, list w pięknym stanie, gwarancja. | Fi.21 |
| 1 500 PLN | |
14186 |
1873 Królestwo Polskie, 1109 PILICA, koszulka listu z Pilicy do Warszawy opłaconego rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniono go trójkątnym kasownikiem numerowym ze ściętymi wierzchołkami 1109 - Pilica; po prawej datownik odbiorczy ВАРШАВА z dnia 4 ЯНВ 1873; na odwrocie taki sam datownik z 5 ЯНВ i rosyjskojęzyczny stempel nadawczy "пилицкая станцiа / январ 4 дня 1873г"; w literaturze rosyjskiej ten kasownik pozostaje nieopisany, jest bardzo rzadki, choć znany także w kolorze niebieskim (Z.Mikulski); kasowniki trójkątne ze ściętymi wierzchołkami o numerach od 848 do 1700 rzadko przypisane są do konkretnych miejscowości, numery przydzielano bez klucza terytorialnego w całej Rosji; koszulka jest w dobrym stanie choć na odwrocie miejscowo przebarwiona od taśmy klejącej, wszystkie stemple bardzo czytelnie odbite, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.21x Mi.21x |
| 5 600 PLN | |
14187 |
1874 Królestwo Polskie, list do Warszawy, wysłany 7.I z Mariampola, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniony kasownikiem Mariampol (MAPIЯMПOЛЬ) z ozdobnikiem, kasownik odbiorczy urzędu warszawskiego; koperta sygnowana "I.B.M.". | Fi.21x Mi.21x |
| 250 PLN | |
14188 |
1874 Królestwo Polskie - NIEMY KASOWNIK (BW); koperta listu nadanego 4 lutego 1874 roku w ekspedycji pocztowej Dworzec Warszawa do Szczecina, opłacona rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1866 roku, na żeberkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4, oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniono bardzo rzadkim niemym kasownikiem z czterech okręgów; według Bojanowicza powstał on poprzez usunięcie liter z kasownika BW w okresie rusyfikacji poczty, według W. Rachmanowa litery wewnętrzne uległy zniszczeniu; takie "nieme" kasowniki spotyka się sporadycznie na listach z lat siedemdziesiątych - UWAGA nie mylić ze słabo odbitymi literami BW spotykanymi na listach z początku lat siedemdziesiątych; na froncie datownik nadawczy "Почтo отделенiе / варш 4 феврап 1874 (Poczto oddział warsz 4 luty 1874) - Prigara typ XIII/15, na odwrocie szczeciński stempelek odbiorczy z 17.2., bardzo dobry stan zachowania, kolorowy fotoatest firmowy, gwarancja. | Fi.21x |
| 4 800 PLN | |
14189 |
1875 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 8 kop, rozmiar: 113x73 mm; słabszy stan zachowania (tylna klapa zagięta, niewielkie ślady podlepek na odwrocie, na froncie minimalne ubytki powierzchni papieru). | Mi.U22B |
| 120 PLN | |
14190 |
1875 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 8 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania, sygnowana na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.U22C |
| 120 PLN | |
14191 |
1877 Królestwo Polskie - AMBULANS 27-28, list z Aleksandrowa do Warszawy, przesłany ambulansem relacji Aleksandrów-Warszawa, opłacony znaczkiem rosyjskim za 8 kop. wydania z 1875 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniony datownikiem ambulansowym "ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No.27-28" z dnia 1 IЮЛ.1877 (12 według kalendarza gregoriańskiego) "POCZTOWY WAGON No.27-28", dodatkowo niebieski stempelek nadawcy tzw. kaszetka firmowa z datą; kasownik odbiorczy urzędu warszawskiego; walor w dobrym stanie zachowania (przebarwienia na froncie w rzeczywistości niezbyt widoczne). | Fi.26x Mi.26x |
| 800 PLN | |
14192 |
1879 Królestwo Polskie, koperta za 7 kop., rozmiar: 139x113mm wysłana 1.VI z Warszawy do Glauchau; znak opłaty unieważnionym kasownikiem ekspedycji przesyłek zagranicznych (ВАРШАВА ЭКСП.ПР.И ВЫД.ИНОСТР.КОР.), kasownik odbiorczy na odwrocie, dodatkowo stempelek nadawcy z datą wysyłki; dobry stan zachowania; na odwrocie sygnowane Bolesław SKIRMUNT. | Mi.U25D |
| 200 PLN | |
14193 |
1880 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, wydanie przedrukowe - koperta za 7/10 kop, rozmiar: 139x113 mm; bardzo dobry stan zachowania (niewielkie ślady podlepek na odwrocie). | Mi.U28B |
| 100 PLN | |
14194 |
1885 Królestwo Polskie - Poczta Miejska w Warszawie; list miejscowy opłacony znaczkiem rosyjskim za 3 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; z przyczyn politycznych zawieszono działalność poczty miejskiej w Warszawie w latach 1861-67; wznowiono ją 13.7.1867 roku przywracając do obiegu całostki Poczty Miejskiej Warszawskiej, a w kilka dni później (aneks 6) dopuszczono też stosowanie przez pocztę miejską zwykłych kopert opłaconych rosyjskimi znaczkami trzykopiejkowymi; taki właśnie list nadano w Warszawie dnia 17.ЯНВ.1885, znaczek unieważniono datownikiem ВАРШАВА/1 ЕКСПЕД. znanym z najpóźniejszej użytej (30.9.1884r.) całostki poczty miejskiej, która była ozdobą zbioru M.A.Bojanowicza, na odwrocie ten sam datownik i okrągły godzinnik odbiorczy poczty miejskiej 8ч/ВЕЧ., gwarancja i opis Schmutz. | Fi.19x Mi.19x |
| 1 800 PLN | |
14195 |
1897 wycinek listu z Kutna do Gdańska. | |
| 70 PLN | |
14196 |
1922 książka w oryginale W. Polańskiego i W. Rachmanowa "Znaki pocztowe i stemple Polski w XXVIII i XIX wieku" w języku niemieckim, wydano w nakładzie 300 sztuk w postaci książki i załączonych mapek, rycin i ilustracji, oprawionych w specjalne etui, oferowany egzemplarz oprawiony w sztywnej okładce. | |
| 900 PLN | |
21401 |
1867 Ukraina, kopertka listu wysłanego z Kijowa do Exeter w Anglii, stempelek PORTO z ozdobnikiem, datownik nadawczy grażdanką 30.XII, pruski okrągły stempel ambulansowy Aleksandrów - Berlin "AUS RUSSLAND uber EISENB. POST-BUR.XI/ PORTO" z datą 18.I.68, pośredni mały czerwony datownik LONDON 20.I.68 i odbiorczy EXETER z 21.I; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |