The auction will start on 19.04.2024

Auction 53. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8295

1918 pierwsze wydanie lubelskie, parka z nadrukiem odwróconym, na prawym znaczku usterka w postaci uszkodzonego prawego ornamentu, ślady po podlepkach, gwarancja Schmutz.

Fi.19No
Mi.19K 
160 PLN
8296

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, gwarancja.

Fi.19No
Mi.19K 
90 PLN
8297

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z podwójnym drukiem liter TA, unikalne, gwarancja Mikulski.

Fi.19 No
Mi.19 K 
550 PLN
8298

1918 drugie wydanie lubelskie, podstawowa seria znaczków stemplowana grzecznościowo na kopercie, znaczek za 50 hal. z błędem "brak liter ZTA", gwarancja.

Fi.20-29
Mi.20-8 
320 PLN
8299

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku - brak liter PO i lewej gwiazdki, gwarancja.

Fi.20a
Mi.20A 
50 PLN
SOLD
8300

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/15 hal. z brzegowym uszkodzeniem lewej strony nadruku, gwarancja Falkowski.

Fi.21
25 PLN
8301

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Ways.

Fi.21
Mi.21 
20 PLN
8302

1918 drugie wydanie lubelskie, strona medalowego eksponatu wystawowego, w tym list polecony z Radomia 6.II.19 do Zawiercia, mieszana frankatura różnych wydań, opłata zgodna z taryfa pocztową w wysokości 50 hal. za list polecony, stempel odbiorczy Zawiercia na froncie koperty, dodatkowo znaczek z nadrukiem odwróconym i nadrukami przesuniętymi.

Fi.21, 21No, 23, 88A
Mi.21, 21K, 23A, 92&
2 700 PLN
8303

1918 drugie wydanie lubelskie, strona z medalowego eksponatu wystawowego, w tym list polecony prawidłowo opłacony z Radomia do Zawiercia, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Mikulski, plus znaczki z oznaczonych pozycji w arkuszu.

Fi.21, 25a
Mi.21, 25I 
2 800 PLN
8304

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, nieznaczna fałda w papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.21No
Mi.21K 
140 PLN
8305

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.21No
Mi.21K 
160 PLN
8306

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym i brzegowym uszkodzeniem nadruku z poz. 31, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.21No
Mi.21K 
180 PLN
8307

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 1 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a 
25 PLN
8308

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Jendroszek.

Fi.22a
Mi.22a 
40 PLN
8309

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem czarnym z błędem B4 z poz. 41, ciężkie podlepki, gwarancja.

Fi.22aB4
Mi.22a 
30 PLN
8310

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków za 10/30 hal., lewe z nadrukiem brzegowym: górny z nikłą zniekształconą gwiazdką, dolny z występującym tylko na tej wartości błędem z poz.41 "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki i HA zamiast HAL."; bardzo ładny stan; sygnowany, gwarancja.

Fi.22a B4
240 PLN
8311

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z poz. 11 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22aNo
Mi.22aK 
200 PLN
8312

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Kwaśniewski, Jungjohann.

Fi.22a No
Mi.22a K 
150 PLN
8313

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków za 10/30 hal. z nadrukiem w kolorze fioletowym, w bardzo ładnym stanie, gwarancja Kwaśniewski,.

Fi.22b
1 350 PLN
8314

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z nadrukiem w kolorze fioletowym, gwarancja Schmutz.

Fi.22b
150 PLN
8315

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z nadrukiem w kolorze fioletowym, z lekko uszkodzoną lewą gwiazdką, sygnowany, gwarancja Gryżewski.

Fi.22b
320 PLN
8316

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z przesuniętym w pionie nadrukiem w kolorze fioletowym, sygnatura Dr.C.B., gwarancja Schmutz.

Fi.22b
Mi.22b 
200 PLN
8317

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z poz. 31 z niedodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22bNo
Mi.22bK 
1 200 PLN
8318

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, naturalne fałdy w papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.22bNo
Mi.22bK 
700 PLN
8319

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, gwarancja Miszczak.

Fi.22bNo
Mi.22bK 
900 PLN
8320

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11.5/11.5 z nadrukiem z poz. 41 z niedodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.23a
Mi.23B 
100 PLN
8321

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 41 z niedodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.23a
Mi.23A 
40 PLN
8322

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z odwróconym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

Fi.23aNo
Mi.23AK 
450 PLN
8323

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.23aNo
Mi.23AK 
150 PLN
8324

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11 1/2 z brzegowym nie dodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.23b
Mi.23B 
150 PLN
8325

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann.

Fi.23No
Mi.23K 
240 PLN
8326

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/60 hal. - frankatura mieszana (Fi.4000.-) ze znaczkiem za 5 hal. wydania koronowego; list polecony wysłany 5.II.1919 z Ostrowca do Wiednia, opłacony zgodnie z prowizoryczną taryfą zagraniczną - za list polecony 25+25 hal. - wprowadzoną dnia 15.I w śpiesznym tempie na drodze telegraficznego porozumienia z Międzynarodowym Związkiem Pocztowym w Bernie; wskutek agresji czeskiej na południe Polski - Zaolzie, 23.I wstrzymano ruch pocztowy z zagranicą odbywający się tą drogą; zaczęto go stopniowo przywracać od 25.II; oferowany walor pomimo blokady granic zdołał dotrzeć do adresata, dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.24
4 000 PLN
8327

1918 drugie wydanie lubelskie, ciężka podlepka, gwarancja Schmutz.

Fi.24
Mi.24 
13 PLN
SOLD
8328

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.24
Mi.24 
90 PLN
8329

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Petriuk.

Fi.24
Mi.24 
20 PLN
8330

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/60 hal. z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na górze zamiast na dole znaczka, brak części nadruku, załamania papieru będące przyczyną błędu, gwarancja Schmutz.

Fi.24 Mk
500 PLN
8331

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem podwójnym normalnym i normalnym na stronie gumowanej, gwarancja Mikulski, Berbeka.

Fi.24Ndw
Mi.24 
480 PLN
8332

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann.

Fi.24No
Mi.24K 
150 PLN
8333

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

Fi.24No
Mi.24K 
150 PLN
8334

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku "brak liter CZTA", fałdy na gumie, podniesiona gwarancja Schmutz.

Fi.25a
Mi.25I 
20 PLN