7493 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 18(2) - Łódź (ustalono na podstawie wymiarów i usterek), bardzo ładny stan zachowania. | Fi.15y Mi.15y |
| 100 PLN | |
7494 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4, podkładem koloidalnym oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 191 - Kalisz i fragmentem stempla granicznego PR (pruskiego?) w prawym dolnym rogu, w ładnym stanie, ze zbioru wystawowego Bojanowicza. | Fi.15y Mi.15y |
| 100 PLN SOLD | |
7495 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na grubym papierze (0,10 mm) ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 217 - Piątek (Fi.+250.-), typ wysokie cyfry (7 mm) - na znaczkach rosyjskich rzadszy; słabe ząbki po lewej, poza tym w ładnym stanie. | Fi.15z Mi.15z |
| 250 PLN SOLD | |
7496 |
| 350 PLN | |
7497 |
1866 Królestwo Polskie - BW, rosyjski znaczek za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; z polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.160+330.-), piękny stan zachowania. | Fi.16y Mi.16y |
| 460 PLN SOLD | |
7498 |
1866 Królestwo Polskie - BW, trzy rosyjskie znaczki, dwa za 3 i jeden za 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważnione polskimi kasownikami ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.2x330.-), na wycinku użytkowym z listu zagranicznego, na dole fragment kolejowego stempla granicznego. | Fi.19x, 21x Mi.19x, 21x |
| 300 PLN SOLD | |
7499 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony czytelnie na wycinku polskim kasownikiem numerowym 16 - Ruda Guzowska (Fi.+400.-), brak lewego dolnego narożnika. | Fi.21x Mi.21x |
| 200 PLN | |
7500 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; na wycinku, unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.+330.-), bardzo ładny stan zachowania. | Fi.21x Mi.21x |
| 150 PLN SOLD | |
7501 |
1866 Królestwo Polskie - EKSPEDYCYA POCZT w WAGONIE 2, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony polskim niemym kasownikiem ambulansowym typu I - z kropką o średnicy nieco ponad 2 mm, według Bojanowicza nieznanym dotąd na znaczkach rosyjskich, obok słabo odbity stempel EKSPEDYCYA POCZT w WAGONIE z numerem 2 - ambulans na linii Kolei Warszaqsko-Wiedeńskiej; znaczek uszkodzony, ale tu ważne są stemple, ex-Bojanowicz na fragmencie karty z jego eksponatu, fotoatest firmowy. | Fi.21x Mi.21x |
| 800 PLN | |
7502 |
1866 Królestwo Polskie, list zagraniczny wysłany 8.VI z Aleksandrowa Pogranicznego do Londynu, okrągły stempel nadawczy typu.IXA z napisami rosyjskimi i polskimi, stempel tranzytowy, będący zarazem stemplem opłaty "PORTO AUS RUSSLAND uber EISENB.POST-BUR.IX" (Feuser 100.-) z dopisaną cyfrą "3", kasownik odbiorczy Londyn 11.VI; nietypowy kierunek wysyłki, całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 600 PLN | |
7503 |
1866 Królestwo Polskie - RAWA, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1861 roku, o wymiarach 137x110 mm, ze znakiem wodnym Wz.II w położeniu normalnym, wysłana z Rawy do Tumawy przez Piotrków i Gorzkowice - stację pocztową na linii Kolei Wiedeńskiej; znak opłaty unieważniono polskim kasownikiem numerowym 188 - Rawa; na froncie datownik nadawczy bardzo rzadkiego typu IIIF z ręcznie wpisaną datą 8.2., na odwrocie faksymile podpisu M.A.Bojanowicza, gwarancja. | Fi.Ckr10 |
| 1 500 PLN SOLD | |
7504 |
1868 Królestwo Polskie, list do Paryża, opłacony znaczkami rosyjskim za 3, 5, 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; znaczki unieważniono polskimi kwadratowym kasownikiem numerowymi 1 (z ozdobną stopką) - Warszawa, odciśnięty datownik z 10.1; pruski okrągły stempel ambulansowy: "AUS RUSSLAND über EISENB. POST-BUR.XI/ FRANCO", (Feuser +150 DM), P.D. (Transit/Aachen, Saarbrücken), nietypowy niebieski stempelek informacyjny o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę FRANCO; na odwrocie kasowniki odbiorcze: czarny "PARIS POSTE RESTANTE" i czerwony "PARIS"; list z pełną treścią adresowany do bankierów braci Rothschild w sprawach finansowych, na odwrocie stempelek odbiorczy; efektowna i dekoracyjna całość, poza widocznym na skanie zgięciem listu na wysokości znaczków w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.13y, 14y, 16y Mi.13y, 14y, 16y&nbs |
| 1 850 PLN SOLD | |
7505 |
1868 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop., rzadszego na ziemiach polskich, wydania z 1868 roku na papierze prążkowanym pionowo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony czytelnie polskim kasownikiem numerowym 282 - Kibarty. | Fi.21y Mi.21y |
| 150 PLN | |
7506 |
1868 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop., rozmiar: 139x113mm, wszystkie klapy zaokrąglone; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U13IID |
| 140 PLN | |
7507 |
1868 obszar I Rzeczypospolitej, kompletny list z Albertyna wysłany 5.XII z miejscowości Słonim do Wilna, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z roku 1866 na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4, o ząbkowaniu 14,5x15; list będący zarazem rachunkiem z ozdobną winietą, wykonaną w zakładzie litograficznym - Paweł Kresse w Warszawie; na froncie sygnatura "I.C.M."(?); dekoracyjna, niecodzienna całość w dobrym stanie zachowania. | Mi.21x |
| 800 PLN SOLD | |
7508 |
1868 Królestwo Polskie - DRUK, specjalna obniżona do 1 kop. taryfa na druki z Petersburga do Warszawy - koszulka listu składanego, opłacona znaczkiem rosyjskim za 1 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 o ząbkowaniu 14,5:15; unieważnionym rosyjskim datownikiem ekspedycji na Dworcu Warszawskim "S.PETERSBURG WARSZ.Ż.D." (. ...), który odciśnięto dodatkowo na liście, owalny stempelek nadawcy J.E.GÜNZBURG, kasownik odbiorczy na odwrocie; jako druki wysyłano oferty handlowe, tabele kursów i akcji, itp., a więc informacje, które ze względu na szybką dezaktualizację, wkrótce po otrzymaniu wyrzucano, ocalały nieliczne; dołączono kserokopię druku, którego delikatna lustrzana odbitka widoczna jest wewnątrz listu; walor pochodzi ze zbiorów M.A.Bojanowicza i opatrzony jest jego faksymile (na froncie). | Mi.18x |
| 2 500 PLN | |
7509 |
1868 WARSZAWSKA DROGA ŻELAZNA (Kolej Warszawsko-Petersburska), koszulka listu z Petersburga do Rygi 6.IV przesłanego ambulansem na linii Kolei Warszawsko-Petersburskiej, opłaconego znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważnionym datownikiem "S.PETERBURG WARSZ.Ż.D." (. ...), 7.IV w Dynaburgu przesyłkę przeniesiono do ambulansu kursującego na linii Orzeł-Ryga, datownik "POCZTOWY WAGON No.7-8" z wyróżnikiem "3" (OTOB BAOH No.7-8), kasownik odbiorczy Ryga; walor w dobrym stanie zachowania; na karcie albumowej. | Mi.21x |
| 500 PLN | |
7510 |
1870 Królestwo Polskie - LINIA KOLEJOWA KOLUSZKI - ŁÓDŹ, odgałęzienie linii Kolei Wiedeńskiej; było kilka koncepcji połączenia Łodzi z tą linią kolejową; w 1863 istniał projekt linii Rokiciny-Łódź-Kalisz, ale ostatecznie w 1865 roku prężna spółka Grohman&Scheibler w kilka miesięcy zbudowała linię Koluszki-Łódź, wraz z dworcami i infrastrukturą; pod koniec lat 60-tych wprowadzono do oznaczania listów wysyłanych tą koleją specjalny kasownik z napisami grażdanką .. (ŁÓDŹ Żelezna Doroga) z datą w środku; ze względu na późny okres wprowadzenia, może on występować tylko na listach ofrankowanych znaczkami rosyjskimi; kompletny list z Łodzi do Berlina, opłacony paskiem pionowym 4 znaczków rosyjskich za 3 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 o ząbkowaniu 14,5:15; znaczki unieważniono 8.2 wspomnianym powyżej datownikiem, obok stempelek FRANCO informujący o całkowitym opłaceniu przesyłki przez nadawcę; na odwrocie berliński stempelek odbiorczy z 21.2; znanych jest tylko kilka podobnych listów; doskonały stanie zachowania; gwarancja. | Fi.19 Mi.19 |
| 9 200 PLN SOLD | |
7511 |
1870 po, carski znak opłaty wekslowej za 2,50 rubla, na umowy od 300 do 900 rubli, używany na ziemiach polskich, efektowny, w dużym formacie - ok 10x10 cm. | |
| 60 PLN | |
7512 |
1871 Królestwo Polskie - SZYDŁOWIEC, list z Szydłowca do Warszawy opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, znaczek unieważniono polskim kasownikiem numerowym 151 - Szydłowiec, obok rzadki w Polsce dwuwierszowy miejscownik typu 4/XIII według S.V. Prigary, na odwrocie dwujęzyczny stempel odbiorczy Warszawy, zwraca uwagę piękny stan dokumentu i treść w języku hebrajskim. | Mi.21x |
| 1 450 PLN SOLD | |
7513 |
1871 obwoluta listu z Makowa do Warszawy, stempel numerowy nr 269 i miejscownik Makowa, rzadkie - Bojanowicz 8 punktów rzadkości w skali do 10, ładny stan. | |
| 1 740 PLN SOLD | |
7514 |
| 700 PLN | |
7515 |
1872 obwoluta listu przyjętego 30.11.72 i nadanego dzień później z Suchedniowa do Warszawy, stempel odbiorczy z Warszawy na froncie z odwrotnie ustawiona cyfra 5, ładna dekoracyjna całość. | Mi.21 |
| 830 PLN SOLD | |
7516 |
1872 obwoluta listu firmowego wysłanego z Kutna 1.1.72 do Warszawy, na odwrocie stempel ambulansowy i stempel odbiorczy Warszawy, dekoracyjna całość. | Mi.21 |
| 800 PLN SOLD | |
7517 |
1876 Królestwo Polskie, karta pocztowa za 4 kop., datowana 24.VII w Łodzi, przesłana 12.VII wagonem pocztowym nr.31-32 relacji Łódź-Koluszki - kasownik POCZTOWY WAGON ( ) No.31-32, w Koluszkach przesyłkę przekazano do wagonu pocztowego nr.25-26 relacji Warszawa-Granica - kasownik POCZTOWY WAGON ( ) No.25-26; kasownik odbiorczy WIEN SECHSHAUS; bardzo ciekawy walor w dobrym stanie zachowania (na odwrocie minimalne ubytki papieru i punktowe przebarwienia). | Mi.P4 |
| 500 PLN | |
7518 |
1876 Królestwo Polskie, karta pocztowa za 5 kop., datowana 7.III w Mińsku, wysłana 9.III z Wilna do Berlina, rzadka odmiana karty bez kropki po napisie "Miejsce na adres" (m ); znak opłaty unieważniono na stacji kolejowej w Wilnie - kasownikiem "Wilno Stacja Kolei Żelaznej" ( ...), berliński stempelek nadejścia; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.P2a |
| 500 PLN | |
7519 |
1879 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x81mm; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne przebarwienia). | Mi.U25C |
| 90 PLN | |
7520 |
2010 katalog aukcji zbioru Królestwa Polskiego Włodzimierza Rachmanowa, 72 strony z kolorowymi ilustracjami wszystkich 350 oferowanych pozycji, obowiązkowa pozycja dla każdego zbieracza tego tematu oraz każdego poważnego filatelisty. Każda licytująca osoba zakupi egzemplarz katalogu w cenie wywoławczej. | |
| 130 PLN SOLD | |