The auction will start on 19.04.2024

Auction 51. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
25320

1918 drugie wydanie lubelskie, nienotowana dotąd połówka znaczka za 90 hal. na wycinku z koperty firmowej unieważniona prowizorycznym kasownikiem Dąbrowy Polskiej w dniu 10.II; w PZP str.757 odnotowano użycie 10.III. w Dąbrowie połówki znaczka o tym nominale bez przedruku, sygnatura firmowa, gwarancja Krawczyk.

Fi.29
Mi.28 
250 PLN
25321

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z błędem z poz.30 "brak liter TA(a nawet ZTA) a rewszta rysunku zniekształcona", gwarancja Gryżewski.

Fi.29 B10
Mi.28 
40 PLN
25322

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku - brak liter ZTA, gwarancja Jungjohann.

Fi.29 B9
Mi.28 
35 PLN
25323

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.29No
Mi.28K 
250 PLN
25324

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.29No
Mi.28K 
600 PLN
25325

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.29No
Mi.28K 
600 PLN
25326

1918 drugie wydanie lubelskie, nadużycie oryginalnej formy drukarskiej na znaczkach austriackich, osobliwość filatelistyczna, fotoatest.


240 PLN
SOLD
25327

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 89, bardzo duża podlepka, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.30
Mi.29 
1 000 PLN
25328

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 45 z błędem "cienkie Z", praktycznie niewidoczny ślad po podlepce, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.30B1
Mi.29 
1 800 PLN
SOLD
25329

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.25 "cienkie Z", w bardzo ładnym stanie, prawie niewidoczny cień śladu po podlepce, gwarancja i opis Sutclife, Schmutz.

Fi.30 B1
Mi.29 
2 160 PLN
SOLD
25330

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 4 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein.

Fi.30 B1
Mi.29 
1 750 PLN
25331

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 61, doskonały stan, gwarancja Mikstein, Petiuk.

Fi.31
Mi.30 
2 250 PLN
SOLD
25332

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z usterkami w postaci wygiętych lewych zakończeń liter A, gwarancja Mikstein, Gryżewski.

Fi.31
Mi.30 
2 160 PLN
SOLD
25333

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędami na poz.31 "uszkodzone litery "P w POCZTA, oraz P i O w POLSKA", kilka drobnych pęknięć na gumie, sygnatura firmowa Marwiński, gwarancja i opis pozycji Mikstein.

Fi.31 B
Mi.30 
2 000 PLN
25334

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 5 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikulski.

Fi.31B1
Mi.30 
2 520 PLN
SOLD
25335

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 22, gwarancja Schmutz.

Fi.32I
Mi.31 
140 PLN
25336

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 44 z błędem "cienkie Z", gwarancja Schmutz.

Fi.32IB1
Mi.31 
240 PLN
25337

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", gwarancja Danowski, Mikstein.

Fi.32IB2
Mi.31 
1 260 PLN
SOLD
25338

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE poz.39(89), piękny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Gryżewski.

Fi.32II
Mi.31 
600 PLN
SOLD
25339

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 8, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.32II
Mi.31 
280 PLN
25340

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.80, ładny stan, bardzo lekki ślad po podlepce, sygnatura firmowa Philatelia Kraków, sygnatura SM gwarancja i opis Mikstein.

Fi.33
Mi.32 
1 400 PLN
25341

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.100 "A jak Ą w POLSKA", w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein, z opisem Miszczak.

Fi.33
Mi.32 
5 250 PLN
25342

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.1, silne skośne załamanie gumy, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.33
Mi.32 
600 PLN
25343

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.44 "cienkie Z", ładny stan, sygnatura SM gwarancja i opis Mikstein, fotoatest Mikulski.

Fi.33 B1
Mi.32 
1 800 PLN
SOLD
25344

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.20, lekki ślad po podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.34
Mi.33 
180 PLN
25345

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 14 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.34B1
Mi.33 
234 PLN
SOLD
25346

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.24 "cienkie Z", piękny stan, gwarancje i opisy Landre, Schmutz.

Fi.34 B1
Mi.33 
450 PLN
SOLD
25347

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "uszkodzone A", gwarancja.

Fi.34 B3
Mi.33 
750 PLN
25348

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 12, gwarancja Schmutz.

Fi.35
Mi.34 
90 PLN
25349

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.38, ładny stan, sygnowany POLONUS, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.35
Mi.34 
160 PLN
SOLD
25350

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 2-3, gwarancja Schmutz.

Fi.35
Mi.34 
180 PLN
25351

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 5 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Jungjohann.

Fi.35B1
Mi.34 
240 PLN
25352

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 24 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Petriuk.

Fi.35B1
Mi.34 
360 PLN
SOLD
25353

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 15 z błędem "cienkie Z", gwarancja Schmutz.

Fi.35B1
Mi.34 
300 PLN
25354

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.5 "cienkie Z", lekki ślad po podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Gryżewski.

Fi.35 B1
Mi.34 
300 PLN
25355

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem z poz. 73 pierwszej formy z błędem "dwukropek", znaczek w tak doskonałym stanie bez podlepki niezwykle rzadki, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.35 B2
Mi.34 
1 530 PLN
SOLD
25356

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem z poz. 73 pierwszej formy z błędem "dwukropek", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.35 B2
Mi.34 
400 PLN
25357

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.73, prawie niewidoczny cień śladu po podlepce, piękny stan, gwarancja Mikstein, firmowa Gryżewski, z opisem Schmutz.

Fi.36
Mi.35 
1 200 PLN
25358

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.95 "górny szpic S ścięty", gwarancja Mikstein, Gryżewski.

Fi.36 B
Mi.35 
1 000 PLN
25359

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 15 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikulski.

Fi.36B1
Mi.35 
700 PLN