24854 |
1918 I wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Krawczyk. | Fi.13bA |
| 15 PLN SOLD | |
24855 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek drugiego wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz. | Fi.14A |
| 10 PLN | |
24856 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, kompletny sektor (czyli 25-cioblok) znaczka za 50 kop., świetny materiał porównawczy, każdy znaczek gwarancja Schmutz. | Fi.14B |
| 400 PLN | |
24857 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, ząbkowany znaczek za 50 kop. w czworobloku, gwarancja Mikstein. | Fi.14B Mi.14A |
| 80 PLN | |
24858 |
1918 II wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz. | Fi.14B |
| 15 PLN SOLD | |
24859 |
1918 II wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Falkowski. | Fi.14B |
| 45 PLN SOLD | |
24860 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - marginesowy znaczek opłaty stemplowej za 0,75 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą. | |
| 400 PLN | |
24861 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 3 Rub., II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ale zmatowioną wzdłuż górnego marginesu. | |
| 400 PLN | |
24862 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki. | |
| 35 PLN | |
24863 |
| 400 PLN | |
24864 |
1918 Łomża - obóz internowania legionistów, po kryzysie przysięgowym w Legionach Polskich, poddanych cesarza Austro-Węgier wcielono do armii austriackiej, a "królewiaków" internowano w trzech obozach: oficerów w Beniaminowie, a szeregowców i podoficerów w Szczypiornie i Łomży; oferowana karta pocztowa została ozdobiona, wykonaną piórkiem, ilustracją "Obrona Saragossy", sygnowana, wysłana 27.II z obozu do Radomia, nietypowy, rzadko spotykany stempelek cenzury; efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania, gwarancja Schmutz. | |
| 900 PLN | |
24865 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 1 Rubla, II wydanie, ze stemplem Naczelnika Aprowizacji i Finansów I Korpusu Polskiego i datą przyjęcia na magazyn na odwrocie. | |
| 250 PLN | |
24866 |
1918 Armia Polska we Francji - formularz do Lwowa wysłany 8.I z poczty polowej 408 (obsługującej jednostki ukraińskie), przez Polaka służącego w armii austriackiej na froncie zachodnim, z treści listu wynika niedwuznacznie, że nadawca zamierza przedrzeć się przez linię frontu i najpewniej dołączyć do formującej się od połowy 1917 roku we Francji Armii Polskiej; fragment treści: "... przypuszczam, o ile sytuacja w najbliższym czasie się nie wyjaśni - trzeba będzie niebawem zmienić klimat... nie jest bowiem wykluczone, że będziemy mieli sposobność spijać wina szampańskie"; w tym czasie bardzo wielu Polaków z armii niemieckiej i austriackiej zasilało w ten sposób szeregi powstającego Wojska Polskiego, jak widać dotyczyło to też żołnierzy polskich służących w jednostkach złożonych z Ukraińców; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 400 PLN | |
24867 |
1918 widokówka (Kraków) napisana po polsku ze "znaczkiem" poczty polowej, wysłana 1.I za pośrednictwem poczty polowej 205 do Przemyśla, pieczęć formacyjna "K.k. Dions.-Tel.-Abt. Nr.45". | |
| 50 PLN | |
24868 |
1918 formularz wysłany 7.X ze szpitala polowego w Modlinie, stempel formacyjny. | |
| 20 PLN | |
24869 |
1918 widokówka (rosyjskie umocnienia na Pradze) wysłana przez żołnierza niemieckiego z Warszawy do Opola, 3.XI - zaledwie na tydzień przed dniem odzyskania niepodległości 11.XI; stempelek cenzury poznańskiej. | |
| 50 PLN | |
24870 |
1918 list polecony, wysłany 10.VI z zapasowego szpitala polowego za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 878 do Berlina; pieczęć formacyjna, kasownik odbiorczy; zwraca uwagę nalepka polecenia; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 70 PLN | |
24871 |
1918 Amerykański Korpus Ekspedycyjny w Europie, widokówka wysłana 11.IX z terenu Francji do Richmond Hill w USA; stempelek cenzury; adres nadawcy usunięty (wydrapany) przez cenzurę; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
24872 |
1918 część podwójnego formularza dla włoskich jeńców wojennych, wysłana z obozu w Austrii do Pizy, gdzie dotarła 6.IX; liczne stemple cenzur austriackich i włoskich; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; ze zbiorów J.Falkowskiego; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 200 PLN | |
24873 |
1918 kartka austriackiej poczty polowej z Puław 22.1.18 do poczty polowej nr 378, stempel cenzury wojskowej z Radomia. | |
| 25 PLN | |
24874 |
1918 kartka z poczty etapowej z Wierzbnika 5.VI.18 do Austrii, stempel cenzury wojskowej w Wierzbniku. | |
| 100 PLN | |
24875 |
1918 list wysłany z poczty polowej w Mińsku Mazowieckim. | |
| 50 PLN | |
24876 |
1918 list polecony z poczty polowej w Łomży. | |
| 50 PLN | |
24877 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - czworoblok znaczków opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki, wzdłuż górnego marginesu pasek nie pokryty gumą. | |
| 140 PLN | |
24878 |
| 60 PLN | |
24879 |
1918 list (z treścią) z poczty polowej w Krakowie 10.IV.18 do dowództwa portu. | |
| 50 PLN | |
24880 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, koperta wydania przedrukowego 35/10 kop., rozmiar: 145x81 mm, czysta, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Ck3I |
| 800 PLN | |
24881 |
1918 Poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego, słabszy stan zachowania, gwarancja. | Fi.Cp1 |
| 80 PLN | |
24882 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop., czysta, w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp2 |
| 300 PLN | |
24883 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop., ostemplowana 21.V w dniu podpisania traktu o likwidacji Korpusu; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady wklejenia na kartę albumową). | Fi.Cp2 |
| 150 PLN | |
24884 |
1918 Poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego grzecznościowo stemplowana, gwarancja. | Fi.Cp2 |
| 65 PLN | |
24885 |
1918 całostka Poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego grzecznościowo stemplowana, gwarancja Rachmanow, Kronenberg. | Fi.Cp2 |
| 150 PLN | |
24886 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop., czysta, na odwrocie niewielkie ślady kleju. | Fi.Cp4 |
| 160 PLN | |
24887 |
1918 wydanie przedrukowe Poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp4 |
| 120 PLN | |
24888 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop., czysta w bardzo dobrym stanie zachowania na karcie albumowej z opisem. | Fi.Cp4 |
| 350 PLN | |
24889 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, część na odpowiedź karty pocztowej wydania przedrukowego 10/3 kop., czysta w bardzo dobrym stanie zachowania na karcie albumowej z opisem; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp5B |
| 700 PLN SOLD | |
24890 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, sekretnik wydania przedrukowego 35/10/7 kop., niezaklejony z pełną oryginalną gumą i nieoderwanymi i nieuszkodzonymi brzegami (Fi.1000.-); doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cs3 |
| 900 PLN | |
24891 |
1919 Powstanie Wielkopolskie KONTROLA POCZT W WOLSZTYNIE - stempelek cenzury powstańczej, frankatura mieszana polskie znaczki z przedrukiem + znaczek niemiecki, miejscowy polecony list ekspresowy (opłata zgodna z taryfą) przesłany 15.9 w Wolsztynie; znaczek za 10/40 fen. z dwoma błędami na poz.87: obie liczby 10 ścięte u góry + plamka nad literą "c" na wysokości końca cyfr 1 i 0; gwarancja i opis Walisch. | Fi.70 B, 70, 68 Mi.103, 132, 134&nbs |
| 400 PLN | |
24892 |
1919 POCZTA POLOWA W.P.*1*, od zarania niepodległości wybuchły walki polsko - ukraińskie na terenie Lwowa, powstała tam pierwsza w Polsce poczta polowa, której nadano nr.1, najwcześniejsze znane przesyłki pochodzą z końca grudnia 1918 roku; początkowo używała kasowników prowizorycznych, a "1" wpisywano ręcznie, prezentowany list z 3.I.1919. jest najwcześniejszą znaną datą użycia datownika (typu 4b) tzw. "grubej 1" - do tej pory był to 15.II; to okres najcięższych walk o Lwów, połączenie z krajem utrzymywano wyłącznie poprzez linię kolejową Lwów - Przemyśl, bardzo ciekawy walor, piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | |
| 500 PLN SOLD | |
24893 |
1919 walki polsko-ukraińskie, obrona Lwowa, widokówka przesłana 18.V lokalnie we Lwowie za pośrednictwem poczty polowej nr.12, fioletowa odbitka datownika!!! idealna odciśnięty stempelek formacyjny "39. p.p. Strzelców lwowskich"; pułk otrzymał przydomek lwowski 8.IV, a największe zwycięstwo odniósł w dniu 29 przerywając w Zboiskach i Brzuchowicach pierścień wojsk ukraińskich wokół Lwowa; na stronie widokowej sygnowana litografia secesyjna znakomitego austriackiego ilustratora Ernsta Kutzera; wspaniały walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 400 PLN SOLD | |