The auction will start on 19.04.2024

Auction 51. WW1 military postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
24854

1918 I wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Krawczyk.

Fi.13bA
15 PLN
SOLD
24855

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek drugiego wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz.

Fi.14A
10 PLN
24856

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, kompletny sektor (czyli 25-cioblok) znaczka za 50 kop., świetny materiał porównawczy, każdy znaczek gwarancja Schmutz.

Fi.14B
400 PLN
24857

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, ząbkowany znaczek za 50 kop. w czworobloku, gwarancja Mikstein.

Fi.14B
Mi.14A 
80 PLN
24858

1918 II wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

Fi.14B
15 PLN
SOLD
24859

1918 II wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Falkowski.

Fi.14B
45 PLN
SOLD
24860

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - marginesowy znaczek opłaty stemplowej za 0,75 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą.


400 PLN
24861

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 3 Rub., II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ale zmatowioną wzdłuż górnego marginesu.


400 PLN
24862

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki.


35 PLN
24863

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,05 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ale zmatowioną wzdłuż górnego marginesu.


400 PLN
24864

1918 Łomża - obóz internowania legionistów, po kryzysie przysięgowym w Legionach Polskich, poddanych cesarza Austro-Węgier wcielono do armii austriackiej, a "królewiaków" internowano w trzech obozach: oficerów w Beniaminowie, a szeregowców i podoficerów w Szczypiornie i Łomży; oferowana karta pocztowa została ozdobiona, wykonaną piórkiem, ilustracją "Obrona Saragossy", sygnowana, wysłana 27.II z obozu do Radomia, nietypowy, rzadko spotykany stempelek cenzury; efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.


900 PLN
24865

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 1 Rubla, II wydanie, ze stemplem Naczelnika Aprowizacji i Finansów I Korpusu Polskiego i datą przyjęcia na magazyn na odwrocie.


250 PLN
24866

1918 Armia Polska we Francji - formularz do Lwowa wysłany 8.I z poczty polowej 408 (obsługującej jednostki ukraińskie), przez Polaka służącego w armii austriackiej na froncie zachodnim, z treści listu wynika niedwuznacznie, że nadawca zamierza przedrzeć się przez linię frontu i najpewniej dołączyć do formującej się od połowy 1917 roku we Francji Armii Polskiej; fragment treści: "... przypuszczam, o ile sytuacja w najbliższym czasie się nie wyjaśni - trzeba będzie niebawem zmienić klimat... nie jest bowiem wykluczone, że będziemy mieli sposobność spijać wina szampańskie"; w tym czasie bardzo wielu Polaków z armii niemieckiej i austriackiej zasilało w ten sposób szeregi powstającego Wojska Polskiego, jak widać dotyczyło to też żołnierzy polskich służących w jednostkach złożonych z Ukraińców; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


400 PLN
24867

1918 widokówka (Kraków) napisana po polsku ze "znaczkiem" poczty polowej, wysłana 1.I za pośrednictwem poczty polowej 205 do Przemyśla, pieczęć formacyjna "K.k. Dions.-Tel.-Abt. Nr.45".


50 PLN
24868

1918 formularz wysłany 7.X ze szpitala polowego w Modlinie, stempel formacyjny.


20 PLN
24869

1918 widokówka (rosyjskie umocnienia na Pradze) wysłana przez żołnierza niemieckiego z Warszawy do Opola, 3.XI - zaledwie na tydzień przed dniem odzyskania niepodległości 11.XI; stempelek cenzury poznańskiej.


50 PLN
24870

1918 list polecony, wysłany 10.VI z zapasowego szpitala polowego za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 878 do Berlina; pieczęć formacyjna, kasownik odbiorczy; zwraca uwagę nalepka polecenia; bardzo dobry stan zachowania.


70 PLN
24871

1918 Amerykański Korpus Ekspedycyjny w Europie, widokówka wysłana 11.IX z terenu Francji do Richmond Hill w USA; stempelek cenzury; adres nadawcy usunięty (wydrapany) przez cenzurę; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


150 PLN
24872

1918 część podwójnego formularza dla włoskich jeńców wojennych, wysłana z obozu w Austrii do Pizy, gdzie dotarła 6.IX; liczne stemple cenzur austriackich i włoskich; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; ze zbiorów J.Falkowskiego; temat - CZERWONY KRZYŻ.


200 PLN
24873

1918 kartka austriackiej poczty polowej z Puław 22.1.18 do poczty polowej nr 378, stempel cenzury wojskowej z Radomia.


25 PLN
24874

1918 kartka z poczty etapowej z Wierzbnika 5.VI.18 do Austrii, stempel cenzury wojskowej w Wierzbniku.


100 PLN
24875

1918 list wysłany z poczty polowej w Mińsku Mazowieckim.


50 PLN
24876

1918 list polecony z poczty polowej w Łomży.


50 PLN
24877

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - czworoblok znaczków opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki, wzdłuż górnego marginesu pasek nie pokryty gumą.


140 PLN
24878

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,50 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki.


60 PLN
24879

1918 list (z treścią) z poczty polowej w Krakowie 10.IV.18 do dowództwa portu.


50 PLN
24880

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, koperta wydania przedrukowego 35/10 kop., rozmiar: 145x81 mm, czysta, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Ck3I
800 PLN
24881

1918 Poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego, słabszy stan zachowania, gwarancja.

Fi.Cp1
80 PLN
24882

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop., czysta, w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp2
300 PLN
24883

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop., ostemplowana 21.V w dniu podpisania traktu o likwidacji Korpusu; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady wklejenia na kartę albumową).

Fi.Cp2
150 PLN
24884

1918 Poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego grzecznościowo stemplowana, gwarancja.

Fi.Cp2
65 PLN
24885

1918 całostka Poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego grzecznościowo stemplowana, gwarancja Rachmanow, Kronenberg.

Fi.Cp2
150 PLN
24886

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop., czysta, na odwrocie niewielkie ślady kleju.

Fi.Cp4
160 PLN
24887

1918 wydanie przedrukowe Poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp4
120 PLN
24888

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop., czysta w bardzo dobrym stanie zachowania na karcie albumowej z opisem.

Fi.Cp4
350 PLN
24889

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, część na odpowiedź karty pocztowej wydania przedrukowego 10/3 kop., czysta w bardzo dobrym stanie zachowania na karcie albumowej z opisem; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5B
700 PLN
SOLD
24890

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, sekretnik wydania przedrukowego 35/10/7 kop., niezaklejony z pełną oryginalną gumą i nieoderwanymi i nieuszkodzonymi brzegami (Fi.1000.-); doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cs3
900 PLN
24891

1919 Powstanie Wielkopolskie KONTROLA POCZT W WOLSZTYNIE - stempelek cenzury powstańczej, frankatura mieszana polskie znaczki z przedrukiem + znaczek niemiecki, miejscowy polecony list ekspresowy (opłata zgodna z taryfą) przesłany 15.9 w Wolsztynie; znaczek za 10/40 fen. z dwoma błędami na poz.87: obie liczby 10 ścięte u góry + plamka nad literą "c" na wysokości końca cyfr 1 i 0; gwarancja i opis Walisch.

Fi.70 B, 70, 68
Mi.103, 132, 134&nbs
400 PLN
24892

1919 POCZTA POLOWA W.P.*1*, od zarania niepodległości wybuchły walki polsko - ukraińskie na terenie Lwowa, powstała tam pierwsza w Polsce poczta polowa, której nadano nr.1, najwcześniejsze znane przesyłki pochodzą z końca grudnia 1918 roku; początkowo używała kasowników prowizorycznych, a "1" wpisywano ręcznie, prezentowany list z 3.I.1919. jest najwcześniejszą znaną datą użycia datownika (typu 4b) tzw. "grubej 1" - do tej pory był to 15.II; to okres najcięższych walk o Lwów, połączenie z krajem utrzymywano wyłącznie poprzez linię kolejową Lwów - Przemyśl, bardzo ciekawy walor, piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.


500 PLN
SOLD
24893

1919 walki polsko-ukraińskie, obrona Lwowa, widokówka przesłana 18.V lokalnie we Lwowie za pośrednictwem poczty polowej nr.12, fioletowa odbitka datownika!!! idealna odciśnięty stempelek formacyjny "39. p.p. Strzelców lwowskich"; pułk otrzymał przydomek lwowski 8.IV, a największe zwycięstwo odniósł w dniu 29 przerywając w Zboiskach i Brzuchowicach pierścień wojsk ukraińskich wokół Lwowa; na stronie widokowej sygnowana litografia secesyjna znakomitego austriackiego ilustratora Ernsta Kutzera; wspaniały walor w doskonałym stanie zachowania.


400 PLN
SOLD