12299 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 253 - Płock, bardzo ładny stan. | Fi.15y Mi.15y |
| 150 PLN | |
12300 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na grubym papierze (0,10 mm) ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 73 - Lublin, wzorcowe kolory i ostemplowanie, piękny stan. | Fi.15z Mi.15z |
| 250 PLN | |
12301 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.+330.-), ładny stan. | Fi.16y Mi.16y |
| 200 PLN | |
12302 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 182 - Łódź, ładny stan. | Fi.16y Mi.16y |
| 200 PLN | |
12303 |
| 360 PLN | |
12304 |
| 350 PLN | |
12305 |
1865 około, Królestwo Polskie, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1861 roku, o wymiarach 138x107 mm, ze znakiem wodnym Wz.II w położeniu lustrzanym, wysłana z Warszawy do Opola przez Kurów; znak opłaty unieważniono kwadratowym kasownikiem numerowymi 1 - Warszawa: typ z ozdobną stopką cyfry 1; na froncie datownik nadawczy typu IIIC z dnia 14.6.; bardzo dobry stan zachowania; sygn. H.S.I. w ramce; gwarancja. | Fi.Ckr10 |
| 1 000 PLN | |
12306 |
1866 rosyjski znaczek wydania z 1866 roku za 3 kop. z błędnym poddrukiem dla znaczka za 5 kop., kasownik BW linii kolejowej na trasie Bydgoszcz - Wiedeń, doskonały stan zachowania. | Fi.19s Mi.19F |
| 400 PLN | |
12307 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony czytelnie jednym z najrzadszych polskich kasowników numerowych 237 - Bałdrzychów (Fi.+3000.-) nieznanym na znaczku polskim; na rosyjskim współczynnik rzadkości - 10 punktów według M.A.Bojanowicza, poza lekkimi zagnieceniami w ładnym stanie. | Fi.21x Mi.21x |
| 3 000 PLN | |
12308 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony czytelnie polskim kasownikiem numerowym 297 - Złotoryja (Fi.+250.-) typ o wysokości cyfr 5,5 mm, bardzo ładny stan. | Fi.21x Mi.21x |
| 250 PLN | |
12309 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15 na wycinku; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 311 - Aleksandrów Pograniczny (Fi.+600.-); poza niewielkim uszkodzeniem przy dolnej perforacji, widocznym na skanie, w bardzo dobrym stanie. | Fi.21x Mi.21x |
| 400 PLN | |
12310 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony polskim kasownikiem ambulansu DB 1 - Droga Bydgoska - bardzo rzadkim, używanym na odcinku kolei Warszawa - Łowicz i znanym wyłącznie na znaczkach rosyjskich, poza niewielką prześwitką w ładnym stanie. | Fi.21x Mi.21x |
| 400 PLN | |
12311 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 269 - Maków (Fi.+600.-), bardzo ładny stan. | Fi.21x Mi.21x |
| 600 PLN | |
12312 |
1866 Królestwo Polskie, dość częste w Kibartach fałszerstwo na szkodę poczty, dwukrotnie użyty znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 282 - Kibarty, pod nim widoczny datownik ambulansowy z 1868 roku; jak na dwukrotne użycie w niezłym stanie. | Fi.21x FP Mi.21x |
| 200 PLN | |
12313 |
1867 Królestwo Polskie - EXPEDYCYA POCZT w WAGONIE 5, list zagraniczny wysłany 16.7 z Warszawy do Neuilly-sur-Seine pod Paryżem; nadany w Głównym Urzędzie Pocztowym, datownik Warszawa typu IIIC, ekspediowany ambulansem na linii Kolei Warszawsko-Bydgoskiej, na odwrocie stempel ambulansowy, pruski okrągły kolejowy stempel graniczny: "AUS RUSSLAND über EISENB.POST-BÜR.XI./ PORTO" z 16.7 i odbiorczy Neuilly-sur-Seine z 19.7; na froncie stempelki: pruski "P.38." - opłacony przez nadawcę, francuski "99", tranzytowy "PREUSSE ERQUELINES i dodatkowo owalny stempelek nadawcy LEOPOLD KRONENBERG oraz odbiorczy notariusza; spośród ośmiu stempli ambulansowych tylko w wagonach 5 i 6 słowo EXPEDYCYA było pisane przez X; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 2 400 PLN | |
12314 |
1868 kompletny list z Warszawy do Brna, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 40 PLN | |
12315 |
1870 Królestwo Polskie, list wysłany 24.V z Warszawy do Białegostoku, opłacony znaczkiem wydania z 1866 roku za 10 kop. na papierze prążkowanym poziomo; znaczek unieważniono polskim kwadratowym kasownikiem numerowymi 1 - Warszawa: typ z prostą stopką cyfry 1, na odwrocie odciśnięty datownik warszawski, przesyłkę przewieziono 24.V wagonem pocztowym nr.5-6 relacji Wilno-Warszawa, datownik POCZTOWY WAGON ( ) No.5-6 z wyróżnikiem "2" z obróconym o 90 stopni numerem kodowym "19"; na froncie kasownik odbiorczy Białystok z 25.V; dodatkowo stempelek nadawcy D.ROSENBLUM w ramce; walor bardzo dobrym stanie zachowania. Postać nadawcy Dawida Rosenbluma związana jest z jednym z najbardziej znanych polskich obrazów "Bitwą pod Grunwaldem" Jana Matejki, ten bankier warszawski zakupił obraz jeszcze przed jego ukończeniem za 40.000 rubli, spadkobiercy Rosenbluma odsprzedali obraz w 1902 roku fundatorom Zachęty, którzy przekazali go w darze do jej zbiorów, warto dodać, że cena odsprzedaży (25.000 rubli) była bardzo niska, ponieważ sukcesorzy zaznaczyli, że czynią to ustępstwo ze względu na przeznaczenie obrazu, dziś tak szlachetne i hojne gesty należą do rzadkości. | Fi.21x Mi.21x |
| 700 PLN | |
12316 |
1871 kompletna obwoluta listu z Konina 22.2.1871 do Warszawy opłacony parką znaczków po 5 kop. stemplowanych polskim kasownikiem numerowym Konina 221, po prawej rosyjski kasownik Konina. | Mi.20 |
| 600 PLN | |
12317 |
1872 Królestwo Polskie, list wysłany 18.XII z Koła do Warszawy opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, znaczek unieważniono datownikiem KOŁO GUBERNIA KALISKA ( ..) - druga ładna odbitka tego samego stempla na odwrocie, na froncie kasownik odbiorczy Warszawa; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.21x |
| 400 PLN | |
12318 |
1872 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop., rozmiar: 113x73 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.U16B |
| 180 PLN | |
12319 |
1872 prekursor kartek pocztowych, rosyjski formularz kartkowy bez znaku opłaty, wydany przed ukazaniem się kart pocztowych; bardzo rzadki walor, w stanie czystym - niespotykany! idealny stan zachowania. | |
| 200 PLN | |
12320 |
1872 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, pierwsze wydanie kart pocztowych!!! karta za 3 kop. przeznaczona do korespondencji miejscowej; dobry stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia); sygnowana na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.P1 |
| 120 PLN | |
12321 |
1874 Królestwo Polskie, list do Warszawy, wysłany 7.I z Mariampola, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniony kasownikiem Mariampol (MAPIMO) z ozdobnikiem, kasownik odbiorczy urzędu warszawskiego; koperta sygnowana "I.B.M.". | Fi.21x Mi.21x |
| 250 PLN | |
12322 |
1875 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 8 kop., rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania, sygnowana na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.U22C |
| 120 PLN | |
12323 |
1875 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 8 kop., rozmiar: 113x73 mm; słabszy stan zachowania (tylna klapa zagięta, niewielkie ślady podlepek na odwrocie, na froncie minimalne ubytki powierzchni papieru). | Mi.U22B |
| 150 PLN | |
12324 |
1877 Królestwo Polskie, list z Aleksandrowa do Warszawy, przesłany 1(12).VII ambulansem relacji Aleksandrów-Warszawa, opłacony znaczkiem rosyjskim za 8 kop. wydania z 1875 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniony kasownikiem ambulansu "POCZTOWYJ WAGON NO.27-28" (OTOB BAOH No.27-28), dodatkowo niebieski stempelek nadawcy tzw. kaszetka firmowa z datą; kasownik odbiorczy urzędu warszawskiego; walor w dobrym stanie zachowania (przebarwienia na froncie w rzeczywistości niezbyt widoczne). | Fi.26x Mi.26x |
| 700 PLN | |
12325 |
1879 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie karta pod wpływem światła miejscami delikatnie ściemniała). | Mi.P3 |
| 60 PLN | |
12326 |
1879 Królestwo Polskie, koperta za 7 kop., rozmiar: 139x113mm wysłana 1.VI z Warszawy do Glauchau; znak opłaty unieważnionym kasownikiem ekspedycji przesyłek zagranicznych (.. ...), kasownik odbiorczy na odwrocie, dodatkowo stempelek nadawcy z datą wysyłki; dobry stan zachowania; na odwrocie sygnowane Bolesław SKIRMUNT. | Mi.U25D |
| 200 PLN | |
12327 |
1880 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, wydanie przedrukowe - koperta za 7/10 kop., rozmiar: 139x113 mm; bardzo dobry stan zachowania (niewielkie ślady podlepek na odwrocie). | Mi.U28B |
| 100 PLN | |
12328 |
1966 wydawnictwo z okazji wystawy polonijnej POLPHIL 66 w Australii, w 1000-lecie powstania państwa polskiego , w środku dwa reprinty pierwszego polskiego znaczka, nakład numerowany tylko 300 egzemplarzy!, ciekawa i rzadka pozycja. | |
| 350 PLN | |