Auction 49. Communist Poland 1945-1952

15914

1950 groszy, list polecony z Łodzi 20.12.50 opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze fioletowym i czerwonym,stempel okolicznościowy.

Fi.519, 522, 525
Mi.650, 654, 657&nbs
60 PLN
15915

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 23, miejscowy list przesłany 17.V.1951 w Warszawie; dobry stan zachowania.

Fi.520
Mi.651
40 PLN
15916

1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem.

Fi.520
Mi.555
15 PLN
15917

1950 "groszy" znaczek z nadrukiem typu 24 - nieznanym z tego urzędu !!! mieszana frankatura ze znaczkami bez przedruku, list wysłany 9.I.1951 z miejscowości Kałuszyn do Mińska Mazowieckiego; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.520, 525
Mi.657, 548
80 PLN
15918

1950 groszy, list z Oświęcimia 12.12.50 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3.

Fi.520, 525
Mi.651, 657
20 PLN
15919

Fi.521
Mi.653
60 PLN
15920

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 15 zł. z lila stempelkiem typu 31, gwarancja Krawczyk.

Fi.521
Mi.653
100 PLN
15921

1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, znaczek za 15 zł. z rzadszym w kolorze zielonym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk.

Fi.521
Mi.653
60 PLN
15922

1950 groszy, list z Łodzi 14.12.50 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 5.

Fi.521
Mi.653
18 PLN
15923

1950 Bolesław Bierut, 15 zł nieząbkowany !!! odmiana niekatalogowana (z dwóch stron wąskie marginesy) - frankatura mieszana ze znaczkiem z nadrukiem "groszy", karta pocztowa (okupacyjny formularz kartkowy) wysłana 21.XI miejscowo w Warszawie, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.521, 516
Mi.550, 660
200 PLN
15924

Fi.522
Mi.654
100 PLN
15925

1950 "groszy" znaczki z niebieskim nadrukiem typu 26 (Dyrekcja Wrocławska) użyte na terenie Dyrekcji Krakowskiej !!! list wysłany 30.XI z miejscowości Cieszków do Wrocławia; wg PZP w okresie VI.1951-IV.1952 spotyka się znaczki opatrzone stempelkami wrocławskimi, pochodzącymi ze zwrotów Dyrekcji Wrocławskiej, wśród miejscowości, w których stosowano te znaczki nie wymieniono Cieszkowa!!! na froncie wyraźna i czysta odbitka kasownika propagandowego; wyjątkowo estetyczna, rzadka całość w doskonałym stanie zachowania; na odwrocie sygnowane Roszkowski.

Fi.522
Mi.654
200 PLN
15926

1950 "grosze - lokalne", Gracze, nienotowany dotąd znaczek za 20 zł. z lila stempelkiem bardzo rzadkiego typu 29, gwarancja Krawczyk.

Fi.522
Mi.654
125 PLN
15927

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 18, list wysłany 11.I.1951 z miejscowości Kamionna do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; na odwrocie sygnowane Roszkowski.

Fi.522, 525
Mi.654, 657
100 PLN
15928

1950 groszy, list poufny z Gdańska 15.11.50 do Katowic opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w kolorze fioletowym, na odwrocie pieczęć lakowa.

Fi.522, 525
Mi.654, 657
80 PLN
15929

1950 groszy, list polecony z Częstochowy w oficjalnym pierwszym dniu obiegu 6.11.50 do Warszawy opłacony znaczkami z lokalnym nadrukiem groszy typ 3 w kolorze czarnym, koperta przycięta z prawej strony.

Fi.522, 527
Mi.654, 665
40 PLN
15930

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 23, widokówka wysłana 20.XI z Warszawy do Lublina.

Fi.522, 527I
Mi.654, 665
25 PLN
15931

1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, Bierut, najrzadszy katalogowany znaczek za 30 zł. z rzadszym w kolorze zielonym stempelkiem typu 37, gwarancja Krawczyk.

Fi.524
Mi.656
140 PLN
15932

1950 groszy, list miejscowy z Łodzi 20.12.50 opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 5.

Fi.524
Mi.656
20 PLN
15933

1950 groszy,blok legitymacyjny, znaczek z pustopolem z nadrukiem groszy typ 26.

Fi.525
Mi.657
25 PLN
15934

1950 groszy, list z Włoszczowej 12.12.50 do Kielc opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 3.

Fi.527
Mi.665
20 PLN
15935

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 16, fioletowym - nieznanym z tego urzędu !!! i czerwonym, list wysłany 9.I.1951 z miejscowości Grodzisk Wielkopolski do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania; sygnowano Roszkowski.

Fi.527, 513
Mi.665, 659
120 PLN
15936

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 15, list wysłany 12.I.1951 z miejscowości Bojanowo Poznańskie do Warszawy; dobry stan zachowania (jeden znaczek minimalnie uszkodzony).

Fi.527II
Mi.665
40 PLN
15937

1950 "groszy - lokalny", Brzeg Dolny, plan 6-letni, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 45, gwarancja Krawczyk.

Fi.527 II
Mi.665
125 PLN
15938

1950 FDC "groszy", list polecony z 7.XI - drugiego dnia obowiązkowego stosowania nadruków "groszy", wysłany z miejscowości Sosnówka koło Jeleniej Góry do Warszawy, opłacony znaczkami z nadrukami typu 26 z grupy rzadko spotykanych (wg.PZP grupa C); całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.528
Mi.666
500 PLN
15939

1950 blok legitymacyjny z plamą w narożniku.

Fi.528
Mi.563
20 PLN
15940

1950 "I POLSKI KONGRES POKOJU" Kiosk Politechnika, znaczek na widokówce ostemplowany okolicznościowo 1.IX w Warszawie (Myślicki 50 061).

Fi.529
Mi.564
15 PLN
15941

1950 Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, znaczek z podwójnie moletowaną drugą literą W i Y w słowie ŚWIATOWY i częściowo podwójnie moletowaną literą K w słowie KONGRES.

Fi.531IIs
Mi.669
10 PLN
15942

1950 Bolesław Bierut, parka z pustopolem.

Fi.533
Mi.671
15 PLN
15943

Fi.534
Mi.672
15 PLN
15944

Fi.534
Mi.672
15 PLN
15945

Fi.535
Mi.673
15 PLN
15946

1950 parka z ząbkowaniem 11,25 x 11,75.

Fi.536a
Mi.674
30 PLN
15947

1950 Nowa Huta, znaczek za 40 gr. ze znacznie przesuniętą perforacją na karcie pocztowej, wysłanej 25.XI.1954 z Wąchocka do Chęcin.

Fi.550
Mi.690
50 PLN
15948

1950 "Żądamy zakazu broni atomowej ..." stempel propagandowy i kasownik odbiorczy na liście lotniczym, wysłanym 9.V z Kapsztadu do Warszawy; nietypowy kierunek wysyłki! doskonały stan zachowania.

Mi.199
50 PLN
15949

1950-51 groszy, zestaw 50 listów (50 Briefe, 50 covers) wszystkie z niefilatelistycznego obiegu z dyrekcyjnymi stemplami groszy, koperty w dobrym stanie.

450 PLN
15950

1950 "groszy", Kultura polska - znaczki z bloku, seria czysta z dyrekcyjnym nadrukiem groszy (Mi.-.-).

Fi.A429-36
Mi.A-H592
640 PLN
15951

1950 "groszy" - firmowy, zagraniczny, ekspresowy lotniczy list polecony, ofrankowany blokiem "Bojowników" z prywatnym nadrukiem GROSZY (Firmy Popkiewicz i Rubinowicz); wysłany 14.III z Zabrza do Portobello w Wielkiej Brytanii, kasownik odbiorczy 19.III na odwrocie; jest to najdroższy podstawowy walor tego działu polskiej filatelistyki (blok kasowany Fi.4400,-; Mi.1900 euro); dobry stan zachowania; ex Grabowski, gwarancja Krawczyk.

Fi.Bl.11
Mi.Bl.A11
3 500 PLN
15952

1950 "groszy" karta z nadrukiem prywatnym w typie nadruku 24, dofrankowana znaczkami z takim samym przedrukiem, przesłana 11.XII lokalnie w Warszawie do Ministerstwa Obrony Narodowej; na odwrocie bardzo rzadki kasownik odbiorczy WOJSKOWA STACJA POCZTOWA 3089; gwarancja.

Fi.Cp124, 513, 520
Mi.651, 556
500 PLN
15953

1951 groszy, lotniczy list polecony z Katowic 17.10.51 do Niemiec opłacony znaczkami z fantazyjnym nadrukiem, stemple odbiorcze na odwrocie.

Fi.362, 491, 533
Mi.393, 619, 671&nbs
130 PLN