15914 |
1950 groszy, list polecony z Łodzi 20.12.50 opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze fioletowym i czerwonym,stempel okolicznościowy. | Fi.519, 522, 525 Mi.650, 654, 657&nbs |
| 60 PLN | |
15915 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 23, miejscowy list przesłany 17.V.1951 w Warszawie; dobry stan zachowania. | Fi.520 Mi.651 |
| 40 PLN | |
15916 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem. | Fi.520 Mi.555 |
| 15 PLN | |
15917 |
1950 "groszy" znaczek z nadrukiem typu 24 - nieznanym z tego urzędu !!! mieszana frankatura ze znaczkami bez przedruku, list wysłany 9.I.1951 z miejscowości Kałuszyn do Mińska Mazowieckiego; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.520, 525 Mi.657, 548 |
| 80 PLN SOLD | |
15918 |
1950 groszy, list z Oświęcimia 12.12.50 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3. | Fi.520, 525 Mi.651, 657 |
| 20 PLN | |
15919 |
1950 "groszy - lokalny", Brzeziny, Bierut, znaczek za 15 zł. z lila stempelkiem typu 34, gwarancja Krawczyk. | Fi.521 Mi.653 |
| 60 PLN | |
15920 |
1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 15 zł. z lila stempelkiem typu 31, gwarancja Krawczyk. | Fi.521 Mi.653 |
| 100 PLN | |
15921 |
1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, znaczek za 15 zł. z rzadszym w kolorze zielonym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk. | Fi.521 Mi.653 |
| 60 PLN | |
15922 |
1950 groszy, list z Łodzi 14.12.50 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 5. | Fi.521 Mi.653 |
| 18 PLN SOLD | |
15923 |
1950 Bolesław Bierut, 15 zł nieząbkowany !!! odmiana niekatalogowana (z dwóch stron wąskie marginesy) - frankatura mieszana ze znaczkiem z nadrukiem "groszy", karta pocztowa (okupacyjny formularz kartkowy) wysłana 21.XI miejscowo w Warszawie, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.521, 516 Mi.550, 660 |
| 200 PLN | |
15924 |
1950 "groszy - lokalny", Trzebicz, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 20 zł. z czarnym stempelkiem typu 42, gwarancja Krawczyk. | Fi.522 Mi.654 |
| 100 PLN | |
15925 |
1950 "groszy" znaczki z niebieskim nadrukiem typu 26 (Dyrekcja Wrocławska) użyte na terenie Dyrekcji Krakowskiej !!! list wysłany 30.XI z miejscowości Cieszków do Wrocławia; wg PZP w okresie VI.1951-IV.1952 spotyka się znaczki opatrzone stempelkami wrocławskimi, pochodzącymi ze zwrotów Dyrekcji Wrocławskiej, wśród miejscowości, w których stosowano te znaczki nie wymieniono Cieszkowa!!! na froncie wyraźna i czysta odbitka kasownika propagandowego; wyjątkowo estetyczna, rzadka całość w doskonałym stanie zachowania; na odwrocie sygnowane Roszkowski. | Fi.522 Mi.654 |
| 200 PLN | |
15926 |
1950 "grosze - lokalne", Gracze, nienotowany dotąd znaczek za 20 zł. z lila stempelkiem bardzo rzadkiego typu 29, gwarancja Krawczyk. | Fi.522 Mi.654 |
| 125 PLN | |
15927 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 18, list wysłany 11.I.1951 z miejscowości Kamionna do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; na odwrocie sygnowane Roszkowski. | Fi.522, 525 Mi.654, 657 |
| 100 PLN | |
15928 |
1950 groszy, list poufny z Gdańska 15.11.50 do Katowic opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w kolorze fioletowym, na odwrocie pieczęć lakowa. | Fi.522, 525 Mi.654, 657 |
| 80 PLN | |
15929 |
1950 groszy, list polecony z Częstochowy w oficjalnym pierwszym dniu obiegu 6.11.50 do Warszawy opłacony znaczkami z lokalnym nadrukiem groszy typ 3 w kolorze czarnym, koperta przycięta z prawej strony. | Fi.522, 527 Mi.654, 665 |
| 40 PLN | |
15930 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 23, widokówka wysłana 20.XI z Warszawy do Lublina. | Fi.522, 527I Mi.654, 665 |
| 25 PLN | |
15931 |
1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, Bierut, najrzadszy katalogowany znaczek za 30 zł. z rzadszym w kolorze zielonym stempelkiem typu 37, gwarancja Krawczyk. | Fi.524 Mi.656 |
| 140 PLN | |
15932 |
1950 groszy, list miejscowy z Łodzi 20.12.50 opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 5. | Fi.524 Mi.656 |
| 20 PLN | |
15933 |
1950 groszy,blok legitymacyjny, znaczek z pustopolem z nadrukiem groszy typ 26. | Fi.525 Mi.657 |
| 25 PLN SOLD | |
15934 |
1950 groszy, list z Włoszczowej 12.12.50 do Kielc opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 3. | Fi.527 Mi.665 |
| 20 PLN | |
15935 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 16, fioletowym - nieznanym z tego urzędu !!! i czerwonym, list wysłany 9.I.1951 z miejscowości Grodzisk Wielkopolski do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania; sygnowano Roszkowski. | Fi.527, 513 Mi.665, 659 |
| 120 PLN | |
15936 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 15, list wysłany 12.I.1951 z miejscowości Bojanowo Poznańskie do Warszawy; dobry stan zachowania (jeden znaczek minimalnie uszkodzony). | Fi.527II Mi.665 |
| 40 PLN | |
15937 |
1950 "groszy - lokalny", Brzeg Dolny, plan 6-letni, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 45, gwarancja Krawczyk. | Fi.527 II Mi.665 |
| 125 PLN | |
15938 |
1950 FDC "groszy", list polecony z 7.XI - drugiego dnia obowiązkowego stosowania nadruków "groszy", wysłany z miejscowości Sosnówka koło Jeleniej Góry do Warszawy, opłacony znaczkami z nadrukami typu 26 z grupy rzadko spotykanych (wg.PZP grupa C); całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.528 Mi.666 |
| 500 PLN | |
15939 |
1950 blok legitymacyjny z plamą w narożniku. | Fi.528 Mi.563 |
| 20 PLN | |
15940 |
1950 "I POLSKI KONGRES POKOJU" Kiosk Politechnika, znaczek na widokówce ostemplowany okolicznościowo 1.IX w Warszawie (Myślicki 50 061). | Fi.529 Mi.564 |
| 15 PLN | |
15941 |
1950 Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, znaczek z podwójnie moletowaną drugą literą W i Y w słowie ŚWIATOWY i częściowo podwójnie moletowaną literą K w słowie KONGRES. | Fi.531IIs Mi.669 |
| 10 PLN | |
15942 |
1950 Bolesław Bierut, parka z pustopolem. | Fi.533 Mi.671 |
| 15 PLN | |
15943 |
1950 Bolesław Bierut, parka z pustopolem. | Fi.534 Mi.672 |
| 15 PLN | |
15944 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem. | Fi.534 Mi.672 |
| 15 PLN | |
15945 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem. | Fi.535 Mi.673 |
| 15 PLN | |
15946 |
1950 parka z ząbkowaniem 11,25 x 11,75. | Fi.536a Mi.674 |
| 30 PLN | |
15947 |
1950 Nowa Huta, znaczek za 40 gr. ze znacznie przesuniętą perforacją na karcie pocztowej, wysłanej 25.XI.1954 z Wąchocka do Chęcin. | Fi.550 Mi.690 |
| 50 PLN | |
15948 |
1950 "Żądamy zakazu broni atomowej ..." stempel propagandowy i kasownik odbiorczy na liście lotniczym, wysłanym 9.V z Kapsztadu do Warszawy; nietypowy kierunek wysyłki! doskonały stan zachowania. | Mi.199 |
| 50 PLN | |
15949 |
1950-51 groszy, zestaw 50 listów (50 Briefe, 50 covers) wszystkie z niefilatelistycznego obiegu z dyrekcyjnymi stemplami groszy, koperty w dobrym stanie. | |
| 450 PLN | |
15950 |
1950 "groszy", Kultura polska - znaczki z bloku, seria czysta z dyrekcyjnym nadrukiem groszy (Mi.-.-). | Fi.A429-36 Mi.A-H592 |
| 640 PLN | |
15951 |
1950 "groszy" - firmowy, zagraniczny, ekspresowy lotniczy list polecony, ofrankowany blokiem "Bojowników" z prywatnym nadrukiem GROSZY (Firmy Popkiewicz i Rubinowicz); wysłany 14.III z Zabrza do Portobello w Wielkiej Brytanii, kasownik odbiorczy 19.III na odwrocie; jest to najdroższy podstawowy walor tego działu polskiej filatelistyki (blok kasowany Fi.4400,-; Mi.1900 euro); dobry stan zachowania; ex Grabowski, gwarancja Krawczyk. | Fi.Bl.11 Mi.Bl.A11 |
| 3 500 PLN | |
15952 |
1950 "groszy" karta z nadrukiem prywatnym w typie nadruku 24, dofrankowana znaczkami z takim samym przedrukiem, przesłana 11.XII lokalnie w Warszawie do Ministerstwa Obrony Narodowej; na odwrocie bardzo rzadki kasownik odbiorczy WOJSKOWA STACJA POCZTOWA 3089; gwarancja. | Fi.Cp124, 513, 520 Mi.651, 556 |
| 500 PLN | |
15953 |
1951 groszy, lotniczy list polecony z Katowic 17.10.51 do Niemiec opłacony znaczkami z fantazyjnym nadrukiem, stemple odbiorcze na odwrocie. | Fi.362, 491, 533 Mi.393, 619, 671&nbs |
| 130 PLN | |