5288 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 37 Łomży, uszkodzony prawy dolny narożnik. | Mi.15 |
| 100 PLN SOLD | |
5289 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 77 Moszczanki, Bojanowicz 7 punktów. | Mi.21x |
| 150 PLN | |
5290 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na grubym papierze (0,10 mm) ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 217 - Piątek (Fi.+200.-), typ wysokie cyfry (7 mm) - na znaczkach rosyjskich rzadkim; słabe ząbki po lewej, poza tym w ładnym stanie. | Mi.15z |
| 250 PLN | |
5291 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 138 Radomia. | Mi.21x |
| 60 PLN | |
5292 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 244 Izbicy, Bojanowicz najwyższy stopień rzadkości 10 punktów. | Mi.21x |
| 240 PLN SOLD | |
5293 |
1865 list z Sochaczewa do Warszawy nadany 16.05.1865 krótko po wycofaniu z obiegu pierwszego polskiego znaczka, bardzo rzadki stempel numerowy Sochaczewa 210, Bojanowicz 8 punktów. | Mi.21x |
| 900 PLN | |
5294 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 191 Kalisza. | Mi.21x |
| 60 PLN | |
5295 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 1 kop. wydania z 1865 roku na papierze ze znakiem wodnym 4, podkładem koloidalnym oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.+330.-), znaczek z prześwitką ale kasownik bardzo wyraźnie widoczny i tanio. | Mi.12y |
| 50 PLN SOLD | |
5296 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 278 Sosnowca. | Mi.21x |
| 80 PLN | |
5297 |
1865 znaczek rosyjski stemplowany kasownikiem numerowym 190 Kamieńska, Bojanowicz 8 punktów. | Mi.21x |
| 120 PLN SOLD | |
5298 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 182 Łodzi. | Mi.21x |
| 60 PLN | |
5299 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 194 Sieradza, znaczek użyty dwukrotnie na szkodę poczty, uszkodzony obrazek znaczka przy usuwaniu poprzedniego kasownika. | Mi.21x |
| 100 PLN | |
5300 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 241 Włocławka, znaczek użyty dwukrotnie na szkodę poczty, uszkodzony obrazek znaczka przy usuwaniu poprzedniego kasownika. | Mi.21x |
| 80 PLN | |
5301 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 18(2) - Łódź (ustalono na podstawie wymiarów i usterek), bardzo ładny stan zachowania. | Mi.15y |
| 100 PLN | |
5302 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. - wydanie na podkładzie koloidalnym, na papierze ze znakiem wodnym 4, podkładzie koloidalnym oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony polskim ośmiokątnym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, lekka prześwitka przy krawędzi (tanio), poza tym w ładnym stanie. | Mi.16y |
| 70 PLN | |
5303 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5 (Fi.250.-); unieważniony polskim kwadratowym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa: typ z ozdobną stopką cyfry 1; znaczek z lekką prześwitką, ogólnie w dobrym stanie, tanio. | Mi.5 |
| 80 PLN SOLD | |
5304 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4, podkładem koloidalnym oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony rzadkim polskim kasownikiem numerowym 63 - Parczew (Fi.+250.-). | Mi.16y |
| 250 PLN | |
5305 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4, podkładem koloidalnym oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 191 - Kalisz i fragmentem stempla granicznego PR (pruskiego?) w prawym dolnym rogu, w ładnym stanie, ze zbioru wystawowego Bojanowicza. | Mi.15y |
| 100 PLN | |
5306 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony rosyjskim sześciokątnym kasownikiem ambulansowym 11; numery 12, 14, 15 i 16 używane były także na linii kolei północnej, stąd na odcinku Wierzbołów - Kowno, mogły zostać użyte na polskim znaczku numer jeden; numerem 11 kasowano w latach 1861-62 wyłącznie znaczki na listach nadawanych w kierunku Warszawy ukończoną w grudniu 1862 roku linią z St Petersburga; listy z Warszawy, skasowane przy nadaniu, początkową część drogi odbywały dyliżansem konnym, a dostarczano je do ambulansu na stacji końcowej kolei już poza granicami Królestwa, stąd na polskim znaczku numer jeden kasownik ambulansowy 11 nie występuje (znany jest wyłącznie na znaczkach rosyjskich); fotoatest firmowy. | Mi.5 |
| 2 000 PLN | |
5307 |
1865 Królestwo Polskie, parka znaczków rosyjskich za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; czytelnie unieważniona polskimi kwadratowymi kasownikami numerowymi 1 - Warszawa: typ z ozdobną stopką cyfry 1, piękny stan zachowania. | Mi.5 |
| 750 PLN | |
5308 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. użyty dwukrotnie jako oszustwo na szkodę poczty, ostatnie użycie specjalnie mocno odbitym kasownikiem numerowym 138 z Radomia. | Mi.15 |
| 120 PLN SOLD | |
5309 |
1865 Królestwo Polskie, zestaw znaczków rosyjskich różnych wydań unieważnionych polskimi kasownikami numerowymi i ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska, jedno fałszerstwo na szkodę poczty (podwójnie użyty znaczek); słabe stany, ale ciekawe i bardzo tanio. | Mi.5-7, 13, 16, 18, |
| 250 PLN SOLD | |
5310 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 158 Częstochowy, znaczek użyty dwukrotnie na szkodę poczty, uszkodzony obrazek znaczka przy usuwaniu poprzedniego kasownika. | Mi.21x |
| 100 PLN | |
5311 |
1865 Królestwo Polskie, czworoblok znaczków rosyjskich za 1 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, unieważniony polskim kasownikiem ambulansu DB 1 - Droga Bydgoska - bardzo rzadkim, używanym na odcinku kolei Warszawa - Łowicz i znanym wyłącznie na znaczkach rosyjskich, tło lekko przesunięte w prawo, wielobloki znaczków pierwszych wydań są bardzo rzadkie; na górze i na dole kilka skrajnych ząbków rozerwanych, bardzo ładny stan, ex-Bojanowicz - na wycinku ze strony z jego kolekcji. | Mi.12y |
| 1 500 PLN | |
5312 |
1866 rosyjski znaczek wydania z 1866 roku za 3 kop. z błędnym poddrukiem dla znaczka za 5 kop., kasownik BW linii kolejowej na trasie Bydgoszcz - Wiedeń, doskonały stan zachowania. | Fi.19s Mi.19F |
| 600 PLN | |
5313 |
1866 koperta wydania z roku 1861 wysłana z Rosji do Warszawy, znak opłaty o średnicy 27,5 mm, orzeł z wąskim ogonem i znak wodny II, wymiary koperty 135/85 mm, warszawski miejscownik. | Mi.U7 |
| 600 PLN | |
5314 |
1866 Królestwo Polskie, list zagraniczny wysłany 8.VI z Aleksandrowa Pogranicznego do Londynu, okrągły stempel nadawczy typu.IXA (2a) z napisami rosyjskimi i polskimi, stempel tranzytowy, będący zarazem stemplem opłaty "PORTO AUS RUSSLAND uber EISENB.POST-BUR.IX" (Feuser 100.-) z dopisaną cyfrą "3", kasownik odbiorczy Londyn 11.VI; nietypowy kierunek wysyłki, całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 400 PLN | |
5315 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony polskim niemym kasownikiem ambulansowym typu I - z kropką o średnicy nieco ponad 2 mm, według Bojanowicza nieznanym dotąd na znaczkach rosyjskich, obok słabo odbity stempel EKSPEDYCYA POCZT w WAGONIE z numerem 2 - ambulans na Drodze Wiedeńskiej, znaczek uszkodzony ale tu ważne są stemle, ex-Bojanowicz - na fragmencie strony z jego kolekcji, fotoatest firmowy. | Mi.21x |
| 1 500 PLN | |
5316 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1866 roku na prążkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4, podkładzie koloidalnym oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 247 - Lipno (Fi.+250.-), słabsze ząbkowanie na dole (tanio). | Mi.21x |
| 100 PLN SOLD | |
5317 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15 na wycinku, unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.+330.-), bardzo ładny stan zachowania. | Mi.21x |
| 100 PLN | |
5318 |
1866 front koperty listu z Łomży do Suwałk, rosyjski znaczek za 10 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 37 - Łomża, stopień rzadkości wg Bojanowicza 3 punkty. | Mi.21x |
| 200 PLN SOLD | |
5319 |
1868 Królestwo Polskie, list do Berlina, nadany 9.II w ekspedycji pocztowej na dworcu kolejowym w Warszawie, opłacony znaczkami rosyjskim za 1, 3 i 10 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczki unieważniono kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fischer +3300.-), dodatkowo stemple: "Ekspedycya Poczt Dworzec Warszawa" (Fischer +1000.-), stempelek o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę FRANCO, oraz odbiorczy z 13.2; poza przebarwieniem od pieczęci lakowej całość kompletna i dobrze zachowana, gwarancja i opis Mikulski. | Mi.18x, 19x, 21x&nbs |
| 1 200 PLN | |
5320 |
1868 Królestwo Polskie, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1862 roku, znak opłaty na klapie, rozmiar 143x85mm, ze znakiem wodnym Wz.II, wysłana z Warszawy do Jelizawietgradu, znak opłaty unieważniony polskimi kwadratowym kasownikiem numerowymi 1 (z ozdobną stopką) - Warszawa, na froncie miejscownik grażdanką z 18.7 i kasownik odbiorczy z 2.8 ""; całość w słabszym stanie zachowania. | Mi.U7B |
| 250 PLN | |
5321 |
1868 Królestwo Polskie, list do Paryża, opłacony znaczkami rosyjskim za 3, 5, 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; znaczki unieważniono polskimi kwadratowym kasownikiem numerowymi 1 (z ozdobną stopką) - Warszawa, odciśnięty datownik z 10.1; pruski okrągły stempel ambulansowy: "AUS RUSSLAND über EISENB. POST-BUR.XI/ FRANCO", (Feuser +150 DM), P.D. (Transit/Aachen, Saarbrücken), nietypowy niebieski stempelek informacyjny o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę FRANCO; na odwrocie kasowniki odbiorcze: czarny "PARIS POSTE RESTANTE" i czerwony "PARIS"; list z pełną treścią adresowany do bankierów braci Rothschild w sprawach finansowych, efektowna i dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania, na odwrocie stempelek odbiorczy; ładna całość w dobrym stanie zachowania (znaczki zgięte). | Mi.13y, 15y, 16y&nbs |
| 1 200 PLN | |
5322 |
1868 list z Warszawy na rosyjskiej kopercie z wydrukowanym znakiem opłaty do Fraustadt (dzisiaj Wschowa) w Poznańskiem, warszawski kasownik numerowy 1 w czterech kwadratach, stempel opłaty gotówkowej i godzinnik. | |
| 1 100 PLN | |
5323 |
1868 kompletny list na papierze firmowym Patentowanej Fabryki Skór i Safjanów oraz Pasków do Maszyn J.H. Liedtke z Warszawy 25.11. do Niemiec, warszawski stempel numerowy 1 w czterech kwadratach z ozdobną stopką i miejscownik, znaczek wcześniej kreślony tuszem i najprawdopodobniej drugi raz użyty jako fałszerstwo na szkodę poczty, tłumaczyłoby to tak późne użycie znaczka z nakładu z 1858 roku, znaczek posiada ładnie widoczną usterkę w postaci pękniętej dolnej ramki, niemiecki stempel kolejowy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Mi.5 |
| 1 500 PLN | |
5324 |
1868 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop., rozmiar: 139x113mm, wszystkie klapy zaokrąglone; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U13DII |
| 140 PLN | |
5325 |
1869 obwoluta listu z Warszawy do Aleksandrowa, warszawski kasownik numerowy i godzinnik na odwrocie. | Mi.21x |
| 360 PLN | |
5326 |
1869 obwoluta listu z Kutna do Nowego Dworu dostarczony nieostemplowany do Warszawy, tam ostemplowano go czerwonym kasownikiem jako godzinnikiem i trafił do wagonu pocztowego nr 5-6 na trasie Warszawa - Wilno gdzie ostemplowano znaczek, następnego dnia dotarł do odbiorcy - stempel odbiorczy, mimo średniego stanu zachowania niezwykle ciekawy i dekoracyjny obieg pocztowy. | Mi.15 |
| 1 200 PLN | |
5327 |
1869 list z Łochowa na rosyjskiej kopercie z wydrukowanym znakiem opłaty do Warszawy, rzadki kasownik numerowy Łochowa 315, Bojanowicz 8 punktów, koperta w słabym stanie, poprawiany adres na kopercie. | |
| 1 000 PLN SOLD | |