The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 38. Polish Kingdom

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
5288

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 37 Łomży, uszkodzony prawy dolny narożnik.


Mi.15 
100 PLN
SOLD
5289

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 77 Moszczanki, Bojanowicz 7 punktów.


Mi.21x 
150 PLN
5290

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na grubym papierze (0,10 mm) ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 217 - Piątek (Fi.+200.-), typ wysokie cyfry (7 mm) - na znaczkach rosyjskich rzadkim; słabe ząbki po lewej, poza tym w ładnym stanie.


Mi.15z 
250 PLN
5291

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 138 Radomia.


Mi.21x 
60 PLN
5292

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 244 Izbicy, Bojanowicz najwyższy stopień rzadkości 10 punktów.


Mi.21x 
240 PLN
SOLD
5293

1865 list z Sochaczewa do Warszawy nadany 16.05.1865 krótko po wycofaniu z obiegu pierwszego polskiego znaczka, bardzo rzadki stempel numerowy Sochaczewa 210, Bojanowicz 8 punktów.


Mi.21x 
900 PLN
5294

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 191 Kalisza.


Mi.21x 
60 PLN
5295

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 1 kop. wydania z 1865 roku na papierze ze znakiem wodnym 4, podkładem koloidalnym oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.+330.-), znaczek z prześwitką ale kasownik bardzo wyraźnie widoczny i tanio.


Mi.12y 
50 PLN
SOLD
5296

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 278 Sosnowca.


Mi.21x 
80 PLN
5297

1865 znaczek rosyjski stemplowany kasownikiem numerowym 190 Kamieńska, Bojanowicz 8 punktów.


Mi.21x 
120 PLN
SOLD
5298

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 182 Łodzi.


Mi.21x 
60 PLN
5299

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 194 Sieradza, znaczek użyty dwukrotnie na szkodę poczty, uszkodzony obrazek znaczka przy usuwaniu poprzedniego kasownika.


Mi.21x 
100 PLN
5300

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 241 Włocławka, znaczek użyty dwukrotnie na szkodę poczty, uszkodzony obrazek znaczka przy usuwaniu poprzedniego kasownika.


Mi.21x 
80 PLN
5301

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 18(2) - Łódź (ustalono na podstawie wymiarów i usterek), bardzo ładny stan zachowania.


Mi.15y 
100 PLN
5302

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. - wydanie na podkładzie koloidalnym, na papierze ze znakiem wodnym 4, podkładzie koloidalnym oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony polskim ośmiokątnym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, lekka prześwitka przy krawędzi (tanio), poza tym w ładnym stanie.


Mi.16y 
70 PLN
5303

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5 (Fi.250.-); unieważniony polskim kwadratowym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa: typ z ozdobną stopką cyfry 1; znaczek z lekką prześwitką, ogólnie w dobrym stanie, tanio.


Mi.5 
80 PLN
SOLD
5304

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4, podkładem koloidalnym oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony rzadkim polskim kasownikiem numerowym 63 - Parczew (Fi.+250.-).


Mi.16y 
250 PLN
5305

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4, podkładem koloidalnym oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 191 - Kalisz i fragmentem stempla granicznego PR (pruskiego?) w prawym dolnym rogu, w ładnym stanie, ze zbioru wystawowego Bojanowicza.


Mi.15y 
100 PLN
5306

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony rosyjskim sześciokątnym kasownikiem ambulansowym 11; numery 12, 14, 15 i 16 używane były także na linii kolei północnej, stąd na odcinku Wierzbołów - Kowno, mogły zostać użyte na polskim znaczku numer jeden; numerem 11 kasowano w latach 1861-62 wyłącznie znaczki na listach nadawanych w kierunku Warszawy ukończoną w grudniu 1862 roku linią z St Petersburga; listy z Warszawy, skasowane przy nadaniu, początkową część drogi odbywały dyliżansem konnym, a dostarczano je do ambulansu na stacji końcowej kolei już poza granicami Królestwa, stąd na polskim znaczku numer jeden kasownik ambulansowy 11 nie występuje (znany jest wyłącznie na znaczkach rosyjskich); fotoatest firmowy.


Mi.5 
2 000 PLN
5307

1865 Królestwo Polskie, parka znaczków rosyjskich za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; czytelnie unieważniona polskimi kwadratowymi kasownikami numerowymi 1 - Warszawa: typ z ozdobną stopką cyfry 1, piękny stan zachowania.


Mi.5 
750 PLN
5308

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. użyty dwukrotnie jako oszustwo na szkodę poczty, ostatnie użycie specjalnie mocno odbitym kasownikiem numerowym 138 z Radomia.


Mi.15 
120 PLN
SOLD
5309

1865 Królestwo Polskie, zestaw znaczków rosyjskich różnych wydań unieważnionych polskimi kasownikami numerowymi i ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska, jedno fałszerstwo na szkodę poczty (podwójnie użyty znaczek); słabe stany, ale ciekawe i bardzo tanio.


Mi.5-7, 13, 16, 18,
250 PLN
SOLD
5310

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 158 Częstochowy, znaczek użyty dwukrotnie na szkodę poczty, uszkodzony obrazek znaczka przy usuwaniu poprzedniego kasownika.


Mi.21x 
100 PLN
5311

1865 Królestwo Polskie, czworoblok znaczków rosyjskich za 1 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, unieważniony polskim kasownikiem ambulansu DB 1 - Droga Bydgoska - bardzo rzadkim, używanym na odcinku kolei Warszawa - Łowicz i znanym wyłącznie na znaczkach rosyjskich, tło lekko przesunięte w prawo, wielobloki znaczków pierwszych wydań są bardzo rzadkie; na górze i na dole kilka skrajnych ząbków rozerwanych, bardzo ładny stan, ex-Bojanowicz - na wycinku ze strony z jego kolekcji.


Mi.12y 
1 500 PLN
5312

1866 rosyjski znaczek wydania z 1866 roku za 3 kop. z błędnym poddrukiem dla znaczka za 5 kop., kasownik BW linii kolejowej na trasie Bydgoszcz - Wiedeń, doskonały stan zachowania.

Fi.19s
Mi.19F 
600 PLN
5313

1866 koperta wydania z roku 1861 wysłana z Rosji do Warszawy, znak opłaty o średnicy 27,5 mm, orzeł z wąskim ogonem i znak wodny II, wymiary koperty 135/85 mm, warszawski miejscownik.


Mi.U7 
600 PLN
5314

1866 Królestwo Polskie, list zagraniczny wysłany 8.VI z Aleksandrowa Pogranicznego do Londynu, okrągły stempel nadawczy typu.IXA (2a) z napisami rosyjskimi i polskimi, stempel tranzytowy, będący zarazem stemplem opłaty "PORTO AUS RUSSLAND uber EISENB.POST-BUR.IX" (Feuser 100.-) z dopisaną cyfrą "3", kasownik odbiorczy Londyn 11.VI; nietypowy kierunek wysyłki, całość w dobrym stanie zachowania.


400 PLN
5315

1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony polskim niemym kasownikiem ambulansowym typu I - z kropką o średnicy nieco ponad 2 mm, według Bojanowicza nieznanym dotąd na znaczkach rosyjskich, obok słabo odbity stempel EKSPEDYCYA POCZT w WAGONIE z numerem 2 - ambulans na Drodze Wiedeńskiej, znaczek uszkodzony ale tu ważne są stemle, ex-Bojanowicz - na fragmencie strony z jego kolekcji, fotoatest firmowy.


Mi.21x 
1 500 PLN
5316

1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1866 roku na prążkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4, podkładzie koloidalnym oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 247 - Lipno (Fi.+250.-), słabsze ząbkowanie na dole (tanio).


Mi.21x 
100 PLN
SOLD
5317

1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15 na wycinku, unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.+330.-), bardzo ładny stan zachowania.


Mi.21x 
100 PLN
5318

1866 front koperty listu z Łomży do Suwałk, rosyjski znaczek za 10 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 37 - Łomża, stopień rzadkości wg Bojanowicza 3 punkty.


Mi.21x 
200 PLN
SOLD
5319

1868 Królestwo Polskie, list do Berlina, nadany 9.II w ekspedycji pocztowej na dworcu kolejowym w Warszawie, opłacony znaczkami rosyjskim za 1, 3 i 10 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczki unieważniono kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fischer +3300.-), dodatkowo stemple: "Ekspedycya Poczt Dworzec Warszawa" (Fischer +1000.-), stempelek o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę FRANCO, oraz odbiorczy z 13.2; poza przebarwieniem od pieczęci lakowej całość kompletna i dobrze zachowana, gwarancja i opis Mikulski.


Mi.18x, 19x, 21x&nbs
1 200 PLN
5320

1868 Królestwo Polskie, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1862 roku, znak opłaty na klapie, rozmiar 143x85mm, ze znakiem wodnym Wz.II, wysłana z Warszawy do Jelizawietgradu, znak opłaty unieważniony polskimi kwadratowym kasownikiem numerowymi 1 (z ozdobną stopką) - Warszawa, na froncie miejscownik grażdanką z 18.7 i kasownik odbiorczy z 2.8 ""; całość w słabszym stanie zachowania.


Mi.U7B 
250 PLN
5321

1868 Królestwo Polskie, list do Paryża, opłacony znaczkami rosyjskim za 3, 5, 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; znaczki unieważniono polskimi kwadratowym kasownikiem numerowymi 1 (z ozdobną stopką) - Warszawa, odciśnięty datownik z 10.1; pruski okrągły stempel ambulansowy: "AUS RUSSLAND über EISENB. POST-BUR.XI/ FRANCO", (Feuser +150 DM), P.D. (Transit/Aachen, Saarbrücken), nietypowy niebieski stempelek informacyjny o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę FRANCO; na odwrocie kasowniki odbiorcze: czarny "PARIS POSTE RESTANTE" i czerwony "PARIS"; list z pełną treścią adresowany do bankierów braci Rothschild w sprawach finansowych, efektowna i dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania, na odwrocie stempelek odbiorczy; ładna całość w dobrym stanie zachowania (znaczki zgięte).


Mi.13y, 15y, 16y&nbs
1 200 PLN
5322

1868 list z Warszawy na rosyjskiej kopercie z wydrukowanym znakiem opłaty do Fraustadt (dzisiaj Wschowa) w Poznańskiem, warszawski kasownik numerowy 1 w czterech kwadratach, stempel opłaty gotówkowej i godzinnik.


1 100 PLN
5323

1868 kompletny list na papierze firmowym Patentowanej Fabryki Skór i Safjanów oraz Pasków do Maszyn J.H. Liedtke z Warszawy 25.11. do Niemiec, warszawski stempel numerowy 1 w czterech kwadratach z ozdobną stopką i miejscownik, znaczek wcześniej kreślony tuszem i najprawdopodobniej drugi raz użyty jako fałszerstwo na szkodę poczty, tłumaczyłoby to tak późne użycie znaczka z nakładu z 1858 roku, znaczek posiada ładnie widoczną usterkę w postaci pękniętej dolnej ramki, niemiecki stempel kolejowy, na odwrocie stempel odbiorczy.


Mi.5 
1 500 PLN
5324

1868 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop., rozmiar: 139x113mm, wszystkie klapy zaokrąglone; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.U13DII 
140 PLN
5325

1869 obwoluta listu z Warszawy do Aleksandrowa, warszawski kasownik numerowy i godzinnik na odwrocie.


Mi.21x 
360 PLN
5326

1869 obwoluta listu z Kutna do Nowego Dworu dostarczony nieostemplowany do Warszawy, tam ostemplowano go czerwonym kasownikiem jako godzinnikiem i trafił do wagonu pocztowego nr 5-6 na trasie Warszawa - Wilno gdzie ostemplowano znaczek, następnego dnia dotarł do odbiorcy - stempel odbiorczy, mimo średniego stanu zachowania niezwykle ciekawy i dekoracyjny obieg pocztowy.


Mi.15 
1 200 PLN
5327

1869 list z Łochowa na rosyjskiej kopercie z wydrukowanym znakiem opłaty do Warszawy, rzadki kasownik numerowy Łochowa 315, Bojanowicz 8 punktów, koperta w słabym stanie, poprawiany adres na kopercie.


1 000 PLN
SOLD