Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
12509 |
1931 kartka z Radomia. | Fi.248 Mi.266 |
| 10 PLN | |
12510 |
1931 "GDYNIA/ CIĘ OCZEKUJE/ MORZE CIĘ WITA" Gdynia 1, stempel okolicznościowy na widokówce wysłanej 4.VI.1933 do Dąbrowy Górniczej (Myślicki 31 006). | Fi.254 Mi.275 |
| 35 PLN | |
12511 |
1931 urzędowy list polecony, wysłany 30.VI z Obwodu 7 w Nisku Dyrekcji Poczt i Telefonów we Lwowie, zwolniony od opłaty pocztowej, adresowany do Lublina, kasownik odbiorczy. | |
| 100 PLN SOLD | |
12512 |
1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Łódź 1 (wyróżnik a), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 23.XII do Rudy Pabianickiej (Myślicki 32 114). | Fi.242 Mi.261 |
| 20 PLN | |
12513 |
1932 kartka pocztowa druk z Warszawy 17.X.32 do Broku w sprawie wydania zbiorowego dzieł Marszałka Piłsudskiego. | Fi.242 Mi.261 |
| 20 PLN | |
12514 |
1932 widokówka przesłana 15.VIII ambulansem nr.251 relacji Lublin - Katowice z Kielc do Wisły; jeden znaczek uszkodzony. | Fi.242, 243 Mi.261, 262 |
| 40 PLN | |
12515 |
1932 list z Białej Podlaskiej 12.XII.32. | Fi.243 Mi.262 |
| 15 PLN | |
12516 |
1932 wydanie obiegowe, seria. | Fi.251-7 Mi.273-8 |
| 60 PLN SOLD | |
12517 |
1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Poznań 3 (wyróżnik a), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 26.VIII.1933 do Przemyśla (Myślicki 32 116). | Fi.252 Mi.273 |
| 20 PLN | |
12518 |
1932 godło państwa tzw. małe doniczki, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr., gwarancja Schmutz. | Fi.255 FP Mi.276 Pfa |
| 600 PLN | |
12519 |
1932 wydanie obiegowe "doniczki", 30 gr. - frankatura wielokrotna, list zagraniczny, wysłany 10.VII.1933 ze Lwowa do Lucerny. | Fi.256 Mi.277 |
| 20 PLN | |
12520 |
1932 list z Przemyśla. | Fi.256 Mi.277 |
| 10 PLN | |
12521 |
1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Lwów 2 (wyróżnik a), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 6.X.1936 do Warszawy (Myślicki 32 113). | Fi.282 Mi.303 |
| 20 PLN SOLD | |
12522 |
1932 20 gr. frankatura mechaniczna H7 Związku Kopalń Górnośląskich "ROBUR", karta firmowa wysłana 14.VII z Katowic do Kielc. | |
| 25 PLN SOLD | |
12523 |
1932 ozdobny telegram, wysłany 2.I.1937 z Poznania do Zarzecza koło Jarosławia; dobry stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
12524 |
1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym Brześć nad Bugiem - Białystok nr 300 24.VI.32. | |
| 75 PLN SOLD | |
12525 |
1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Warszawa 2 (wyróżnik c), okolicznościowy wirnik na dofrankowanej części na odpowiedź karty podwójnej, wysłanej 17.VII.1933 do Otwocka (Myślicki 32 123). | Fi.Cp49IB, 240 Mi.259 |
| 60 PLN | |
12526 |
1933 list polecony do Francji nadany z urzędu pocztowego Warszawa 19 Port Lotniczy, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.214 Mi.242 |
| 60 PLN | |
12527 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym Międzychód n. W. - Rokietnica k. Poznania nr 193 11.X.1933. | Fi.252 Mi.273 |
| 60 PLN SOLD | |
12528 |
1933 list z Bolechowa. | Fi.255 Mi.276 |
| 10 PLN | |
12529 |
1933 list polecony z Sławatycz 6.I.33 do Piszczac, obcięta lewa strona koperty. | Fi.257 Mi.278 |
| 20 PLN | |
12530 |
1933 700-lecie założenia Torunia. | Fi.258 Mi.279 |
| 200 PLN | |
12531 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty. | Fi.259 Mi.280 |
| 70 PLN | |
12532 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku. | Fi.259 Mi.280 |
| 320 PLN | |
12533 |
1933 zwycięstwo Polaków w Challenge'u. | Fi.259 Mi.280 |
| 90 PLN | |
12534 |
1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna. | Fi.260 Mi.281 |
| 70 PLN | |
12535 |
1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika. | Fi.260D Mi.281 |
| 70 PLN | |
12536 |
1933 karnet - "II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu", znaczek ze znakiem wodnym IIG, ostemplowany okolicznościowo w Toruniu 21.V w pierwszym dniu obiegu! karnet poziomo zgięty. | Fi.260G Mi.281 |
| 120 PLN | |
12537 |
1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.G (trąbki w górę) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika. | Fi.260G Mi.281 |
| 80 PLN | |
12538 |
1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza. | Fi.261 Mi.282 |
| 75 PLN | |
12539 |
1933 list polecony z Torunia 30.XII.33 ze stemplem okolicznościowym 700-lecia miasta Torunia do Inowrocławia, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.262 Mi.283 |
| 150 PLN | |
12540 |
1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej. | Fi.262 Mi.283 |
| 160 PLN | |
12541 |
1933 15 rocznica odzyskania niepodległości. | Fi.263 Mi.284 |
| 10 PLN SOLD | |
12542 |
1934 frankatura wielokrotna na liście z Nowej Wsi k. Chorzowa 10.XII.34 do Warszawy. | Fi.251 Mi.272 |
| 20 PLN SOLD | |
12543 |
1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym Stryj - Przemyśl nr 373 7.III.34. | Fi.254 Mi.275 |
| 70 PLN SOLD | |
12544 |
1934 firmowy list polecony z Siedlec 19.9.34 do Warszawy. | Fi.257 Mi.278 |
| 20 PLN | |
12545 |
1934 Zwycięzcy Challenge'u - Żwirko i Wigura, znaczek z rzadkim - W.II.P, położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.259P Mi.280Y |
| 2 200 PLN | |
12546 |
1934 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, gwarancja Schmutz. | Fi.264-5 Mi.299-300 |
| 380 PLN | |
12547 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta, znaczek za 30 gr. z oboma położeniami W.II.P i W.II.L znaku wodnego, gwarancja jeden Mikstein, wszystkie z opisem Schmutz. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 1 100 PLN | |
12548 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria kasowana na wycinkach (Mi.80 euro), gwarancja. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 120 PLN | |