Auction 30. Inter-war Poland 1919-1939

12509

1931 kartka z Radomia.

Fi.248
Mi.266
10 PLN
12510

Fi.254
Mi.275
35 PLN
12511

1931 urzędowy list polecony, wysłany 30.VI z Obwodu 7 w Nisku Dyrekcji Poczt i Telefonów we Lwowie, zwolniony od opłaty pocztowej, adresowany do Lublina, kasownik odbiorczy.

100 PLN
12512

1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Łódź 1 (wyróżnik a), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 23.XII do Rudy Pabianickiej (Myślicki 32 114).

Fi.242
Mi.261
20 PLN
12513

1932 kartka pocztowa druk z Warszawy 17.X.32 do Broku w sprawie wydania zbiorowego dzieł Marszałka Piłsudskiego.

Fi.242
Mi.261
20 PLN
12514

1932 widokówka przesłana 15.VIII ambulansem nr.251 relacji Lublin - Katowice z Kielc do Wisły; jeden znaczek uszkodzony.

Fi.242, 243
Mi.261, 262
40 PLN
12515

1932 list z Białej Podlaskiej 12.XII.32.

Fi.243
Mi.262
15 PLN
12516

1932 wydanie obiegowe, seria.

Fi.251-7
Mi.273-8
60 PLN
12517

1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Poznań 3 (wyróżnik a), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 26.VIII.1933 do Przemyśla (Myślicki 32 116).

Fi.252
Mi.273
20 PLN
12518

Fi.255 FP
Mi.276 Pfa
600 PLN
12519

Fi.256
Mi.277
20 PLN
12520

1932 list z Przemyśla.

Fi.256
Mi.277
10 PLN
12521

1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Lwów 2 (wyróżnik a), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 6.X.1936 do Warszawy (Myślicki 32 113).

Fi.282
Mi.303
20 PLN
12522

1932 20 gr. frankatura mechaniczna H7 Związku Kopalń Górnośląskich "ROBUR", karta firmowa wysłana 14.VII z Katowic do Kielc.

25 PLN
12523

1932 ozdobny telegram, wysłany 2.I.1937 z Poznania do Zarzecza koło Jarosławia; dobry stan zachowania.

120 PLN
12524

1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym Brześć nad Bugiem - Białystok nr 300 24.VI.32.

75 PLN
12525

Fi.Cp49IB, 240
Mi.259
60 PLN
12526

1933 list polecony do Francji nadany z urzędu pocztowego Warszawa 19 Port Lotniczy, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.214
Mi.242
60 PLN
12527

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym Międzychód n. W. - Rokietnica k. Poznania nr 193 11.X.1933.

Fi.252
Mi.273
60 PLN
12528

1933 list z Bolechowa.

Fi.255
Mi.276
10 PLN
12529

1933 list polecony z Sławatycz 6.I.33 do Piszczac, obcięta lewa strona koperty.

Fi.257
Mi.278
20 PLN
12530

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279
200 PLN
12531

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty.

Fi.259
Mi.280
70 PLN
12532

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku.

Fi.259
Mi.280
320 PLN
12533

1933 zwycięstwo Polaków w Challenge'u.

Fi.259
Mi.280
90 PLN
12534

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna.

Fi.260
Mi.281
70 PLN
12535

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260D
Mi.281
70 PLN
12536

1933 karnet - "II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu", znaczek ze znakiem wodnym IIG, ostemplowany okolicznościowo w Toruniu 21.V w pierwszym dniu obiegu! karnet poziomo zgięty.

Fi.260G
Mi.281
120 PLN
12537

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.G (trąbki w górę) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260G
Mi.281
80 PLN
12538

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
75 PLN
12539

Fi.262
Mi.283
150 PLN
12540

1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283
160 PLN
12541

1933 15 rocznica odzyskania niepodległości.

Fi.263
Mi.284
10 PLN
12542

1934 frankatura wielokrotna na liście z Nowej Wsi k. Chorzowa 10.XII.34 do Warszawy.

Fi.251
Mi.272
20 PLN
12543

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym Stryj - Przemyśl nr 373 7.III.34.

Fi.254
Mi.275
70 PLN
12544

1934 firmowy list polecony z Siedlec 19.9.34 do Warszawy.

Fi.257
Mi.278
20 PLN
12545

1934 Zwycięzcy Challenge'u - Żwirko i Wigura, znaczek z rzadkim - W.II.P, położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.259P
Mi.280Y
2 200 PLN
12546

1934 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, gwarancja Schmutz.

Fi.264-5
Mi.299-300
380 PLN
12547

Fi.264-65
Mi.285-86
1 100 PLN
12548

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria kasowana na wycinkach (Mi.80 euro), gwarancja.

Fi.264-65
Mi.285-86
120 PLN