Auction 23. Postal stationery

8023

1951 całostka z hasłem 21b i sygnaturą XI.51.

Fi.Cp 125
25 PLN
8024

1951 całostka z usterką - uszkodzone T w KARTKA, gwarancja.

Fi.Cp 126
35 PLN
8025

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta ostemplowana okolicznościowo 21.III w pierwszym dniu obiegu.

Fi.Cp126
20 PLN
8026

Fi.Cp 125
60 PLN
8027

Fi.Cp134
12 PLN
8028

1952 "Bierut" komplet 6 czystych kopert z hasłami propagandowymi: C, D, E, F, G, H.

Fi.Ck13
120 PLN
8029

1952 koperta z sygnaturą XI-51 i hasłem propagandowym C.

Fi.Ck11
10 PLN
8030

1952 koperta z sygnaturą XI-51 i hasłem propagandowym E.

Fi.Ck11
10 PLN
8031

1953 rocznik - 13 kart, w tym po 6 sztuk Cp135 i 136 (6 haseł).

Fi.Cp135-137
200 PLN
8032

1953 koperta z napisem "CENA 95 GR" antykwą, zakończenie klapy okrągłe, hasło propagandowe F.

Fi.Ck18a
45 PLN
8033

1953 koperta z hasłem propagandowym G.

Fi.Ck 16II
80 PLN
8034

1953 koperta z hasłem propagandowym D.

Fi.Ck 18
13 PLN
8035

1953 koperta z hasłem propagandowym F.

Fi.Ck 16a
13 PLN
8036

1953 koperta z sygnaturą II.53 i hasłem propagandowym H.

Fi.Ck18a
10 PLN
8037

1953 koperta z sygnaturą VII.52 i hasłem propagandowym G.

Fi.Ck16
10 PLN
8038

1954 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 19a, gwarancja.

Fi.Cp 132A
45 PLN
8039

1954 wydanie prowizoryczne, całostka (na odpowiedź) z nadrukiem typ 19a, gwarancja.

Fi.Cp 132B
45 PLN
8040

Fi.Co 132
150 PLN
8041

1954 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 3, gwarancja.

Fi.Cp 136
100 PLN
8042

1954 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 8, gwarancja.

Fi.Cp 136
150 PLN
8043

1954 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 4, gwarancja.

Fi.Cp 136
120 PLN
8044

1954 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 10, gwarancja.

Fi.Cp 131
200 PLN
8045

1954 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 11, gwarancja.

Fi.Cp 136
150 PLN
8046

1954 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 13, gwarancja.

Fi.Cp 136
45 PLN
8047

1954 wydanie prowizoryczne, całostka z stemplem typ 13, gwarancja.

Fi.Cp 136
60 PLN
8048

1954 wydanie prowizoryczne, całostka ze stemplem typ 14, gwarancja.

Fi.Cp 131
120 PLN
8049

1955 Światowy Festiwal Młodzieży.

Fi.Cp 140
10 PLN
8050

1955 festiwal młodzieży, całostka.

Fi.Cp 139
10 PLN
8051

1955 całostka z sygnaturą VI.56 z usterkami druku "nazua" i "miejee".

Fi.Cp 138
50 PLN
8052

1955 rocznik - 3 karty.

Fi.Cp138-140
35 PLN
8053

Fi.Cp139-140
50 PLN
8054

1956 całostka wydania prowizorycznego, gwarancja.

60 PLN
8055

1956 całostka ilustrowana wykorzystana jako etykieta do worka pocztowego. Tematyka religijna tej karty nie odpowiadała władzy ludowej, karty wycofano bardzo szybko z obiegu i wykorzystywano do sporządzania etykiet do worków pocztowych, karta uszkodzona przy rozklejaniu, bardzo rzadka, gwarancja.

Fi.Cp 105
900 PLN
8056

1956 całostka z opłaconą odpowiedzią z błędem "miejsee zamiast miejsce".

Fi.Cp144
35 PLN
8057

1956 festiwal sztuki, komplet dwóch całostek.

Fi.Cp 143I, II
20 PLN
8058

1956 Targi Poznańskie, komplet dwóch całostek.

Fi.Cp 142I, II
20 PLN
8059

1956 całostka wydania obiegowego.

Fi.Cp 141
10 PLN
8060

Fi.Cp 117 b
100 PLN
8061

1956 całosta wydania prowizorycznego, gwarancja.

Fi.Cp 117 d
100 PLN
8062

Fi.Cp 117 c
100 PLN