The auction will start on 19.04.2024

Auction 23. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
7983

1947 "MUZEUM - PAŃSTWOWE OŚWIĘCIM" 14.VI kasownik okolicznościowy na kartach pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu.

Fi.Cp97-98
50 PLN
7984

1948 całostka z sygnaturą VIII.47 na papierze x nieprawidłowo cięta - duży margines u góry.

Fi.Cp 103
60 PLN
7985

1948 całostka z sygnaturą VIII.47 na papierze y z usterką - uszkodzona ramka znaku opłaty, gwarancja.

Fi.Cp 103
60 PLN
7986

1948 całostka ilustrowana, na odwrocie pozostałości po dwóch podlepkach.

Fi.Cp 105
100 PLN
7987

1948 całostka z obiegu, gwarancja.

Fi.Cp 105
250 PLN
7988

1948 Miesiąc Przyjaźni Polsko-Radzieckiej.

Fi.Cp108
27 PLN
SOLD
7989

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp 110IAb
63 PLN
SOLD
7990

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp 110IIa
63 PLN
SOLD
7991

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp 110IIb
63 PLN
SOLD
7992

1949 całostka wydania prowizorycznego z ilustracją w kolorze niebieskim i usterką - pionowa linią biegnącą przez rysunek.

Fi.Cp 117a
50 PLN
7993

1949 całostka wydania prowizorycznego z ilustracją w kolorze zielonym.

Fi.Cp 117b
25 PLN
7994

1949 całostka wydania prowizorycznego z ilustracją w kolorze oliwkowobrązowym.

Fi.Cp 117c
25 PLN
7995

1949 Wydanie prowizoryczne, zestaw 3 kart 101 z nadrukami typu 3, ilustracje w kolorach: niebieskim, zielonym, oliwkowym, czyste.

Fi.Cp117
120 PLN
7996

1949 wydanie prowizoryczne z nadrukiem nowej wartości 10ZŁ na karcie ze znakiem opłaty "Polacy walczący w Hiszpanii" - jedna z najrzadszych całostek polskich (nakład 2144 sztuk), z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 15.III.1950 z Brzeska do Krakowa; piękny stan zachowania; gwarancja i opis Shmutz.

Fi.Cp118
1 500 PLN
7997

1949 Bolesław Bierut, z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49.

Fi.Cp109II
10 PLN
7998

1949 Bolesław Bierut, bez napisu propagandowego, sygnatura II.50.

Fi.Cp109I
10 PLN
7999

1949 Wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu łódzkiego b.

Fi.Cp110IIb
100 PLN
8000

1949 koperta nakładu VII48, ślady po podklejeniu klapy.

Fi.Ck 11
18 PLN
SOLD
8001

1950 całostka z nadrukiem groszy typ 24, gwarancja.

Fi.Cp 121 I
150 PLN
8002

1950 całostka z nadrukiem groszy typ 24, gwarancja.

Fi.Cp 121 I
150 PLN
8003

1950 cacłostka z nadrukiem groszy typ 24, gwarancja.

Fi.Cp 121 I
150 PLN
8004

1950 całostka z nadrukiem groszy typ 15, gwarancja.

Fi.Cp 109 II
150 PLN
SOLD
8005

1950 całostka z nadrukiem groszy typ 11, gwarancja.

Fi.Cp 109 II
50 PLN
8006

1950 całostka z nadrukiem groszy typ 12, gwarancja.

Fi.Cp 124
150 PLN
SOLD
8007

1950 całostka z nadrukiem groszy typ 8, gwarancja.

Fi.Cp 124
50 PLN
SOLD
8008

1950 całostka z nadrukiem groszy typ 8, gwarancja.

Fi.Cp 124
65 PLN
SOLD
8009

1950 całostka z hasłem 18a i sygnaturą VI.50 i usterką - uszkodzona litera t w słowie fundament, gwarancja.

Fi.Cp 124
50 PLN
8010

1950 całostka z hasłem 21a i sygnaturą VI.50 wadliwie cięta z usterką - kropka nad T w KARTKA, gwarancja.

Fi.Cp 124
50 PLN
8011

1950 całostka wydania prowizorycznego z nadrukiem groszy typ 23b, gwarancja.

Fi.Cp 110
160 PLN
8012

1950 całostka wydania prowizorycznego z nadrukiem groszy typ 24, gwarancja.

Fi.Cp 110
160 PLN
8013

1950 całostka wydania prowizorycznego z nadrukiem groszy typ 24, gwarancja.

Fi.Cp 110
160 PLN
8014

1950 "groszy" typ 8, mieszana frankatura, karta z hasłem propagandowym 19, dofrankowana znaczkami w nowej walucie (w tym obowiązkowa opłata 15 gr. na odbudowę Warszawy), wysłana 26.I.52 z Krynicy.

Fi.Cp124
50 PLN
8015

1950 koperta z nakładu III-49 z nadrukiem groszy.

Fi.Ck 12
25 PLN
SOLD
8016

1950 "groszy" typ 23A, mieszana frankatura, karta z hasłem propagandowym 21a, dofrankowana znaczkiem w nowej walucie skasowana okolicznościowo 18.XI.

Fi.Cp124
35 PLN
8017

1951 całostka wydania obiegowego.

Fi.Cp 130
10 PLN
8018

1951 całostka z wadliwym przesuniętym cięciem, lekko załamany jeden róg.

Fi.Cp 130
50 PLN
8019

1951 całostka z hasłem 19 i sygnaturą VI.50.

Fi.Cp 125
15 PLN
8020

1951 całostka z hasłem 22 i sygnaturą VI.50 i usterką - uszkodzone l w słowie polskiego, gwarancja.

Fi.Cp 125
60 PLN
8021

1951 całostka z hasłem 20b i sygnaturą XI.51 i usterką - uszkodzona litera k w słowie pocisk, gwarancja.

Fi.Cp 125
60 PLN
8022

1951 całostka z hasłem 20b i sygnaturą XI.51 i z usterką - uszkodzone litery ac w słowie podżegaczom, gwarancja.

Fi.Cp 125
60 PLN