The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 109. WW1 occupation postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
20932

1918 niemieckie wydanie prowizoryczne dla okolic Dorpatu, seria czysta z lekkimi śladami po podlepkach (Mi.100 euro).


Mi.1-2 
100 PLN
20933

1918 okupacja austro-węgierska, wydanie dla Włoch, podstawowy komplet i dodatkowo dobre odmiany ząbkowań znaczków gazetowych; pierwsza seria kasowana na wycinkach (Mi.470 euro).


Mi.1-19, 20-3A+B, 24-5, P1-7A
300 PLN
20934

1918 okupacja niemiecka Rumunii, 5 Bani/ 5 fen - frankatura pojedyncza, miejscowy list ofrankowany znaczkiem III wydania przedrukowego przesłany 28.VI w Bukareszcie.


Mi.8 
80 PLN
20935

1918 okupacja niemiecka Belgii, list ofrankowany znaczkiem II wydania, wysłany 3.VIII z Brukseli, adresowany na niemiecką pocztę polową 403, stempelek cenzury "Zulässig.7. Postüberwachungstelle"; na odwrocie pieczęć urzędowa z godłem niemieckiego tymczasowego zarządu banków w Belgii "Gen.Kom.f.f. Banken i. Belgien Der Zwangsverwalten.".


Mi.18 
80 PLN
20936

1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie przedrukowe dla całego obszaru, 10 fen - frankatura pojedyncza, niedostatecznie opłacony miejscowy list przesłany 23.VIII w Bukareszcie, na odwrocie znaczki dopłaty, którą pobrano od adresata; doskonały stan zachowania.


Mi.P1, 9a 
200 PLN
20937

1918 list z Leżajska 13.04.18 do Szwecji, list został otwarty i po cenzurze zaklejony dwoma zalepkami urzędu cenzury w Děčinie (Tetschen) leżącym na granicy z Niemcami, również stempel z numerem cenzora 161 i jego parafką, drogą przez Niemcy przesyłka dotarła już po pięciu dniach do Sztokholmu, piękna dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.


400 PLN
20938

1918 okupacja austro-węgierska, formularz poczty polowej wysłany 30.III za pośrednictwem urzędu etapowego w Chełmie, datownik z napisem CHEŁM (wyróżnik c); ze względu na brak adresu nadawcy przesyłka niedoręczona; doskonały stan zachowania;

1916 okupacja austro-węgierska, formularz poczty polowej wysłany 24.III za pośrednictwem urzędu etapowego w Chełmie do St.Gallen w Szwajcarii, datownik z napisem CHOLM, poczta szwajcarska uznała przesyłkę za nieopłaconą i 28.III pobrała od odbiorcy dopłatę, ślady archiwizacji; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.


250 PLN
20939

1918 polecony list urzędowy nadany z poczty etapowej w Olkuszu do Wiednia, stempel "K.u.K. / KREISKOMMANDO / OLKUSZ.".


80 PLN
20940

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, wydanie przedrukowe dla Lwowa, gwarancja Perzyński.

Fi.4a
180 PLN
20941

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, wydanie przedrukowe, gwarancja Perzyński.

Fi.5
400 PLN
20942

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, wydanie przedrukowe, gwarancja Perzyński.

Fi.6
500 PLN
20943

1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, znaczek z ręcznym stemplem "C.M.T." i nowym nominałem, na znaczku odbity fragment stempla cenzury, gwarancja.

Fi.16
500 PLN
20944

1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, znaczek z ręcznym stemplem "C.M.T." i nowym nominałem, uszkodzona dolna perforacja, gwarancja.

Fi.17
100 PLN
20945

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, pierwsze wydanie stanisławowskie, gwarancja Wiatrowski.

Fi.18
1 000 PLN
SOLD
20946

1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, znaczek z ręcznym stemplem "C.M.T." i nowym nominałem, znaczek bez gumy, gwarancja.

Fi.19
100 PLN
20947

1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, znaczek z ręcznym stemplem "C.M.T." i nowym nominałem, gwarancja.

Fi.19
400 PLN
20948

1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, znaczek z ręcznym stemplem "C.M.T." i nowym nominałem, gwarancja.

Fi.20
400 PLN
20949

1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, znaczek z ręcznym stemplem "C.M.T.", gwarancja.

Fi.23
100 PLN
20950

1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, znaczek z ręcznym stemplem "C.M.T." i nowym nominałem, gwarancja.

Fi.23
100 PLN
20951

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, pierwsze wydanie stanisławowskie, gwarancja Wiatrowski.

Fi.26
800 PLN
20952

1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, znaczek z ręcznym stemplem "C.M.T." i nowym nominałem, gwarancja Schmutz.

Fi.29
100 PLN
20953

1919 Rumuńska Poczta Okupacyjna na Pokuciu, wydanie przedrukowe, gwarancja Perzyński.

Fi.29
90 PLN
20954

1919 Rumuńska Poczta Okupacyjna na Pokuciu, znaczek prowizorycznego wydania przedrukowego, gwarancja Wiatrowski.

Fi.30
320 PLN
20955

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, drugie wydanie stanisławowskie, gwarancja Wiatrowski.

Fi.31II
300 PLN
20956

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, drugie wydanie stanisławowskie, gwarancja Wiatrowski.

Fi.34II
360 PLN
20957

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, drugie wydanie stanisławowskie, gwarancja Wiatrowski.

Fi.47
1 000 PLN
20958

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, drugie wydanie stanisławowskie, gwarancja Wiatrowski.

Fi.50
1 800 PLN
20959

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, drugie wydanie stanisławowskie, gwarancja Körner.

Fi.62I
250 PLN
20960

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, drugie wydanie stanisławowskie, znaczek z błędem "barak Y w YkP.", gwarancja Mikulski, Wiatrowski.

Fi.62IB3
280 PLN
20961

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, drugie wydanie stanisławowskie, gwarancja Körner.

Fi.63
300 PLN
20962

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, drugie wydanie stanisławowskie, minimalny ślad po podlepce, gwarancja Körner.

Fi.64
300 PLN
20963

1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, formularz poczty polowej z nadrukiem, gwarancja Berbeka.

Fi.Cp1I
2 000 PLN
20964

1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, całostka austriacka z nadrukiem, gwarancja Berbeka.

Fi.Cp4
1 500 PLN
20965

1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, całostka austriacka z nadrukiem, gwarancja Berbeka.

Fi.Cp5
900 PLN
SOLD
20966

1919 lokalne litewskie wydanie Grodzieńskie, nadruk litewski na rosyjskich znaczkach wprowadzonych do obiegu 4 III., w okresie wycofywania się z tych terenów oddziałów niemieckich; już miesiąc później Grodno było w rękach Polskiej Organizacji Wojskowej i poza kilkoma tygodniami w kampanii 1920 roku, pozostało w granicach Polski do 1939 roku; seria na wycinkach drugi raz oferowana na naszej aukcji, gwarancja Krawczyk.


Mi.2-9A 
3 000 PLN
20967

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, kartka z Kołomyi 30.5.19 do Lwowa, stempel ukraińskiej cenzury wojskowej z Kołomyi.


1 000 PLN