Die Auktion endet am 10.05.2021
Zurück

Beschreibung

1919 KOWEL - po zajęciu Łucka przez Wojsko Polskie, za zgodą Komisarza Zarządu Cywilnego Ziem Wschodnich (miejscowej polskiej władzy), dokonano przedruków na znalezionym tam zapasie znaczków ukraińskich; prof. Julian Auleytner w swoim artykule - "Filatelista" nr.6/2011, pisze: "Całości z Kowla można podzielić na dwie wyraźne grupy: użytkowe - bez śladów inspiracji filatelistycznej (głównie z lipca 1919 roku), inspirowane filatelistycznie (z okresu 21 - 26 sierpnia 1919 roku). [-] Ta ostatnia grupa wyróżnia się kilkoma wspólnymi cechami: sposobem naklejania dostępnych znaczków na kopertę poprzez ich charakterystyczne "rozrzucenie" po jej powierzchni, stemplem cenzora, który nie występuje na listach z normalnego obiegu; tych cech filatelistycznego użycia nie ma oferowany tu list do Lublina nadany 20/8, a ofrankowany znaczkami ukraińskimi z lokalnymi nadrukami "Poczta Polska" i nowymi wartościami: 30 fen/30 szag i 50 fen/50 szag, skasowano je jednowierszowym stemplem prowizorycznym "KOWEL", datę nadania "20/8 1919" wpisano odręcznie pod znaczkami, na odwrocie lubelski datownik odbiorczy z 29 VIII; według prof. J.Auleytnera, a wcześniej W.Rachmanowa to niedoceniane od dziesięcioleci pełnoprawne wydanie, z polskim nadrukiem unaradawiającym; list oferowany jest na karcie eksponatu wystawowego; bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.od 18.000.-); sygnatura C w kółku, rzadka i cenna gwarancja z epoki Gryżewski.

Lot # 10202

Auctionen 103
Beobachte
Schließen: 10.05.2021 22:00
Der Preis: 24 000 PLN
Aktueller Preis: 24 000 PLN
Katalog: Fi.1a, 4
Kategorie: Lokalausgaben 1918-1919

Anzahl der Gebote: 0 Die Geschichte bietet

Auktion

Mindestgebot24 000 PLN
Gebotsbetrag
PLN
Währung Mindestgebot
USD ~ 6 611.57 $
GBP ~ 4 752.48 $
EUR ~ 5 466.97 $
Zurück