Die Auktion endet am 06.05.2024
Zurück

Beschreibung

1918 Ciechocinek, kasowany znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 7,5 fen. z unikalnym lokalnym nadrukiem, według Włodzimierza Rachmanowa (cytat): to najrzadsze wydanie lokalne z tego okresu, znane z kilku lub nawet w pojedynczych egzemplarzach każdej wartości, przedrukowano je gumowym stempelkiem "PoczTa poLska" złożonym z pojedynczych liter i wobec braku odpowiednich małych użyto również w środku litery duże; nadruk jest czysto fioletowy, przeważnie dość słabo odbity; odkryte zostały stosunkowo późno, bo pierwszy znaczek wartości 10 fen., który zobaczyłem dostałem od mego przyjaciela p.Kazimierza Gryżewskiego dopiero w roku 1927; znaczek ten p.K.Gr. znalazł w masówce..;.. dzięki temu, że wydanie to było ukryte prawie 10 lat przed zbieraczami i handlarzami, nie zdołano zrobić "drugich wydań" lub nowodruków, dzięki czemu wydanie to, jak już zaznaczyłem, uważam za najbardziej solidne i rzadkie ze wszystkich wydań lokalnych PP na GGW;, bardzo ciekawy egzemplarz, po prawej litera P z nadruku na sąsiednim znaczku, poza resztkami przebarwionej gumy zachowany w pięknym stanie; super pochodzenie - sygnowany ENGL (Englert Zygmunt - najstarsza firma filatelistyczna w Polsce) i splecione WR (W.Rachmanow), gwarancja Schmutz.

Lot # 14076

Auctionen 118
Beobachte
Schließen: 06.05.2024 22:00
Der Preis: 25 000 PLN
Aktueller Preis: 25 000 PLN
Katalog: Fi.3
Kategorie: Lokalausgaben 1918-1919

Anzahl der Gebote: 0 Die Geschichte bietet

Auktion

Mindestgebot25 000 PLN
Gebotsbetrag
PLN
Währung Mindestgebot
USD ~ 6 329.11 $
GBP ~ 5 102.04 $
EUR ~ 5 882.35 $
Zurück